Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -vitya-


-vitya-
őstag

aztán itt van GN-től a 11900 teszt is:
https://www.youtube.com/watch?v=mxiuvQPL_qs

Erős a vélemény hozzá!

-=Витя=-

(#102) Chaser válasza sb (#89) üzenetére


Chaser
titán

ahány tesztet látok mindig az intel jobb idle-ben, akiktől itt kértem adatokat szintén jobbakat látok
de! nyilván nem 50w-ok, viszont %-osan nagy az eltérés
itt x570 még ráfejel, tény, de z490 mellé ugye azzal "kell" mérni
nálam b450 van, most zen 3100 - all core fix 4g - +gt 1030, 970 evo, fsp 350 bronz konnektorból idle 40-44w kikapcsolt cnq' mellett - ramok 3000 v 3600 az oly mindegy, fogyasztáson már nem változtat - 560-as platina fractallal is kb ui. értékeket hoz, talán 1-2w minusz
b550 is kb ugyanez volt
és akkor a cnq', ahogy látom égvilágon semmi értelme nincs
amennyiben nem nyúlok a géphez lemegy az 30w-ra is, csak ha hozzányúlok egyből 50+, chrome indításnál akár belenyal 50-be is, és van hogy marad is
vga igen, gtx 1650-nel már nagyobb volt az idle - akkor is ha engdélyezve a pcie management -
de ugye ha azonos körülmények közt tesztelünk a konfig kb azonos lapot és cpu-t kivéve
pár éve került hozzám egy brand mini hp, valami 6xxx alapú i5, ssd, ram
idle 12-15w, és ha hozzáértem az egérhez nem lett 30 ( : persze ott sokkal kisebb táp van ami jó hatásfokú, de hasonlót sem láttam még egyik amd konfigomnál sem, régen sem
az új 4xxx apu-k sok mindenben más világ, arról tapasztalatom nincs - sztem sokkal közelebb vannak a notebook megoldáshoz mint az eddigi 3xxx asztalikhoz -
viszont zeneknél 65w-ból is már van érdemi teljesítmény akár 8 magnál is 7nm esetén, itt meg az intel elvérzik egyértelműen
nálam idle idő nagyon kevés van, talán 5-10%, ezért annyira nem érdekel, de mindig időnként kísérletezek vele hol tudok még faragni, csak az a fránya soc nem akarja az igazat, 3600-oknál sem akarta

Pingüino
én 6 magig bezárólag néztem új inteleket, ott még növelték is az órajelet
azoknak jó akiknek a 10400 max turbója kevés volt, 10600k meg feleslegesen drága
lett arany középút kb

pOwErOnE
ahogy én tudom sajnos nem fogja, hw-es okok miatt
csak 470-490 és az új 5xx-ek
de mint látod érdemi előrelépés itt max igp-ben van, sokat nem vesztettél
a rgéi 10xxx-ek ára meg sokszor elég baráti már - ha már az alaplapok drágábbak ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) tasiadam válasza sb (#87) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor mondom más példával.
(azt tudom, hogy annyira pörög egy intel proci amennyire igénylik, míg a 2700X-em meg elég bután hozzá képest, ezért fic 4ghz-n van. bf1 alatt képes 3.2ghz-n menni mert szerinte elég...)
Erős "túlzás" lesz a következő, de a lényeg érthető belőle.
Ha egy 11900k-t 100%on tekersz minden boostal, akkor 300w-ot elkér (der8auer videójában ennyi volt).
Ha ez a proci 80%-on megy, akkor nem a 300w 80%-át fogja elkérni, hanem vélhetően kevesebbet.
Ha 50%-on megy, akkor sem gondolom, hogy 150W-ot fogyasztana.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#104) MaxxDamage válasza Chaser (#88) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volt R7 2700X -m is mikor kijött (Taichi Ultimate lapban) és az is fogyasztott szépen , i9 is 125W (az csak egy dolog) de bőven jó és elég, főleg laptopban :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#105) Chaser válasza MaxxDamage (#104) üzenetére


Chaser
titán

nekem is volt 2700, terhelve tudott zabálni - ott is mondjuk annyi volt a titok, levenni pár száz mhz-cel, mivel végletekig szét vannak ezek hajtva gyárilag az intel-amd meccs miatt, 3xxx-ek is -
azért annyit nem mint egy 10700
de az még 12nm
a villanyórát pedig nem nagyon érdekli az intel mért nem lép tovább a 14nm-ről, és az amd mért lépett tovább...( :
ha az intel a saját 7nm-en tolná már, valszeg amd-t hívnánk kazánnak..esélyesen már 10nm-en behozná a jelenlegi 7nm tsmc-t, de ugye toporognak mint liba a foschban'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) tasiadam válasza Chaser (#68) üzenetére


tasiadam
veterán

[kép] [kép]
GPU usage a második érték a kártyánál. Nem ultra beállításon van, hanem valami mókolton, hogy fps is legyen.
(A CPU win10 alatt is elkér kicsit alulfeszelve 35-40 wattot)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#107) arabus válasza -vitya- (#101) üzenetére


arabus
addikt

A vélemény szabad!Főleg ha fizetik.A tények viszont láthatóak.
Játékra intel minden más bohóckodásra jó az amd.
Csúnya a régi ryzenek mit tudnak.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#108) PuMbA válasza arabus (#107) üzenetére


PuMbA
titán

Szerencsére az új Ryzenek vannak és kaphatóak sok boltban :) Mindkét általad linkelt grafikonon a 6 magos 5600X veri a 8 magos 10700K-t és 9900K-t is és a 10 magos 10900K-tól is alig marad el. Csúnya, hogy a régi Intelek mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#109) Alchemist


Alchemist
addikt

Remek teszt - a lényeg hogy végre igazi verseny van!
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#110) Chaser válasza tasiadam (#106) üzenetére


Chaser
titán

:R

PuMbA
akarod mondani:
5600x - éppen kapható, de msrp árnál drágábban, azért nem veszélyesen, de drágábban
5800x - annyi van mint a szemét, már msrp árnál olcsóbban
5900x - hun' van?
5950x - hun' van? - jó, mondjuk 400+ ezerért látok két bolban ( : -
5600x-ekkel olvastam valami defekt lehet bizonyos gyártásból, az valid?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) MaxxDamage válasza Chaser (#105) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez igaz!
A Villanyóra meg engem nem érdekel, mert a "napelem" rendszer majd kitermeli :D
Lényeg, hogy volt Ryzenem, Intelem is és mind2 használom/használtam.
Intel mire eléri azt a gyártástech-t arra AMD hol lesz (már) ? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#112) PuMbA válasza Chaser (#110) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, igaz, 5900X, 5950X alig van :) 5900X-et csak a Euronics-ba látok.

[ Szerkesztve ]

(#113) Pingüino válasza KISDUCK (#100) üzenetére


Pingüino
senior tag

Harmadik szereplőnek majd az ARM alapú Apple-ök jönnek fel talán, ha szoftver oldalon átportolnak mindent. x86 alapokon nem hinném, hogy bejön bárki is melléjük.

(#114) Pingüino válasza arabus (#107) üzenetére


Pingüino
senior tag

"...minden más bohóckodásra..."
Ja, csak a játék nem bohóckodás, minden más igen. ;]
Igen, a velemény szabad, csak azért erdemes meggondolni, mit mondasz.

(#115) KISDUCK válasza Pingüino (#113) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ott van a Zhaoxin, bár őket eddig csak itt-ott feltűnő hírekben láttunk, de elvileg a VIA-n keresztül szereztek x86 architektúrát és fejlesztenek, de nem tudom hogy mennyire érhető el a kész termékként. Wikin azt írják hogy jövőre már 7nm-re terveznek ők is, ha meg nem váltják a világot arra még jó lenne hogy kicsit lejjebb nyomja az árakat.

(#116) Noukoum válasza Pingüino (#114) üzenetére


Noukoum
veterán

Khm, intel fan hagyd rá. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#117) Pingüino válasza KISDUCK (#115) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, csak a kínai csodákkal van pár fenntartás. Részemről nem is az USA fele rettegés, hanem inkább az arra adott válaszok. Ha lehet is majd kapni, ki tudja, mennyi jön ki külpiacra, és meddig?

(#118) KISDUCK válasza Pingüino (#117) üzenetére


KISDUCK
addikt

Őszintén megvallva én se szívesen vennék belőle, de ha elég nagy mennyiségben lenne elérhető, akkor már az msrp-t befolyásolhatná a vásárlók számára előnyösen.

(#119) Chaser válasza MaxxDamage (#111) üzenetére


Chaser
titán

( :
kitermel az sok mindent, csak részemről úgy vagyok vele, hogy ha van lehetőségem nem kazánt etetni az energiával , mindegy hogy hálózat ahonnan jön, napelem, szél, akkor nem etetem vele, mert amit feleslegesen elzabál tudom másra is használni
ha legtöbben így gondolkodnának, talán a mostani genes gyerekeknek egy picivel jobb lenne az életkörülménye majd 10-20-30 év múlva
nekem gyerekem nincs, nagyon remélem hogy 120-30* év múlva az élők sorát se gyarapítom - krisztián bácsi qrvq' sz@rul hangzik ( : , de én ilyen oldschool vagyok
50w-ből ma egy átlagos 30nm-es lakást be lehet teljesen világítani, csak szemléltetés végett
a klímám nyáron elkaristol 200w alatt amikor beállt a benti hőfok és csak kompenzálnia kell, sőt, jellemzően 100w környékén mocorog
nem a villanyszámla a gondom, sosem volt szerencsére
csak legtöbbeknek ez jut el az agyukig, amikor talán elgondolkoznak az élet nagy dolgain, ezért szoktam példának felhozni

PuMbA
csekély 290e-ért...barátom kb két hónapja még 225e-ért vette alzáról
de nincs 4xxx sem, kisebb 3xxx-ek ára is defektes még mindig legtöbbször
vennék most 4650g-t, de ilyen egy év garos oem csodák kösz de nem
de legalább több vevője lesz az intelnek ( :

szerk:
*120-30 az 20-30 akart lenni, 100 év múlva már öcccáz' lennék, belegondolni is rossz...( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) MasterDeeJay válasza Chaser (#62) üzenetére

TDP az a base clockra vonatkozik asztali gépeknél szerintem. Meg van rakás másik TDP érték pl TDP max érték ami lehet 200-300w körül is.
Szervernél is gondolom úgy megy ezért példának egy cascade lake 125w-os Xeon proci (ami nálam prime 95 alatt evett 250w-ot konnektorból)

Látható hogy ott bizony van egy szép max power limit, na az lesz a proci maximális fogyasztása. Beállítható a max időtartam amíg túllépi az alap limitet.

Notiknál meg a gyártó határozza meg. Pl i7 4720HQ-nál nincs is konkrét limit de a power limitek nem állíthatóak.

AMD-nél nem tudom ez hogyan működik. Ez a HWinfo64-nél van, de AIDA64-ben is van ilyen CPUID résznél.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#121) Chaser válasza MasterDeeJay (#120) üzenetére


Chaser
titán

igen base clockra, aminél egy 8 magos 65w-tal semmi érdemit nem produkál
a bibi csak ott van, halandó user annyit lát 65w, instant készpénznek veszi hogy az annyit eszik - mindegy hogy éppen mit ért alatta a gyártó -
belenéz egy tesztbe - jó esetben - kettőbe, az sz@rrá veri az amd-t és 65w-ot eszik, kánaán
vagy nem ( :
ha ezt korrekten kezelnék - és az illetékes szervek egy picit odacsapnának -, nem lenne ez a dili
mint mondtam napi szinten látom hányan elalélnak a"65w-tól", de nem csak itthon, mindenhol
érdekes, vga fronton a tbp lefedi a teljes valós fogyasztást, akár amd-t néztem akár nv-t, stimmelt
nyilván nem a minimum környékét kell megadni, amit mondjuk netnél picit lightosabb dologban eszik, hanem amennyit meg tud enni komoly terhelésen
vga-k is lehetnének ennyi erővel 65w-osak, a 3090-ek is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) arabus válasza PuMbA (#108) üzenetére


arabus
addikt

Nyilván ha van pénz lóvéra a hülyének is megéri.
Mindenki másnak van féláron 6 magos intel és egyárban 10 magos.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#123) PuMbA válasza arabus (#122) üzenetére


PuMbA
titán

Na várj, most akkor magszámra mérjük a procikat vagy teljesítményre, mert ez nem tiszta. Én teljesítményre mérem, hiszen hiába 8 magos egy régi AMD FX 9590 processzor, a mai játékokban egy 4 magos processzor is legyőzi, mert a magszám semmit sem ér önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#124) arabus válasza PuMbA (#123) üzenetére


arabus
addikt

Mindenki döntse el magának hogy mit hogy és mihez mér. :R
Na megyek széket csiszolni. :B

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#125) PuMbA válasza arabus (#124) üzenetére


PuMbA
titán

Rendben :) Csak azért kérdeztem, mert a beszúrt grafikonjaidon a teljesítmény a mérőszám. Te pedig most előjöttél a magszámmal, amint leolvastam a grafikonokról azt, hogy a 6 magos 5600X veri a 8 magos Inteleket és közel egy szinten van a 10 magossal. Az 5600X ára ennek megfelelő az AMD oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#126) MasterDeeJay válasza Chaser (#121) üzenetére

Durván néznének ki ha a maxot adnák meg. i5 lenne 200w, i7 300, i9 meg a csillagos ég :DDD
Erre nincs jó megoldás, turbo annyira bekavar a számításba.
65w persze semmi esetre sem normális.
De én sem tudom mi lenne a helyes számítás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#127) Chaser válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


Chaser
titán

rátapintottál a lényegre
ha a valóságot közölnék, nyilván sokan azt mondanák akkor rohaggyon' rátok ( :
ez egyértelműen egy dologra fókuszál, a tudatos megtévesztésre
sok éve is mondtam ezt, lám végre egy nagyobb tesztoldalt nekiállt tesztelni a "65w-os" 10700-at, némi konklúzióval fűszerezve...többet eszik a tesztelt pldány mint a 10700k..azért elég lol
ez fake, ha az csőgázon 2xx w-ot eszik akkor azt kell odabiggyeszteni a dobozra
ahogy amd-nél is így kellene
a nagy különbség kettejük között, hogy amd 100w alatt is tud érdemit produkálni, míg az intelek nem - persze nem 4-6 magról beszélünk -
i5 egyébként nem lenne 200w, csak ha "k" ( : a "sima" kis visszafogott 10400-eknek teljesen rendben van a fogyasztása, persze nem max 65w, de nem is többszöröse
ebből is látszik nem rossz az intel 14nm-es egy bizonyos mag/órajel kombóig, utána viszont durván átmegy kazánba
amd-nél is persze, csak ott a legtöbb eleve gyárilag kimaxolt
saját 3100-am pl ezt produkálja, all core talán 3,9-nél tetőzik:
ez fixálva 3,6-on 1v-on x w
1150mv-on 4g-n +20% w, 10%-kal több teljesítményért
1350mv-on 4,3g-n +50% w 18-20% plusz teljesítményért
ez persze "magától" nem menne 3,9g fölé, de a combosabb intelek és combosabb amd-k mennek
ugye mindent meg kell tenni a versenyért, abból tragédia van ha a vetélytárs már 10%-kal is gyorsabb, az lényegtelen ha esetleg mellé akár +40% fogyasztás társul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) grabber válasza PuMbA (#125) üzenetére


grabber
addikt

Egy a lényeg az AMD nem lehet jobb,mert az Intelben több betű van. 3 VS 5. Megint az Intel nyert :U

(#129) pOwErOnE válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

Ez igen kényes kérdés, hiszen egy egyszerű háztartási gépnek is a maximális teljesítmény felvétel látható a gyártó plakettjén, holott ezek a berendezéseket nem mindig maxon kihajtva használják az emberek. Azt gondolom annyit megtehetnének a gyártók az ügy érdekében, hogy kicsit bővebb tájékoztatást adnak az embereknek.
Mert ha csak azzal számolnánk amit feltüntetnek ( 65W ,95W, 125W, stb) akkor egy 400-as táp mindenre IS elég volna egy közepes videokarival :)

(#130) Chaser válasza pOwErOnE (#129) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, erről van szó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) tasiadam válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


tasiadam
veterán

A turbo szerintem királyul működne. Pl én adnék szivesen a procinak 150 wattot és ossza be, boostoljon 2 mag az egekbe, aztán 4 kevésbé, sé végül all core konstans maradjon, de tdp-n belül. Ehelyett 30x másodpercenként boost,majd stock.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#132) MasterDeeJay válasza pOwErOnE (#129) üzenetére

Háztartási gépeknél változó mert ott pl én előbb megvenném a nagyobb teljesítményűt mert esélyes hogy erősebb is. Pl mikrosütőnél, vagy bár nem törvényszerű de porszívóból is inkább vettem használtan fillérekért 2200w-osat mint a mai 800w trágyákat. Volt is belőle vita hogy EU-ban már csak xW-os cuccokat lehet eladni, ez miatt ahol lehet én használtan veszek meg háztartási gépeket, lehetőleg olyanokat amiket meg is tudok javítani bár ez egyre ritkább.

Én annak örülnék ha a fent megadott cpuid részt tenné közzé intel az oldalán, azaz Base TDP, két turbo TDP és max TDP. Aztán én abból ki tudom logikázni mit mire akarok használni. Bár átlag user akkor sem fogja érteni mi micsoda.
Rozinéni receptet néz, Gémer Gyurka Cod48-al játszik max OC-val, Tervező Tibi meg 64 szálon renderel...nehéz ebből átlagot vonni.

tasiadam
Nosza állítsd be ha tudja a procid a SST turbót (asszem skylaketől van, biosban hardware pstate néven lesz):
https://coderbag.com/product/quickcpu/features/hwp/intel-speed-shift-performance-settings
Ezt azért találták ki hogy rugalmasabban lehessen kezelni a turbót és el lehet osztani mennyi magot akarsz terhelni milyen mértékben, más magoktól meg elvenni...stb
Bocs nem Inteled van. AMD-nél nem tudom de szerintem ott is szabályozható valamivel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#133) tasiadam válasza MasterDeeJay (#132) üzenetére


tasiadam
veterán

3ezres ryzenektől lehet. 2 ezresnél vagy van, vagy nincs. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#134) Darmol válasza hokuszpk (#93) üzenetére


Darmol
senior tag

Starship SN10? :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#135) Chaser válasza MasterDeeJay (#132) üzenetére


Chaser
titán

jackpot winner ( :
jó a példa, de legyen egy fúró
1,5kw
te leméleted alaján írják rá azt, hogy:
ha psta fát fúr a legalacsonyabb fordulaton akkor egyébként 300w
ha józsi téglafalat fúr 1kw
ha béla vasbetont fúr max fokozaton akkor 1,5kw
nem, 1,5kw-ot írnak rá
intel meg azt írja rá amitől a legtöbb vevője élből nem passzolná le a kazánját, egyértelmű megtévesztés, kár ragozni
ha a tisztesség szikrája ott lenne bennük akkor egy 10700-nél pl ez lenne a dobozon:
30-220w

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) pOwErOnE válasza Chaser (#135) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

Igen, igen így van ez. Igaz ez a beszéd :C

(#137) envagyok


envagyok
veterán

Egy 10600k is bekerülhetett volna a tesztbe.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#138) komi77 válasza envagyok (#137) üzenetére


komi77
senior tag

Sőt az 5600x is. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#139) DonToni válasza PuMbA (#15) üzenetére


DonToni
aktív tag

Na most nem az van, hogy nem szabad bekapcsolni a PBO-t, mert az "rövidíti a proci élettartamát" vagy mi...?! :F Vagy az az XFR volt?
Olvastam valamelyik AMD topikban, de a kismillió komment alatt már nem tudom vissza keresni.

-Anti-

(#140) tasiadam válasza DonToni (#139) üzenetére


tasiadam
veterán

by default nem keveset kap.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#141) arn válasza arabus (#107) üzenetére


arn
félisten

es ezek voltak a legjobb kepek, amiket talaltal mondandod igazolasara? :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#142) PuMbA válasza DonToni (#139) üzenetére


PuMbA
titán

Eco mód csak PBO-val van valamiért, de mivel a beállítások lefelé kerülnek módosításra és nem felfelé, ezért nem károsodik semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#143) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

[Intel]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#144) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Nem mertétek a 10700-zal összeengedni, mert sérült volna az Intel hiúsága és soha többé nem ad nektek tesztcuccot? ;]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#145) tasiadam


tasiadam
veterán

Ma dobtunk ossze egy 10400F-es konfigot z490 A proval. By Default a hutes azon volt h custom watercooling, felrohogtunk, atraktuk 65wos gyarira. De azon megjobban rohogtunk h a custom watercoolernek a tdp keret zarojelben 4kw

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#146) Sinesol válasza tasiadam (#145) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván a gyartastechnologia maitt a fogyasztas több mint a konkurrens, de igazabol pont senkit sem érdekel ez a része a dolgoknak, ha megvan a kellő teljesitmény a jó ár mellé. Ha marad a mostanában megszokott baráti árazás, akkor eléggé nagyot gurithat ezzel a szériával az Intel.

A 11400 elég nagy sláger lehet, elvileg 50-60k lesz az is, amellé még egy korrekt lap is kijön az 5600x árából. Pont ez a budget gaming hozza a legtöbb pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#147) dokanin


dokanin
aktív tag

Na ez nem szólt valami nagyot.
Gyanítom az Alder sem fog.
AMD-nek lesz még pár jó és nyugodt éve.
Meg kell mondjam, nem bánom. Lehetnének még sokkal erősebbek is.
Aki pedig azt mondja, hogy el vannak szállva az áraikkal, szerintem nincs igaza.
Ma minden drága, viszont itt tényleg adnak is plusz teljesítményt a felárért.

(#148) carl18


carl18
addikt

Kicsit jobb mint volt, de szerintem ez még mindig édeskevés.
9900K elég régóta piacon van, és attól ez nem sokkal jobb.
Mondhatjuk nem éri meg váltani még mindig, főleg nem 10% miatt.
Vissza lépés mert a 10900K 10 magos volt ez meg csak 8... :D

A másik hogy a 11900K közel 5900X árában lesz....
Azért a Zen 3-as 5900X natív teljesítménye jóval több a 12 mag miatt.

Én se értem mi történt az intelel hogy ennyire elszaladt vellük a ló...
2013 után kezdtek elustulni és évi 5%-ot fejlesztettek.
Aztán látjuk hova vezetett ez, minden késik "megszokhattuk már"

Azért saját tesztjeim alapján is egy I5-3470 sokkal erősebb volt mint egy FX 6300. IPC Fogyasztás minden téren az intel volt jobb torony magasan.
Vicces eltelt 10 év és most az AMD áll nyerésre torony magasan! :)
Csak tudjanak eleget gyártani mindenből, és legyen olyan remek akciók mint 1-2 éve.
Ryzen 1600 30E/1600AF 34E Ryzen 2600 40E! :D
85 Dollárért szorta ki az AMD az 1600 AF-et.
Remélem a 3600-ból is lesz ilyen akciózás mikor kifutó széria lesz!

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#149) tasiadam válasza Sinesol (#146) üzenetére


tasiadam
veterán

[kép] Ez sem volt draga kombo. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#150) tasiadam válasza carl18 (#148) üzenetére


tasiadam
veterán

Az intel azt csinalta a 14nm-el mint pl egy szivo motor tuningnal szoktak. Eloszor konnyen tudsz loerot kicsikarni azonos literbol, majd eljutsz oda, hogy minden loero kinyerese sokkal tobb es tobb penzt es energiat igenyel. Es ez a szemria pont az a szint, ahol mar sem magra nem tudnak reszelni, sem IPC-re. Ez a vege. Lehet hogy egy mernoki csoda tud magasabb orajelet, de le is olvadna a betonig. Max ez egy tesztnek foghato fel, hogy a 10n elmeletben mit tud. r23ban mi az 1 szalas teljesitmeny teteje? Egy tiger lake? Es ilyenkor rohog fel az ember h bazdki, nem is olyan rossz ez a 10nm 1 szalon, csak vegtelen ido mire megkapjuk.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.