Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) olymind1 válasza koko52 (#49) üzenetére


olymind1
senior tag

Annyiért se vettem volna 4/4 magosat. 4/4-es Ivy Bridgem jó sokáig kihúzta amit 34e körül vettem még jóóó sok évvel ezelőtt.

AMD-nek akkor még talán érdekük volt hogy jobban teret hódítsanak, mintha arról már letettek volna, most ők főzík, az Intel meg próbál beleköpködni, főleg az olcsóbb i5-öseivel.. persze az AMD is azt csinál / úgy áraz ahogy akar, csak később ne csodálkozzanak akkor ha többen váltanak vissza Intel-re, mert olcsóbb megfizethetőbb kategóriákban nincsenek olyan termékeik, amit sokan vennének :U

(#52) lemusz válasza Fücsök007 (#45) üzenetére


lemusz
addikt

Körbenéztem youtube-on és mindenhol a 11900K/11700K/11600K... azt amit a legtöbbet vesznek a népek (8400, 9400F, 10400F -> 11400F) az meg sehol sincs tesztpadon. Pedig ha valamelyik, akkor ez érheti meg legjobban árérték arányban az összes közül és ennél még talán a fogyasztás sincs úgy elcsúszva...

Mindenesetre nekem most úgy tűnik, hogy várnom kell tovább olcsósított non-X 5600-ra vagy majd ősszel 12. gen, mert 100 ezret nem adok ki 6 magosért az biztos, még 80at se.

[ Szerkesztve ]

(#53) Busterftw válasza lemusz (#52) üzenetére


Busterftw
veterán

10400F nem jatszik?
50ezrekert dobaljak.

De 10600 is lehet elkapni 68korul.

(#54) Fücsök007 válasza lemusz (#52) üzenetére


Fücsök007
őstag

A nyugati tesztek nem tükrözik a hazai és keleti keresletet. Egyébként amit olvastam róla, annak alapján pont optimumon van a frekvenciatartománya, így egy 5-6K értékű hűtő is képes lehűteni, és nem 500Mhz-en fog múlni a játékélmény.

(#55) lemusz válasza Busterftw (#53) üzenetére


lemusz
addikt

i5 9500-am van most, nem lenne érdemi előrelépés, ráadásul főleg csgozok, annak meg inkább a ryzen feküdne jobban, de kompromisszumképes lennék ezzel a 11400F-el az ára miatt.

#54Fücsök007: 11400F all-core turbója 4.2GHz elvileg. 11600K-é meg 4.6GHz. Azaz 400Mhz a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#56) arn


arn
félisten

Ennyi info eleg, lassabb, dragabb, tobbet fogyaszt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) Busterftw válasza arn (#56) üzenetére


Busterftw
veterán

Dragabb nem 100%-ig igaz.

(#58) arn válasza Busterftw (#57) üzenetére


arn
félisten

A 11900k az, a 11700k nem, de nem az a csucs nyolcmagos. Az avxen kivul nem latom miert is venne ezt vki, amikor eddig is volt olcsobban jobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) Busterftw válasza arn (#58) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezer mas indokbol.
Eddig is volt olcsobban jobb? A 10. gen eleve jobb ar/ertek aranyban volt, foleg i5 es alatta.

(#60) arn válasza Busterftw (#59) üzenetére


arn
félisten

Az 5800x, mint a hasonlo teljesitmenyu intel? Igen, olcsobb. Az 11700k ara is magasabb vmivel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) Busterftw válasza arn (#60) üzenetére


Busterftw
veterán

Alkalmazastol fuggoen teljesitmenyben ott a 10700k/11700k is olcsobban.
De most lattam 10900k-t 280 euroert, ott van +2 mag.

[ Szerkesztve ]

(#62) Chaser válasza Egon (#22) üzenetére


Chaser
titán

mert az intelnél ilyen nincs
ma olvastam egy jó cikket anandtechtől, 10700, de teljesen mindegy
hogy is tud a 65w-os 10700 200+ w-ot megenni - akár többet, mint ugyanúgy defaulton a 10700k -
az meg azért nem állja meg a helyét, hogy game alatt lightos a cpu étvágya, az adott gametől függ, van ami meg tudja terhelni rendesen
ha valaki jó idle fogyasztást akar nem 3x akkora tápot kell venni mint ami a konfignak kell, és minél jobb hatásfokút, mindjárt nem lesznek durva idle értékek
sokadik amd-m van, intelek valamennyivel alatta vannak, de elhanyagolható - úgy hogy nálam cnq mindig off -
egyébként az tényleg béna, hogy a 7nm tsmc elenére nincs minimum egálban az amd intellel idle-ben - a soc zabál sokat magában, nem a cpu, de ez lényegtelen -
ha a ramot 2133-ról 3000-re rakom az magában 10w konnektorból
én is sokkal jobb értékekre számítottam anno, ugyanakkor sok tesztoldalhoz képest kevesebbet evett a gépem all core beállítással is mint cnq-val 3600-nál - nem is kw-os tápjaim vannak -
ha valaki használja melóra is a gépét, pár év után az intel cpu-ja jóval drágább lesz mint mikor megvette, legalábbis neki - persze nem mind, 10400f-ek pariban vannak 3600-akkal, de ezek a magas órajelű csodák terhelve zabálnak intelnél durván -

engem a csoda uhd 750 érdekel, de úgy ltom az kimaradt a tesztből
alzán már sok új 11xxx modell kapható, ha érdekel valakit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) arn válasza Busterftw (#61) üzenetére


arn
félisten

A 10900k ugy gyorsabb, mint egy 3900x, es a bolti ara 444 eur, tobb mint a 3900x vagy 5800x.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64) tasiadam válasza Egon (#24) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyan ezt az ervet kaptam redditen is intel topicnal.
Sokat eszik a CPU? Mikor? Amikor sokat akarsz vele etetni. Jatekokban valamennyire porog, de nem eszik sokat, es jogos.
Raadasul egy 30xxszerias nvidia sokkal tobbet ker, az senkit sem zavar.
Itt a 8 magos 2700X-em. 50% folott szinte nem is lattam a kihasznaltsagot jatekban. Tegyunk oda egy 10900K-t. Meg 50% se lenne a kihasznaltsag, mert gerincbol erosebb nala. Fogyasztasban mind a 2 elkerne kb 100 wattot, vagy annyit se. Az, hogy 60 vagy 70, meg mar nem zavar szerintem senkit.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#65) tasiadam válasza lemusz (#52) üzenetére


tasiadam
veterán

10700f?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66) Chaser válasza tasiadam (#64) üzenetére


Chaser
titán

és a világ csak játékból áll?
és csak olyanokból amik kevésbé cpu igényesek?
bf5 multival is tolod? úgy láttam az azért eszi a cpu-t játék létére
annála 3xxx-nél is ha valaki csak annyit csinál, hogy a tdp limitből letol 10-20%-ot, máris másabb étvágya van, de teljesítményből nem 10-20%-ot veszít

ennek a 11700k-nak jelenleg _szerintem_ semmi értelme
ott a 10700k jóval olcsóbban, de annál olcsóbban meg ott a 10700, be lehet fixálni all core 4,7ghz-re, nem kell hozzá két kilós hűtő - elég egy kg-os is ( : - meg qrva drága lap
ha már valaki zabás cpu-t akar akkor van sokkal olcsóbban is, 96-100e ft közt dobálja már több értelmes bolt
teljesítményben alig van lentebb egy 5ghzen járatott 11700k-tól, árban és fogyasztásban viszont lentebb van, érban nagyon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) tasiadam válasza Chaser (#66) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen pont azzal szoktam, bf5el. Van bekapcsolva egy fps limit, de a jatek igy sem kepes konstans fpst produkalni. ultra 1080p es 80fps a target. Akkor porog fel a huto, amikor uj mapot tolt, azaz akkor eleri el a 65c+-t. Jatek kozben nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#68) Chaser válasza tasiadam (#67) üzenetére


Chaser
titán

és mennyi fps-nél van limit?
konkrét példa:
forza 1440p@ ultra korlátlan fps
3100+3070 - 220w bpd -, konnektorból 260-280w
ugyanez 60-as korláttal 120-130w
persze ez a cpu nem gammer, de elég jól szemlélteti mi a különbség a 60-as és korlátlan fps étvágya között
60-asnál a vga nagyrészt passzívan ment
több tagtól is láttam hogy bf5-özik és nagyon meleg a cpu-ja, akár intel akár amd, nyilván mert a vga is pluszban a pofájába fűt, de a cpu-t is terheli rendesen - ha jól rémlik avx-et is használ -

szerk:
cpu az mindkét esetben 400rpm-es hűtő melett ment, de 60-as korláttal a hőfokok sokkal lightosabbak voltak
perrsze korlátlannál sem sütött, zen 3100 nem az a fajta - főleg jól beszabályozva -, de ott is elég jól látszott mit számít ha limitálva van az fps

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) Chaser válasza tasiadam (#67) üzenetére


Chaser
titán

jah látom, 60fps
próbaképp engedd el korlátlanra
és ez csak egy játék, már nem egy ilyen zabás van
onnatnól meg ha valaki játékon kívül másra is használja a gépet - mondjuk nem havi két órában, hanem napi többen - , már egy sima 10700 is drága lesz hosszú távon -
nem beszélve arról a hőtermelésről amit produkál, nyáron vagy el kell viselni pluszban, vagy a klímának még azt is hűtenie kell, és ha jobban kell hűtenie többet eszik az is
10700-tel szemeztem, de nálam már pl pont játék nincs, videó vágás ritkán, tényleg ritkán, havi pár óra
de ezek a cpu-k 100w alatti étvággyal sok érdemit nem produkálnak, ha meg tényleg használnám akkor zabálna, tehetek rá dög hűtőt is, le is passzoltam az ötletet - hiába van most már nagyon jó ára de fentebbiek tükrében nekem nem jó deal, egy 10400/11400 v 11500 az még igen, utóbbiak csak ha jelentsen jobb az új igp, de arról még nem találtam érdemit -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) tasiadam válasza Chaser (#69) üzenetére


tasiadam
veterán

nem. 80fps. Korlatlannal sincs sokkal maskent, mert a kartya nem nagyon tud tobbet. 60 es 90 kozott mozog mindenhol. Egy adott beallitassal tudok csak 80 kozelit, de ott meg a timeframe ronda.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71) Chaser válasza tasiadam (#70) üzenetére


Chaser
titán

oké, mi lenne ha olyan vga-d lenne ami tudna 144fps-t legalább? ( :
mert van aki ugyenezt a játékot mondjuk 3070-nel tolja, vagy még erősebb vga-val
lényeg a lényeg, jobban fogja terhelni a cpu-t korlátlan fps-sel és erős vga-val
akkor is még itt sem lesz ég és föld különbség fogyasztásban intel és amd közt
komoly terhelésnél viszont durván elvéreznek az intelek - legalábbis a zöme, 6 magtól felfelé órajel függvényében, 10600k is szépen tud enni 5g-n -
persze ha valaki csak játszik másról beszélünk, csak úgy láttam itt páran azt veszik defaultnak hogy játék, oszt' ott vége
mondjuk ha csak játszanék, akkor egy 10700-et simán vennék
10700k-ért akkor sem fizetnek egy ft felárat sem, 11700k-ért meg pláne nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Továbbra is


Ez már lassan nagyobb fail mint anno az Amd bulldozer ;]

(#73) tasiadam válasza Chaser (#71) üzenetére


tasiadam
veterán

Ott eros bottleneck lenne a 2700X. volt egy xeon 1240 v2-n, bf1 alatt es warzoneban is 60-70%on ment, meg 50 wattot evett. Es ki a franc gondolta volna ilyen terhelesnel h ez bottleneck? Es az volt. Nem menne 100%on a CPU akkor se, na ebbol indulok ki. Akkor se lepodnek meg, ha a 1660S mellett egy erosebb 8 magossal megtobb fps-em lenne.
Nezzuk pl a 10700F-el es szembe vele egy 2700X. Pl egy 3060Ti kitekeresehez szerintem a 10700F tobb fpst adna ugyan azon fogyasztas mellett. Vagy ha ugy tetszik, a 2700x csutkan porogne, legyen gyari fogyasztassal, kb 150w-ot. Mig a 700F nem kerne ennyit.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74) tasiadam válasza gainwardgs (#72) üzenetére


tasiadam
veterán

4.5ghz alatt eleg jok pedig :D 10400F is egesz jo fogyasztasban, meg relative eros is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75) gainwardgs válasza tasiadam (#74) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem kéne még mindig hülyének nézni a kedves vásárlókat :K
Lassan már külön tápot is adnak mellé kiegészítőként ;]

[ Szerkesztve ]

(#76) Chaser válasza tasiadam (#73) üzenetére


Chaser
titán

persze az lenne, de nem az a lényeg
2700x ellenében 10700 simán nyerő, az nem kérdés - igaz elszállt a 2700x ára is, de mikor nem száltt el, egy 10700 több mint duplájába került, azt azért ne felejtsük el -
2xxx architektúrája nem a legkedvezőbb a játékoknak, mondjuk úgy
de a 10xxx ellenfele a 3xxx, és ott már sokkal jobb a gaming performance - de szépen mondtam ( : -, és a fogyasztás is
és amiről sokan megfeledkeznek azok az alaplapok
amd alá 6 magig _nem kell_ 20e ft-nál drágbb lap maxra kihajtani - úrimuriból, jobb felszereltség, design, akármi miatt persze lehet drágábbat venni -, nem kell "z" chipset egyáltalán tuninghoz
egy cpu meg önmagában nehezen működik ( :
nekem 2700-em volt abban a 20e ft-os lapban, all core 3,6-on használtam, játék alatt ment volna 4g-t is kényelmesen - ha nem sajnálok 1,35V+ feszt adni a cpu-nak, de sajnáltam -
egy ilyen 11700k-hoz mi kellhet hogy 5ghz-et tudjon a lap is? mert amd alá 50e-ért olyanok vannak, amik 12-16 magban sem sokat hagynak már, ha egyáltalán hagynak
jók ezek az intelek a maga nemükben, de összességében mindig arra jutok hogy mégsem ( :
4,5ghz alatt 6 maggal még tényleg jó a fogyasztásuk, csak afelett és 6+ maggal már más a képlet
de most jobb híján kénytelen vagyok intelnél nézelődni mivel amd nem ér rá minden cpu-t gyártani, igp-seket meg pláne nem - a feneapofájukat' ( : -
aki gammelni akar azoknak jó lehet a 11400 és 11500, azok már tovább boostolnak mint a 10400-ek, 11400 ára meg elég baráti - na mondjuk b560 lapot nem néztem alá, de valahogy sejtem hogy 30e alatt véletlen sem lesz mostanában, b460 is nagyjtóval van annyiért -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Engem érdekelt volna a 10700K és 10900K is hogy milyen a 11700K-val szemben... :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78) Chaser válasza MaxxDamage (#77) üzenetére


Chaser
titán

engem is
na meg a 630 vs 750, ezt a tesztet elnézve ennek a gen-nek csak az igp lehet a "nagy dobása"
mondjuk érdekes, mert +20-30%-os "előrejelzéseket" is láttam korábbról cpu téren
telhetetlenek vagyunk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) tibaimp válasza MaxxDamage (#77) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ezt én is hiányoltam! A 10900k azért erősebb, a 10 mag miatt. A Cinebench tesztekben az hozza a 5800x teljesítményét kb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#80) Televan74 válasza MaxxDamage (#77) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tessék! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#81) keIdor válasza Chaser (#78) üzenetére


keIdor
titán

Tele van vele a net, YouTube, az IGP sokat fejlődött, de asztalon kimaradt két generáció, mert kaszálták annó a Cannonlake és Ice Lake-et. Így ez annyira nem meglepő.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82) yennayo


yennayo
junior tag

igpu 50%+ de a 9genhez képest :( siralmas. egy gtx1030 szintet ma már elérhetne egy igpu. 4000es ryzenek vega8-a 120%-t ver a 9.gen uhd630-ra :)) de még a 2000es ryzen vega 8is 54%+ szóval :DD

(#83) Chaser válasza keIdor (#81) üzenetére


Chaser
titán

link? :B
rákresve én ezt látom, semmit kb
olyan tesztre gondolok amik "nagyoktól" vannak, pl anandtech, thw, hwu, stb
cpu-ról is rebesgették hogy lesz szép ipc upgrade de ez nagyon nem úgy néz ki ( :
igp-nél sejthetően tényleg van upgrade, engem leginkább az érdekel kódlásban/renderben mit tud besegíteni ha tud

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) tasiadam


tasiadam
veterán

LowSpecGamer tolta ki a hutest es a keretet, igy verte a vega3mat. (laptop)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#85) MaxxDamage válasza Chaser (#78) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem a 10900K tökéletesen megfelel :)
4.9-5.0GHz-n 210W+ a fogyasztás (laposban) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#86) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

spectre/meltdown és hasonló védelmekkel hogy áll?
mert ha nincs benne rendes hardveres védelem, akkor ilyen procim se lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87) sb válasza tasiadam (#64) üzenetére


sb
veterán

Akkor ez most azt jelenti, hogy ha nem használod ki a cpu-t akkor nem is fogyaszt?
Ilyen alapon érdemes kipróbálni kikapcsolva is. Lehet, hogy úgy kevesebbet eszik mint a Ryzen. :D

Továbbá megfontolandó, hogy egy Ferrari sem eszik többet mint egy Ford Focus. Sőt, városban nem is gyorsabb, mert 50-70 a max. De megfordíthatjuk: mivel városban mész így a Focus sem lassabb mint a Ferrari.

Érdemes lenne helyén kezelni ezeket a dolgokat... Amíg az Intel tudott +3%-ot (de mondhatok 10-15%-ot is akár, a lényegen nem változtat) addig az volt a musthave, mindenpénztmegérő. AMD meg kazán. Most, hogy gyorsabb, kevesebbet eszik és még pár felállásban nem is drágább... de ha drágább akkor is jobb. Sokszor egyértelműbben mint az Intel volt anno. Ott is marginális közönséget zavart, ha 150 helyett 120 fps-t hozott valami. Hasonlóan a 70 vs 100W-hoz.

(#88) Chaser válasza MaxxDamage (#85) üzenetére


Chaser
titán

ezzel én úgy vagyok, fűtőtest már köszönöm de van itthon ( :
ezek az én szemeben nem cpu-k, hanem fűtőtestek amik egyébként cpu-ként IS tudnak funkcionálni, de vga-val is így vagyok ha kazán

sb
az érdekes az, hogy még egy illetékes szerv sem gyújtotta rá az irodaházat sem az intelre, sem az amd-re, a "65w-os" cpu-ival egyetemben
napi szinten látom milyen bőszen mondja a delikvens - itt, ák-n, neweggen, bárhol -, hogy húúúúúú szuper fogyasztása van, 65w, legyen az 10100, 10700, vagy 10900, mindegy, az szuperül fogyaszt
ma is kérdezett egy tag - már tegnap -, és mondta hogy azért gyanús volt hogy a 10900 nem 65w-ot eszik ha a 10100 is annyit
ennyi erővel írhatnának rájuk 20w-ot is, biztos van olyan órajel amivel elkaristolnak annyin is
fentebb linkeltem az anadteches kifejtést, én sem mondhattam volna szebben
csak ugye ha egyszeri user mondja az nem igaz
lehet nekik azért hisznek páran a 65w-os non-k 10700-tel ami 200w felett is eszik komoly terhelésen, ha nincs "bepipálva" bios-ban a 65w tdp limit...aminél viszont teljesítménye nem lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) sb válasza Chaser (#62) üzenetére


sb
veterán

Ez hülyeség, hogy nincs egy szinten a Ryzen idle-ben. Max 10W lehet köztük, de inkább nincs semmi. Más tesztekben kimérik egálra vagy akár fordítva is.

Eleve az X570 zabál, itt ezt láthatjuk. De alapvetően sok múlik a lapon. Plusz ram/IF, ahogy írod. A ram tuningot egy ideje Intel oldalon még szinte jobban tolják mint Ryzen alatt, ott is többet fog enni valamivel.
Ryzennél meg az IF is típusfüggő mennyit tesz rá.

Én is írtam a 2700-am mellől, hogy sokat rádob. +10-15W volt a 3600 körüli IF+ram. Ráadásul Zen+-nál az energiamenedzsment is valahogy gyengébben muzsikált.
Én is onnan indultam, hogy wtf a fogyasztásmérőn 70W "idle-ben" mikor Intelen ez 48W volt (egy 10W+ -os dvga-val, tehát anélkül 40W alá becsúszott az Intel konfig, SSD+HDD+pár venti, tehát nem is teljesen minimál konfig.)

0. Aztán rájöttem, hogy hiába 0.5% a cpu usage, 1-2 háttérben futó cucc nem hagyja idle-ben futni a procit. Két progi kilőve taskbarról 70W -> 48W. (ez nyilván sw oldali gond, Intelen emlékeim szerint nem futottak anno... de nem is releváns, mert 70W-ot azért nem mérnek itt sem a ph tesztben :) ) De akár egy háttérben futó Firefox is ad annyi terhelést ami nem engedi le idle-be.

1. Win10 energiaséma: A fentin már az is javított 10W-ot ha power saver-en futott a gép. Balanced vagy a régi kedvenc Ryzen balanced nagyon agresszív séma. Mondjuk ez kell is, mert így meg tetű lassú lett a response time... Ez szerintem egy releváns, megoldandó sw-s feladat - kapcsolódik a heterogén cpu-knál felvázolt problémakörhöz. Eltérő magok esetén is kérdés, hogy mit tud/tehet a hw alacsonyabb állapotba és milyen sw-ket hagy pörögni. Itt ugye nem kellett volna. (Itt most nálam aktívan váltogat a sémák között, így mindkettő él, van menedzsment és reszponzivitás is.)
Ryzen/balanced sémáknál viszont inaktív vagy nagyon lightos egy rakás energiamenedzsment-funkció. Órajelek állítása agresszív, parkolás tiltva vagy nagyon passzív, stb...

2. ...vagy pl. a PCIe menedzsment inaktív. Ez is további 5-10W lehet. Cserébe a reszponvizitásnak ez is odavág. De összességében egy ilyen vagy egy passzívabb cpu séma még egy SSD 4k tesztet is lefelezhet, harmadolhat simán.

Szóval volt 70W. Passzív sémával 60W de szarból várat nem tud csinálni: a gázos progikat kiiktatva 48W. Erre passzív séma: 45W, PCIe menedzsment: 40W alja. Ugyanaz a konfig.

Azóta 4650G-re váltottam. Ez már ugye Zen2.
- Javult energiamenedzsmentben, mert itt kb nincs különbség (2-3W) a sémák váltogatásában.
- Mivel Renoir, IF/ram az égben, 4200-4733. A fogyasztáson mégsem látszik. Monolitikus felépítésű de azért IF itt is van ami kapja a magas órajelet, extra feszt. Többet is mint sima cpu-nál.
Itt dvga-val, szar progikkal együtt 45W-ról indul kb. az ami 70W volt. Dvga nélkül 30W. Az összes többi hókuszpókusz: szar progik kiiktatása vagy fut egy FF a háttérben, energiasémák bűvészkedése még leviszi kb. 26-27W-ig, de ennyi. Ez már kb. nulla hozzáadott érték.
Mellette most épp 3800-as IF/ram, de ugyanezt tudja 4400-on is.

Szóval annyira nem fogyaszt rosszul ez sem. Finoman szólva. Terhelés nélkül de dgpu-val együtt ugyebár. Alulfeszelés nincs, IF tuning extra. (Nagyon minimalizálva ki lehetne kapni a HDD-t, most épp 2db NVMe SSD-ből egyet, a ventik is ráraknak jó pár wattot. 20W alatt lenne.)
És nem csak a monolitikus felépítésből jön mint látható a többi különbségen a Zen+-hoz képest...

szerk: Mind konnektornál mért érték.

[ Szerkesztve ]

(#90) Pingüino válasza Chaser (#83) üzenetére


Pingüino
senior tag

IPC-ben növekedhetett, de ha megnézed, az órajelet viszont visszafogták. Ez olyan valamit valamiért volt.

(#91) pOwErOnE


pOwErOnE
csendes tag

Az intelnek sikerült megint tökön szúrni magát azzal, hogy a MSI B460 Torpedo lapom nem támogatja a "rocket" sorozatot :F ha csak nem javít a dolgon BIOS frissítéssel.
Pedig erről a lapról nem lehet azt mondani, hogy nincs rajta elegendő VRM. Nyugodtan melléereszteném egy Asus Z490-p lapnak áram ellátás tekintetében. :K
https://prohardver.hu/hir/msi_itt_mag_b460_torpedo_alaplap.html
Gondoltam amikor váltottam 10.genre jó lesz ez majd 11-re is de újabb csalódás ha azt nézzük, hogy újra jó áron van a 3600 a boltokban és nem beszélve a 3700x-ről amit az aprón is ki lehet fogni 80 környékén.
Ha már ár/érték vagy teljesítmény/fogyasztásról beszélünk, akkor a Ryzenék rendesen feladták a leckét rakétáéknak.
Csak az a kérdés, hogy ez melyik rakétának is sikerült a rakéta programon belül :DD

[ Szerkesztve ]

(#92) joey04 válasza Egon (#22) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#93) hokuszpk válasza pOwErOnE (#91) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Csak az a kérdés, hogy ez melyik rakétának is sikerült a rakéta programon belül"

nincs a kepen, ez már egy Falcon Heawy :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#94) koko52


koko52
veterán

2024-ig kár bármivel kijönniük, ekkor ugyanis földbe döngölnek mindenkit (szerintük). Esetleg ddr5 miatt lehet egy 12.gen +0-3% teljesítménnyel +40%-al drágábban. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#95) pOwErOnE válasza hokuszpk (#93) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

:DD

(#96) bbrain válasza drotsztyuart (#1) üzenetére


bbrain
tag

És ne feledd, hogyha csak Intel lenne, akkor ez a proci most 999USD kerülne legalább.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#97) keIdor válasza bbrain (#96) üzenetére


keIdor
titán

És még mindig csak 4 magos lenne. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#98) Öööööreg


Öööööreg
lelkes újonc

Szerintem jó teszt lett, bár ha venni kéne, egy ideig még maradnék a 10900(K)-nál, plusz az AMD még mindig elég idegen nekem, mint processzor, világéletemben Intel volt minden gépemben, de ez csak az én véleményem.

+++ nem értem, mi a "probléma" ezzel a 14nm-rel, mindenki annyira oda van meg vissza ettől. Valami felvilágosítás jó lenne, hogy mitől jobb a 7-es. Azon kívül, hogy ugyanarra a helyre több számítási teljesítményt tömörítenek. :)

(#99) Pingüino válasza Öööööreg (#98) üzenetére


Pingüino
senior tag

Pontosan az. A processzoroknál kis különbségekkel nagyjából ugyanakkora lapkamérettel dolgoznak. Abba kell minél többet beletenni. Ha nem csökkentenek csíkszélességet, akkor már nem tudnak továbbmenni. Ami látszana is, ha benne lenne a tesztben a közvetlen előd 10700k, hogy szinte 0 különbség van a kettő között. Plusz a fogyasztási értékek is elég csúnyák. Az utolsó oldalon látni, hogy perf/watt mutatóban az 5800x 16%-ot ver rá. Játékok nélküli összesítésben (ahol ki is hajtják rendesen), ott meg 27%-ot. Persze ez itt sokakat nem érdekel, az ő dolguk, de racionális érvek nincsenek mellette jelenleg.

(#100) KISDUCK válasza koko52 (#94) üzenetére


KISDUCK
addikt

2024.Q1: Az intel bemutatja az első 7nn-en gyártott 8 magos processzorát.
2024.Q2: Az amd bemutatja az eslő fény alapú processzorát ami 100as számrendszerre épül és azonos méreten az elődhöz képest x50-es számítási kapacitást boztosít.
Intel:

Viccet félre téve legyen is verseny és még jobb lenne ha egy 3. szereplő is belépne a piacra hogy érdemben is felpezsdüljön a dolog, mert ez a 2 résztvevős verseny se igazi verseny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.