Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#413) vadkörte válasza icemad (#409) üzenetére


vadkörte
addikt

Arra a hw-re, hiába C2Q és a relatíve sok RAM, az Ununtu - pláne ha még Unity-st próbáltál - kicsit sok. Nálam AMD TK57-es dualcore Athlon64 CPU van, ATI690-es chipset-tel 2GB RAM-mal (a lap ennyit kezel) Ubi fix 100%-on pörgette szerencsétlen procit, a gép magnézium háza a leolvadás határán járt. :)
A Mint Mate, kicsit fapadosabb megjelenítéssel bár, GTK2 <> GTK3, de kiválóan működött. Az ujjlenyomat olvasót is sikerült belőni, a venti fix 100%-on való pörgetéséhez kicsit kellett terminal-ozni, de nem nagy kaland.
Aztán ment vissz a W7, majd fél év szenvedés után egy itteni Manjaro-s bemutató után kipróbáltam a Manjaro-t, XFCE DE-tel. Az első telepítésnél mókoltam, terminal-oztam, de feleslegesen. A tárolók minden számomra fontos programot tartalmaznak, az operációs rendszer a rolling rendszerű frissítés miatt mindig friss lehet, ha nem akarok vele szórakozni, nem muszáj, megolda maga is, de én akarok vele foglalkozni :D
Egydül az UPEK fingerprint sensor-t nem tudom beüzemelni, még nem találtam meg az okát. AUR-ban van csomag, telepedik is, látja is és kezeli is a szenzort. de az ujjlenyomat hitelesítésénél megáll a tudomány. Mondjuk annyira nem esek kétségbe, megvagyok nélküle.

A tálcát eldobtam felülre - a Mint-nél megtetszett - alul meg a Docky "személyében" egy dock fut. Bár nem a legfrissebb, de amire kell, megfelel (a Latte telepedik, de nem indul el, a Cairo meg eléggé ágyúval verébre)

ui.:
Nem vagyok rajongó, max műkedvelő amatőr. Az asztalikon (otthon & meló) WinX van. Használom szeretem, de nem vagyok ellene az alternatíváknak.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.