Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kovi1970 válasza aag (#1699) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Szerintem a kérdésedre megkaptad a választ. Feleslegesen ne floodold a topikot. ;)

(#1702) aag válasza kovi1970 (#1701) üzenetére


aag
őstag

Szerintem ez ide tartozik. Ráadásul azért van kiszürkítve, hogy ne olvasd el. :K

(#1703) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Barkácsolom a netem.
A wayteq x70 MAC Címét hol találom? Így hirtelen?

(#1704) tjb007 válasza Peltár (#1703) üzenetére


tjb007
nagyúr

Settings (Beállítások)->About device (Készülékadatok)->Status (Állapot) és legalul

(#1705) Peltár válasza tjb007 (#1704) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Még egy-két hét és megtaláltam volna. :)

Még annyi ha MAC szűrés van beállítva a Routeren mellette WPA2, vagy WPA kódolást érdemes használni? Vagy elég a MAC szűrés. Már kóstolgatták a Ruterem. Vezetékes gép is csücsül rajta meg hát az X70 menne madzagnélkülin. A lényeg hogy kívülről ne turkálják.

[ Szerkesztve ]

(#1706) tjb007 válasza Peltár (#1705) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már a MAC szűrés is elég önmagában ha nagyon biztosra szeretnél menni akkor még beállítasz egy WPA2-PSK -t AES titkosítással.

(#1707) Peltár válasza tjb007 (#1706) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi, nekilátok

(#1708) szponzor válasza Peltár (#1705) üzenetére


szponzor
senior tag

MAC szűrés mellett szvsz felesleges WPA2, úgyis csak a megadott MAC-címekkel rendelkező gépek kapcsolódnak a hálóra. Ez viszont akkor lehet rossz, amikor jön valami haverod és szeretne Wi-Fi-n keresztül kapcsolódni a netedre.

szerk.: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#1709) kelzsoca válasza aag (#1702) üzenetére


kelzsoca
félisten

A kernel forráskódját kiadják, a rendszer többi részét pedig nem, anélkül pedig nem lehet Androidot építeni :)

(#1710) aag válasza kelzsoca (#1709) üzenetére


aag
őstag

A kernel forráskódját kiadják, a rendszer többi részét pedig nem

Viccelsz velem? A kernelt Linus Torvalds fejleszti 1991-óta. Ő adja ki. Ő adja ingyen. Nem pedig a Google.

De szerintem érted te pontosan azt, hogy miről beszélek. :K

(#1711) kovi1970 válasza aag (#1702) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Vannak Linuxra is zárt kódú programok, meg fizetősek is. Az android zárt kódú lett nem is olyan régen egy verzószám után. Bár később ennek is közzéteszik a forrását. A Linuxhoz annyi köze van, hogy azon fut. Semmi más mint egy program. Ha ezt nem érted, akkor hiába magyarázzuk.
A Google fejleszti, ha nem adja ki tovább a forrását, akkor ez van. Ettől még nem szemét a cég. Azt is megtehetné, hogy kemény pénzeket kér érte mint a Microsoft, az Apple-ről meg nem is beszélve. Akkor az xpad sem 42k-ba kerülne hanem a duplájába. De szerintem nem is lenne akkor xpad.

(#1712) kelzsoca válasza aag (#1710) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha a Honeycomb forráskódja kint lenne, már az utolsó dzsunka tableten is az futna, éppen ezért a Google szándékosan visszatartja, itt minden üzlet és üzlet, hatalmas pénzek forognak, és cserélnek gazdát.

Az Android alatt futó linux kernel egy erősen módosított kernel, így nem sok köze van az operációs rendszer alatt futó kernelhez.

Továbbá kérek mindenkit hogy maradjunk a témánál, tehát az xPAD-70-es tabletnél!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1713) Keeperv85 válasza aag (#1710) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne hülyéskedj már, az Andorid kernelt nehogy már Linus Torvalds fejlessze, már rég nem ő fejleszti az alap kernelt sem. Szerintem mikor utoljára látta, akkor a jelenlegi forrásnak kb 10%-a volt meg...

Most nem tudom megmutatni, mert éppen nem mennek a szerverek, de elég erősen módosított kódja van. Nem egy érintetlen Linux kernel, csak egy Linux kernelre épülő forrás. GPL licensz alatt van. A kernel. A driverek, az API és minden további rész Apache és L-GPL alatt. A kernelt magában lefordíthatod, de a felette lévő API, Dalvik VM és egyéb szoftver részek a Google szellemi tulajdonai, azt csinál velük, amit csak akar és olyan korlátozásokat szab ki, amit csak akar.

TE otthon fejleszthetsz rá, mert az API bizonyos részeit a fejlesztők megkapják, de maga a kód erősen korlátozott...

(#1714) aag válasza kovi1970 (#1711) üzenetére


aag
őstag

Ha ezt nem érted, akkor hiába magyarázzuk.

Semmit sem értesz, szállj le rólam légyszíves!

(#1715) aag válasza kelzsoca (#1712) üzenetére


aag
őstag

a Google szándékosan visszatartja, itt minden üzlet

Persze. De én ennek valaha ellentmondtam?

Az Android alatt futó linux kernel egy erősen módosított kernel, így nem sok köze van az operációs rendszer alatt futó kernelhez.

Nem, ez nemigaz! A megnevezett verziószámú kernel nem módosított.

Továbbá kérek mindenkit hogy maradjunk a témánál, tehát az xPAD-70-es tabletnél!

Ok, még erre válaszoltam neked, de most befejezem. Pont.

(#1716) Keeperv85 válasza aag (#1715) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Nem, ez nemigaz! A megnevezett verziószámú kernel nem módosított."

Na nehogy már ne legyen módosított! Életedben nem láttál még kernelforrást, igaz? Szerinted a kernel modulok maguktól kitalálják a WiFi és egyéb hardverek beállításait?

Az alsó, vörös színnel jelölt rész a kernel. Az Android alatt az ÖSSZES kernel driver újra van szinte írva! Eleve utasításkészlet kellett váltani, mert a mobil CPU-kra is illeszkednie kell. Kezeli a YAFFS2-es fájlrendszert, mert hozzáadták, kezeli a telefon hardvereit... stb. Mind kernel szinten!

Ha vetted volna a fáradtságot, hogy egyszer is utánaolvass, nem írnél ekkora marhaságokat. PLS!

[ Szerkesztve ]

(#1717) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy kb menyi időt bír a készülék aktív használat mellett?
Lehet -e benne megváltoztatni az ikonokat (testre szabni a home képernyőt mint a mobilokon)?
Akkor most 1080p mindenféle állítgatás nélkül nem játszik le?
Magyar nyelvű billentyűzetet lehet e rá tölteni (anysoft keyboard)?
Előre is köszönöm! :R

(#1718) tjb007 válasza Keraa (#1717) üzenetére


tjb007
nagyúr

4-5 óra.
A többi kérdésedet meg csak annyit tudok válaszolni, hogya amit egy Androidos telefonon meg tudsz csinálni azt egy Androidos tableten is meg fogod tudni csinálni.

(#1719) ravebp


ravebp
senior tag

valami zsenitől kérdezném, hogy nincs-e valami mód rá, hogy egy androidos telóról USB kábelen keresztül oszzunk netet az xpadra?
Jó a wifi csak mindent lezabál... :)
Gondolom kábellel kicsit barátibb lenne a szitu?
Vajon megoldható?

Rave

(#1720) draxd


draxd
csendes tag

One question if anyone can answer : Did anyone have freezing issue with imo.im instant messanger. It seems to me like this application freezes and restarts tablet. Anyone else experiencing similar issue ?

(#1721) tjb007 válasza draxd (#1720) üzenetére


tjb007
nagyúr

I don't know that app, havn't tried yet (& I don't wanna try) but if it freezes and restarts the tablet try another IM app, no more options. 50% that this app causes the crash and 50% that the tablet has a problem. If latter bring it back to the shop where you bought.

(#1722) kelzsoca válasza ravebp (#1719) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha az Androidos készülék képes az USB tethering-re, akkor mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1723) icon válasza fifika62 (#1014) üzenetére


icon
senior tag

Pontosan melyik csati passzol a töltőcsatiba? Azon agyalok, hogy kéne csinálni egy tápkábel hosszabbítót...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1724) fifika62 válasza icon (#1723) üzenetére


fifika62
csendes tag

Keress egy elektronikai alkatrész boltot, mondjuk RET http://www.ret.hu/Page.aspx én is ott vettem az enyémet, de pontos típust nem tudok, bevittem a tabletet és belepróbáltuk....

(#1725) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!
Ha már a táp kábel csatlakozónál tartunk. Szerintetek külső akkumulátorról meg lehetne hajtani az X70-et?

(#1726) Exelsior válasza kelzsoca (#1722) üzenetére


Exelsior
senior tag

Az USB tethering 2.3-tól van ha jól tudom.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1727) kelzsoca válasza Exelsior (#1726) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rosszul ;)

(#1728) Exelsior válasza kelzsoca (#1727) üzenetére


Exelsior
senior tag

akkor a 2.2.1-ben hol van? :Y

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1729) kelzsoca válasza Exelsior (#1728) üzenetére


kelzsoca
félisten

Telefon-tablet? ha igen melyik stb.. :)

(#1730) icon válasza fifika62 (#1724) üzenetére


icon
senior tag

Nekem ez egy kicsit problémás, itt Pesten nincs árukészletük... lehet, hogy megkérlek privátban ezzel kapcsolatban egy szívességre...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1731) fifika62 válasza icon (#1730) üzenetére


fifika62
csendes tag

Semmi akadálya...

(#1732) ravebp válasza kelzsoca (#1729) üzenetére


ravebp
senior tag

Nekem speciel egy milestone2 van.es alapbol meg nem nagyon lattam androidon usb tethert.amik vannak softwarek a neten marketen azzal meg az a gond h kell hozza kliens progi,ami viszont pcre van megirva.ez itt a gond.
ezert lenne jo vmi megoldás

Rave

(#1733) dario_p válasza kelzsoca (#1688) üzenetére


dario_p
tag

A legelső szoftverben nem volt benne elvileg. De amikor feltelepítettem egy külső programot, és nem ment érdekes módon eljutottam "azon keresztűl" a VPN beállításokig.
A frissítés után is próbálkoztam vele, sőt felraktam különböző programokat is, de semmi. Egyenlőre.

Samsung Omnia7, Xbox360 Xbox avatar:BaluP1979

(#1734) TheSaurus62 válasza tjb007 (#1718) üzenetére


TheSaurus62
tag

Én már próbálkoztam többféle billentyűzettel, mindegyiket rendben letöltötte, telepítette, megjelentek a beállításokban, csak éppen változatlanul az eredeti jön fel, bármit csinálok.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#1735) tjb007 válasza TheSaurus62 (#1734) üzenetére


tjb007
nagyúr

A szövegbeviteli mezőre hosszan rá kell nyomni és a felugró ablakban ki kell választani amelyiket használni szeretnéd (némelyiket külön engedélyezni kell).

(#1736) icon válasza TheSaurus62 (#1734) üzenetére


icon
senior tag

Mert hosszan kell nyomni a szövegmezőbe, ahová írni akarsz, majd a beviteli módban átállítani...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1737) kelzsoca válasza ravebp (#1732) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gyártótól is függ, hogy beépítik vagy sem, van amelyik igen és van amelyik nem.

(#1738) ravebp válasza kelzsoca (#1737) üzenetére


ravebp
senior tag

na ok, de pont a lényegre nem mondasz semmit :)
Nem tudsz akkor te se valami megoldást vagy progit?

Rave

(#1739) kelzsoca válasza ravebp (#1738) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha gyárilag nincs integrálva ez a lehetőség akkor nem megoldható.

Nekem 2db ZTE készülékem van, az egyik a ZTE Blade a másik a WayteQ ZTE-Libra, és mindkettőnél megoldott az usb tethering wifin és usb-n úgyszintén, tehát tudok netet leosztani a készülékkel.

Esetleg nem gyári, hanem custom romot nézz a telefonra, hátha abban megoldották, bár az elég ritka.

[ Szerkesztve ]

(#1740) TheSaurus62 válasza icon (#1736) üzenetére


TheSaurus62
tag

Köszi a válaszokat, kipróbálom. Érdekes megoldás mindenesetre...

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#1741) ravebp válasza kelzsoca (#1739) üzenetére


ravebp
senior tag

hát kár. azért köszi.
És te kipróbáltad, h rádugod a telót a tabletre, és ment a net?

Rave

(#1742) kelzsoca válasza ravebp (#1741) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt a lehetőséget, mármint az USB-vel összekötést nem néztem, de wifi-n mindent további nélkül, ha kell letesztelem a kábeles összekötést is, csak ugye ebben az esetben eléggé korlátozott lesz a hordozhatóságot tekintve :)

(#1744) szilchi


szilchi
őstag

Szereztem egy Huawei E220-as modemet,de nem akaródzik működni :( .Eddig a pontig jutottam el a beállításához

-Lépjen be a "Settings / About device / Status" menüpontba és várja meg, míg a "Service state" pontnál "In service" felirat jelenik meg.

Belépek.Először a rádió kikapcs felirat jelenik meg majd az,hogy "nem működik". Akkor sikerült egy olyant kifognom,ami pont nem kompatibilis?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1745) szilchi válasza szilchi (#1744) üzenetére


szilchi
őstag

Hmm..PC-n sem akaródzik menni.USB-re fel,telepítem a software-t.Elindítom a programot majd "Dial" és nem tud csatlakozni.Látja a Telenor EDGE jelet (74 %),meg kaptam egy sms-t,hogy Szia! Hibàs csatlakozàsi kìsérletet érzékeltünk hàlòzatunkon, ezért elküldjük a helyes beàllìtàsokat készülékedre. djuice.Majd jött egy köteg sms tele krixkraxal meg pár számmal. :F

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1746) ravebp válasza kelzsoca (#1742) üzenetére


ravebp
senior tag

hát,igen érdekelne, működésre tudod e bírni:)
Buszon ülve több órát nem lenne zavaró viszont lassabban merülnének

Rave

(#1747) DGerg


DGerg
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni proxybeállítással kapcsolatban. Sajnos ahol használni szeretném a wifit ott védett a hálózat. Azt a tanácsot kaptam, hogy az Opera mobile-ban be tudom állítani de az a market szerint nem kompatibilis a géppel, ezért nem tudtam leszedni. Csak az opera mini jött le de abban nincs ilyen beállítás.

Utána megpróbálkoztam a firefoxal. Ott be tudtam állítani a configban a dolgokat de nem működik a dolog. Ezzel is csak azokat oldalakt tudom elérni ahova elég a web kulcs. Valaki tudna segíteni, hogy hogy tudnám megcsinálni? Köszi.

(#1748) szilchi válasza szilchi (#1745) üzenetére


szilchi
őstag

PC-n már megy,a modem beállításainál kellett a Hungary Pannon profilt betölteni és ok is volt a dolog.Most már csak az Xpad-ra kéne. :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1750) Peltár


Peltár
aktív tag

:O Sziasztok !

Azt nem tudja valaki véletlenül hogy az aksi hány voltos? Illetve ha az AC-bemenetre rákötnék egy megfelelő aksit az működhet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.