Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#466) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

A másik fórumban már feltettem a kérdést, így jutottam el ide. 80-100 métert légvonalban (5 emeletet függőlegesen, és utca másik oldala, trolivezeték, stb.) szeretnék áthidalni 2 db routerrel. A lényeg, hogy fent, az Access Point oldalon 100 MBit vonal van, ebből szeretnék a lehető legtöbbet "lehozni".

Jelenleg kb. 6 éve 2db b/g-s eszköz megy éjjel-nappal hibátlanul (az AP: Linksys WRT54GL Tomato firmwarerel, és a kliens: TP-link wr543g). Még legalább ugyanennyit elmennének, de eljárt felettük az idő. Ugyanilyen "sláger"-cuccokat szeretnék, mint 6 éve ez a páros volt.

Most, hogy végre eljutottam odáig, hogy veszek 2 db 1043ND-t, azt írták a másik fórumban, hogy tegyek rá 2000 Ft-ot, és vegyek 2db WDR3600-at. Ahogy jobban utánanéztem, rájöttem, hogy akkor már inkább 2db WDR4300-as, hiszen már ezek is 20ezer alatt vannak... :)

A kérdésem az lenne, hogy ha a jelenleg létező legjobb megoldást szeretném (nem kísérletezgetni), valamint azt, hogy sokáig ne legyen gondom velük, akkor jó ötlet 2db WDR4300-as vásárlása?

Az alábbi kérdések merültek fel: Fontos, a jó jelerősség, de itt olvastam, hogy a 4300-asnak 5GHz-en nem annyira jó a jele. Az viszont nem derült ki, hogy 2,4GHz-en jobb a jele, mint a 1043ND-nek?

Azért akarok 2 ilyen eszközt, mert korábban ugyanitt azt javasolták, hogy eszközöket csak párban. Nem akarom, hogy valahol szűk legyen a keresztmetszet. Éppen ezért szeretnék rögtön a gyári antennákat cserélni rögtön 6 db TL-ANT2408CL 8dBi-es antennákra.

Mivel elég húzós konfig lesz, légyszi segítsetek a vásárlás előtt. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.