Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tehát akkor finito.
Amit nagyon sajnálok az az eddigi terawattok ami értelmetlenül ment a semmibe, azaz nem, van hozadéka co lábnyomba bőven. Meg a kisemberek szívatása az egekbe szökő vga árakkal. Legutóbb már az adathordozók is emiatt (is) megindultak felfelé.

(#2) anulu


anulu
félisten

remélem, azért a végén a helyét is behintik sóval.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Andreaspasco válasza tordaitibi (#1) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Mi köze a Terranak a videokártyákhoz :U :F
Proof of stake volt.

(#4) FattyDove válasza tordaitibi (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Az elmúlt 13 évben ez hányadik finitó?

(#5) Narxis válasza FattyDove (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Értelmes embereknek már elég az első is... :)

Thanos was right.

(#6) FattyDove válasza Narxis (#5) üzenetére


FattyDove
őstag

A kevésbé értelmesek, meg milliókat kaszáltak vele

(#7) body007


body007
addikt

Csak venni kellene párat:

Csak mostmeg nem lehet venni. Ki érti ezt :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8) bambano válasza FattyDove (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem az értelmesek kaszáltak vele, hanem a gátlástalanok.
szerintem is jobb, hogy kuka az egész.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) tordaitibi válasza Andreaspasco (#3) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem a virtuális földvásárlások mutatták meg a virtuális pénzek totális használhatatlanságát? Azt meg valahogy bányászták.

(#10) tordaitibi válasza bambano (#8) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan.
Akik igazán szakítottak azok mpsolyogva nézték a szorgos manócskákat és csepegtettek némi jövedelmet nekik.

(#11) FattyDove válasza bambano (#8) üzenetére


FattyDove
őstag

Mitől lenne gátlástalan? Plusz a gátlástalan nem lehet értelmes?

(#12) Narxis válasza FattyDove (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerencsére ennek a ponzi scheme-nek vége.

Thanos was right.

(#13) Eugene Roe válasza Andreaspasco (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hát a terra csak a BTC és Ethereum hátán tudott felkapaszkodni, szóval helytálló az a VGA :) még ha csak +1 körrel is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Csak olyan penzt szabad crypto-ba (vagy reszvenybe stb.) fektetni, ami nem (nagyon) faj ha elbukik. Ismerek olyant aki bankhitelbol vett crypto-t es kulonfele reszvenyeket...

(#15) bambano válasza FattyDove (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert ez egy piramisjáték, ami mindig arra épül, hogy a piramis tetején levők lehúzzák az alján levőket.
nem értelmes, mert semmiféle értéket nem állít elő. amit előállít, az csak annyi, hogy egyesek hisznek benne, hogy pénz van benne. ha ez a hiedelem megdől, akkor megdől az egész történet, mint ahogy a piramisjátékok meg szoktak dőlni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Lehet itt szavakkal dobálózni de 2013-ban egy bitcoin alig 1000 dollár volt, most 30 000 dollár. Persze hatalmas ingadozások vannak, de mutasson még valaki olyan befektetést ami alig 10 év alatt 30x-os hasznot hoz. Nem beszélve az altcoinokról ahol még ennél is brutálisabb nyereség érhető el. Persze hatalmas a kockázat, de jelen pillanatban ti mibe fektetnétek? Ingatlanárak már lassan tetőznek, arany ? A banki betétek, értékpapírok meg kb arra jók hogy kinevessük őket. :U

#8 bambano : Kicsit menjünk vissza az időben 2020 októberében az addig 10 000 dollár környékén lévő bitcoin ára pár hónap alatt egészen 68 000 dollárig repült, aki időben kapcsolt az egy valag pénzt kereshetett, az altok még sokkal nagyobbat mentek. Persze itt jön képbe az, hogy a média nagy része folyamatosan csak lehúzza az egészet és amiatt csak nagyon kevesen éltek a lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#17) Andreaspasco válasza =Mentor= (#16) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Btc, ETH, DOT, Matic, Solana, Cro.
DCA, 24-25-ig.

(#18) tordaitibi válasza bambano (#15) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annyit korrigálnék hogy a pirmisjáték akkor dől be amikor elfogytak az alulra beszervezhető tömegek. Ekkor a felettük levők is éhenhalnak mert nincs aki eltartsa őket.
Így nézve igaz az állításod, ha már nem hisznek benne akkor nincs kiket legalulra beszervezni.
A másik verzió amikor a föld minden embere beszervezett lesz, akkor is elfogytak a delikvensek. És bedől az egész.

Relatíve kis létszámú ember behülyítésével is a piramis csúcsán lévő hülyére keresi magát, tul.képp nem is irigylem tőle, megtervezte-kivitelezte az egészet.

(#19) Dr. Akula válasza tordaitibi (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem értelmetlen, hiszen megmutatta a sok bányásznak hogy hiába az egész, tök felesleges a játékosok elől elhalászni meg árdrágítani a videokártyákat. Remélem a többi is a földbe áll, év véget ér a bányászőrület, ami mindenkinek rossz, kivéve pár nyerészkedőt, azokért meg nem kár.

(#20) iCeAgE válasza Andreaspasco (#17) üzenetére


iCeAgE
tag

Végre egy értelmes hozzászólás. :R

gondolkozz.com

(#21) bambano válasza =Mentor= (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és hogy lehet valag pénzt keresni bitcoinon (vagy bármi máson)?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Andreaspasco válasza bambano (#21) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Lásd 17. hsz!

iCeAgE :R

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Akula válasza Andreaspasco (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fel kell sorolni őket, és akkor többszöröződnek? :D

(#24) arnyekxxx válasza =Mentor= (#16) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ilyenek ezek a piramisjátékok, aki az elején lép bele annak vagyonokat dobnak össze azok akik később.

(#25) arnyekxxx válasza bambano (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Olcsón veszed és baleknak eladod sokkal többért :)

(#26) Andreaspasco válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Úgyan úgy, ahogy a részvényeknél, eszközöknél, ingatlannál stb. ¯\_(ツ)_/¯

(#27) bambano válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így van, de ehhez kell valaki, aki először olcsón eladja neked, majd kell egy másik valaki, aki drágán megveszi.
úgy adja el, hogy tudja, aki tőle megveszi, annak már soha nem fog megtérülni, tehát simán kifosztja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano válasza Andreaspasco (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, egy normális részvény arról szól, hogy megveszed a részvényt, a mögötte álló vállalat valós termelést, szolgáltatást végez, arra valós, fizetőképes piaci igény van, és abból befolyó bevétel tőkeköltségre eső részét kifizetik a részvényeseknek. tehát a rendes részvénynél nem az n+1. vásárló hite képezi a kifizetés alapját, hanem valós termelés ellenértéke.

ettől egy független téma, hogy lehet lufit fújni, mint pl. most az ingatlannál, de ez a rendes piacokon kivétel, a kriptónál meg alapértelmezett, beépített működési mód.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Noukoum válasza =Mentor= (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Sokra megy vele a klíma, mindannyiunk életét tönkreteszik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) arnyekxxx válasza Andreaspasco (#26) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak ezek mögött van valami (egy vállalat, egy tárgy, egy ingatlan) nem pedig csak a hit.

(#31) yodamester10


yodamester10
őstag

Na végre,hogy bedől viszont a sok eladó kártyából minden 2.-ik bányász :(((

(#32) Darmol válasza =Mentor= (#16) üzenetére


Darmol
senior tag

Akkor most ezt magyarázd el azoknak akik öngyilkosságot terveznek vagy éppen már megtették, hogy nem érted őket mert nem is úszott el a családi megtakarítás. Valójában degeszre keresték magukat.

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#33) blackcoffee válasza bambano (#15) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Bla bla. Ezt halljuk már jópár éve, nem únjátok már? Fogalmad sincs mi a piramisjáték.

(#34) blackcoffee válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Csakúgy mint egy cég részvényei például. Ha 10 éve vettél volna mondjuk Amazon vagy Tesla részvényt, most milliomos lennél. Aki meg most vesz az lehet alig nyer rajta valamit.
Most akkor azok is piramisjátékok?

(#35) blackcoffee válasza Darmol (#32) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Befektetni okosan kell. Nem teszed az összes pénzedet egyetlen kriptóba, cégbe, részvénybe vagy semmi másba.

(#36) 8th


8th
addikt

"... további nagy pofont jelentett az ágazatnak a korábban a dollárhoz kötött TerraUSD stablecoin összeomlása. Mivel a kriptopénz az értékének 99,99 százalékát elveszítette, és egyetlen hét alatt 42 milliárd dollár mínuszt hozott, a kisebb befektetők közül rengetegen veszítették el egész életre szóló megtakarításukat..."

Pénzügyi analfabéták. Kirakatban kéne őket mutogatni.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#37) Andreaspasco válasza 8th (#36) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Dehogy analfabéták, nem az első project amit bedöntött a kis ferde szemű!!! :N

Amúgy meg nem az UST omlott össze hanem a Luna!! :N
Az meg rántotta magával az UST-T.
Ami nem 99.99% mínusz máig sem.

[ Szerkesztve ]

(#39) arnyekxxx válasza blackcoffee (#34) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak ezek mögött van valami (egy vállalat, egy tárgy, egy ingatlan) nem pedig csak a hit.

Ha nem látod a különbséget az Amazon/Tesla meg egy coin mögött akkor nincs miről beszélni.

(#40) 1dude válasza body007 (#7) üzenetére


1dude
aktív tag

Vettem 10 dolcsiért 71400 -at :))

(#41) tordaitibi válasza Andreaspasco (#26) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem tudom elfogadni.
Van egy ingatlan, 1 forintért kezdik árulni, felverik az árát, már 5 forint. Hogy épp mikor veszed meg az a te szuvenír szerencséd. De OTTVAN a ház, lakhatsz benne akkor is ha kicsit hülye voltál és nem 1 hanem 5 forintért vetted meg. És most perpill 5 ft-ot ér, vagy lemegy 4-re, vagy 3-ra, vagy leesik 0,5-re akkor is ott van fizikailag. Nem ázol, van kecód van hol lakni. És értékesíthető is.

A fizikai tárgyaknak ez behozhatatlan előnye a virtuálisokkal szemben hogy az alapértékét 2050-ben is meg fogja őrizni.

A btc és ilyenek esetében egy eleve semminek verték fel 30szorosára az árát. Én úgy tanultam még anno a számtanórán hogy nullával felesleges szorozni mert a végeredmény mindenképp nulla. És ezt lehet köríteni meg állhat a Terra meg a többi mögött az Atyaúristen meg az egész USA is, akkor se ér semmit. Csak addig (perpill eddig) amíg a lufi ki nem pukkad. És most nagyot szólt.

Pregnáns hasonlat, Nem tudom mit szólna az asszony ha évek óta virtuálisan kefélgetném. Kapnék érte minden este virtuális vacsorát.
Még választhatok is hogy ma este a csilis bab képét vagy a csirkepörkölt receptjét nézegethetem. De én merész gyerek vagyok, kockáztatok, és ma este bizony a legdrágább lazac fényképét vacsorázom mert fennt van a virtuális kufircolásom árszintje, délelőtt fergetegeset virtuáldugtunk. Ugyanaz nem?

Ha tévedek bocsi, én lehet öreg, maradi, konzervatív vagyok de én nem tudom máshogyan se felfogni sem értelmezni ezt az egészet. Pedig nekifutottam többször de nem megy.

A monomániámmal nem terhelném a T. nagyérdeműt de én minek használok 12W fogyasztású mini pc-ket, meg a Mari néni már nem tud a havi 2500Ft villanyszámlánál lejjebb menni (az más kérdés hogy azért ennyi mert nincs többre keret) és akkor elfüstölnek terawattórákat. A semmiért. Congratula, hajrá zöld föld meg co meg takarékoskodj marha. Minek...?
Egy bányászfarm 5 másodperces villanyszámlájából az én kis pc-m 50 évig menne .

[ Szerkesztve ]

(#42) bambano válasza tordaitibi (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de emellé, amit leírtál, még odakerülhet a bennfentes kereskedés gyanúja a kriptónál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Andreaspasco válasza 1dude (#40) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Jajaja! 🤡

(#44) Rick4 válasza yodamester10 (#31) üzenetére


Rick4
félisten

Még jó, hogy sose lehetett bányászni. :D Szakértők mindenhol! :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#45) tordaitibi válasza bambano (#42) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

igaz, és mellé a szokásos állami korrumpálás. Ugyan miért próbálják hamvaiből feltámasztan az egészet, állami segítségért lobbyznak, meg valakik még mindig milliárdokat tolnak bele. majd esetleg busásan visszajön jelszóval.

Engem ami mellbevágott, a csökött eszemmel azt felfogtam hogy ezen a pézpiacon nincs mellébeszélés, susmus mert az utolsó coincent életútja végig lekövethető. Akkor hova tűnt nemrég pár milliócska...?

(#46) Andreaspasco válasza Rick4 (#44) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Hát honnajd tudod, mi vagy te, :U ;] szagértő!?
A bitcojintot meg az étert bányásszák, azt az húzta föl a Lunat.
Mit értetlenkedöl :F ;]
Kampec, pukk.

[ Szerkesztve ]

(#47) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

itt is "Tűzoltásra kapcsoltak a kriptolobbisták" :)

(#48) Narxis


Narxis
nagyúr

Szegény kriptolobbisták, itt kell bizonygatniuk, hogy az évszázad üzletét kötötték, hülye aki nem látja...

Thanos was right.

(#49) Darmol válasza blackcoffee (#35) üzenetére


Darmol
senior tag

Pont így. Ezért gusztustalan hozzá nem értő, csodaváró, csökkent képességű embereknek tuti befektetésként reklámozni ezt a patkánymérget.

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#50) 8th válasza Andreaspasco (#37) üzenetére


8th
addikt

Aki egy könnyen manipulálható árfolyamú valós értéket nélkülöző befektetésbe rakja minden megtakarítását majd el is bukja a picsába mindenét azt mégis minek nevezzük?

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.