Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó kis telefon. Olyan érzés kerített hatalmába mint a szép új kamionok esetében: szép szép, de otthonra nem kéne.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Thome


Thome
addikt

Kerestem a végén a plecsnit, olyan érzésem volt, mintha MA cikket olvastam volna. :R
A képek voltak egyedül gyanúsak, hogy nem így szokott ez kinézni. :)

(#3) akaido


akaido
addikt

Real Féltégla! Építsünk várat belőlük, a víz alatt, a Gungan népnek... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4) csongi


csongi
veterán

Jóóó!
Asszem meg van a megfelelő Motoros GPS-em :D
Jó lett volna egy bt5, de majd el leszek vhogy vele :D

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a bejáratottabb chinaphone-ok (hüjevej, csaomi, oneplus) árai is elszálltak + a mostani s7 edge-em kijelzője egy szimpla 40centiről fapadlóra ejtéstől keresztberepedt, én is elgondolkodtom ezen :R

Két aggály: 1 mennyire zabál a mediaretek SoC:F?
2 hogy állunk szoftvertámogatással?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt nézem, nem teljesen problémamentes a teló :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) dchard válasza t72killer (#5) üzenetére


dchard
veterán

Két a cikk tárgyához nagyon haosnlító 1-2 évvel ezelőtti rugged phone-t is használtunk a cégnél, mindkettőnek pontosan ugyanaz a baja, mint a legtöbb kis szériás kínai telefonnak: a fos operációs rendszer, aminek a hibáit sosem javítják ki, és sosem készül hozzájuk alternatív rom. Sokszor még a root-ról is örök életre le kell mondani. Hiába jó fizkailag, ha a szoftver csapnivaló. Az MTK chipben meg a fogyasztása a legkisebb probléma :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) t72killer válasza dchard (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

CAT gondolom :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) dchard válasza t72killer (#8) üzenetére


dchard
veterán

Nem, Blackview volt mind a kettő (asszem az 5000-es és a 6000-es szériából), a CAT rohadt drága volt akkoriban, nem tudom most mi a helyzet. Egyértelműen nem a HW-rel volt a gond a Blackview csodáknál sem.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10) t72killer válasza dchard (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A CAT most is rohadtdrága, azokra is panaszkodnak a júzerek - és nem lepne meg, ha kiderülne, h uazon a gyártósoron készülnek, mint a 4edannyiba kerülő Ule.

Az xda-topikot átnyálazom még, de egyelőre olyan alapdolgokra panaszkodnak, mint a távolságszenzor megvakulása telefonáláskor és az 5Ghz-es wifihez csatlakozás. Mindezt úgy, h már hónapok óta piacon van a teló.

Nem mondok le róla még, semmi kedvem akár egy 4-500€-s de törékeny középtelót venni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) dchard válasza t72killer (#10) üzenetére


dchard
veterán

Ha már ebből a kategóriából kell választani, én arra figyelnék, hogy legyen hozzá alternatív rom és root, hogy ha már elkerülhetetlen a turmányolás, legalább esélyed legyen megjavítani :) A másik, hogy én távol tartanám magam az MTK-val szerelt példányoktól. Egy közepes Snapival biztosan jobban jársz SW oldalon is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#12) t72killer válasza dchard (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Root-ra ezt találtam, persze nem túl megnyugtató, hogy a világ kb legnagyobb telefonbütykölős fórumán (xda) alig van infó.

A közepes "kóser" példányokkal az a baj, hogy a normálisan árazottakból (pl samu a40) totál kispórolják az akksit, ami túrás használatnál ultragáz, és persze normális vízállóságot (pocsolyába esik, stb) is el kell felejteni a big brandek 500EUR alatti telefonjainál.

A p90-es mediaretek (Ulefone 7-esekben van) a Cortex a75-ös magokkal elméletben jobban hangzik, kérdés mi a helyzet a gyakorlattal :F? Nekem nem kell hogy max FPS-el tolja a krájziszt, csak az, hogy a nem vmi jól optimalizált túrázós (oziexplorer és hasonlók)+hagyományos(here, guglimap) térképprogik ne coppantsák le az akksit, jó+pontos legyen a helymeghatározás illetve a bluetooth, wifi, 3-4G kapcsolat tökéletesen menjen. + persze ne egy 2hetes túra közepén derüljön ki, hogy marhára reszelni kell rajta valamit, amihez netkapcsolattal rendelkező PC-t kellett volna a hátamon hozni...

A WT walkie-talkie funkciója érdekes, de persze csak akkor, ha nem okoz egyéb galibát + asszonyt is rá tudom beszélni egy példányra:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) LuckyDevil68 válasza dchard (#11) üzenetére


LuckyDevil68
csendes tag

Úgy a szemem előtt van egy tűzoltó, egy karácsonyfa tűz oltása után, vagy egy zsaluszerelő aki a mélygarázs U3 as szintjét csinálja, miközben azon bosszankodik, hogy az MTK proci miatt nem tudja telepíteni a GCAM-ot..

(#14) dchard válasza LuckyDevil68 (#13) üzenetére


dchard
veterán

Úgy a szemem előtt van, hogy egy tűzoltó, egy karácsonyfa tűz oltása után, vagy egy zsaluszerelő aki a mélygarázs U3 as szintjét csinálja, oda van azért, hogy a telefonja random módon fagy, újraindul, egy frissítés után elkezd merülni mint a fene, elkezd szarakodni a távolság érzékelő, dobál a wifi vagy rosszabb esetben a modem, és soha nem fogja megtudni, hogy mindezt mi okozza.

Ezek velünk mind megtörténtek, pedig sem tűzoltók, sem katasztrófavédők nem vagyunk. A másik félreértés, hogy ezeket a telefonokat nagy számban használják ipari környezetben, raktárakban, fesztiválokon, logisztikai melónál, ahol nagyon nem mindegy, hogy a platform mennyire stabil és időtálló. Nekem a QC-mal jó tapasztalataim vannak, az MTK-val meg nem (és nem csak a mobil platformjukra gondolok). Aztán mindenki azt vesz, amit akar :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#15) LuckyDevil68 válasza dchard (#14) üzenetére


LuckyDevil68
csendes tag

Off: MTK-s Redmi 8 Not Prom van és nem akarok rá sem főzött romot se semmi szart mókolni. Hibátlanul működik számomra is meglepően jól bírja az aku, pedig nyúzom:
On:Akiknek ez a telefon készült eddig sem a főzött romok telepítésével töltötték a szabadidejüket, mivel ha jól olvastam sima android 9 van a telón, a stabil működéssel nincs gond és sokaknak ez a lényeg.

(#16) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

azon senki sem akadt fenn,hogy több mint tízezer milliamperórás akkut,használható kamerát,remek helymeghatározó képességet,jó kijelzőt,ütésálló kivitelt kapunk,alig nyolvanezerért?
gondolom azért is nem tesztelik a mobilarénások,mert nem üti meg a százezres szintet.

(#17) t72killer válasza Jack Hunter (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Angol nyelvű érdemi tesztet se találok sehol :(. Nyilván akkor "tesztel" egy oldal, ha a gyártó perkál :(((

Így meg aztán a kritikus/olvasni érdemes tesztek száma kb 0. Ahova érdemes felmenni, az az xda-fórum, ahol marketingmáz nélkül elsírják a tulajok, milyen problémáik vannak. A 3w/wt-vel vannak :(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) PHM válasza t72killer (#17) üzenetére


PHM
addikt

- Elmondanád dióhéjban ezeket a problémákat?
- Tudsz olyan telefonról, amivel senkinek sincs problémája?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#19) t72killer válasza PHM (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az xda-topikot átnyálazom még, de egyelőre olyan alapdolgokra panaszkodnak, mint a távolságszenzor megvakulása telefonáláskor és az 5Ghz-es wifihez csatlakozás."

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó akksi: a 4éves s7e-m 3.6Ah-s akksival kb 6-7 óra SOT-okat hoz még most is (nettó készenléti fogyi a hálózattól is függ) Azaz vagy az akksi speckójánál szaladt meg a cerka, v kicsit sokat eszik a teló. 10Ah-val 20 óra körüli SOT-okat kéne hozni.

Napsütésben vajon mennyire olvasható + mennyit eszik :F? Kíváncsi lennék még, h az 5GHz-es wifi problémát csak az xda-n tapasztalták?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) faresz


faresz
friss újonc

en mar tobb mint egy eve vettem meg magamnak a 3T valtozatot a walkie talkie funkcio miatt es a strapabirosag miatt . (akkor 87e ft volt szalitassal ebay-rol) hogy most a programok hogy futnak rajta azt nem igazan tudom mert nincs viszonyitasi alapom . viszont strapabirosaga az kivalo . volt hogy egy teljes napig szenyviz aknaban pihent 3-3,5 m szenyviz alatt es egy alapos mosas utan anyi problemaja lett hogy eltorzult a hang amig ki nem szaradt .(amugy kifejezetten hangos) 60°C es 100% paraban is ( kazan langereben) 2 ora tartozkodas utan is tokeletesen mukodik . birja az uteseket is . kket problemaja van antenna nagyon serulekeny es az utest csillapito kis gumi boritas darabkak levalnak idovel a telefonrol de pillanatragasztoval konnyen vissza lehet ragasztani ezt a kettot leszamitva en kifejezetten ajanlani tudom


az akumlator uzemideje lathato 5Ghz wifivel ami folyamatosan be van kapcsolva es napi 6-8 orara a bluetooth hasznalattal a kihangositas miatt. napinta kb 3-4 orat hasznalom neten bongeszesre .

(#22) t72killer válasza faresz (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ez jól hangzik:R. A walkie-talkie antenna egyébként mást is erősít? (Wifi, 4g...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) faresz válasza t72killer (#22) üzenetére


faresz
friss újonc

az entenna semmi egyebre nem hasznalhato . ( igazabol nyug ha rajta van ) de hatat vakarni eleg jol lehet vele :)

(#24) t72killer válasza faresz (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, kár :(. Nagyon örülnék egy eszköznek, ami dupla távolságból is elkapná pl a wifi és 4G jelet.

Asszonyt próbáltam rábeszélni egy walkie-talkie edisönre, de esélytelen, nem akar nagyobb/nehezebb telót a mostani moto g2-jénél. Pár nélkül viszont totál értelmetlen a CB rádió.

Napfényben mennyire használható a kijelző? Próbálok teszteket vadászni, hha mért valaki nit-eket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) faresz válasza t72killer (#24) üzenetére


faresz
friss újonc

napsutesben a kijelzo teljesithetne jobban de meg a legrosszabb esetben se kell kezzel takargatni hogy lassa az ember . de azert neha zavaro tud lenni hogy valamit ketszer kell megnezni a wifi eseteben az elozo telefonnhoz kepest kb 5-10 meterrel hamarabb csatlakozik az utcan de nem hiszem hogy ez jelentene vamit

[ Szerkesztve ]

(#26) dchard válasza t72killer (#24) üzenetére


dchard
veterán

"Nagyon örülnék egy eszköznek, ami dupla távolságból is elkapná pl a wifi és 4G jelet."

Ilyen készüléket nem fogsz találni, mivel a maximális kisugárzott teljesítményt a wifi és a mobil technológiák esetében is maximálja a szabvány, és ez szab gátat az érzékel lefedettségnek. Tulajdonképpen már az is csalás, ha valaki azt a 23dBm+-2dBm-et irányított antennára köti, mivel ezáltal nő az EIRP.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) csongi válasza faresz (#23) üzenetére


csongi
veterán

Es a CB radio forgalmat kezeli BT headseten keresztul?
Milyen hatotavja van?

(#28) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Basszus mennyire vártam már, hogy kiposztolhassam a szóviccet :D

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#29) t72killer válasza dchard (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. Bár nomád körülmények közé örülnék vmi extra megoldásnak :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) faresz válasza csongi (#27) üzenetére


faresz
friss újonc

nalam kifogastalanul viszont zavaro hogy a fulhalgato levo gomb eseten nem lehet "adast" inditani . mindig a ptt gombot kell rajta hasznalni . kicsit zavaro lehet . de ha minden igaz van olyan fules amin be lehet alitani ezt is.

(#31) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt van pár kritikus komment az amazonról - ezek csak a problémás, 1*-osak.

A 2*-osak közt van beázós sztori is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) pengwin válasza dchard (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Ennek semmi köze a Qualcommhoz vagy a MediaTekhez.

Egyszerűen annyi történik, hogy egyes gyártók jó szoftvert írnak a készülékeikre, mások meg kis túlzással csak összehányják a különböző szoftverelemeket a platformot szállító hardvergyártó eszközeivel, és kész a ROM. Teszteléssel, finomhangolással nem foglalkoznak a kisebb mainstream gyártók, és már kész is a probléma.

Egyébként értem, hogy miről beszélsz, én is éppen megtaláltam magamnak a tökéletes telefont (Unihertz Titan), csak hasonló megfontolásokból habozok a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#33) Juhaszatti válasza t72killer (#20) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem reális az akkuidő. Az S7E a 6 óra kijelzőidőidejét 1 nap alatt hozta össze (volt nekem is), ennél meg a cikkben írt kijelzőidő mellé hozzá lehet számolni több napnyi készenlétet is.

(#34) TCSZ válasza pengwin (#32) üzenetére


TCSZ
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy van ilyen telo. jól nézz ki. Egy "hátránya" van amit én pluszba észre vettem a szoftver támogatáson kívül. A gps csak ezt tudja: with A-GPS, GLONASS. Nem lát több műhold csoportot.
Napfényben mennyire lehet látható a kijelzője?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#35) bloggiold válasza TCSZ (#34) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó részben egyértelmű választ kapsz a kérdésedre, persze ehhez el is kellene olvasni a tesztet és értelmezni. Ezt nem pont neked szántam, csak sok kérdésre ott a válasz a tesztben.

https://fontecone.blog.hu/

(#36) t72killer válasza bloggiold (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A távolságszenzoros ill. 5GHz wifi-probléma nem jött elő?

#33: 6 óra SOT mellett azért 2-3 nap standby is belefért az s7e-n, pláne újkorában. Igaz nekem baromi hálózatfüggő a dolog, ha jól rémlik Horváto-ban hoztam ki belőle a maxot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Nikodémusz


Nikodémusz
csendes tag

Évek óta olvasom ezeket a teszteket és a hozzászólásokat. Roppant szórakoztatóak! :C
Átlagos felhasználó, aki ilyen telefont keresel: vedd meg nyugodtan, mert szuper készülék! Ha nem varázslásra meg szoftverbűvészkedésre használnád, teljesen elégedett leszel vele. Igen, van egy-két apróbb "hibája" (fentebb leírták az okosok), ezekkel tökéletesen együtt lehet élni.
Magyar webshopból rendeltem, minden tekintetben elégedett vagyok. Hosszú idő óta ez az első új telefonom, meguntam a szoftverbuherálók rám maradt szemetét...
A fanyalgóknak és hibakeresőknek további jó szórakozást és sok sikert kívánok a Szent Grál megtalálásához! :DD

(#38) TCSZ válasza bloggiold (#35) üzenetére


TCSZ
senior tag

Most Te is az Unihertz Titan telefonra gondolsz amit pengwin be linkelt? Csak nem írtam óda, hogy konkrétan arra a telefonra gondolok. És ez így megtévesztő. Bocsi.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#39) t72killer válasza Nikodémusz (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Átlag"-nál egy picit igényesebb felhasználóként vennék strapafont. Mivel nemhogy a gyártótól, de a hasonszőrű gyártóktól se volt még telóm, csak az xda-s és amazomos visszajelzések vannak mint érdemi infó, ott azért ilvas az ember meredek dolgokat (fentebb linkeltem mind2t).

Mivel kínából rendelős a sztori, enyhénszólva rizikós, ha vmi nem stimmel. Ahhoz meg drága, h rögtön 2db-ot vegyek belőle.

Igaz nem telefon, de kínai akciókamerával szívtam már (Thieye), amit itt a ph fórumokon fényeztek - egész addig míg 3-4en nem rendeltünk. Szval szeretnék alaposan a végére járni, mit veszek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Chiller


Chiller
őstag

Jó cucc, köszi a cikket!

A 3WT-re majdnem rögtön el is csábultam, de még gondolkodok rajta kicsit.

Kár hogy nem behajtható az antenna, félek, hogy letörném :(

(#41) bloggiold válasza Chiller (#40) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Lecsavarozható. Hova hajtanád be?

https://fontecone.blog.hu/

(#42) t72killer válasza bloggiold (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már kérdeztem: távolságszenzorral és 5GHz wifi-csatlakozással nincs gond? az xda-fórumon panaszkodnak miatta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) bloggiold válasza t72killer (#42) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A távolságszenzorral volt gond, de telefon kikapcsolás újraindítás után jó lett, utána nem volt gond vele se nálam, se az új tulajnál. Az 5GHz wifi szépen ment, szerintem inkább router probléma lesz a hiba oka a paszkodóknál.

https://fontecone.blog.hu/

(#44) Chiller válasza bloggiold (#41) üzenetére


Chiller
őstag

Áh, az is jó megoldás! Na majd még gondolkodok rajta. :R

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem semmi vízállóság a tesótól:R

#43: köszi:R. Újraindítás után végleg eltűnt a probléma, vagy hébe-hóba előkerül még:F? Rootolni kéne...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) bloggiold válasza t72killer (#45) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem rossz, tudom én is:
[link]

https://fontecone.blog.hu/

(#47) szaniszlo85 válasza faresz (#30) üzenetére


szaniszlo85
csendes tag

Szia
Bluetooth-os fülessel esetleg van tapasztalatod?
Illetve az újlenyomat olvasó mennyire pontos?
Lehet hogy beruházok egybe, legfeljebb ha nem válik be 55k-ért eladom...
S7ről váltanék de csak azért mert van egy kis pókháló rajta, az is amiatt mert akkor ejtettem le, amikor nem volt rajta a strapatok☹️

[ Szerkesztve ]

(#48) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok.
Én egy Armor 8 ra ruháztam be, eddig egész jónak tűnik majd írok is róla ha több tapasztalatom lesz telefonal. Viszont már van is egy problémám. Be kapcsolom az adatforgalmat írja is a vodafonos 3g-t, de még is minden app azt írja nincs hálózat. Lehet csak beállítási probléma ? Ha van valakinek tippje írjon.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#49) BorsóKorsodi válasza BorsóKorsodi (#48) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok. Sikerült megoldani. A hozzáférési pontok nevei beállításokban valami Tesco mobil volt be állítva. Átváltott ám Vodafone a és már minden müködik.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#50) Nikodémusz


Nikodémusz
csendes tag

Tulajok!
Egyszer csak nem működött az iránytűm. Semelyik alkalmazás. Kalibráció után sem.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gebasz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.