Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Kroky3!

Elolvastam...érdekes és grat. hozzá! :K :C Bár én hülye vagyok az elektronikához. :B
Csak azt nem értem hogy a P5K-E lapom is és ez a Premium is cerkás drop modolva van,(a bios-ban load line calibration bekapcsolva) volt benne 1,5V felett 24/7-be E6550,6750,Q6600,6850, és egy E8400 1,42v-n.Egyiknek se volt baja, nem is degradálódtak.Ekkora mázlim lett volna? Hányan használták drop moddal? Szvsz. qurva sokan. A load line Calibration meg az emberek 99%-nak be volt kapcsolva.Mégis 65nm 1 rossz vagy degradálódott procit nem láttam még, de gondolom ezzel nem csak én vagyok így. Tehát ez a fesz tüske iszonyat szélsőséges körülmények között jöhet csak elő, a gyengébb minőségű lapoknál...de ezt se értem mert 8 fázisú a lapom, és ahogy olvastam ez olyan védelem ami megóvhatja a nagyobb fesztüskétől a procit, de a legutóbbi E8400-em ebbe a 8 fázisú lapba degradálódott. Gondolom nekem még erősebben kellene hogy jelentkezzen, mivel ha BIOS 1,4250v van beállíva, az pl. Idle CPU-Z 1,400V...ha Prime-ot indítok, akkor a load érték nem mutat feszültség esést hanem emelkedést mutat, tehát az Idle 1,400V-ból 1,408V lesz.... ha a prime-ot leállíom akkor visszaáll 1,4V-re.:U Nem tudom mitől degradálódhatott a procim, de én még mindig nem gondolom hogy egy erősebb fesz tüskétől. :R

Szoftveresen van ami méri a fesz ingadozásokat? Mert a XS-en úgy láttam mintha az OCCT mérné, de nem vagyok benne biztos. :B

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.