Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marci79


Marci79
aktív tag

Első vagyok! :DDD

Érdekes... A memókra nem lett borda rakva?

[ Szerkesztve ]

(#2) harmincas


harmincas
tag

Nem Kingstone (királykő), hanem Kingston.

(#3) mghltm


mghltm
addikt

"Esetleges észrevételeket, kritikákat privát üzenet formájában várom." - ment egy pm ;)

az s1 rev2-hoz hasonlo olcso es jo hutok: scythe musashi, ac twin turbo, gelid icy vision, coolink gfx chilla ( szemelyes kedvencem a vf3000 de ez mar egy masik arkategoria )

az irasert koszonet! :)

(#1) Marci79 a ramok nem igazan igenylik a hutest, sokkal fontosabb a gpu/vrm megfelelo hutese

az elso mondatodhoz: nyertel egy utazast a Napba! neked csak az odaut koltseget kell allnod, a tobbit en fizetem ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) amoba


amoba
tag

Nekem is hasonló páros dolgozik a gépemben.
4870 vs acc. s1 rev2, nekem idle 45-43 fok körül mozog, terhelve se megy 60 fölé.
A memó süniket érdemes felragasztani, sajnos nem 1 kártyám halálozott el a memók miatt. GPUTool programmal megtudod nézni hogy a Videokártyán belül is mi hány fokos.(Külön GPU, Memók, VRM)
Bár én szenvedtem a hűtő felfogatásával, ami ha kicsit viseltes nem igen fekszik fel a gpu-ra, és akkor érdekes hőfokokat tud produkálni a rendszer.

Üdv. Amoba.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#5) föccer válasza Marci79 (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

A memóriák gyárilag el vannak látva lemez hűtő bordákkal. A mATX lap egyébként olyan kicsi, hogy a cpu hűtű mellett alig fér el mag a borda. Arra plussz hűtés már nem férne el. :(

harmincas: Ehh, javítom. :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Joci93


Joci93
senior tag

Nekem BF3 mellett 45 fokos a vidi karim, pedig egy 1000FT-os ventillátor van rajta :C :C

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#7) föccer válasza Joci93 (#6) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha feltekerném a venti fordulatát 1500-ra, akkor ez sem lenne melegebb. :)

Csak ugye itt pont az volt az alap koncepció, hogy minél halkabb legyen a hűtés, így 550-os fordulat mellett a Noctuának alig van légszállítása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8) Yutani válasza föccer (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem nem a rendszermemóriára gondolt a srác, hanem a VGA kártyán lévő memóriára, amire nem került hűtés. Gyárilag sem volt, a GPU hűtése nyomta rá a levegőt. Most a nagy ventilátor mozgatja a levegőt ugyanott.

#tarcsad

(#9) drlovi


drlovi
aktív tag

nekem is van otthon egy elfekvő s1 em.amit rá kéne rakni a powercolor 4870 re.
Mert annál a gyári vezérlés idegesítő,levesz 0ra a fordulatott ,majd pár per után meg egy pillanatra 80-100% pörgeti fel.Az s1 két 12cmes ventiel talán hatékonyabb is lenne.

(#10) Qru válasza Yutani (#8) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy az 550rpm-es venti sokkal kevesebb levegőt szállít ami nem biztos, hogy a ramoknak elégséges hűtést biztosít. De nem szokott gond lenni, ezek 100+ fokot is bírják. Ha meg túlmelegszik észre fogja venni, mert el kezd majd csíkozni meg szétesni a kép.

Ezeknél a 4850/4870-eknél a vrm hűtés a lényeges, az nagyon melegszik de ezen az áttervezett rövidített nyákos Sapphire edition 4850-en van gyárilag borda.

#nincsbennetarcsi

(#11) mmdms


mmdms
addikt

A szerelés és a tesztek végeztével egyik szemem sír, a másik nevet érzésem van. Egyrészt nagyon elégedett vagyok azzal, hogy a VGA hűtés még a melegebb időben is némán teszi a dolgát, másrészt többet vártam volna az Accelero S1 Rev 2. bordától, mint 6,5°C-ot...

Azért azt jegyezzük meg, hogy egy játék se képes (saját tapasztalataim szerint) annyira felfűteni egy karit, mint a furmark, ez az általad mért 6,5 fok játékok alatt tuti 10-15 fok különbséget eredményez.
Anno egy 8800gtxen cseréltem le a gyárit, furmark alatt nevetséges pár fok különbség volt a gyári és az ac extreme között, de játékok alatt bő 20-25 fok különbséget hozott.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) BiP válasza föccer (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt is vedd figyelembe, amikor csalódni szándékozol a 6,5°C-ban :)
Mert nem csak hűvösebb, de _emellett_ halk is lett. Ugyanakkora zajszint mellett sokkal nagyobb lenne a különbség.

(#13) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Hol vettél ilyen zajszigetelő "szivacsot" a házhoz,és ha publikus mennyibe kerül?Bocs az offért

Nem olyan rossz az a 6.5 c főleg ,hogy sokkal halkabb lett.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14) benedekco


benedekco
addikt

Grat.

Én pulóver anyagot használtam hangtompításnak, de nem számít túl sokat :( a következő megoldásom az alaplap dobozokban kapott szivacsa lenne, de lehet nem fogom megcsinálni.
Ez a szivacs buli mennyit segít? És ha segít akkor az nem csak placebo?
Wincsi(ke)t mivel csillapítod?

Illetve a pasztázás nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Van aki a pöttyökre esküszik, mert ha szétkened a pasztát akkor sok lesz a légrés. Lehet ha úgy csináltad volna nyertél volna még valamicskét.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó lett:)

Az igazat megvallva, én nem nagyon szoktam foglalkozni ilyesmivel. Ha megy a gépem, filmezek, vagy épp játszok, akkor a házimozi hangja úgy is lenyomja, de ha más nem, zene az mindig szól, szóval nem hallom nagyon a gépet. Éjszaka, ha alszom meg szökő évente egyszer ha megy a gép, annyit meg kibírok :)

De most így legalább neked is komfortosabb lett, és a hűtő sem ment pocsékba :)

A porért a kártyán elnézést, mondtam, hogy nagyon nem vittem túlzásba a letakarítását, mielőtt elcsomagoltam :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#16) gabe_


gabe_
őstag

Ne legyél csalódott a 6,5 fok miatt, az az 500 fordulat körüli venti miatt van. Én amúgy a ventillátor fordulatát 1000-re lőném be, sokkal nagyobb a légszállítás, gyakorlatilag ugyanannyi hang mellett, mintha 500-550-el pörög. Nem mellesleg jópár fokot jelentene.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17) föccer


föccer
nagyúr

Elég hülye napom van, ezért elnézést, hogy csak most válaszolok.

(#8) Yutani:
Jah, így érthető a kérdés. Oka leginkább az, hogy ne tettem a memóriákra hűtést, mert nincs. Amit anno a S1-eshez adtak az ugyan leszedtem a 4770-ről de már rég nem ragadnak megfelelően. Az előző kártyáról is leesett 1-1 db amit úgí kellett a borda alól kihalásznom.

(#9) drlovi:
Előted a lehetőség. :) Régebben és is szemegzettem a twin turbo kiegészítőt hozzá, de valamiért nem volt szimpatikus, és drágább is lett volna, mint ez a noctua (bár a noctua is horror árban van, de ez mindegy. :) )

(#11) mmdms:
Játék közben még sosem mértem hőmérsékletet. Mivel lehetne hatékonyan loggolni? Jó lenne idő föggvényében ki tudná rajzolni a gpu/cpu usage, hőmérséklet diagrammokat. Van ilyen program?

(#12) BiP:
Persze értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :) Egyszerűen többet vártam tőle. Lehet ha leveszem az ellenállást a ventiről és nagyobb fordulaton pörög, akkor sokkal többet nyerek. Lehet a napokban kipróbálom, hogy mennyit lehet így vele pluszba nyerni.

(#13) IreN!CuS:
Szerintem itt az apróról szereztem be, de vannak direkt szivacsokat árusító boltok is, ahol biztos lehet venni. Csak ott 2m^2-es a minimum ksizerelés, amiből 3-4 gépet is be lehet szivacsolni.

(#14) benedekco:
Hát úgy igazándiból nem szabad sokat várni tőle. Sajnos a ventiknél és a házlapi kivezetéseknél hatalmas lyukak vannak, ahol a hang szabadon ki tud jönni. A HDD-t külön nem szigeteltem, csak rendesen becsavaroztam a helyére. Szerencsére az én lemezem nem rezonál annyira, mint sok másik, így erre nem volt szükségem. Simán bent van (volt) a ház elején az elülső venti mögött.

A pasztázás meg ott bukik el igazán, hogy nem találtam meg az újabban vásárolt, ezüstös pasztát, így csak ezt az öregedő szilikonost használtam. A metodus szerintem nem számít olyan sokat, mint ahogy sokan gondolják, de ezt nem tudom. Ezzel a módszerrel én meg vagyok elégedve.

(#15) Barthezz2:
Engemet is csak este/éjszaka zavar, amikor egyébként elég nagy csönd van. A család már alszik és még gépezek és csak a nagy zúgást hallom. :(

(#16) gabe_:
Ki fogom próbálni magasabb fordulatszámon is. :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pont egy ilyen hűtést keresek egy GTS250-esre. jól jött ez a cikk, Sajnos a zajterhelés nálam is jelen van, így elsőként a kártyát szeretném csendesíteni, utána vízhűtés a procira, és végól 1 db csendes házhűtés

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) beldeczki válasza föccer (#17) üzenetére


beldeczki
aktív tag

(#11) mmdms:
Játék közben még sosem mértem hőmérsékletet. Mivel lehetne hatékonyan loggolni? Jó lenne idő föggvényében ki tudná rajzolni a gpu/cpu usage, hőmérséklet diagrammokat. Van ilyen program?

A GPU terhelés és hőmérséklet loggolásra a legegyszerűbb program a GPU-Z. Ezen kívül jelzi a venti fordulatot, plusz még sok mindent.

Szerk.: nem diagramban jelzi, hanem egy szöveges fájlba menti az adatokat minden másodpercben.

[ Szerkesztve ]

(#20) föccer válasza beldeczki (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Majd meglátom. Addig is itt egy kép arról, hogy mit produkált a FurMarkt 700 rpm mellett.

63°C maximum. Igaz lehet, hogy ki tudtam volna préselni még 1-2 fokot ha járatom még 10 percet, de nem volt hozzá cérnám.

Csináljak olyat, hogy passzívba mit bír? Szerintem 85°C körül megállna. Vélemény? Vagy ne akarjam kinyírni szegénykémet, hamár kölcsönbe van? ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) beldeczki válasza föccer (#20) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Passzívba is elmenne, de azért figyelni kell a hőmérsékleteket. ;]

A magasabb ventilátorfordulat meghozta eredményét.

(#22) mmdms válasza föccer (#17) üzenetére


mmdms
addikt

Riva tuner ami így hirtelen eszembe jut, és (nálam) mindig fent van. Terhelést és ventifordulatot perpill nem tudom megmondani hogy ismeri-e, a jelenlegi karim még a hőfokot se monitorozza..

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#23) föccer válasza beldeczki (#21) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem akartam tovább vinni, 85°C ráengedtem a ventit. Meglepően gyorsan felszökött a hőmérséklet. A görbét elnézve szerint 92-93°C-ig biztos felment volna.

Az biztos, hogy passzívba nem hagyom még ezt a nagy bordát sem. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24) BiP válasza föccer (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Ennek fényében meg különösen jó, hogy már 500-as fordulatnál is 30fokkal kevesebb, mint passzívan.
De itt említették, hogy érdemes lenne 1000-es fordulattal megnézni. Az sem hangos, ellenben erősebb. Szerintem 60 alá mehetnél vele.

(#25) föccer válasza BiP (#24) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom 1000-re feltekerni a fordulatot. Egy a gyári maximuma ennek a ventinek. :) Max ha nem az alaplapi csatlakozóra akasztom rá, hanem valami külső forrásra, de ezzel nem akarok szenvedni. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26) Yutani válasza föccer (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Játék közben az MSI Afterburnerrel ki tudod írtatni OSD-vel a VGA adatait, és logolni is lehet. Én ezt szoktam használni, ha pl. teszt közben látni akarom a VGA terhelés százalékos értékét (főleg CFX-ben).

#tarcsad

(#27) barack1997 válasza mghltm (#3) üzenetére


barack1997
senior tag

Nekem TT Pro van a HD5870-en, és egyedül a VRM hütése alulméretezett, de az nagyon, de ha nincs tuningolva, akkor megteszi :) Sokkal jobban hűt, mint a gyári porszívó

(#28) Barthezz2 válasza föccer (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak tessék. Ha kinyírod meg majd jól rád küldöm a sárkányvadászokat ;]

:DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#29) föccer válasza Barthezz2 (#28) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak nehogy úgy járjanak mint a sárkányszív első részében ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30) Diablo18 válasza Joci93 (#6) üzenetére


Diablo18
senior tag

akkor tegyél rá rosszabb hűtést
mert akkor játék nélkül 25 fok?:D meg fagy (tudod az alkatrésznek van üzemi hője is amit ha nem ér el akkor szintén rossz )nem nyújt olyan teljesítményt amilyet kell:D

(#31) Joci93 válasza Diablo18 (#30) üzenetére


Joci93
senior tag

36 fok úgy, hogy csak netezek :))

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#32) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Látom te bankkártyával oszlatod el :) Én is hasonló iratokkal szoktam :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#33) föccer válasza H.Ezredes (#32) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokan inkább azt a módszert alkalmazzák, hogy egy nagyobb pötty pasztát raknak középre, és a blokkot ráhelyezve, körkörös mozdulatokkal mozgatva azt elterítik az anyagot. Én ezt a CPU hűtőnél szoktam alkalmazni, mert ott nincs semmi olyasmi a közelben, aminnek ha nekiütöm a bordát, akkor kárt okozhatnák benne. Itt eléggé nagy volt a borda, inkább vigyáztam rá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) Buci21


Buci21
addikt

Tetszik, szép megoldás :D
mind1, h a paszta hogy kerül fel, eloszlik az :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Joseppe210


Joseppe210
tag

Szevasztok. Nem tudom él e még a téma, nekem adott egy HD 6970 Asus gondozásban. NAgyon combos kis kártya nagyon szeretem, de a ref hűtése nem csak hangos hanem nem is elegendő.
Azon jár az agyam, hogy hogyan kellene normalizálni ezt az állapotot. Olvasgattam az accelero twin turbó II ről elég szépeket. Elméletileg rá lehet szerelni, kompatibilis hozzá. Azért elég borsos ára van. Ilyenkor jön a gondolat, hogy ez a kártya kb 26k-t ér és akkor még egy 12-k-s hűtés jön rá akkor már vehetnék egy újabbat.
Viszont hozzá kell tenni hogy kielégítő ennek még mindig a teljesítménye számomra. A másik gondolatom a víz hűtés. De akkor már a cpu-t is jó lenne azzal megoldani. Viszont akkor az már elég nagy beruházás. Mi lenne a véleményetek a dologról?

JP210

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.