Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) zsintai1987 válasza Busterftw (#444) üzenetére


zsintai1987
tag

De nekem az összes Japánban eladott processzor aránya érdekel... Az nem mérvadó, hogy az ottani "helyi" amazon meg pcx meg iponnal mennyi, hanem az összes ami bemegy a határon! Sőt ha tudod bonsd le nekem külön külön, hogy földön/vizen és levegőben mennyi ment be! Majd pedig, hogy milyen futár cég mennyit vitt ki házhoz, majd azt is mennyien mentek be személyesen érte! Hajrá!
De ha le is írod nekem az sem lesz wőd wájd!

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#452) jattila48 válasza VirsLee (#445) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ez igaz, csak nem mindegy milyen áron. Januárban vettem az i3 10100-as procit (nem az F-est) 37e Ft-ért. Se azelőtt, se azóta nincs jobb ár/érték mutatójú proci, főleg nem AMD. 2017 pedig nem volt olyan rég, ami akkor jó volt mindenkinek, az most is jó a felhasználók 95%-nak. A többi az csak fejlődésmánia/hisztéria.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#453) Malák


Malák
aktív tag

"Lényegében a vállalat némi módosítással ezt portolta vissza 10 nm-ről 14 nm-re"

Ezt a mondatot olvasni is fájt. Szomorú, hogy idáig jutott az intel.

(#454) Verrion válasza DudeHUN (#442) üzenetére


Verrion
tag

Kösziii... :R

(#455) Fücsök007 válasza zsid (#450) üzenetére


Fücsök007
őstag

Van rajtuk haszon, egyedül az i9-10900K gyártása volt lassú, mivel nagyon kevés válogatott chip képes csak a kívánt órajelekre a kívánt VID-en belül. A maradék i9-10850K néven került forgalomba, a Rocket lake prociknál a legkisebb haszon az i5-10400f procin van, alatta az i3 és Pentium (Comet lake Referesh) procikon szintén kicsi a haszon, de olcsó a gyártásuk is. Amennyire tudom 50 dollár körül lehet a 4 magos, 80-100 dodó körül a 6 magos, 150 dollár körül a 8 magos példányok ára a kiforrott gyártástechmológia miatt, az i9 kivétel a Rocket Lake prociknál is. Egyébként párhuzamosan nem fognak gyártani a Rocket Lake procik helyett Comet Lake variánst, a legyártott készlettől szabadulnak meg mostanság.

(#456) VirsLee válasza jattila48 (#452) üzenetére


VirsLee
őstag

Azért ment itt 33k-ért is a Ryzen 3100 is, szóval volt hasonló ár/érték arányú proci, plusz tömegével vették 31-33k között a 6/12-es Ryzen 1600af-et (2600) az emberek egy ideig. Most sajnos aki budget procit akar csak intelt tud venni. Ez van, kifutó széria, 5-6 éves technológia, erős a konkurencia, úgyhogy valamivel normálisabb árakat kell alkalmaznia.

Amúgy engem még mindig nagyon zavar, hogy hiába vettél 10100-at, az 5 éves 7700k még mindig gyorsabb szimplán azért, mert magasabb órajeleket tud. Az olvastad esetleg, hogy rocket lake-ben nincs 4 magos? Kihoztak most még egy generáció comet lake-et :D Ez annyira vicces, hogy gyakorlatilag 2015 augusztusa óta árulja az Intel a Skylake magos 4/8-as prociját minden érdemi fejlesztés nélkül :D

(#457) PuMbA válasza VirsLee (#456) üzenetére


PuMbA
titán

:K Egy 4 magos proci 2021-ben játékra nem best-buy és ár/ érték arányban se jó, mert a 6 magosok alig drágábbak és sok játéknak már az kell, a jövőben pedig még jobban. A 10100-at netezős, multimédia gépbe, integrált GPU-val együtt tudnám best-buy-ként leírni.

[ Szerkesztve ]

(#458) jattila48 válasza VirsLee (#456) üzenetére


jattila48
aktív tag

Amikor én vettem a 10100-at, az AMD 3100 vagy 15e-rel drágább volt, 3300 pedig nem volt kapható. Amúgy tesztek szerint az i3 e két AMD proci között van teljesítményben. Az, hogy a technológia 5-6 éves, és van nála 5-6 éves gyorsabb proci, egyáltalán nem zavar. Az az 5-6 éves proci vagy 3-szor annyiba került akkor, mint most a 10100. Na ez nem mindegy. Szerintem 37e-ért, úgy hogy video kártyát sem kellett vennem, nagyon jó vétel volt. Amire én használom, bőven több mint elég a teljesítménye, és szerintem ezzel a felhasználók nagy része is így van.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#459) jattila48 válasza PuMbA (#457) üzenetére


jattila48
aktív tag

Nem sokkal drágább, de még annyival sem gyorsabb. Úgyhogy nekem nem érte volna meg. Az idióta jövő-menős-lövöldözős-futkározós játékok engem speciel egyáltalán nem érdekelnek, munkára (programozás) pedig bőven elég ez is. Az előző Core2 Duo 8500-as processzorom több mint 10 évig elég volt, és még most is az lenne, ha nem megy tönkre alóla a lap. Szerintem ez is kihúzza a következő 10 évet.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#460) keIdor válasza jattila48 (#459) üzenetére


keIdor
titán

Igényektől függ, én már 2010-ben megbolondultam volna egy két magos procitól, nem hogy most.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#461) PuMbA válasza jattila48 (#459) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek. Azért írtam, hogy ha nem játszol, akkor elég jó proci, főleg, hogy a programozási IDE-k általában képtelenek több magot használni. Mondjuk egy nagyobb adatbázis alá már megint más a helyzet. Nekem a munkahelyemen például 8GB RAM van, de azonnal betelik egy Visual Studio, böngésző és a 40 projektes solution indítása után. 16GB RAM kell, alatta ma már nem tudsz kényelmesen fejleszteni, játékoknak is kell ennyi, szóval a programozás is kezd hardver igényes lenni. 6 mag jól tud jönni, ha erősen multitaskolsz.

[ Szerkesztve ]

(#462) envagyok válasza keIdor (#460) üzenetére


envagyok
veterán

Ha nem videót rendereltél hanem böngésztél játszottál akkor sok értelme nem volt a 4 magnak.
Mondom ezt úgy hogy 2006 végén már q6600 volt.
Utólag 2 magost vettem volna, azt sokkal jobban lehetett húzni, átlag lapban is mentek 4ghz-et, míg akkoriban az Abit IP35-ben szenvedősen volt meg a 2.8 a quaddal.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#463) jattila48 válasza keIdor (#460) üzenetére


jattila48
aktív tag

A 2 magos 8500-as remekül működött. Óriási különbséget most sem veszek észre. Edge, Firefox, Visual Studio, Office azon is kb hasonlóan gördülékenyen futott, mint a mostani gépemen. 2010-ben miért bolondultál volna meg a 2 magostól? Akkor főleg az volt, és még a játékoknak is elég volt (tudtommal).

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#464) keIdor válasza jattila48 (#463) üzenetére


keIdor
titán

2009-ben én már Nehalemet használtam ha jól emlékszem, i7-920 személyében, de előtte volt Q9550, QX9650, Q6600 és az előtt volt E8200 illetve E6600.
Lehetett már érezni a Q9550 után a merőben új i7-et is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#465) jattila48 válasza PuMbA (#461) üzenetére


jattila48
aktív tag

Az IDE-nek 1 mag is elég. Programozás során nem a fordítás vesz el sok időt, hanem a kód kitalálása-megírása-debuggolása. Ez pedig a programozó sebességén múlik, nem a processzorén. Fejlesztésre is elég a 8 GB is (legalábbis VS-nek), több memória a virtuális gépekhez kell. Most éppen 32 GB van a gépemben. Nagyobb adatbázisokat othoni gépen nem szokás kezelni, bár ki tudja. Ha fejlesztesz, ahhoz kis méretű teszt adatbázist szokás használni.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#466) PuMbA válasza jattila48 (#465) üzenetére


PuMbA
titán

"Programozás során nem a fordítás vesz el sok időt, hanem a kód kitalálása-megírása-debuggolása."

Te akkor kisebb programokat írsz. A munkahelyi laptopomon 1-2 perc, mire elindul a solutionöm a 45 projekttel, mert gyenge a proci :) Itthon a 6 magos gépemen sokkal jobban pörög minden. Ha a munkahelyen kapnék jobb gépet napi fél órát spórolnék azzal, hogy 1 perc helyett 30 másodperc alatt elindulna a debug. Szóval nálam mindenképp a gép a lassú keresztmetszet, én tudnék gyorsabban dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#467) keIdor válasza envagyok (#462) üzenetére


keIdor
titán

Jobban lehetett, de a Wolfdale volt az első, ahol tényleg meg-meg volt a 4GHz, de ott sem mindegyiknél. A Q9550-em meg már szintén tudta, de azoknál is volt szórás, főleg a magas FSB igénnyel volt a gond.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#468) jattila48 válasza keIdor (#464) üzenetére


jattila48
aktív tag

Hogy érezni lehetett, azt nem kétlem, de mi az amihez kifejezetten szükség volt a gyorsabb procira, mert a 2 magossal nem tudtad volna megcsinálni?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#469) keIdor válasza jattila48 (#468) üzenetére


keIdor
titán

Nézd, én játszom, hidd el, hogy kijött a különbség, elég nagy ugrás volt az X58 abban az időben. Akörül volt HD7970 CF-em is, vagy talán 2010-2011, oda is kellett az x16-x16 PCI-E.

Nagyon mások az igényeink, azért írtam, hogy ez nagyon az igényektől függ, egy Wolfdale szerintem ma már csak internetezni jó, alapszinten. Ezer éve nem ültem ilyen rendszer előtt, de 2c/2t-t el tudok képzelni...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#470) jattila48 válasza PuMbA (#466) üzenetére


jattila48
aktív tag

Hát azzal a laptoppal akkor más baj lehet. 45 project nem olyan sok, de egyébként is egy nap csak 1-szer kell elindítani a solutiont. Nem? Egyébként olyan 10-20 ezer soros kis programocskákat írok mostanában. Nekem azért nem olyan kicsi, minden nevet és állapotot fejben tartani, de lehet neked bagatell.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#471) jattila48 válasza keIdor (#469) üzenetére


jattila48
aktív tag

Hát ha játszol, az teljesen más. De pont azt írtam, hogy aki nem játszik, annak bőven elég a 10100, de még a 8500-as is az volt, és nem csak netezésre.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#472) PuMbA válasza jattila48 (#470) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, hogy neked hogy van, de tudomásom szerint debug közben nem tudsz mindenféle c# programkódot, ef adatbázis leírást, nuget package-eket csak úgy módosítani :) Kell leállítani, fordítani és újraindítani a solution-t....

[ Szerkesztve ]

(#473) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a cikket, hasznos volt! Arra jó volt, hogy ráeszméljek, hogy ha majd egyszer leváltom a 2011-v3-as 6850K rendszert, akkor azt ne socket1200-ra cseréljem, hanem valami másra.

(#474) jattila48 válasza PuMbA (#472) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ezt nem tudom, én kizárólag C/C++-ban programozok, ott csak reggel indítom el a solution-t, nap végén meg kikapcsolom a gépet. A laptopoddal szerintem meg inkább a HDD környékén lehet gond, ha ennyire lassan tölt be. Bár ki tudja. A .Net-es vackok betöltése ilyen lassú? Én is kb. 40 projectet töltök be (persze jórészt lustaságból nem csináltam külön solutionöket), de pár másodperc alatt bent van.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#475) PuMbA válasza jattila48 (#474) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hát akkor értem most már, hogy voltál el Core 2 Duo-n :) C, C++- az elég lightweight az ASP Net Core-hoz képest. SSD van a laptopba, szóval az sem gond. Visual Studio egy nagyobb webes Net Core projekttel például Azure felhőszolgáltatással elég felejtős 2 mag 4 szálas Intel procival és 8GB RAM-mal. Szenvedés az egész. Proci és RAM igénye pont annyi neki, mint egy mai játéknak. Egy 6 magos procival és 16GB RAM-mal már repül minden.

[ Szerkesztve ]

(#476) jattila48 válasza PuMbA (#475) üzenetére


jattila48
aktív tag

Igazából csak azért kezdtem el írni ezt az egészet, mert sokan azon fanyalognak-hisztiznek-kárörvendenek, hogy az Intel ilyen-meg-olyan sz@r, mert "csak" 14 nm, "csak" 8 mag, "csak" 5 Ghz, "csak" PCIe 3, hogy lemaradt az AMD mögött, ami "köröket ver rá" mindenben, ergo az Intel szemétre való hulladék, és hülye aki azt vesz (kis túlzással persze). Ehhez képest olyan ár/érték arányú procikat árul, amiket soha azelőtt senki, az AMD-t is beleértve. Belegondolni sem merek (meg nem is igazán emlékszek rá), hogy az első 486-os procim az akkori fizetésem hányszorosát tette ki. Ahhoz képest a 10100-as alig több mint 1 napi fizetésem. Szóval technológiai "lemaradás" ide vagy oda, nem igazán értem ezt a fanyalgást, az Intel továbbra is remek procikat gyárt (az AMD nem különben, csak kicsit gyengébb ár/érték mutatóval), amiből bárki megtalálhatja a neki megfelelőt, és ez a lényeg. Az utóbbi időben mintha kicsit divat lenne az Intelt fikázni, az AMD-t meg felmagasztalni, mintegy "visszavágásként" a "múltbeli sérelmekért". Vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#477) hokuszpk válasza jattila48 (#476) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az utóbbi időben mintha kicsit divat lenne az Intelt fikázni, az AMD-t meg felmagasztalni, mintegy "visszavágásként" a "múltbeli sérelmekért"."

jollatod, de azert tegyuk hozza, hogy az Intel fanok boven tettek erte, hogy most kamatostul kapjak az ivet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#478) jattila48 válasza hokuszpk (#477) üzenetére


jattila48
aktív tag

Az lehet, de némileg gyerekesnek tartom ezt az Intel/AMD fan dolgot is. Nem tartom magam egyiknek sem, AMD vettem volna, ha az felelt volna meg jobban az igényeimnek. Most az Intel volt a befutó nálam. Ezek (mármint az Intel és AMD) csak kapitalista cégek, miért kéne bármelyikhez is érzelmileg kötődni? Pont azt írtam, hogy sajnálatos, ha valkit ez mozgat, vagy befolyásol a döntésében (vagyis lehet, hogy nem sajnálatos, csak számomra furcsa kicsit).

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#479) PuMbA válasza jattila48 (#476) üzenetére


PuMbA
titán

Ez attól függ, hogy mire használják a gépet. Linux kernel fejlesztők tudod hogy örülnek a 16 magnak? Eddigi tizen x év Intel helyett AMD-re váltottak jó páran, mert (tíz)percekkel hamarabb fordul le nekik a Linux kernel vagy annak egy része :) Erről olvashatsz a neten. Ugyanígy a videószerkesztők is 20 perceket spórolnak meg konvertáláskor a 8 helyett 16 maggal. Ugyanígy 3D tervező programok...ezek mind az amire azt írtad, hogy "csak". Ezekben az AMD most nagyon veri az Intelt, de természetesen most az Intel alsó kategóriája jobb az AMD-énél, tehát neked jobb döntés volt Intelt venni, de komoly számításigényes munkára nincs kérdés, hogy AMD.

[ Szerkesztve ]

(#480) CJ4567 válasza jattila48 (#468) üzenetére


CJ4567
veterán

Én egy G4560-ról váltottam egy R5 2600-ra, és maga a Windows is reszponzívabb, pörgősebb lett, és ha valami a háttérben elindult, akkor az sokkal kevésbé volt érezhető, erre a 3600 kicsit érezhetően, de megint rátett. És akkor ez csak a Windows. :)

No Sana No Life

(#481) jattila48 válasza PuMbA (#479) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ezt sem kétlem, de szerintem a felhasználók igen kis része fordít rendszeresen Linux kernelt, vagy szerkeszt videót. Ehhez képest akkora az AMD hype, mintha mindenkinek csakis AMD lenne a megfelelő bármely kategóriában. Komoly munka azért a kernel fordításon és video szerkesztésen kívül is létezik (jó tudom, hogy példaként írtad), ahol az Intel is elég jól megállja a helyét.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#482) jattila48 válasza CJ4567 (#480) üzenetére


jattila48
aktív tag

Na pont ezt nem igazán éreztem, pedig a C2D 8500 -> i3 10100 váltás is állítólag "hypertérugrás". Valamit mégis csak nagyon tud az AMD? :F

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#483) CJ4567 válasza jattila48 (#482) üzenetére


CJ4567
veterán

Lehet, hogy csak nem vagy érzékeny erre. :)

No Sana No Life

(#484) VirsLee válasza jattila48 (#476) üzenetére


VirsLee
őstag

Segítek rávilágítani a lényegre. Az emberek ezen a területen fejlődést várnak, ha nem is minden évben nagy újdonságot, de valamit azért fel kellene mutatni. Örülök neki, hogy Te elégedett van a 10100-zal, nincs is vele semmi probléma. Nem mondta senki, hogy ne használd. Csak annyit mondtam neked, hogy 2021-ben piacra dobni ugyanazt a procit, amit 2015-ben már piacra dobtak, az nem fejlődés :) Ennyi. Ettől még bárki boldogan használhatja, akinek nincs komolyabb teljesítményigénye :) Csak mi várunk egy kis fejlődést, tudod, hogy ne a 2014-es 14nm-es technológiával gyártsák. Ennyit szeretnénk, hogy egy 2021-es 4/8-as proci legyen gyorsabb, mint egy 2015-ös 4/8-as. Vagy fogyasszon kevesebbet . Mert ha ezt nem hozza, akkor felesleges volt hozzá 1151v2-t és 1200-as socketet csinálni. Tudod, pl. egy desktop tiger lake proci. Azon a vonalon történt előrelépés. Ezt hiányoljuk desktopról. Ennyi az egész. Ezért fanyalgunk páran, mert ezt a történetet már láttuk (többször), szóval 6 év alatt ennyit letenni az asztalra egy kicsit kevés. Attól még nyugodtan használhatod Te is és emberek milliói :)

(#485) jattila48 válasza CJ4567 (#483) üzenetére


jattila48
aktív tag

Lehet. Meg az is lehet, hogy nem ugra-bugrálok programok között ész nélkül. Ha dolgozok, akkor VS, különben netezés, kis játék (minesweeper, sakk), youtube videok, és mindegyikkel elvagyok jó darabig, hogy másikra átváltanék.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#486) PuMbA válasza jattila48 (#485) üzenetére


PuMbA
titán

Ezekre tökéletes választás volt a proci :K

(#487) zsid válasza jattila48 (#481) üzenetére


zsid
senior tag

Több ismerősöm is vág videót alkalomszerűen ( én is ). Ha megnézed mennyi wannabe youtuber nyit új profilt naponta az sem lenne meglepő, ha az átlag PC felhasználók 10-25% már próbálta vagy csinálja alkalomszerűen.

<tRucKdriFteR>

(#488) jattila48 válasza zsid (#487) üzenetére


jattila48
aktív tag

"Több ismerősöm is vág videót alkalomszerűen"
Az alkalomszerűen a kulcsszó. Arra pedig nem hiszem, hogy ne lenne elég valamelyik Intel proci. Itt igazából csak a csúcs kategória a kérdéses. Akonek a legjobb kell az persze vegyen AMD-t. De nem hiszem, hogy mindenkinek csak a legjobb az elég. Lejjebb, pedig vannak (sőt) jobb ár/érték arányú Intel procik. Én csak ezt mondom, meg azt, hogy ezért kár méf az Intelt temetni.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#489) zsid válasza jattila48 (#488) üzenetére


zsid
senior tag

Hát amikor tojást sütsz a macbook pro-n akkor.. :DDD

Az alkalomszerűt értsd úgy, hogy télen kevesebbet, max síelős videók vannak, viszont amikor jó idő van és repülhet a drón akkor van hogy hetente összejön egy videónyi anyag, amiből 4-6 óra kínlódással lesz eredmény.

Gondolj csak bele abba, hogy ma már a kaputelefon is képes 4K-ban rögzíteni, akármelyik 80 000Ft alatti Xiaomi telefonnal csinálsz 4K30FPS videót log színprofillal ( a drágább telefonokat meg ne is említsük ), egy kis color grading és letérdel a gép... ( persze lehet proxyfájlokkal is dolgozni, de mire azokat is legenerálod..).

Én nem az intelt temetem, csak azt mondom hogy az nem feltétlen igaz az az elég gyakran elhangzó érv, hogy a felhasználóknak csak nagyon kis része próbálkozna valamilyen szinten tartalomkészítéssel és videóvágással. Szerintem folyamatosan nőtt az ezzel foglalkozó felhasználók aránya,ahogy egyre komolyabb kamerák kerültek a telefonokba és ahogy egyre elérhetőbb áron kaphatók az akciókamerák.

<tRucKdriFteR>

(#490) VirsLee válasza jattila48 (#488) üzenetére


VirsLee
őstag

De Te is belefutsz abba a hibába, hogy ezt rendszer szinten kell nézni. Pl. Megvetted a 67k-s lapot a 38k-s procival. Tudom, neked nem f-es van, de így még olcsóbb. Plusz gyors RAM-ot is vettél mellé, gondolom ezért vettél Z-s lapot.
Helyette mehetne a 3600 + B450-es lap ugyanúgy 3200-as RAM-mal. Olcsóbb lenne és minden szempontból gyorsabb.
Az Intelt senki nem temette, meg is vitattuk, hogy 70 milliárd feletti éves bevétele van. Az innovációt temettük, mert az egy nem létező fogalom 6 éve az Intel desktop prociknál. :(

(#491) Robitrix válasza jattila48 (#452) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ez nézőpont kérdése.
nagyjából kétszer annyiért kapsz egy ryzen 5 3600-ost, Ami két mag 4 szállal erősebb és az össz teljesítménye is a duplája a 101000-nak. Vagyis a 10100 és a 3600 ár/teljesítmény aránya nagyjából megegyezik. Most például a 10100 ára a 47 ezertő(1 ajánlat, a következő már 50 feletti)l indul a tipikus ára 51-58 ezer..... a 3600-as ára 60-tól indul a tipikus ár a 61-68 ezer. Vagyis kb. 10000 forint a két proci különbsége nagyjából miközben az AMD kétszer olyan gyors. Ez számomra azt jelenti, hogy sokkal jobb az AMD ár/teljesítmény aránya..... A 10100F az olcsóbb átlagosan egy 10 ezerrel de még így is rosszabb az ár/teljesítmény aránya, mint a 3600-asnak.

(#492) Robitrix válasza jattila48 (#458) üzenetére


Robitrix
senior tag

Lehet, hogy mikor te vetted annyi volt, de jelen pillanatban a 10100(nem az F) tipikus ára az 51-58 ezer körül van. A mostani áraknak köze sincsen az általad emlegetett 37 ezerhez...

(#493) Busterftw válasza Pingüino (#446) üzenetére


Busterftw
veterán

Valoszinuleg mervado Japanban. :) De igazad van, pontosan csak ugy lehet meghatarozni.
Nem tudjuk a vasarlasi szokasokat, hanyan vasarolnak "offline" PC boltban, mennyi ezeknek az aranya stb.
Mervado Japanban, a nagyobb online shopoknal.

Na most ha valaki peldaul a Japan adatokat latja, elolvassa azt a cikket aztan ide leirja, hogy az AMD a vilagon sokkal tobb cpu-t ad el DIY piacon hat nezt meg mi van Japanban, az mennyire veheto komolyan, statisztika ide vagy oda?

VirsLee
Szerintem pontosabb DIY szamokat csak az Intel/AMD tud. De gondolj bele, hany kulonbozo forrasbol tudsz egy PC alkatreszt beszerezni. Online, fizikai bolt, hasznalt, ezek kozott rengeteg az atmenet, eleg nehez lehet kovetni.
Egy barebone CPU-val az OEM vagy DIY?

En csak azt mondtam a reszesedessel kapcsolatban, hogy ha a vilagon 6x annyi AMD fogy DIY piacon, meg ha ez egy kis piac is, jobban meg kene latszani a bevetelen/(desktop) reszesedesen. Szoval mar csak ezert is fals az allitas, velemenyem szerint.

PuMbA
"hogy rájöjjön, hogy hülyeségeket beszél"
Nem tudod objektivan alatamasztani, hogy az AMD a vilagon DIY piacon 6x annyi cou0t ad el. Tehat ezt hivjak jo indulattal szemelyes, szubjektiv velemenynek, rossz indulattal meg hulyesegnek. :K

"Ilyen adat nem létezik, szóval hiába írja hozzászólásról hozzászólásra, hogy mutassunk ilyen adatokat. Kettős mérce."
En azt mondom, ha nem letezik ilyen adat (szamodra, szamunkra) amire az allitasod alapozod, akkor semmi ertelme ezt teljes meggyozodessel allitani. Teljes hiteltelenseg lesz belole, semmi mas.

zsintai1987
Kerdezd azoktol, akik hoztak a Japan peldat. En irtam, hogy eleve nem relevans globalisan.
Ha pontos Japan adat kell, akkor kopogtass naluk, mint allitast alatamaszto bizonyitek.
Jah hogy nem elerheto? Akkor mire fel az allitas? Mikulas hozta?

(#494) eldiablo válasza jattila48 (#476) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez is csak azért lehetséges, mert az AMD kompetitív termékeket árul. Nem az Intel eredménye tartok tőle. :N

Sebtiben belepörgetve a fórumba, AMD vs Intel szájkaratén kívül a termékről esett mélységeiben szó? :B

Csütörtök óta nyúzok egy 11700KF-et és elég vegyesek az érzéseim. Gyors-gyors, de baszott sokat eszik és forró. Ma ránézek a PCIE4.0 támogatására, mert eddig csak sima SATA SSD-m volt szabadon jáccókázni.

(#495) PuMbA válasza Busterftw (#493) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem tudod objektivan alatamasztani, hogy az AMD a vilagon DIY piacon 6x annyi cou0t ad el."

De te se tudod alátámasztani objektíven, hogy nem adott el ennyit. Szóval miért kezdtél el akkor felelősségre vonni engem erről, ha ezt az ügyet nem fogjuk itt sose 100%-ra biztosan megállapítani? :CSemmi értelme nem volt, ráadásul úgy, hogy egyes országok adatai alapján az én állításom a valószínűbb és nem a tiéd. Feleslegesen keverted bele magad olyanba, amit meg se tudsz cáfolni.

[ Szerkesztve ]

(#496) jattila48 válasza VirsLee (#490) üzenetére


jattila48
aktív tag

A lapom 47k volt, amit így is sokalltam, a proci 37k, a ram meg AMD-hez is ugyanannyi (26k/16GB). Nézegettem AMD-t, de sehogy nem jött ki jobbra mint az Intel. Alaplapból csakis ATX méretű 4 db. DIMM foglalatú jöhetett szóba, az pedig az AMD-hez sem volt sokkal olcsóbb (kb. 5k-val). Ráadásul az AMD-ben nincs IGP, nekem ez is szempont volt. Lehet hogy gyenge, de nekem elég. A legolcsóbb DVGA is 25k lett volna, ezt is számoljuk bele. Az, hogy innováció, vagy 4 éves fejlesztés, a francot sem érdekil, ha egyébként megfelelő, felőlem lehet 100 éves is.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#497) jattila48 válasza eldiablo (#494) üzenetére


jattila48
aktív tag

És miért nem vettél akkor inkább AMD-?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#498) eldiablo válasza jattila48 (#497) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Van AMD-m (is). 11700KF nekem csak játszani kell. Megnézem mit tud a vissza portolt 10Nm.

(#499) jattila48 válasza Robitrix (#492) üzenetére


jattila48
aktív tag

Az lehet, de január közepén ilyen árak voltak, az AMD pedig lényegesen drágább volt. Azóta változhatott a helyzet, most lehet, AMD-t vennék.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#500) Pingüino válasza PuMbA (#495) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem tudja abbahagyni. És még a szarkazmus sem esik le neki, mert már most nem érveltünk, csak viccesen visszautaltuk a saját hülyeségét. Felesleges volt rá válaszolnia. :N

(#501) jattila48 válasza eldiablo (#498) üzenetére


jattila48
aktív tag

Az AMD kevésbé jó játékra mint az Intel?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#502) eldiablo válasza jattila48 (#501) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt miből szűrted le? :DDD
Nem játékokat futtatok a 11700K-n, hanem pl. túlhajtom, tesztelem. :B
Gamingre 3900X+2080S van.

Ha minden jól megy, hétvégén kap egy kis folyékony nitrogént a cucc. :))

[ Szerkesztve ]

(#503) jattila48 válasza eldiablo (#502) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ja, akkor félreértettem. Azt írtad, hogy neked csak játszani kell. Mármint, hogy játékokat futtatsz rata, úgy értettem.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#504) eldiablo válasza jattila48 (#503) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jogos, nekem ez is játék/szórakozás. :B

(#505) VirsLee válasza Busterftw (#493) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezért is írtam neked, engedd el a 6x annyit. Egyezzünk 3.7x annyiban DIY piacon :)

(#506) Busterftw válasza PuMbA (#495) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem nem kell bizonyitani a cafolatot. Illetve en nem allitottam, hogy nem adott el annyit.
Siman adhatott el 6x annyit a vilagon, de nincs ra bizonyitekod.
Nem mondtam, hogy az AMD nem adott el annyit, nem kell alatamasztanom.
Az adatok hianyaban jelenleg egyertelmuen megallapithato, hogy az allitasod nem allja meg a helyet.

Birosagon is peldaul a vedelemnek nem kell bizonyitani, hogy a vadlott nem tette meg a buntettet, a vedelemnek csak az a dolga, hogy ugyeszseg nem hozott elegendo bizonyitekot.

Nem valoszinuseg szamitasrol van szo, hanem eladott vs eladott mennyisegrol.
Ezert mondtam, hogy a hsz-ed szubjektiv, egy velemeny. Ezzel a hsz-el ez ala is tamasztottad azt, hogy fel info alapjan te ezt igy gondolod.
Amivel nincs baj, csak akkor nem kene ezt tenykent hirdetni.

(#507) PuMbA válasza Busterftw (#506) üzenetére


PuMbA
titán

"Ezert mondtam, hogy a hsz-ed szubjektiv, egy velemeny."

Így van, mivel senkinek sincs róla semmilyen pontos adata, ezért az :) Egyébként nem tudod, hogy tudod-e, de nincs objektív valóság, csak szubjektív, mert nem élettelen gépek vagyunk, akik adatokat dolgoznak fel és az alapján döntenek, hanem emberek, sok elfogultsággal és főként érzelmileg döntünk. Például nincs rá bizonyíték, hogy a fénysebesség minden irányban állandó, ezért a szakértők megegyeztek abban, hogy ugyanannyi idő alatt történik meg az oda és vissza út is. Ezért nem értem, hogy miért kezdtél el vitatkozni rajta, mikor senki sem fogja megmondani a tutit / biztosat.

[ Szerkesztve ]

(#508) PuMbA válasza PuMbA (#507) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval ja, ezt kéne felfognod, hogy a világ legokosabb fizikusai is bizonyíték nélkül el kell, hogy fogadjanak dolgokat közös megegyezés alapján, mert lehetetlen lemérni egyes dolgokat jelenlegi tudásunk alapján :) Ezért nem értem, hogy miért jössz a bizonyítékkal olyan dologban, amiben nem létezik ilyen, mert senki se számolta össze még a világon és a józan ítélőképességünkkel kell levonni a konzekvenciát, hogy vajon mi lehet az igazság. Sokkal többet ad el az AMD? Ja, nagyon nagy valószínűséggel. És ennyi. Vége. Nincs tovább.

[ Szerkesztve ]

(#509) Shkiz0 válasza eldiablo (#504) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tapasztalatok?
KF nagyon kecsegtető áron van egy nagykeremben, csábító lenne kipróbálni egy XIII hero mellett, de kicsipapucs elvette némileg a kedvem abból amit írt a topicjában.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#510) eldiablo válasza Shkiz0 (#509) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kérdés, ki mit keres egy processzorban. Kicsip egészen más aspektusát nézi ezeknek a processzoroknak, mint a nagy átlag. Neki ha egy processzor nem megy annyit mint másnak, akkor az szar nem teljesíti az elvártakat. Ez egy rossz, OC-s beidegződés.

Az tény, hogy órajelre kevesebbet megy, de igazából nincs nagy veszteség, mert valamivel gyorsabb tud lenni itt-ott mint pl a Coffee/Comet Lake. Ami nekem fájóbb az a magszám. Nekem a 10850K telitalálat benchelésre, mert órajelre is jót megy és a 10 magja pl. 3Dmark Vantage-re kifejezetten jól jön (100K+ CPU pont pl).

Játékok alatt még nem néztem a fogyasztást, de mástól elég beteg értékeket hallottam. 11700K ~170W játék alatt, 3900X nekem 75W-ot evett 12 magon CP2077 alatt.
Mindjárt lemászik a CP2077 a 11700K-s konfigra és kiderítem.

[ Szerkesztve ]

(#511) Shkiz0 válasza eldiablo (#510) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Átjöhetnél a topicjába, szerintem más is kíváncsi lenne a mérésekre :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#512) Busterftw válasza PuMbA (#508) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezert szuletett meg a hipotezis fogalma es alkalmazasa a tudomanyban.
Ha valami hasonlorol van szo, akkor ez a legokosabb fizikusok egyertelmuen ki van emelve.

A gond epp az itt es errol folyik nagyjabol a vita, hogy volt egy hipotezised de te ezt bizonyitott tenykent akartad itt eloadni, amikor kerdore lettel vonva.
Tobbszor irtam, hogy ha specifikusan leirod, hogy ez az allitas nemet webshopra, vagy japanra igaz peldaul, azzal nem lenne gond. Viszont ezzel akartal bizonyitani egy olyan hipotezist, amire nincs a tulajdonodban informacio.

"Sokkal többet ad el az AMD? Ja, nagyon nagy valószínűséggel. És ennyi. Vége. Nincs tovább."
Csak ugye nem ezt irtad, es nem ezt vedted foggal korommel 3 napig. :)
Ha ennyit irtal volna, nem lenne vita. :R

(#513) Robitrix válasza Shkiz0 (#511) üzenetére


Robitrix
senior tag

elég érdekesen skálázodik a CP2077 cpu használata. Mondjuk FHD mellett még egy ryzen 5 3600 esetében is úgy 45% körül van a CPU terhelés. Ha 4K-ban hajtják jó minőségen eseltleg RT mellett akkor már az átlagos cpu igény elmegy 80-85% körülre néha eléri a 94-95%-ot is. Főleg este fele kivilágított városi utca nagy nyüzsi és neon reklámok sok tükrözöd felület minden csili-vili. ami azt mutatja, hogy simán zabál olyankor vagy 10 szálnyí teljesítményt. Ilyen esetekben egy 3900X-et is képes felhajtani 35-40% terhelésre, ami szintén arra utal, hogy a 12 mag 24 szálas prociból is kivesz vagy 10-11 szálnyi teljesítményt. Vagyis erősen dinamikusan terheli a CPU-t a minőség függvényében. Vagyis nagyfelbontás és jó minőség és RT esetében igen csak rakni kell a játék alá a magokat és szálakat. Vagyis ebbena jétékban bőven van mit csinálni a CPU-nak.

(#514) eldiablo válasza Shkiz0 (#511) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Inkább nem, köszi. Kerülöm az ilyen topikokat. :B

Pontos konfig: i7 11700KF, Gigabyte Z490 Aorus Elite AC, 2x8GB B-die RAM 4266C16, Asus Strix 1080 Ti, Samsung 860 EVO (OS), Samsung 980 PRO (CP2077), Corsair HX 1200i táp, HWinfoval monitorozva.
BIOS minden alapon (kivéve a RAM):
CB R20 - 165W, 70C° - 5733 pts, all core tartja a 4600Mhz-et.

Teljes rendszer fogyasztás: 254W, +12V rail-en, 225W összes felvétel terhelés alatt.
Idle teljes tápfelvétel 52-80W, +12V rail 18-40W között.

CP2077 medium beállítás, statikus AMD FidelityFX 85%, 2560x1080 felbontáson: 95W, 61C°.
Teljes konfig: 467W, +12V rail 428W.
Asus Strix 1080 Ti saját mérése szerint 242W-ot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#515) eldiablo válasza eldiablo (#514) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

10850K 10/20

10850K 8/16

Szerencsére látszik a 11700K eredménye is mellett.

Ez csak egy benchmark, azért nem döntenék csak ez alapján.

(#516) ScomComputer válasza eldiablo (#515) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egy ilyet csinálhatnál a 11700KF-l is, ha lesz rá időd,oc-ban hogy alakul,mennyit kér az 5/5.1ghz-hez,és persze a hőfokok....Thx... :R

(#517) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

11600K vs 5600X - 14 Games - RTX3080 Gaming Results
Érdemes rálesni annak aki még itt van.

V6

(#518) eldiablo válasza ScomComputer (#516) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gyors teszt volt vele, borzalmas, 5Ghz-en 250W körül eszeget. Pénteken tudok csinálni pontosabb mérést.

(#519) ScomComputer válasza eldiablo (#518) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó lesz az,köszönöm előre is... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.