Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) nakos1212 válasza tordaitibi (#25) üzenetére


nakos1212
senior tag

Soha nem bántani akartak idáig se a "Linuxosok", csak nem értették miért akarod Windows-nak használni a Linuxot, majd frusztrálódni és flame-t kelteni, blődségeket írni ha ez nem ment így. A Linux soha nem lesz Windows, máshogy kell használni és gondolkodni, ha széllel szembe hugyozol képletesen értve, az nem a rendszer hibája. A "nehéz módtól" nem kell félni. Nekem 1 évbe se telt attól az állapottól, hogy féltem a Midnight Commanderből kimenni addig fejlődni hogy kb gép specifikációkra ránézve tudom már hogy milyen kernel modulokat kell beleforgatni a kernelbe hogy minden menjen. Rájöttem pl. először hogy a fancy szoftverstore-ok helyett meg a netről mindenféle program meg szkript letöltögetése helyett (Windows módszer), sokkal egyszerűbb egy "apt install xy" parancsot kiadni.

Fogyasztásra visszatérve: Ha mindkettőn ugyanolyan up-to-date energiamenedzsment driver és engedélyezett HW gyorsítás van, akkor ritkán jön elő ilyen különbség, a Linuxos energiamenedzsment a kiforratlan driverek miatt mindig 1 lépéssel lemaradásban van.
A Wine nem rossz cucc, de a natív eszközöket garantáltan egyszerűbb használni és jobb eredményt adnak,
A parancsok az elérni kívánt eredmény rövidítései (cd - change directory) - és vannak egyéb minták ami alapján megjegyezhetőek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.