Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) M@cika válasza tasiadam (#251) üzenetére


M@cika
őstag

Ez így van. De az emberek 90%-a nem pénzt keres direktben a gépével, plusz egy csomó dologban az emberi "sebesség" számít szűk keresztmetszetnek.

Qtya 123: A 10400F egy remek proci, de még véletlenül sem 3900x kategória. Nem hiába kerül a harmadába.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#302) janeszgol válasza arabus (#273) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon szinvonaltalan vagy. Ezzel elered, hogy senki nem keri ki a velemenyed.

(#303) Kansas válasza M@cika (#301) üzenetére


Kansas
addikt

Legalább is nem a saját pénzén vett gépével...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#304) Balala2007 válasza bambano (#86) üzenetére


Balala2007
tag

Itt vezeti az Intel a fixek allasat HTML-ben:
[link]
Ugyanez xlsx-ben:
[link]
Eszerint pl. a Meltdown a 9900K ota HW-bol fixalt

AIDA64.com

(#305) Balala2007 válasza bacsis (#7) üzenetére


Balala2007
tag

Hát ez a proci kezd a tragikomédia kategória lenni

Annyira egyebkent nem is... Volt tartalek tervben 6 magos RocketLake-U is mobilokba, ha nem sikerulne megfeleloen gyartani a TigerLake-et, de mar eleg reg elkaszaltak, ami eleg jo jel volt a 10 nanora nezve.

Amennyire tudom, ez az utolso 14 nanos Intel CPU release, innentol mar csak 10 nanosak es jobbak lesznek. Apr6 ICX, nemsokara 8magos TGL, es utana mar csak GoldenCove es Gracemont

AIDA64.com

(#306) carl18 válasza arabus (#190) üzenetére


carl18
addikt

Cpu war? Gyere Cinebenchbe :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#307) CPT.Pirk válasza carl18 (#306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhh, azt megmondta az Intel, hogy ne használjuk, mert nem mutatja meg a valóságot... Majd UserBenchmarkon kijön a valóság. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#308) bambano válasza Balala2007 (#304) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#309) ShiTmano válasza Balala2007 (#304) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

És a többi? Spectre sorozat, Foreshadow, Zombiload stb...?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#310) CPT.Pirk válasza bambano (#308) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Phoronixen is lett új teszt, Spectre vs RocektLake

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#311) carl18 válasza CPT.Pirk (#307) üzenetére


carl18
addikt

Hát persze UserBenchmark! :D
De válasz azóta se érzekett, így elkönyelem hogy ezt én nyertem :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#312) gaborw


gaborw
tag

Inkàbb maradok az 5800X-nél, ha vàltanom kellene. Ez nagyon nem versenyképes lett, se teljesítményben, sem fogyasztàsban. Se semmibe. :DD

(#313) wattafaka válasza Qtya123 (#294) üzenetére


wattafaka
senior tag

Vagy csak a pingvin miatt mondta rá, hogy madár :D
Meg igazából az jó, mert a madár az ász.

(#314) zsintai1987 válasza CPT.Pirk (#307) üzenetére


zsintai1987
tag

Egyre többet látom ezt az Intel és userbenchmark mame-t.
Mit is takar ez pontosan mert nem értem :( a 9gagen is látom sokszor de mit takar?

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#315) Pingüino válasza wattafaka (#313) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jajj, ezt ne...
A madár az ásszal a világból is ki lehet kergetni. Hallgattam eleget. ;]

(#316) CPT.Pirk válasza zsintai1987 (#314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami történt náluk az első Ryzen procik megjelenése után, feltehetően zöldhasúakhoz köthetően...

Addig még pozitívan (reálisan) írtak róluk, azóta viszont még az értékelési rendszert is úgy változtatták meg, hogy azok a területek érjenek kevesebbet, amiben jobb az AMD, pl. a sok szálú munkavégzés. Olyasmi indokokkal magyarázták, mint h. 1-2 szál elég a legtöbb feladatra...

Ez a videó foglalja jól össze, pont ma futottam bele: Userbenchmark - the April Fools that never ends

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#317) M0ng00se válasza carl18 (#311) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én már csak a saját méréseimnek hiszek, és nem, nem azért mert én hamisítottam meg az eredményt xD
Ez mind saját mérés, munkámból adódóan szerencsére hozzájutok ezekhez a cuccocskákhoz


Jött be hozzánk múlthéten egy 11900k, asus maximus alaplappal de sajna azt nem engedték hogy összerakjam xD

V6

(#318) carl18 válasza M0ng00se (#317) üzenetére


carl18
addikt

Hát én nem hamísitok az eredményt láthatod Ryzen masterben a beállításaim. Egyáltalán mi hasznom volna noname emberek előtt hogy fake eredményeket közöljek?
Le videózom ha ettől hítelesebb vagy.

Mi hasznom volna eredményt hamísitani? ...

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#319) Balala2007 válasza ShiTmano (#309) üzenetére


Balala2007
tag

És a többi? Spectre sorozat, Foreshadow, Zombiload stb...?

Zombieload = Microarchitectural Data Sampling
Foreshadow = L1 Terminal Fault
Az idezet tablazat szerint ezekre is 9900K (CPUID 906EC es ujabb) ota van hw megoldas.

A Spectre az nehezebb ugy, nem hiaba erint minden OoO procit, altalaban kell hozza SW rasegites is.

A trend latszik, rendszeresen foltozak a sebezhetosegeket. Kedden ICX launch, vszeg hamarosan kirakjak hogy azokban mik vannak javitva.

AIDA64.com

(#320) M0ng00se válasza carl18 (#318) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

ja dehogy nem rád gondoltam
👉👈
hanem arra hogy minden weboldal "ferdít" valamennyit, és így a saját méréseimmel össze tudom hasonlítani hogy mi is az igazság

V6

(#321) CJ4567 válasza M0ng00se (#317) üzenetére


CJ4567
veterán

Fixen 4,3GHz-en ezt tudja egy 3600. (Core voltaget ne nézd, értelemszerűen nem 0,984V-on tud 4,3GHz-et. :DDD)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#322) Shkiz0 válasza M0ng00se (#185) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez nekem kicsit sántít. Többet eszik egy 9700K OC mint egy 9900K OC? (299W vs 362W)
Ezt azért nehezen hiszem

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#323) carl18 válasza CJ4567 (#321) üzenetére


carl18
addikt

3900? azta majd szép eredmény! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#324) bajnokpityu válasza Shkiz0 (#322) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fesztol is függ.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#325) MasterDeeJay válasza CJ4567 (#321) üzenetére

Szép, nekem ugyanennyit a 12 magos haswell tudott 2678v3-as, meg kicsivel kevesebbet a 2669v3-as is. Illetve a dual 2643v3 tud kicsivel többet. Látszik hogy a 3xxx széria már elég erős lett.
Ez meg egy IMC hibás Xeon Gold. Alin már elég olcsón lehet kapni (20eft körül vannak a 20 magosak) csak a lap hozzá horror áron van, már ha egyáltalán kapni használtan. (70-80eft a legalja) viszont ram olcsó hozzá. Egy szálon hurka szegény nem is mertem lemérni :DDD

Ryzenre továbbra sincs pénzem, maradok az használt Intelnél, kukázott javított ramoknál, ES procikkal és a mókolt biosoknál. Fun factor szerintem jobb és az bejön nekem.

(#326) coolio90


coolio90
csendes tag

Nem kell visszavennie. Sok ember tajekozodik vasarlas elott hogy melyik processzornak milyen ar ertek aranya van, illetve hogy milyen stabilok a jatekok, es ugye az fps szam. Nem csak a trend a fontos. Mar regota szeretnek amd-t venni mert unom az intel egyeduralmat. Sajnos ez van...

"Értékelés: pozitív Nagyszerű eladó, Minden rendben zajlott és nagyon segítőkész volt, csak ajánlani tudom! Visszaadta az emberiségbe vetett hitemet :D"

(#327) Noukoum válasza coolio90 (#326) üzenetére


Noukoum
veterán

Intel egyeduralma?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#328) Busterftw válasza Noukoum (#327) üzenetére


Busterftw
veterán

Piac 80%-at minek nevezned? :F

(#329) Noukoum válasza Busterftw (#328) üzenetére


Noukoum
veterán

2020-ban az otthoni felhasználásra eladott processzorok 80%-a intel volt? Az elég szép tőlük.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#330) Busterftw válasza Noukoum (#329) üzenetére


Busterftw
veterán

A desktop igen.
Ha van pontosabb adatod, szivesen megnezem.

(#331) PuMbA válasza Busterftw (#330) üzenetére


PuMbA
titán

Ez market share, nem eladás :) Tavaly 6x több AMD procit adtak el, mint Intelt egy német kereskedésben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#332) Busterftw válasza PuMbA (#331) üzenetére


Busterftw
veterán

kulcsszó: egy nemet kereskedesben.

"Market share is the percent of total sales in an industry generated by a particular company. Market share is calculated by taking the company's sales over the period and dividing it by the total sales of the industry over the same period."

Ha tavaly tobb mint 6x tobb AMD-t adtak el, akkor miert 80%-20% a piacon az arany?

Illetve ha az AMD 6x tobb procit adott el, akkor az Intel PC desktop reszlege miert csinalt 4x annyi lovet mint az AMD dekstop/szerve/vga egyuttveve?

[ Szerkesztve ]

(#333) koko52 válasza Busterftw (#330) üzenetére


koko52
veterán

Tessék, ez worldwide: [link]

Most, hogy AMD készletek és árak helyre álltak, illetve 11.gen is drága lett a két vonal hamarosan összeér.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#334) PuMbA válasza Busterftw (#332) üzenetére


PuMbA
titán

"kulcsszó: egy nemet kereskedesben."

Most nézd meg az Amazon US Top Seller CPU listát és ott is AMD fölényt fogsz látni. Szerinted az emberek nem viselkednek ugyanúgy a világ többi részén, mint a németek? :) Hát de...egy nagyobb kereskedés mindig reprezentatív minta.

"Illetve ha az AMD 6x tobb procit adott el, akkor az Intel PC desktop reszlege miert csinalt 4x annyi lovet mint az AMD dekstop/szerve/vga egyuttveve?"

Mert az Intel majdnem ugyanazt adja el már 4 éve és 0 fejlesztési költséggel kellett számolnia, illetve az Intel kicsit nagyobb cég, tehát a desktop procik mellett más helyről sokat szednek be.

[ Szerkesztve ]

(#335) Busterftw válasza koko52 (#333) üzenetére


Busterftw
veterán

Supplementary notes
- The market share is made up of thousands of test benchmark results.
- This graph counts the baselines submitted during these time period and therefore is representative of CPUs in use rather than CPUs purchased.

Az, worldwide. Passmark "market sharet" nem akarsz linkelni?
Par ezer test benchmark alapjan van ez kiszamitva, nem osszes eladott CPU alapjan.

PuMbA
Te meg nezd meg hogy mukodik az Amazon algoritmus.

"Hát de...egy nagyobb kereskedés mindig reprezentatív minta."
A piac egesze a reprezentativ minta. De sehogysem jon ki a matek.

A market share az eladott mennyiseg bizonyos szazaleka. Van revenue market share is, de en nem azt linkeltem.
Tehat ha az Intel 80%-20% aranyban birtokolja a desktop market sharet, akkor hogy tud az AMD tobb procit eladni?

"tehát a desktop procik mellett más helyről sokat szednek be."
Marmint? Azok a szamok desktop reszlegbol vannak, nincs szerver, vagy IOT.

Ha az Intel desktop reszlege 4x annyi bevetelt termel CPU-k eladasabol, mint az AMD osszes reszlege, akkor az AMD hogy adhat el tobb CPU-t, raadasul 6x annyit?

Nem jon ki a matek.

[ Szerkesztve ]

(#336) hokuszpk válasza PuMbA (#334) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak eppen a piaci eladas nagyreszet az OEMek adjak, ott meg az Intel sokkal jobban all.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#337) koko52 válasza Busterftw (#335) üzenetére


koko52
veterán

[link] tessék. De tudjuk, csak az a jó amit te ideollózol.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#338) Kansas válasza Busterftw (#335) üzenetére


Kansas
addikt

Tudod te egyáltalán, mit jelent a "reprezentativ minta"? A piac egésze definíció szerint nem lehet az...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#339) PuMbA válasza hokuszpk (#336) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van, a noti gyártók is csak most kezdik beletenni a Ryzeneket a laptopokba, szóval itt lassú a váltás. A bolti, sima eladások pillanat alatt befordultak az AMD irányába, de a többi folyamatot nagyon lassú megfordítani és ahhoz folyamatos Intel bénázás kell. Busterftw ez neked pont válaszba is illik :)

[ Szerkesztve ]

(#340) Busterftw válasza koko52 (#337) üzenetére


Busterftw
veterán

Szarkazmus volt a Passmark pelda, mert ez is ugyanolyan irrelevans mint az elobbi.
Bekuldott mintak alapjan keszul ez a felmeres.

Na most tegye fel a kezet akinel lefutott egyszer is a Passmark.
A lenyeg: nem ervenyes a piac egeszere.

PuMbA
"A bolti, sima eladások pillanat alatt befordultak az AMD irányába"
Igen, erre varunk jobb statisztikat, ami a piac egeszet nezi.
Addig meg van nekunk a desktop, ahol az Intel 80%.

[ Szerkesztve ]

(#341) PuMbA válasza Busterftw (#340) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudok neked segíteni. A legjobb statisztika, hogy AMD procikat nem lehetett kapni egy ideig szinte sehol - pedig az AMD 1 millió CPU-t szállított le -, míg Intel dögivel állt a raktárakban, sőt brutálisan árat csökkentettek, ami egyértelmű jele, hogy senki se vette, mert egy jól fogyót terméknél sose csökkentenek árat, hiszen a cég nem ellensége saját magának, hogy kevesebb legyen a profit.

[ Szerkesztve ]

(#342) Chibass


Chibass
tag

"Az interfészek természetesen javulnak, lesz USB 3.2 Gen2x2 és Thunderbolt 4 is, viszont eltűnik az LPC, eMMC, SD 3.0 és SDXC."

Azért szomorú, hogy a tesztelt 90 ezer forint körüli lapról lespórolták azt a Thunderbolt 4 csatlakozót. Szóval van is meg nincs is.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#343) ShiTmano válasza Busterftw (#340) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az AMD-nek 6 mag alatt gyakorlatilag nincs procija, míg Intel többségében Celeron, Pentium meg max. I3-akat adott el.
AMDnél a kapacitáshiány korlátoz. Lenne tömegével gyártható, olcsó kétmagos-négymagos processzora meglenne már a 30-40% részesedése. Desktopon.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#344) Pingüino válasza ShiTmano (#343) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk 4 magosnál kisebb procijuk nem valószínű, hogy valaha is lesz. Már csak azért sem, mert nem fogják ezért megbontani a CCX-et. De am monolitikus laptop prociból sincs már az új szériákban 2 magos. 4 a legkisebb.

(#345) CJ4567 válasza ShiTmano (#343) üzenetére


CJ4567
veterán

Az AMD-nek vannak 2/4-es, és 4/8-as procijai, 2/4-ből ott a 3000G, 4/8-ból a 3100, 3300X, bár a 3000G jelenleg nem igazán kapható.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#346) PuMbA válasza CJ4567 (#345) üzenetére


PuMbA
titán

Csak nem kapható egyik se, illetve a 3300X a 6 magos 3600 áránál drágábban, tehát nonszensz beszélni róluk :)

[ Szerkesztve ]

(#347) CJ4567 válasza PuMbA (#346) üzenetére


CJ4567
veterán

OEM 3100-as már kapható 46 ezer körül, bár nem tudom, hogy megéri-e, ha 66 ezer körül már 3600-ast lehet venni. A többi tényleg csak papíron létezik :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#348) ShiTmano válasza CJ4567 (#345) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Azért írtam, hogy "gyakorlatilag". Papíron természetesen van.
Négymagos ccx-et kellene tervezniük. Egy waferre 2-szer annyi kiférne, és lefednék az alsó kategóriát is. Vinnék mint a cukrot. Csak nincs rá kapacitás jelenleg.

Intel most olcsón adja a procijait, ezzel is nyer piacot, de nem fogja tartani a mostani dömpingárait, emiatt. [link]
Rocket Lake drágulni fog, szóval most vegye akinek kell.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#349) Busterftw válasza PuMbA (#341) üzenetére


Busterftw
veterán

Tegyuk fel, hogy az AMD 3000 procit gyartatott a fix kapacitason, 2000 elfogyott, a maradek 1000 meg "az alig lehet kapni sehol" oszlik el.
Az Intel gyartott 20.000 procit, eladtak 8000 darabot.
Ez a market shareben ugy fog meglatszani, hogy 80-20%.

Ha az AMD 1 millio eladott proci utan 20% desktop reszesedest ert el, az azt jelenti, hogy az Intel 4 milliot adott el ugyanabban az idoszakban.

Nekem nem kell segiteni, csak nezd a piac egeszet, ne ragadj ki 1 reszletet es ne vonj le abbol az egesz piacra vonatkozo kovetkezteteseket.

Mert akkor en is mondhatnam, hogy az Intel 8x annyi procit ad el mint az AMD a piacon, hiszen a ph! gepajanlos topikba 8 v 1 aranyban Intel 10400 vagy 10600-10700 ajanlanak, nem Ryzent.

[ Szerkesztve ]

(#350) PuMbA válasza Busterftw (#349) üzenetére


PuMbA
titán

Azt ugye tudod, hogy az AMD CPU market share 2017-ben 10% volt, most meg 20%? CPU-kból pedig 50%-kal nőtt a forgalmuk a tavalyi évben? AMD sokkal gyorsabban nőtt, mint az Intel, ami kb. stagnál, a részvényeseknek, cégnek meg ez számít és meg is mutatkozik ez a tőzsdei számokon, ha rápillatansz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.