Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

Az egész bank, hitel, stb témán a múltkor lepődtem meg. Egy TV műsor volt, ahol számolgattak, hogy átlagkeresetből hogyan lehet egzisztenciát teremteni. Megdöbbentem.

Egy más topicban leírtam anno, hogy a hitel egy üzleti elképzelés megvalósításához nyújtott anyagi fedezet, amit az üzlet beindulta után részesedés vagy kamat formájában honorál az adós. Egy ideje ez már lakossági szinten jelen van, hitelből veszünk lakást, aztán autót, aztán bútort, aztán egyre olcsóbb használati tárgyakat is, mindezt azért, mert nincs annyi vagyonunk, hogy egyben ki tudjuk fizetni. De mára eljutottunk odáig, hogy az emberek a törlesztőrészletre is adósságrendező hitelt vesznek fel, és aztán még azt sem tudják törleszteni. Havi 200-ból etetni, ruházni a családot, fizetni a rezsit, a lakás törlesztőrészletét már önmagában húzós, ha még kocsi is van, akkor egyszerűen nem elég. Ez nem kormány vagy politika-függő, ez a rendszer eleme.

Minden rendszernek megvan a maga röghözkötő eszköze. A rabszolgatartó társadalomban a rabszolga élete volt az, a feudális társadalomban a föld, a szocializmusban a bizalmatlanság és a félelem, ma pedig - a hitel. A BAR-lista egy eszköz arra, hogy kiválogassák azokat, akiket egy életszínvonalon túl nem engednek. Sikeres vállalkozásban vagyok, de volt egy pont, ahonnan nem léphettünk volna tovább, ha nincs bankhitel. Aztán két éven belül teljes egészében rendeztük kamatostul, mindenestül, de akkor azon a ponton nem jutottunk volna át. Ez pedig a kisembernél is így van.

Nem ragozom tovább, aki érti, érti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.