Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#720) vadkörte válasza Apollyon (#714) üzenetére


vadkörte
addikt

Valamikor a 2000-es évek elén találkoztam először a Linux-szal. Volt Kaposváron egy kis boltocska, ahol épített gépeket árultak direkt linux-szal telepítve. Halvány fingom sincs mivel, talán Blackphanter-rel, de ami tény, hogy már akkor olyanokat tudott a Linux, amiről a korabeli W95(98) user max álmodozhatott. Érdekes volt, de valahogy akkor nem fogott meg. A következő találkozásom ezzel az izével kb. 2006 körül lehetett Az UHULinux 1.0, majd 2.0 nevű csodadisztríbucióval. Nem mondom, hogy a szívembe lopta magát, de kb. ettől kezdve érdekelt jobban az alternatív operációs rendszerek világa.
Kipróbáltam a korabeli SuSe 8.x, majd 10.x RedHat, újabb Blackphanter verziókat. Ismerkedésnek jó volt, egy időre hanyagoltam is a dolgot.
Az első laptopomat - Compaq EVO N1015V (ATI Rage128 IGP-vel :DDD ) - is linux-szal adtam el. VM-okban kezdtem jobban megismerni az újkori Linux-okat, itt komolyabb károk nélkül nyektethettem a "gépeket".
Ez odáig vezetett, hogy a sokat emlegetett öreg AMD laposom is egy Linux-tól kapott utolsó esélyt. (először Mint MATE, majd némi W7 kitérővel Manjaro XFCE)
Nem vagyok most sem poruser, sem guru, de egy kis terminal-ozástól azért nem fosom össze a bokám.
A srácot viszont nagyon nem értem. Olyan elemi gyűlölettel ír mindenről, ami Linux, hogy ilyet még egy bináris gondolkodásű hater-től sem láttam.

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.