Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Fejvadi válasza bozarjoska (#12647) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez az új, nagyon pattog nálam és a szabad RAM is 1.3Giga startkor. Csak kifelejtették a Rott jogokat brlőle. Különben most nagyon jó.

Tomikám.
A a MIUIHU-ban pont nincs, ezért is írtam nekik és nézd kicsit feljebb a fotót amit betettem.

[ Szerkesztve ]

(#12652) bozarjoska válasza Fejvadi (#12651) üzenetére


bozarjoska
őstag

Akkor lehet megpróbálom, amit le lehet tölteni az oldalról az már a javított?

(#12653) llaszlo válasza petrson (#12637) üzenetére


llaszlo
veterán

Na most, akkor mi van a heti frissítéssel? Mert nálam talált frissítést az 551 és le is töltötte. Mégsem vonták vissza?
Hogyan tudom úgy telepíteni, hogy működjön is és ne kelljen backupolni meg ilyen hülyeségekkel vacakolni?

(#12654) llaszlo válasza llaszlo (#12653) üzenetére


llaszlo
veterán

Még mindig bootloop. Ha valaki ki tudja hámozni a log fáljból, hogy mi a gond az megnézhetné ezt. [link]

(#12655) petrson válasza llaszlo (#12653) üzenetére


petrson
senior tag

Szerintem hagyd a fenébe az OTA-t. Használd csak a sys1-et, CWM recoveryben frankón lehet wipe cache/dalvik, utána mehet a frissítés, majd utána sem árt a wipe. Én így szoktam.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12656) Fejvadi válasza bozarjoska (#12652) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet, hogy kijavították, mert más a méret.

miuihu_cancro_5.5.8_4.4.4_f7dfaf3c63569c97613f73627ef74867.zip
(408 837 835 bájt)
miuihu_cancro_5.5.8_4.4.4_9bdd2e74dcf433b845cfc75370654f60.zip
(408 842 240 bájt)

[ Szerkesztve ]

(#12657) llaszlo válasza petrson (#12655) üzenetére


llaszlo
veterán

A lényeg, hogy valami miatt nem bootol. Az meg nem biztos, hogy az OTA hibája. Mert ha ráteszem a másik sysre a frissítést és hibás, akkor azt sem tudom elindítani.

(#12658) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#12651) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

De itt ülök a kezemben a mobillal, és akárhogy is nézem, vannak root jogok :DD
Már javították, írta vagyula, hogy aki hamarább frissítette, az töltse le még egyszer.

llaszlo próbáld meg leszedni a teljes ROMot a netről, nyisd meg Winrarral, hogy biztos nem korrupt-e, azután telepítsd.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12659) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#12658) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mert te már a javítottat szedted le.
Írtam nekik és vagyula visszaírt, hogy hamarosan javítja.
Most telepítem én is a javítottat.

(#12660) Fejvadi válasza bozarjoska (#12652) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Feltettem az újat és már javítva. Van Root is.

(#12661) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#12658) üzenetére


llaszlo
veterán

Már ezer éve csináltam ilyet. Fastboottal lehet a sys2-re tenni vagy csak a sys1-re?
Az adatokat semmiképp sem akarom törölni, max a cache-t, azt meg úgyis megcsinálom.

A winrart azt hagyjuk , mert már kb 10 éve nem használok itthon wint.

[ Szerkesztve ]

(#12662) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12661) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem fastboottal gondoltam, azzal nincs tapasztalatom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12663) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12661) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Most látom a szerkesztést: Winrart írtam, de az mindegy, szóval elég egy random zip viewerrel nézni, és ha rendesen megnyílik, látod mi van benne, akkor jó.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12664) RocknRoller válasza llaszlo (#12628) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Hello. Utánna néztem ennek a dual bootos témának, de nem teljsen értem, vki felvilágosítana? Most ez a telefon alapbol dual bootos, vagy valami buherálással lehet elérni, hogy dual bootos legyen? Egyáltalán mi értelme van ennek a dual bootnak? Bocsi az értetlenkedésért :F

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#12665) Tomi_Ohl válasza RocknRoller (#12664) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Alapból dual boot van rajta. Van két külön /system partíció, de közös a /data. Ez azt jelenti, hogy csak nagyon hasonló ROMokat lehet feltenni egymás mellé. Ezt a telefon úgy használja ki, hogy a frissítéseket mindig az épp inaktív systemre teszi fel, majd abba indul újra.
Persze buherálással el lehet érni, hogy legyen külön /data partíciója mindkét systemnek, de ez a megoldás egyelőre nem túl stabil, és nincs is sok értelme, hacsak nem vagy valami ROM tester.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12666) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#12663) üzenetére


llaszlo
veterán

De, ha nem a fastboottal, akkor mi mással tudom még telepíteni ha minden gyári a telefonon? Mert ha jól emlékszem, akkor ha a zipet az SD-re teszem és onnét frissítem a gyári recovery-vel, akkor nem lehet kiválasztani, hogy melyik systemet használja.

(#12667) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12666) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az inaktív systemre telepít az is, ha jól tudom. Tehát menj be a működő systemről, és a nem működőre fog telepíteni (ezzel megjavítva, ha minden igaz).
Amúgy nem nehéz felrakni CWM-et/TWRP-t sem, ha arról van szó.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12668) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#12667) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem a nehézségről van szó. csak én szeretem, hogyha minden gyárilag működik.
Amúgy az updater is kilépett amikor megpróbáltam a zip-et kiválasztani a jobb felső sarokban lévő 3 pöttyel. Ez a múlt heti frissítés katasztrofális volt.
cwm-ben az épp aktívnak kiválasztott partícióra teszi fel a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#12669) s4tch válasza RocknRoller (#12664) üzenetére


s4tch
veterán

Topiknyitó hozzászóláson szaladj végig.

(#12670) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12668) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pedig csak előnye van a recovery lecserélésének. Akkor legalább egyértelműen tudnád, melyik systemre teszed fel. Szerintem a MiRecovery az Updaterhez hasonlóan az inaktív systemre telepít.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12671) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Jó pap holtig tanul... Most jöttem rá, hogy a GPS-t az adatvédelmi beállításokban kell bekapcsolni. Eddig mindig a quick settingst használtam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12672) s4tch válasza llaszlo (#12668) üzenetére


s4tch
veterán

A gyári recovery a legtöbb telefonon elég fapados. A rendszer ettől függetlenül lehet teljesen gyári. Semmi értelme tartózkodni a recovery cserétől, csak előnye van a cwm-nek.

(#12673) Fejvadi válasza mizoli (#12565) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak elmentettem, még nem tettem fel. 2 kérdésem lenne.
1.Tud Magyarul?
2. Be lehet állítani, hogy sötét háttér legyen?

(#12674) mizoli válasza Fejvadi (#12673) üzenetére


mizoli
addikt

1. Igen
2. Igen

Egy baja van: nem material design :D

[ Szerkesztve ]

(#12675) markussandor


markussandor
senior tag

sziasztok!

azt be lehet állítani, hogy az OTA frissítés ne automatikusan történjen, hanem jelezze, és elfogadás után induljon újra a telefon?
Mert valamelyik éjszaka leszedte a romot, feltette, és újraindult a mobil, ami azért kellemetlen, mert a PIN kód megadása nélkül nem vagyok elérhető...

A menüt végig néztem, de nem találtam rá beállítási lehetőséget.

Magyar fejlesztői romot használok.

Előre is köszi a választ!

(#12676) Tomi_Ohl válasza markussandor (#12675) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Frissítés appban 3 pont - Beállítások - automatikus frissítés

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12677) RetepNyaraB válasza markussandor (#12675) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk ha kiveszed a PIN-t es helyette a telefont zarod le koddal...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12678) Fejvadi válasza mizoli (#12674) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor felteszem

1. Köszi
2. Köszi

Materiálra meg teszek. :)

(#12679) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#12678) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pedig ilyen 2.3-at idéző dizájnnal nálam nem rúghat labdába (mondom ezt úgy, hogy most tettem fel egy hasonló dizájnnal rendelkező Caller name talker programot :D ).
De a Google Keep szép. :K

Más: Kipróbáltam én is a Black Dream V6 theme-t. Ránézésre eredetileg MIUI5-re készülhetett, kissé elflatteleníti a V6-ot. Meg nekem néhol a színekkel is gondok vannak, inkább megy vissza a gyári.
Egy hibát találtam benne, a naptár beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12680) llaszlo válasza s4tch (#12672) üzenetére


llaszlo
veterán

Köszönöm. Nagyon jól tudom, hogy mi a cwm. Már, akkor droidot használtam amikor az MA-ra járók nagy része még azt sem tudta, hogy mi az a droid vagy okostelefon. Az elsők között vettem droidos telefont. Viszont mára egy olyan telefont akartam ami minden mókolás nélkül megy. Ez majdnem össze is jött pár dologtól eltekintve. Mostanában egyre több hülye fölös dolgot nyomnak bele a miui-ba. Van amit használok a miui-s dolgokból és van amit nem. Amit nem azokat igyekszem eltávolítani. Ez egy egyszerű scripttel könnyen megoldható.

Kiderítettem, hogy az okozta a hibát, hogy átneveztem a MiSuperMarket.apk-t apb-re és ha azt nem találja, akkor bootloopol. Szóval ahhoz nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#12681) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12680) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor fő, hogy megoldódott.
A MIUIHU ROMban el vannak távolítva ezek a fölös kínai appok, azt esetleg megnézhetnéd.
És nem, még mindig nem értem, miért alszol nyugodtabban, ha tudod, hogy stock recovery van fönt. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12682) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#12681) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem még mindig nem értem, hogy miért alszol nyugodtabban, hogyha tudod ma is új rom van a telefonodon. :D :D

Bizonyos Mi appokat néha használom ezért kellenek. Korábban nem volt ennyi fölös cucc benne.
A com.qualcomm* appok vajon mi célt szolgálnak? A korábbi romokban nem voltak benne.

(#12683) bozarjoska válasza llaszlo (#12682) üzenetére


bozarjoska
őstag

"Nem még mindig nem értem, hogy miért alszol nyugodtabban, hogyha tudod ma is új rom van a telefonodon. :D :D"

de hát te is teszed fel az új romokat :C tegyél fel egyet ami jól működik és kész, úgyis csak a kamu frissítések jönnek, 0 értelem és még azt is sikerül nekik elrontani

(#12684) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12682) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

:DDD Visszakaptam :C
Egyébként melléfogtál, most nagyon jól elvagyok MIUI-on, bár szemezgetek az SOKP frissítésével és a Phantom kernellel. :D Miért? Lollipop, gyorsaság, multitaszking.

MIUIHU-n is csak a lefordítatlan kínai appok vannak kivéve, Mi Cloud meg hasonló benne van.

Amint néztem a zipet, azok az appok, amik benne voltak, már múlt héten is megvoltak.
Egyébként ezek vannak MIUIHU-n, inkább ne töröld őket szerintem:

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12685) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#12684) üzenetére


llaszlo
veterán

Az 551 előttit le lehet valahonnét még tölteni? kínai érdekelne.

(#12686) petrson


petrson
senior tag

Én azt nem értem, minek ez a heti rendszerességű frissítősdi. Inkább csücsülnének az update-en egy hónapot, volna idő tesztelgetni, finomítani és nem járatnák le magukat így hogy egymás után 2 héten is vissza kellett vonni a frissítést. Így is nagyjából havonta egy build az, amivel nincs különösebb gond.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12687) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#12685) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hier.

petrson régebben valahogy nem vontak vissza ennyit, nem tudom, mi van velük.
Mindesetre MIUIHU nekem jó, azzal megvagyok.
Azért ne felejtsük el, hogy ez még mindig egy fejlesztői verzió, nem is ez van normál júzereknek szánva, arra ott a stabil.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12688) petrson válasza Tomi_Ohl (#12687) üzenetére


petrson
senior tag

Na igen, de stabilt is mikor adtak ki utoljára? Talán februárban, hát akkor még ez a V6 se volt az igazi. Most már szerintem jó irányban mennek a V6-tal, csak mindig van valami apróság ami nem úgy sikerül, vagy nem is akarnak rajta javítani - pl. adathasználat állandóan zaklat, sim kártya akt. is minden bekapcs után :(((

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12689) bozarjoska válasza petrson (#12688) üzenetére


bozarjoska
őstag

két hete sincs hogy kiadtak stabilt :D
amúgy igazad van, tök fölösleges dolgokat frissítenek/másolnak

[ Szerkesztve ]

(#12690) Tomi_Ohl válasza petrson (#12688) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az általad említett két probléma nálam nincs jelen.
Lehet, hogy azért, mert már aktiváltam a SIM kártyát, az adatforgalom pedig ki van kapcsolva. Ő csak jót akar. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12691) petrson válasza bozarjoska (#12689) üzenetére


petrson
senior tag

Jó tudni :DDD
Én csak a stabil magyart csekkoltam

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12692) petrson válasza Tomi_Ohl (#12690) üzenetére


petrson
senior tag

OK, megadtam magam, nyomtam neki egy aktiválást :D csak nem értem minek erőlteti rá az emberre :(((

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12693) Tomi_Ohl válasza mizoli (#12439) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Legújabb PAC ROM frissítésben van FM rádió, és úgy néz ki, a HDR bugon kívül nincs vele baj.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12694) k.kristof válasza Tomi_Ohl (#12670) üzenetére


k.kristof
őstag

A gyári MiRecovery mindig a System1-re telepít. Ha a Frissítés alkalmazásból frissít az ember, az telepít a másik systemre.

(#12695) Tomi_Ohl válasza k.kristof (#12694) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Tényleg? Köszi, jó tudni. :R

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12696) szente válasza llaszlo (#12680) üzenetére


szente
addikt

Már, akkor droidot használtam amikor az MA-ra járók nagy része még azt sem tudta, hogy mi az a droid vagy okostelefon. Az elsők között vettem droidos telefont.
Ó azok a régi szép T-mobile Pulse idők. Persze lehet, hogy előbb is volt már droidos telefonod, de rólad mindig az én elsőm jut eszembe. :R

(#12697) zolikaDB válasza szente (#12696) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az első fecske, a G1, hu, de tetszett anno: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12698) blackfly


blackfly
tag

Valaki rendelt már innen:
xiaomiforsale
Kicsit még hezitálok, hogy innen vegyem. Az ára nagyon jó, megbízhatónak tűnnek, de jó lenne valami ajánlás is.
Köszi.

(#12699) bozarjoska válasza blackfly (#12698) üzenetére


bozarjoska
őstag

Miuiandroid.hu-ról rendeltek onnan sokan azt írják megbízható, rajen pl ezt irta: "Merjél, már sokat rendeltünk kártyával, minden rendben ment!!!"

(#12700) RetepNyaraB válasza blackfly (#12698) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mivel a magyar miui banda lap fejlécében official banner-ként szerepel egész biztosan rendben vannak. A kérdés csak annyi, mint már pedzegettem, h fél éves cégről van szó és ilyen értelemben egyáltalán nem biztos, h jövőre is meglesznek. Érted: garancia... :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.