Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#753) távcsőves válasza Ispy (#712) üzenetére


távcsőves
senior tag

@ ispy: köszönöm, listára felvettem.

@ Chaser: köszönöm, listára felvettem.

v ubyegon2: igen, mindegyik h.sz.-t elolvastam, az említett h.sz.-t már Manjaro XFCE op.rendszeren futó Chromium böngészőt használva olvastam. ;)

Nem volt mit veszítenem. Ezen a gépen, a Win10 már nem volt tökéletes, de a használhatatlan állapottól is piszok messze állt. Én amúgy kedvelem a Win10-et, az otthoni desktop gépem marad is egyelőre vele. Ezen a régi netbookon, viszont a Linux egy-két tájszólása igazi előnnyel jár. Nem értem miért szarozzák le a cikkíró masináját, az én gépem még egy fokkal gyengébb processzorral bír, mégis használható. A telepített Linuxok 8Gb tárhelyet kérnek, még amikor tesztelgettem őket, direkt telepítettem külön erőforrás figyelő alkalmazásokat, swap használat nem is volt. Biztos vagyok benne, a gépe jól használható. Én leírtam, bosszantó a tapipad alapértelmezett beállítása minden változaton amit kipróbáltam (miféle földöntúli lények fejleszthetik a Linuxot... :) ) de egyszerűen beállítható. Kernelt cserélek stb néhány óra után, rengeteget változott a Linux jó irányba. Csak a disztrók dokumentációját és néhány Linuxos portál leírásait olvastam el. Nem kellet 2-3 napig google-t használni semmihez. Szerintem régi gép tulajdonosok probálkozhatnak vele bátran, csak nem szabad Windowst várni, egyszerűen ez más. Aki mereven áll hozzá, az ne próbálja ki, aki hajlandó egy picit tanulni, az pedig jól járhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.