Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Sinesol válasza carl18 (#148) üzenetére


Sinesol
veterán

A toronymagas azert barokkos tulzás. A fogyasztás hasonlóan jóval magasabb most az intelnél, viszont itt elég jó teljesitmény is van mellé, míg akkoriban az FX-ek szemétrevalóak voltak, brutálisan felülmúlta őket az intel teljesitményben, kb. az előd a Phenom 2 többet ért.
Emlékszem játéktesztre ahol a csucsra huzott 8 magos Bulldozer fele fps-t se hozott a kokurrenshez képest, miközben itt azért ahogy látom egy 10-15% lemaradás van, ami kb el is tűnik a vga limit miatt. Az ár nyilván el van szállva, de azt se felejtsük el, hogy ez bevezetőár, ami 15-20k-val tuti esni fog, 130k körül lesz a tesztelt cucc par het mulva.

Mondjuk azert vicc, hogy sok év után se értik ezt sokan, hogy bevezetéskor egy jó 15- 20%-al drágább minden, legyen az proci, teló, tévé akarmi..pedig mennyiszer el lett már mondva. :N

[ Szerkesztve ]

(#152) VirsLee válasza KISDUCK (#100) üzenetére


VirsLee
őstag

Megtörtént, Apple saját processzorral elindult.

(#153) KISDUCK válasza VirsLee (#152) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én az applet nem venném ide, mert saját gépet árul saját rendszerrel az amd meg az intel pedig rendszerchipet árul. Az apple m1 külön nem megvásárolható szóval ott inkább a mcbook versenyez más ultrabookokkal.

(#154) VirsLee válasza KISDUCK (#153) üzenetére


VirsLee
őstag

Pedig nyugodtan ide veheted az apple-t is. Attól, hogy nem árulják dobozosan a processzorokat, attól még ugyanúgy versenytársak. Asztali számítógépben és notebookban használható processzorokat gyártanak. Én is x86-os notebookot cseréltem M1-re a processzor miatt (ami lehetővé teszi a passzív hűtést). Szóval verseny ez, hiába volt az előző notebookot honos logó, ezen meg egy harapott alma, a profi adta a pluszt, ami miatt ment a levesbe nálam az x86.

[ Szerkesztve ]

(#155) tasiadam válasza VirsLee (#154) üzenetére


tasiadam
veterán

Az apple nem gyárt semmit, csak gyártat. Apple egy designer és szoftver cég. A foxconn, és hasonló kaliberű cégek gyártanak nekik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#156) nexplo


nexplo
őstag

Most épp I9900K van a gépemben. A tesztet elnézve hát nem rohanok váltani. Hozzáteszem sem kék sem piros függő nem vagyok. Most leporolás jött megint, fejlesztés nem sok. Patikamérlegen számolják az ár-teljesítményt. Az én régi cpu-m 5.1-5.2 Ghz-en megeszi ezt, majdnem fele árból. A lapok árát még nem is néztem. Kár hogy nem villantott az Intel de ez várható is volt. Az AMD hátradőlhet :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#157) bajnokpityu válasza nexplo (#156) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ugyanigy érzem a 9700Kval.
5800x is kb megvan, ha húzom. harmadáron. ráadásul olyan proggikat használok, ahol a HTnek egyébként sincs semmi előnye..

"Azért a Zen 3-as 5900X natív teljesítménye jóval több a 12 mag miatt.": vannak alkalmazások, ahol kb fele lesz a teljesitménye az 5800hoz képest. 8 magos közös cache van a zen3as amdben, blokkba rendezve, aki kivül van a blokkon, annak ki kell a ramba irni az adatot, majd vissza.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#158) Márton


Márton
nagyúr

Na végre felkerült a 11400F a cpubenchmark oldalra is.
Igen, multithreadben kb. R5 3600 szint (18.000 pont)
Single-ben viszont +25% az intel javára.
Én mondjuk sokat renderelek, stb, itt viszont a nagyobb fogyi befigyel :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#159) tasiadam válasza Márton (#158) üzenetére


tasiadam
veterán

Mennyit kér a 11400F tekerve? 130 körül?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#160) pOwErOnE válasza tasiadam (#159) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

Lesz az 200 is

(#161) Márton válasza tasiadam (#159) üzenetére


Márton
nagyúr

nem tudom, én nem piszkálom, úgy érdekelne, hogy ha minden szál 100%-on számol, hogy pörög az óra..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#162) tasiadam válasza pOwErOnE (#160) üzenetére


tasiadam
veterán

persze, egy 4-4.2-n pörgő 6 magos 200w :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#163) nexplo válasza bajnokpityu (#157) üzenetére


nexplo
őstag

Akkor érted miről beszélek. Egy 9700K vagy egy 9900K még mindig brutál jó vétel használtan. Olcsók gyorsak és jó teljesítményt adnak. Az Intel nem akar váltásra csábítani az AMD pedig relatív drága nekem a teljesítményéhez képest. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#164) M0ng00se válasza tasiadam (#155) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

megragadtad a lényeget látom :U

V6

(#165) nexplo válasza Márton (#161) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem jobb nem tudni. Nagyon sokat ehet véleményem szerint. Talán majd lesz fenn részletes tesz is ahol látható ez.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#166) tasiadam válasza Márton (#161) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem azért, csak ha hűthető egy félszar toronnyal, akkor teljesen okés egy B-s lapban. A 3600at könnyű hűteni, húzva is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#167) Robitrix válasza drotsztyuart (#1) üzenetére


Robitrix
senior tag

155 ezertől indul az ára. a tipikus ár a 162-165 ezer...

(#168) Robitrix válasza #72042496 (#14) üzenetére


Robitrix
senior tag

nem véletlen, hogy fel kellett adni a 10900 10/20-as proci mag számát a 11900-ban 8/16-ra...

(#169) pOwErOnE válasza tasiadam (#162) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

Aida stress teszt alatt szerintem megáll kb 135W-on de persze ez csak szubjektív.
Ha a 11400 25%-al jobb mint a 10400 akkor kb 10700 szint és ebből következett, de lehet kicsit túloztam :R

(#170) GhostRider93 válasza nexplo (#165) üzenetére


GhostRider93
tag

Ha jól emlékszem 5800x(125w) 160wig megy el megfelelő alaplapban ha engedélyezve van a biosban a pbo. Ehhez képest egy 10700k szintén a megfelelő alaplapban 250-260w-ig . Ha biosban intelnek engedélyezve van a korlátlan időtartam akkor nem is nagyon veszi vissza megfelelő hűtés mellett míg 5800x könnyebben tudja tartani a max órajelet mert kisebb hűtés is elegendő neki. Konkrétan egy 13-15 ezer forintos minőségi léghűtés már megteszi míg az intel egy 360-as AIO mellett is visszaveszi mert hiába a nagyon durva hűtés ha a kupak felülete nem elég nagy ahhoz hogy ennyi hőt le tudjon adni. Esetlen folyékony nitrogén mellett tartja a turbót. Alacsonyabb kategóriás cpu nál ami 200w alatt eszik ez már nem gond.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#171) VGNGR


VGNGR
senior tag

Addig örüljünk, amíg az Intel lépéshátrányban van, mert ha dobják a 14 nm-t és visszaelőznek, akkor lesz a piacon drága AMD, meg még drágább Intel! ;]

(#172) MaxxDamage válasza pOwErOnE (#169) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az i9-10900K-m 5-5.1GHz-n (Aida64 Stress teszt alatt) 210W+

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#173) pOwErOnE válasza MaxxDamage (#172) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

:R

(#174) Robitrix válasza PuMbA (#112) üzenetére


Robitrix
senior tag

ja igaz 5900X vagy 5950X otthonra átlag embernek felesleges. Igaz desktop kategória elvben, de teljesítménye alapján inkább már worksation. teljesen felesleges otthon 16/32-es procin futattni egy 4 magot használó játékot. Ilyen áru és magú procikat akkor veszünk, ha konkrétan használni akarjuk valami sok mag vagy szál számot használó alkalmazáshoz. (tipikusan munkára) Aki játék miatt vesz magának otthon 12/24 vagy 16/32 magos procit az vagy hülye vagy annyi pénze van, hogy nem győzi mire elkölteni....

(#175) Robitrix válasza Robitrix (#174) üzenetére


Robitrix
senior tag

ezért nonszensz is lenne ha minden sarki informatikai üzletben árulnának 16/32-es procit. Vélhetően a kereskedők direkt nem tartják készleten, mert csak a pénz állna benne azért, hogy évente vesz valaki tölük 2 darabot. Azt tartja egy bolt készleten, amire igény van. Ha valakinek mégis kell akkor majd szereznek neki nagykerből pár nap alatt.

(#176) Pingüino válasza nexplo (#156) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért hátra nem dőlhet. Az Intel pont azt cseszte el annó, hogy az AMD gyengélkedése miatt b...tak fejleszteni, és tartalékba sem terveztek semmit. Ha van eszük, az AMD tanul más hibájából, és nem követi el ugyanezt a hibát. Elébe kell menni a dolgoknak.

(#177) bajnokpityu válasza GhostRider93 (#170) üzenetére


bajnokpityu
félisten

D15 hivatalosan 220Wot, nem hivatalosan 250Wot lehűt. jobb, mint az AIOk... és elég a kupak neki.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#178) hokuszpk válasza MaxxDamage (#172) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valami avx -es teszt alatt ( prime ) mennyi a vege ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#179) dokanin válasza Pingüino (#176) üzenetére


dokanin
aktív tag

Egyelőre nem úgy tűnik, hogy lazítanak...

(#180) koko52 válasza dokanin (#179) üzenetére


koko52
veterán

Miért? 29% IPC növekedést hoz a zen4. [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#181) dokanin válasza koko52 (#180) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát ha neked ez lazítás. :)

(#182) MaxxDamage válasza hokuszpk (#178) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt biztos nem eresztem rá :)
100% a teljes proci kihasználás ez a tesztem alatt is.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#183) hokuszpk válasza koko52 (#180) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kéretik fenntartással kezelni. legyen 20% és megvagyok véve.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#184) koko52 válasza dokanin (#181) üzenetére


koko52
veterán

Félre olvastam, úgy értelmeztelek hogy lazítanak. :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#185) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog


😪😪😪

[ Szerkesztve ]

V6

(#186) PuMbA válasza M0ng00se (#185) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyobb baj, akkor lesz, ha jönnek az AVX-et használó játékok :) COD Warzone már betekintés ebbe, ez egy csapás lesz ezeknek az Inteleknek, de szerencsére jön az Alder Lake nemsoká.

[ Szerkesztve ]

(#187) Pingüino válasza M0ng00se (#185) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ebből am leginkább az arányokat érdemes leszűrni. Mármint azt, hogyha ezeket az értékeket összevetjük a TDP keretekkel. Az OC és PBO nélküli értékeket nézve...
A Ryzen 3000-es széria majdnem a TDP keret 3x értékére tud felszaladni.
Az Intelek kb. a 2,5x értékükre.
A Ryzen 5000-es széria meg csak a 2x értékre.
Ha ehhez még hozzá tesszük, hogy teljesítményben is kb. ez a rangsor, akkor szépen látszik, hogy technológiai fejlettségben hogyan viszonyulnak egymáshoz.
És akkor nemsokára jön a 6000-es Ryzen sorozat. Csak a gyártókapacitás legyen elég, és akkor nagyon jó cucc lesz.

(#188) pOwErOnE válasza Pingüino (#187) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

A dollár jel már fel is csillant a TSMC szemében :)

https://www.hwsw.hu/hirek/63097/tsmc-chipgyartas-kapacitas-felvezetohiany-felvezeto-felvezetogyar-bovites.html

(#189) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

még mindig érdekelne, mi van a meltdownnal meg a többivel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) arabus válasza PuMbA (#186) üzenetére


arabus
addikt

Helyedben Amd-vel 3 szoros áron ezt nem erőltetném mert 50pontot se tudsz rádobni.
3000-es széria meg elbukott benne.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#191) Pingüino válasza arabus (#190) üzenetére


Pingüino
senior tag

A helyedben a 3 szoros árat nem erőltetném, hacsak nem akarod, hogy kiröhögjenek. ;]

(#192) koko52 válasza arabus (#190) üzenetére


koko52
veterán

Hol hasal el AVX-ben ryzen 3xxx? Amúgy ryzen 3600 62 000 ft, nem magyar áfával 58.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#193) zsintai1987 válasza koko52 (#192) üzenetére


zsintai1987
tag

Engedjétek el... Neki még az egér is szaggatott Aida alatt, azért árulta a zen configját

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#194) CPT.Pirk válasza bambano (#189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A régebbi cuccokra a szoftveres javítások mára biosz és / vagy oprendszer (kernel / update) szintjén be vannak építve. (már azokra a lyukakra amiket lehetett így javítani)

Az újabb cuccoknál meg már hardveresen kezelték ezeket. Ha bővebben érdekel, hogy milyen teljesítményveszteséget okoznak ezek a javítások, akkor a phoronix-en szoktak lenni tesztek kernel paraméterrel be és kikapcsolt mitigációk mellett Linux alatt, sok programmal tesztelve. Pl: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=srbds-crosstalk-benchmark

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#195) Yeffy válasza zsintai1987 (#193) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#196) grabber válasza arabus (#190) üzenetére


grabber
addikt

Remélem ezért pénzt kapsz,mert ha nem én pénzt kérnék az Inteltől. Ők nem tudják így reklámozni a saját terméküket,mint ahogy te. Igaz nem is hazudnak annyit.

(#197) PuMbA válasza arabus (#190) üzenetére


PuMbA
titán

CPU-Z-vel én nem szoktam játszani, se dolgozni, se használni, szóval ez a program nekem nem mond semmit, mint ahogy semmilyen benchmark program. Valós alkalmazásokat nézek csak.

3x-os árat se értem, amikor a 10400F [link] 50.000Ft, míg egy Ryzen 3600 [link] 65000Ft ugyanabban a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#198) Noukoum válasza grabber (#196) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem versenyezni szeretne a userbenchmarkkal. Ki tud nagyobbat hazudni. :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#199) olymind1 válasza arabus (#190) üzenetére


olymind1
senior tag

2600-asnak elég gyengusz az AVX része CPU-Z szerint, ha elkezdik a játékok használni akkor ezekszerint Intelnél nagyon teljesítmény növekedés várható mint Zen+-nál?

(#200) VirsLee válasza tasiadam (#155) üzenetére


VirsLee
őstag

No, akkor most ha lecseréltem az AMD-s notebookomat, M1-es notebookra, akkor konkurencia-e az Apple az AMD/Intel-nek vagy nem. Mert igazából ez volt a kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.