Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) grabber válasza Busterftw (#399) üzenetére


grabber
addikt

Nem értem mi a célod? Ha intelből eladnak többet attól jobb lesz a termék? Nem.
Az Intel nem rossz termék,de ha van jobb akkor az értelmes emberek nem hülyék. A jobbat veszik,főleg ha még olcsóbb is. Kivéve a fanatikusok. Focimezt is megveszi a szurkoló,nem az számít melyik a jobb csapat.
Fáj neked ha azt mondja egy két topiktárs,hogy az AMD-től többet adtak el?
Az Intel hasonló teljesítményt nyújt mint az AMD,de amíg az AMD kevesebbett fogyaszt,kevesebb benne sebezhetőség és még olcsóbb is akkor miért vegyen Intelt? Egy-két spéci játékra feladatra jobb lehet az Intel,de minden másban csak gyengébb.
Ja és az Intel minden évben új processzor foglalattal jön. Ekkora lehúzást,meg is érdemli az Intel hogy szenvedjen. Míg az AM4 hány éve is van meg? Erre nem képes az Intel?

(#402) Busterftw válasza Pingüino (#400) üzenetére


Busterftw
veterán

Le nem csuknak, csak kerdes mi ertelme felre es dezinformalni a forumon.
Csak hiteltelenseg lesz belole.

Aztan amikor szembe vannak allitva a tenyekkel, illetve ebben az esetben azok hianyaval, akkor megy az Intelfanozas, mert elfogytak az ervek.
Eladasokrol/szamokrol beszelunk, ez egyszeru matek, koze nincs a vilagkephez.
Itt pont az ellenkezoje tortenik. Szubjektiven probaljak paran fel informaciokbol leszurni es tenykent talalni azt, ami beleillik a vilagkepukbe.

grabber
Mar 3x, nem arrol beszelunk, melyik ceg termeke a jobb.

"Az Intel nem rossz termék,de ha van jobb akkor az értelmes emberek nem hülyék."
Ezt nem kommentelem, mert a bevetelbol vilagosan latszik, hogy a jobb termek nem egyenlo tobb eladassal. Minden szegmensre ertem, nem a DIY.

[ Szerkesztve ]

(#403) PuMbA válasza Busterftw (#402) üzenetére


PuMbA
titán

"Szubjektiven probaljak paran fel informaciokbol leszurni es tenykent talalni azt, ami beleillik a vilagkepukbe."

Ami információt mi itt megosztottunk, az mind azt mutatja, hogy az AMD sokkal több procit adott el. Mivel te nem tudsz mutatni 1db olyat adatot, ami szerint az Intel ad el többet akár 1 db webshopban is, emiatt sajnos a mi álláspontunk a hihetőbb és nem a tiéd.

"Az informacio ami elerheto, az lokalisan alkalmazhato."

Nem, egy Németországi adat a Németországhoz hasonló gazdaságú és társadalmú országokra tökéletesen alkalmazható és ilyen sok van. Ez jól látható abból, hogy USA-ban az Amazonon is AMD dominancia van a Top Seller CPU-knál. A világháló és globalizáció miatt sokkal egyenlőbbek a dolgok, mint 10-20 éve, amikor azt se tudtuk, hogy Angliában milyen zenét hallgattak épp.

[ Szerkesztve ]

(#404) Busterftw válasza PuMbA (#403) üzenetére


Busterftw
veterán

Az informacio ami elerheto, az lokalisan alkalmazhato.
Akkor legkozlebb tedd hozza, hogy 1 nemet webshopban 6x annyi AMD fogy es ne azt probald ezzel bizonyitani, hogy ez ervenyes az egesz piacra.

Tehat ha az mondom, az AMD 6x annyi cpu-t ad el ebben a webshopban, az igaz.
Ha azt mondom, hogy az AMD 6x annyi cput ad el mint az Intel, az nem igaz, mert nem tudjuk osszesen mennyit ad el az Intel es az AMD.

"Nem, egy Németországi adat a Németországhoz hasonló országokban tökéletesen alkalmazható."
Mi alapjan? A piac az osszes eladott proci. A nemetorszagi webshop ennek az adatnak a toredeke. Hogy vezeted le a tobbi eladasi szamok nelkul a tobbi orszagra?
Eleve ez nem nemetorszagi adat, ez 1 webshop adata Nemetorszagbol.

[ Szerkesztve ]

(#405) Pingüino válasza Busterftw (#402) üzenetére


Pingüino
senior tag

A dezinformálás az lenne, ha azt állítanánk, létezik világméretű kimutatás, és szépen ide tennék egy hamisított kimutatást. Az, hogy hozunk jó pár példát, ami elég nagy részét lefedi a DIY piacnak majd azt mondjuk hogy ez alapján jó esélyel lehet következtetni a teljes piacra, az sosem volt dezinformálás. Ha az lenne, akkor az összes statisztikai hivatal összes statisztikája mind dezinformáció lenne, mert senki nem megy végig és kérdez meg minden egyes embert, hogy milyen processzort vett. Ha pedig azt állítod, hogy amit csinálunk, az dezinformáció, és félrevezeti az embereket, azzal gyak. hülyének nézed a többi fórumozót, mivel azt állítod, hogy nem tudják helyén kezelni a dolgot. Közben meg csak te nem tudod. Csak te ragaszkodsz irreális elvárásokhoz. És még fel sem tűnik.

(#406) Busterftw válasza Pingüino (#405) üzenetére


Busterftw
veterán

Az ossz eladasi szamok leteznek az Intel es AMD tulajdonaban, ok tudjak DIY-re lebontva is, csak nem ismertek.
Egy webshop adatait ugy eloadni, hogy az a vilagon ervenyes ha nem is kimutatas hamisitas, de eros dezinformalas.

Japan, Del Korea, Nemetorszag : kb 230 millio ember. De jah, ez lefedi.

Epp ez az, hogy talan a tobbseg helyen kezeli a dolgot, mert jozan paraszti esszel lehet latni, hogy a par ezres mintas statista.com kimutatas vagy 1 darab webshop eladasai nem egyenloek a teljes eladasi adatokkal, kiveve par embert itt.

[ Szerkesztve ]

(#407) PuMbA válasza Busterftw (#406) üzenetére


PuMbA
titán

Ausztráliát is számolhatod,mert a Hardware Unboxed-esek ott vannak: [link], illetve kihagytad USA-t is, mert ott is van Amazon Best Seller CPU lista, ahogy már linkeltem

Kezd ez alakulni, a világ különböző részein is ugyanazt az arányt látjuk, hiszen ott is van Internet és látják a YouTube videókon keresztül az infót, hogy a Ryzen-ek jó procik. Nem az őskorban vagyunk, hogy csak Németországba jut el az infó :)

Na tudsz még olyan lehetséges régiót mondani a világon, ahol az Intel valahol is elad értékelhető mennyiséget?

[ Szerkesztve ]

(#408) Pingüino válasza Busterftw (#406) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem tudom, tisztában vagy-e a "többség" és a "pár ember" fogalmakkal, de láthatóan nem jól használod őket. ;]

Az Intelnek és az AMD-nek meg max. az össz piac van meg. Mivel egyáltalán nem biztos, hogy minden dobozos proci a végén a polcon köt ki, ahogy az sem, hogy minden tálcás proci OEM gépben. Van mindkettőre ellenpélda. Biztos számaik nekik is csak arról vannak, hogy összesen mennyit adtak el. Hogy abból a lánc sokadik szereplője éppen egy kisker, vagy egy OEM, arról csak megközelítést tudnának adni.

Affölött meg megint csak elegánsan átsiklottál, hogy mint mondtam, egyszerűen belinkeltem neked a google kereső első 3 találatát. Van több is. Amit kiemeltem, mivel kérdeztem, hogy "Mennyit linkeljek?" Ha nem nézel utána, az nem baj, csak ne csinálj úgy, mintha nem mondtam volna, hogy van.

Azt meg már nem tudom, hányszor írtuk le neked, hogy olyan statisztika nincs, ahol minden egyes embert megkérdeznek. Mindig egy reális mintaszámmal dolgoznak, amit még képesek feldolgozni, de a társadalmi, nemi, vallási, etnikai, stb. vonatkozásokat tekintve lehetőleg homogén, mert így lehet alkalmazni a teljes népességre. Ha ezt nem tudod, akkor javaslom, mélyedj el kicsit a statisztika tudományában.

(#409) Shkiz0 válasza Busterftw (#399) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tehat ket dolgot lehet csinalni.
Vagy pontositod az allitast, vagy eleve nem allitasz olyat, amirol nincs elerheto adat.

Oké, mi nem tudtuk akkor hitelt érdemlő módon bizonyítani az állításainkat.
Akkor várom a statisztikákat linkelve részedről, bizonyítsd most te akkor annak az ellenkezőjét hitelt érdemlően!

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#410) Busterftw válasza PuMbA (#407) üzenetére


Busterftw
veterán

Es US Amazon bestseller listan hol vannak az eladasi szamok?
Mutasd meg nekunk.

A vilagon 195 orszag van, csak igy megelolegezem.

Shkiz0
En nem allitotottam semmit mert vagy nincs elerheto adat, ami az igazolna, vagy nincs teljes adatunk. Mit bizonyitsak?

Az AMD 6x annyi cput ad el a vilagon mindenhol a DIY piacon? Erre keressuk a valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#411) PuMbA válasza Busterftw (#410) üzenetére


PuMbA
titán

Afene az Antarktiszról nincs adat, lehet néhány pingvin ott vett Intelt! Készen vagyok :D Ja, de inkább bízz meg egy céget, hátha elmennek az afrikai őserdőbe a manatu törzshöz megkérdezni mindenkit, hogy milyen procit vett, mert enélkül az eladási számok nem pontosak, hogy hagyhatjuk ezt figyelmen kívül :))Röhögni jó ez a topik.

[ Szerkesztve ]

(#412) ati3x


ati3x
senior tag

Szerintem ne etessétek a trollt. Persze először vicces, de már rohadt unalmas...

(#413) Busterftw válasza PuMbA (#411) üzenetére


Busterftw
veterán

Tehat nincsenek eladasi szamok az Amazon listan. Ok :R

(#414) PuMbA válasza ati3x (#412) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, most már befejeztem :)

[ Szerkesztve ]

(#415) Márton


Márton
nagyúr

Tuti bíróságon dolgozik :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#416) tusi_ válasza Busterftw (#413) üzenetére


tusi_
addikt

De ez sem hiteles, mert nincs oda irva neked hogy DIY

eat, sleep, play, replay

(#417) VirsLee válasza Busterftw (#406) üzenetére


VirsLee
őstag

Tehát:
- Japánban jelentősen több AMD proci fogy a DIY piacon
- Dél-Koreában sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Németországban sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- A PCX-ben sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Shkiz0-nál sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- A hardveraprón sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Az amazon eladási listák alapján sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Az elmúlt 4 évben 3 AMD procit vettem a DIY piacon, ami pont hárommal több, mint Intel :P
- Ausztráliában sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon

Azt remélem Te sem gondolod, hogy egy Németországban éves 270-300.000 (DIY) darab processzort eladó cég nem reprezentatív az országra nézve.

Szóval nem érdemes levonnunk az összes CPU eladásra vonatkozóan semmiféle következtetést, hisz tudjuk, hogy a DIY csak egy kis része az összes eladásnak. De amikor DIY piacra szeretnénk következtetéseket levonni, akkor - az ember már csak ilyen - a rendelkezésre álló információkat használjuk fel döntéseink és következtetéseink meghozásához. A fenti információk alapján én arra következtetek, hogy a DIY piacon több AMD procit adnak el, mint Intelt. 1 azaz egy darab információ sem áll jelenleg rendelkezésre, ami az előző következtetést gyengítené. Te sem mondasz ilyet, tehát nem tudunk olyan következtetést levonni, hogy a DIY piacon jól teljesítene az Intel.

Szóval köszönjük, hogy aggódsz azért, mert hibás következtetést vonunk le 6, 8, 10 egymástól független forrásból, de amíg nem hozol semmi olyan információt ami mást mutatna addig kénytelenek vagyunk ezekre a forrásokra támaszkodni.

(#418) Anaren91 válasza tusi_ (#416) üzenetére


Anaren91
senior tag

Niccsen eladási szám há nem érted? Kamu a zegész, odaírják, hogy bestseller, hogy ami van nekik raktáron AMD proci drágán felárral el tudják adni a nooboknak, akik nem tudják, hogy a Zintel a menő. ;]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#419) tusi_ válasza Anaren91 (#418) üzenetére


tusi_
addikt

Ez egy vilagszintu osszeeskuves, rohadt ájemdé berenc lett mindenki. Ahogy az egyik benchmark oldalon irjak, 2017 ota nem lettek jobbak az amd procik, csak Szú kisasszony a marketingbe fektetetett es nem a fejlesztesbe :C :R

eat, sleep, play, replay

(#420) M@cika válasza VirsLee (#417) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, sajnos nagyon sarkítva úgy néz ki, hogy 5% a DIY piac amit ural az AMD és 95% a többi PC eladás, amiben az Intel vezet hiába gyengébbek most a cuccai. :-(

Nasit a kis fehér medvének!

(#421) Busterftw válasza tusi_ (#416) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem hiteles, mert nincsenek eladasi szamok feltuntetve.
Illetve Amazon mellett van 5000 masik online shop, koztuk nagyok is.
Es ez csak US.

VirsLee
- Japánban jelentősen több AMD proci fogy a DIY piacon
- Dél-Koreában sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Németországban 1 boltban tobb AMD proci fogy a DIY piacon
- A PCX-ben sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Shkiz0-nál sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- A hardveraprón sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
- Az amazon eladási listák nem mutatnak eladott mennyiseget.
- Az elmúlt 4 évben 3 AMD procit vettem a DIY piacon, ami pont hárommal több, mint Intel :P
- Ausztráliában a video Amazon adatra alapul, nem Ausztralia egesz DIY piacra.

A vicc az egeszben az, hogy PuMbA 6x annyi AMD-t allitott vs Intel.
Nem eleg, hogy nincs eladasi mutatokbol statisztika (csak joindulatu felskalazas a vilagra nezve) de azt az eletben nem fogja fel-informaciokbol alatamasztani, hogy 6x annyi.

"de amíg nem hozol semmi olyan információt ami mást mutatna addig kénytelenek vagyunk ezekre a forrásokra támaszkodni."
Mi alapjan tesz barki olyan kijelentest, ami nem alatamaszthato a jelenlegi adatok ismereteben? Irtam mar, ha azt mondana, hogy 1 webshopban, vagy Japanban tobb AMD fogy mint Intel azzal nem lenne gondom.
De ez igy felrevezetes.

Anaren91
Ha arrol beszelunk, az AMD mennyit adott el vs Intel, akkor nem gondolod az eladasi szamok fontosak?

tusi_
4x hangzik el, (ismet toletek), nem arrol megy a vita, hogy az AMD vagy az Intel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#422) laposonly11


laposonly11
senior tag

Nem igaz, mer' ARM pl'ociból fogyik a legtöbb a vijágon! Topicot zájom, minn'enki mennyen mos' má' haza! :DDD

Ordo est anima rerum.

(#423) Pingüino válasza laposonly11 (#422) üzenetére


Pingüino
senior tag

A p'ocesszoj az, ami a' apunak teszi a tévébe a néniket. :B

(#424) tusi_ válasza Busterftw (#421) üzenetére


tusi_
addikt

Egyertelmu, hogy nem hiteles, nem is vartam mast. Te most ugy csinalsz, mint egy amerikai ugyved, aki kihasznalva a szar jogrendszert, kozvetlen bizonyitekokat akar, holott kozvetett van egy millio. Ennek koszonheti O.J. Simpson, hogy meg nem porkoltek meg.

PuMbA tevedett a 6x annyi eladott amd vel, mert kb 7x annyi.

Te probalsz menekulni valahogy az allitasodbol es olyan dolgokat varsz el tolunk, amiket meg a piac figyeloi is nehezen tudnanak szallitani. Persze mi sem tudjuk - pont leszarja mindenki - mennyivel tobb AMD-t adnak el, mint Intelt, mert nekem pl. nem kell egy vilagpiaci osszehasonlitas hogy tudjam, 6-7x annyit adnak el AMD-bol.

Megegyszer, en egy olyan nemzetkozi cegnel dolgozom, ahol PC alkatreszeket IS arulunk es ugyan az eladok nem a kozvetlen kollegaim, de toluk tudom, hogy milyen KV gepet kell venni, milyen mosogepet, TV-t whatever.... Ok tudjak, melyik milyen minosegu, mennyire tartos, mennyit hoznak vissza.... blablabla...

Mindezentul tetszik a "never surrender" hozzallasod, megha kicsit groteszk is :D Respect

eat, sleep, play, replay

(#425) VirsLee válasza Busterftw (#421) üzenetére


VirsLee
őstag

A jelenlegi adatok fényében alátámasztható a feltételezés, hogy a DIY piacon sokkal több AMD processzort adnak el, mint Intelt. Az, hogy Te nem akarod elfogadni az a Te személyes elméd egy fura játéka.
Pl. mindfactory, egy online bolt, amely kiszolgálja az európai piacot. Évi 270-300.000 db DIY eladás. Mi a valószínűbb? Szerintem az, hogy ez tükrözi a német piacot, szerinted pedig az, hogy valamiért idejárnak az AMD-t venni az emberek, aki pedig Intelt akar, az megy máshova.
Amazon és newegg oldalon többszörös mennyiségben van AMD procikon értékelés, szerintem azért, mert több AMD procit adnak el, szerinted pedig azért, mert úgy gondolod kamu regisztrációkkal tolják az emberek az értékeléseket.

Természetesen hihetsz bármiben, de attól még az Intel kb. sehol nincs a DIY piacon. Nyilván a többi szegmens az övé, hisz olcsón/nagy mennyiségben tud 14 nanos skylake magos procit gyártani, ami az OEM területen hatalmas előny. Azért mert a legkisebb szegmensben durván elveri az AMD, attól ez még nem fogja a pénzügyi eredményeiket érdemben befolyásolni, hisz a legkisebb szegmensről van szó.

(#426) Busterftw válasza tusi_ (#424) üzenetére


Busterftw
veterán

"Te probalsz menekulni valahogy az allitasodbol"
3 napja itt vagyok es valaszolok, ki menekul es milyen allitasombol?
Ott tartunk, hogy a DIY piacon az AMD nem adott el 6x annyit cput mint az Intel, mert keptelenek vagytok hozni osszes Intel cpu eladast hozni vs AMD cpu eladast.

Csak igy lehet az allitast igazolni.
A vilagon DIY piacon eladtak 2020-ban 10 Intel CPU-t es 60 AMD-t.
Ez lenne a 6x annyi. Kerdes ezt miert ilyen nehez felfogni, es ha ez a valasz, akkor miert olyan nehez a fenti peldakat irrelevansnak tekinteni.

Megnezed az osszes eladott AMD CPU-t es osszeveted az osszes eladott Intel cpu-val.
Ha ez az info nem elerheto, akkor ne alapozd erre az allitast, mert az jo esetben egy szubjektiv velemeny, semmi mas.

A never surrender hozzaallas nalatok is jatszik, mert hozzatok ugyanazt az irrelevans peldat, csak mas kontosben. :)

VirsLee
Fentebb kifejtettem, szogegyszeru a keplet. Ossz Intel vs ossz AMD.
Tehat jelenleg az tortenik, hogy ti ezt nem akarjatok elfogadni, pedig ennel objektivebb nem lehet a valasz, es feladatokbol ti szubjektiven "felkonvertaljatok" a vilag osszes tobbi reszere.

Tehat a hit kerdese nalatok jatszik, mert nem letezo adatokbol kovetkeztettek a piac egeszere.

[ Szerkesztve ]

(#427) tusi_ válasza Busterftw (#426) üzenetére


tusi_
addikt

Nem a forumrol menekulsz, hanem az allitasodbol probalsz. Mi belinkeltunk par forrast, mely szerint igazunk van, toled meg nem lattuk semmit, ami az ellenkezojet bizonyitana.

Nem nehez felfogni az aranyokat, neked nehez elhinni oket! Pedig igy van!

"Nem azzal kerülsz bajba, amit nem tudsz, hanem azzal, amit biztosan tudsz, de mégsem úgy van."
Mark Twain

eat, sleep, play, replay

(#428) Pingüino válasza Busterftw (#426) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Megnezed az osszes eladott AMD CPU-t es osszeveted az osszes eladott Intel cpu-val.
Ha ez az info nem elerheto, akkor ne alapozd erre az allitast, mert az jo esetben egy szubjektiv velemeny, semmi mas."

Még mindig ott tartunk, hogy nézz már utána, hogy mit jelent az a szerencsétlen "statisztika" kifejezés, mert aki lefektette az alapjait, az most tuti, forog a sírjában. Szerinted minden statisztika úgy működik, hogy darabra pontosan minden megvan nekik számszerűsítve, és csak osztanak egyet? Mert akkor baromira el vagy tévedve. A statisztikák 99%-a valamekkora mintaszámmal dolgozik, és ha nincsenek torzító tényezők, akkor azt a statisztikát alkalmazzák a teljes népességre. Ha nem így lenne, nem létezne az egész statisztika tudománya sem, mert pontos adatok csak elenyészően kevés esetben állnak rendelkezésre.

Azt mondd meg, ha már VirsLee ilyen szépen összeszedegette, amiket linkeltünk neked, és mindben hasonló eredmények vannak, akkor mire alapozod, hogy világviszonylatban ettől jelentősen eltérne az eredmény? Mi indokolja, hogy ezt feltételezd? Agybaj, amit csinálsz, komolyan.

(#429) tusi_


tusi_
addikt

Sracok, ha csak nem leszek szemelyesen megszoltiva, vagy ekezve, en lelepek, mert ez egy megnyerhetetlen csata :)

Sok sikert es kitartast :R

eat, sleep, play, replay

(#430) PuMbA válasza Pingüino (#428) üzenetére


PuMbA
titán

Hagyd, már írtam ezt neki, de nem érti. Ő azt hiszi mindent darabra megszámolnak a világban és tuti biztos pontos bizonyíték van mindenre. Közben ott tartunk, hogy egy gyufásdobozra is körülbelüli számot írnak, hogy mennyi szál van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#431) VirsLee válasza Busterftw (#426) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem. Mi elfogadtuk.
Összes Intel vs összes AMD
Csak most pont nem érünk rá felkeresni 7-8 milliárd embert, mert nincs hosszú hétvége, csak szimpla 2 napos. Ezért a tudomány által elfogadott módszerrel egy kisebb minta alapján vonunk le következtetést. Ez mindenki számára elfogadható, kivétel Te, a gyíkemberek és a pirézek.

Amikor tehát azt mondom, hogy a DIY szegmensben 4x annyi AMD processzort adnak el, akkor abban van becslési hiba, hisz nem számoltuk össze mindet. A becslési hiba azt jelenti, hogy nem 4x, hanem 3.2x vagy 4.5x, nem pedig azt, hogy átfordul az arány. Ennyi.

(#432) Busterftw válasza tusi_ (#427) üzenetére


Busterftw
veterán

Milyen allitasomrol beszelsz? Masodszor kerdezem.
"mely szerint igazunk van"
Csak hogy tudjuk mirol van szo, az allitas az volt Pumba-tol, hogy az AMD 6x annyi cput ad el DIY piacon. Erre hoztatok egy szuk korben es vitathaoan mert peldakat. (Passmark es statista.com).
Hoztatok Amazon peldat, ahol nincsenek eladasi szamok feltuntetve, illetve figyelmen kivul hagyjatok az offline es mas online storeok eladasi szamait.

A 6:1 aranyt globalisan csak ugy kapod meg, ha ismered egy adott idoszak alatt eladott CPU-k szamat a DIY piacon es megvizsgalod mennyi volt ebbol AMD es mennyi Intel.

Pingüino
"Mi indokolja, hogy ezt feltételezd?"
Mondjuk az a teny, hogy desktopon 20% a market share vilagviszonylatban, amiben a DIY is benne van. Az a 6x annyi AMD cpu a vilagon szerintem jobban meglatszana, pedig ugye a DIY nem egy nagy piac.
Meg loveban is.

PuMbA
A gyufasdoboz teljes tartalmat tippelik, nem pedig az 1%-at, vagy a bal sarkat, hogy ott mennyi gyufa van.

VirsLee
Nem kell, erre vannak a Peddie es a Mercury Research peldaul. De mar latom ti azt is tudjatok zsebbol, hogy ok hogy es milyen/mekkora mintabol dolgoznak. Persze forras nelkul.

De amikor ok kiadjak a market sharet, akkor nem latom a mediat es az embereket ott fesziteni, hogy mirol beszelsz, nem lattad az Amazon Best Seller listat es a PH! forumozo statisztikajat? Az AMD tarol milyen Intel 80% market share?

Naugye.

"Amikor tehát azt mondom, hogy a DIY szegmensben 4x annyi AMD processzort adnak el, akkor abban van becslési hiba, hisz nem számoltuk össze mindet. A becslési hiba azt jelenti, hogy nem 4x, hanem 3.2x vagy 4.5x, nem pedig azt, hogy átfordul az arány. Ennyi. "

Itt a becslesi hiba az, hogy 1 darab nemet webshopban 4x annyit adtak el, nem Nemetorszagban, nem a vilagon.
Japanban 4x annyi AMD-t adtak el, nem a vilagon.
Itt van a hiba. Csak ti "felskalaztok. Raneztek a Mindfactoryra es azt allitjatok, hogy ez van a vilagban. Lehet ez? Persze, valoszinu. Allithatod ezt kisujjbol? Aligha.

[ Szerkesztve ]

(#433) Pingüino válasza Busterftw (#432) üzenetére


Pingüino
senior tag

A DIY szegmens elég kicsi ahoz, hogy összességében megforduljon az arány. Rengeteg IoT eszközben Intel proci van. A laptopok többségében Intel proci van. A barebone PC-k többségében Intel proci van. Rengeteg OEM gépben Intel proci van. A szerverek többségében Intel proci van. Az, hogy te kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig market share, és DIY piac is ugyanaz, az - hogy a te szavaiddal éljek - "egy szubjektiv velemeny, semmi mas."

De persze az összes nagy nevű weboldal, amik az általunk linkelt adatokra hivatkozva ugyanúgy, mint mi, kijelenti, hogy ez az arány jó közelítéssel általánosítható világviszonylatra is, azok mind hülyék, csak te vagy helikopter. Ha ennyivel okosabb vagy mindenkinél, elmehetnél statisztikai elemzőnek, mert ezek szerint csak te értesz hozzá, senki más.

[ Szerkesztve ]

(#434) Busterftw válasza Pingüino (#433) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontosan ugyanezert ez csak a velemenyem, nem tudom alatamasztani, mert nincs arra adat, hogy pontosan mekkora hanyada a DIY piac a desktopnak.
Szerintem jobban meg kellene latszodnia ha 6:1 az arany, de ennyi.
Nem fanozok itt senkit, nem josolgatok, mert nem tudjuk.

"De persze az összes nagy nevű weboldal, amik az általunk linkelt adatokra hivatkozva ugyanúgy, mint mi, kijelenti, hogy ez az arány jó közelítéssel általánosítható világviszonylatra is"
Erdekes lenne, egy hasonlo cikkben nem olvastam, hogy Passmark vagy Mindfactory adatokra hivatkozva ez igy kijelentene barki egy hirben.
Pontosan azert, mert hiteltelen.

(#435) VirsLee válasza Busterftw (#432) üzenetére


VirsLee
őstag

Adnál egy linket a Peddie és Mercury Research által a készített DIY piacra vonatkozó felmérésből? Mi DIY-ról beszélünk.

(#436) Busterftw válasza VirsLee (#435) üzenetére


Busterftw
veterán

DIY piac egeszerol van felmeres, amire a kezdoallitas epult?

(#437) VirsLee válasza Busterftw (#436) üzenetére


VirsLee
őstag

Te írtad: :"Nem kell, erre vannak a Peddie es a Mercury Research peldaul."

(#438) 2xar válasza Busterftw (#434) üzenetére


2xar
tag

A Benny Hill Show egy igazi Shakespeare dráma ahhoz képest amit Te itt leművelsz. Hajrá, csak így tovább, jól szórakozunk! :DDD

(#439) Márton válasza 2xar (#438) üzenetére


Márton
nagyúr

Én már felvásároltam a kisboltból a popcorn készletet :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#440) laposonly11 válasza Márton (#439) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ordo est anima rerum.

(#441) Verrion


Verrion
tag

Az IGP-ket le se teszteltétek? Kíváncsi lettem volna az előre lépésre az UHD 630-hoz képest. A mai sok száz ezres videokártya világban.

(#442) DudeHUN válasza Verrion (#441) üzenetére


DudeHUN
senior tag

[link]
Itt tesztelik.

Gamer for Life

(#443) ati3x válasza VirsLee (#437) üzenetére


ati3x
senior tag

Novemberben updateltem a pc-et. 1700 ryzenről, amit megjelenés utan vettem nem sokkal. Talán még sose vettem "friss" megjelenésü procit.. Szóval gondoltam updatelek új 5xxx sorozatra. De az ára egy kicsit magasabb lett, mint vártam. Szóval gondoltam jó lesz a 3xxx-es széria is, biztos lesz valami jó deal, black friday, cyber monday stb. Napokig vadásztam de még így se nagyon találtam akciót, sőt a 3600 széria kari előtt még hiánycikk is volt. A mázli az volt hogy mindenki vagy a 3600 vagy az 5600-as proci bűvöletében élt, és a 37xx és a 38xx szériát nem nagyon fedezték fel. Szóval sikerült egy 3800x-et kicsípnem, kicsit drágábban mint pl 3600-ost. Párhuzamosan néztem az intelt is. Ott bizony egész jó akciók voltak, és egy boltba sem láttam "hiánycikként". Ennek ellenére nem vettem intelt.

(#444) Busterftw válasza VirsLee (#437) üzenetére


Busterftw
veterán

Nincs kiadva vagy nem nyilvános. Általában ezekért fizetni kell egy példányt.
Desktopra van. A hsz-em arra irányult, hogy ezeket nem neked kell egyenként összeszámolni, ahogy a desktop market share esetében is létezik globális adat, a DIY esetében is lehet.
A japán adat például az összes nagyobb online shop eladásából áll össze.

(#445) VirsLee válasza ati3x (#443) üzenetére


VirsLee
őstag

Sokan keverik a dolgokat :) A comet lake-ben nem az a sz@r, hogy ne lehetne használni, ott egyszerűen az a probléma, hogy "vót má'". Azaz a 10600k ugyanaz, mint a 8700k, csak más lap kell hozzá és jobban hűthető. Ez adott okot az embereknek arra, hogy elforduljanak DIY piacon az Inteltől. Vagyis, ha akarál venni 6/12-es skylake magos DDR4/PCIE 3-as procit, azt meg tudtad venni 2017 végén is :) Kár volt ehhez új alaplapot hozni. A rocket pedig nagyobb csalódás lett, mint vártam. Az alder lake-re nagyon kíváncsi vagyok, mert egy teljesen új koncepciót hozna, ellenben desktop-on nem tudom mennyi haszna lesz ennek.

(#446) Pingüino válasza Busterftw (#444) üzenetére


Pingüino
senior tag

"A japán adat például az összes nagyobb online shop eladásából áll össze."
De az nem mérvadó, mert csak a nagyobb online boltok vannak benne, nem az összes eladás. ;]

(#447) VirsLee válasza Busterftw (#444) üzenetére


VirsLee
őstag

Azt tudom, hogy úgy általában CPU-ra van, csak azt nem, hogy DIY-ra is van-e. Az általános kimutatásokban ugye az van benne, hogy összesen mennyi CPU függetlenül attól, hogy OEM vagy DIY. Ami azért problémás, mert Intel esetében pl. az itt sokszor hangoztatott bevétel 17%-a Dell, 12% Lenovo, 10% HP. Külön szekció van az Intel pénzügyi jelentésében ennek szentelve, hogy milyen komoly sérülékenységet jelent nekik, hogy 3 partnertől érkezik a bevételük 39%-a. A top 3-ba nem fértek be az olyan partnerek, mint pl. Apple (22-24m CPU/év), nagyobb szerver gyártók, nagyobb notebook gyártók (pl. Acer, ASUS) akik Apple-höz hasonló volumennel dolgoznak.

Ezt csak azért írtam, mert sokan azt hozzák fel itt - talán Te is - hogy nem lehet több a DIY piaci részesedése az AMD-nek, mert 70 milliárd a bevétele az Intelnek. Ez utóbbi igaz is, de ennek töredéke származik csak DIY piacról. Ha átlapozod esetleg a legutolsó Intel pénzügyi jelentést azt is láthatod, hogy az Intel komoly veszélyként értékeli az AMD-t és ARM alapú termékeket is. Pl. éves 22-24m CPU eladást bukik az Apple miatt.

Abban igazad van, hogy az Intel piaci részesedése jóval nagyobb, a bevétele is jóval több, de azt az OEM gyártókon szedik be (saját bevallásuk szerint is), nem pedig a DIY szegmensben. Ott 2019 nyara óta, csak egyik pofonba futnak bele a másik után.

(#448) PuMbA válasza Pingüino (#446) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, adjunk egy kicsit a saját "fegyveréből" vissza, hogy rájöjjön, hogy hülyeségeket beszél, amikor rajtunk pontos adatokat követel :K Ilyen adat nem létezik, szóval hiába írja hozzászólásról hozzászólásra, hogy mutassunk ilyen adatokat. Kettős mérce.

[ Szerkesztve ]

(#449) Fücsök007 válasza VirsLee (#445) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyetértek. Viszont azt tegyük hozzá, hogy a Comet Lake meg most a Rocket lake egyes példányai csak azért vannak jó áron, mert drágábban már nem vitték őket. Ez a Ryzen3xxx procik megjelenése idézte elő, és a Ryzen 5xxxx széria megjelenésé után csökkentették is a Comet Lake procik árát a teljes palettán, mert annyira nem vittél őket. A gyártás közben folyamatosan ment a tervek szerint, ezen nem tudtak/tudnak változtatni amíg nincs a gyártósorok többsége átállítva 10nm-re. Szerencsére az Alder Lake szériánál a 6+0 magos konfig is már lecsúszik majd i3-ba, de lesz Gracemont magos i3 is. :K

[ Szerkesztve ]

(#450) zsid válasza Fücsök007 (#449) üzenetére


zsid
senior tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy így a csökkentett ár esetében van-e még a Comet Lake procikon haszon és ha vna akkor mennyi. Mert, ha így is keresnek rajtuk akkor teljesen felesleges volt forrást ölni a Rocket Lakebe. A nem várt helyzetet kihasználva, némi processzor túlkínálattal simán kibekkelték volna az Alderig..

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.