Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) .mf válasza ViZion (#14) üzenetére


.mf
veterán

Mit nyúlt hozzá? Ez egy Freescale SoC, a Viának csak annyi köze hozzá, hogy megvette.
Ubuntuból 2 évente van LTS, 12.04 előtt 10.04 volt az előző, könnyen lehet, hogy amikor tesztelték, amikor ez a SoC elkészült, akkor ez volt a friss LTS, és azóta nem tesztelték, így azokat nem is írják oda az official support listára. Tehát ez szerintem még semmit nem jelent, csak egy tesztnél derül ki, addig hiába fested az ördögöt a falra.

---

GIJoe: azért megnézem én azt a 8-9 wattot egy teljes konfigra. Nálam 80+ Seasonic SFX-méretű, 300W-os táppal és 2.5" HDD-vel, 2 db RAM-modullal és egy ventivel (minimál-összeállításban) volt 35-37W a duál-atom+ion.
Miért hoztam fel a játékot? Mert néhány oldschool darab akár ezeken is elfuthatna, s azáltal, hogy nem a terhelve 250W-ot fogyasztó nagygépet kapcsolom be, jelentős az energia-megtakarítás. Másrészt, home userként az x86 legnagyobb előnye a Windows, és azon belül is a játékok. Ha már a vas kevés hozzá, akkor a többi funkcionalitás ARM + linux kombinációval is elérhető, elvileg olcsóbban (az ARM-os lapok nem-elterjedése miatt gyakorlatilag viszont még nem).

---

radi8tor: ha nem jumper, akkor mi? Nézd meg a felülnézeti képet, ha nem hinnéd el, világosan látszik, hogy jumper. Még ott is van az első mellett balra fenn, hogy J4, könyörgöm...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.