Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Remek írás lett, és a lámpához készített forma egyszerűen zseniális, otthonra is el tudom képzelni magamnak! :R

(#2) rgranc válasza Garada (#1) üzenetére


rgranc
aktív tag

Egyetértek Garadával, nagyon tetszenek a munkáid, és remek írás lett!
Nagyszerű dolognak tartom hogy így, "kézzel-lábbal" is sikerült ilyen kapcsolatot kialakítanod valami által, amin az látszik, hogy szívből csinálsz, gratula!

(#3) weiss


weiss
addikt

Lehet bunkóság megkérdezni, de ezen a képen a rózsák hogy lettek színezve?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) sziku69 válasza weiss (#3) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Nektek! Igyekszem tartani a szintet. :R

weiss:
A kép nem igazán adja vissza, az összhatást. Antikolva lettek. Fekete alapszínre patina szín lett ráfestve.

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Jó írás :)

Tök jó ilyen barátokat találni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) sziku69 válasza greenity (#5) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm greenity! :) :R

(#7) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szépek a munkáid! Remélem, egyszer lesz alkalmam birtokolni is. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) sziku69


sziku69
senior tag

macilaci78: Köszönöm :)

Akit még érdekelnek esetleg fényképek, azok itt találnak. Érdemes körülnézni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kasya válasza sziku69 (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Meglattam a cimet es rogton rad gondoltam (az alairasodbol) :)

Jo volt olvasni. Tisztelem es becsulom az ilyen kezi munkakat. A lampaid kulonosen tetszenek, de a tobbi is gyonyoru. Foleg a kapu fogott meg.

Ilyenkor azert sajnalom kicsit, hogy anno nem asztalosi vagy mas hasonlo szakmat valasztottam...

(#10) sziku69 válasza Kasya (#9) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Kasya :) Én is azt hittem, hogy pályát tévesztettem. Aztán átképeztem magam egy kicsit, és így már jól érzem magam. :)

(#11) mefistofeles

Gratulálok, fantasztikusak a munkáid. :C
Bizonyos szinten én is értek a vashoz de ez messze van attól! Nekem nagyon tetszik az ágykeret, az a masszív kerek menyezeti lámpa és még sok minden........
Ha egyszer elkészül álmaim háza, tuti megkereslek!

Fegyvereken nem gondolkodtál még? Tuti lenne keletje a míves kézimunkának........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12) ViZion


ViZion
félisten

:R
Gratula, szép dolgok ezek!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) sziku69 válasza mefistofeles (#11) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm. :R

Még sok mindent meg szeretnék valósítani. Háát fegyverekben még nem igazán gondolkoztam. De semmi se lehetetlen. :)

(#14) intelMMX


intelMMX
senior tag

Én az életben nem tudnék kovácsolni így. (Igazából sehogy sem :( )
Aztán emellett még arra is kell figyelni, hogy a szén ne égjen ki teljesen (Na meg gondolom kovácsolás közben/után is kellenek feszültségcsökkentések)

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon szépek a munkáid, csak így tovább. Remélem hamarosan kijutsz Belgiumba is, megérdemled. :)

(#16) sziku69 válasza hemaka (#15) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm! :R
A terv az, hogy ebben az évben kimegyünk. Viszont a másik elhatározás Olaszországhoz köthető, ahol kapcsolatban vagyok egy kovács manufaktúrával, valamint egy céggel, azon belül is az értékesítési menedzserrel. Szóval oda is ki akarok majd jutni. Az olasz kovácsoltvas nagyon közel áll hozzám.

(#17) MongolZ


MongolZ
addikt

Hali!

Ajánlatot lehetne tőled kérni? ~20-as években készült (és azóta néha foltozott) kerítés felújítására.

(#18) sziku69 válasza MongolZ (#17) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Igen, privátban beszéljünk róla. Köszi! :R

(#19) mufi


mufi
senior tag

Nagyon szép munkák minden elismerésem.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azt hiszem, betörtél a belga piacra. Aki arra jár, az megcsodálja az erkélyrácsot, és megkérdezi a tulajt, hogy miként jutott hozzá. Szájról-szájra terjed a hír, lesz még megrendelésed külföldről, lefogadnám.
Tudod, ebben az a szép, hogy nem csak saját hírnevedet öregbíted, hanem általad kis hazánk is híresebb lesz.

Apropó, az egyik képen látható kutyát is te csináltad? :D ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) sziku69 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


sziku69
senior tag

Hát azért ez nem ilyen egyszerű sajnos. Korlát, és kerítés készítéssel sokan foglalkoznak. Ha olcsón tudsz jó minőséget csinálni, az már fél siker. Viszont ha még sincs elég munkád a rossz marketing miatt, akkor felkopik az állad.

Manapság úgy kérnek árajánlatot, hogy "Tisztelt Cím!" Még arra se fordítanak időt, hogy utánanézzen a nevednek. Elküldi tíz helyre, és várja az ajánlatokat. Nos az ilyen levelekre nem szívesen válaszolok.

A kutyust nem én csináltam. Viszont nagyon jó "ötvözet". :) Golden, és labrador keverék. Alex néven futott be a köztudatba. :)

(#22) tomazin


tomazin
veterán

nagyon szépek a munkáid, gratulálok hozzá!

(#23) sziku69 válasza tomazin (#22) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm :R

mufi: Köszönöm

(#24) prakp


prakp
csendes tag

Gratulálok, a cikkhez és a munkáidhoz is. Árban (akár nagyon cizellált formában :) ) hová lehet belőni például egy dohányzóasztalt? :)) Mind a méret, minden Rád van bízva...

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#25) MongolZ válasza sziku69 (#21) üzenetére


MongolZ
addikt

"Manapság úgy kérnek árajánlatot, hogy "Tisztelt Cím!" Még arra se fordítanak időt, hogy utánanézzen a nevednek."

Én is szoktam így kérni. Persze, ha lehet, akkor próbálom nevén nevezni a gyereket, de az az igazság, hogy a napi elfoglaltságok mellett ha nem sikerül egy nevet találnom, akkor ca. 3 perc után feladom... A másik, meg hogy sokszor nem tudod, hogy kinek írsz, mert nem tudod, hogy ki fog válaszolni. Ilyenkor nincs mit tenni.

(#26) Kasya válasza MongolZ (#25) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hogy lehet az, hogy valaki talal email cimet, de ceg nevet, kontakt szemelyt nem? En meg eletemben nem kuldtem "T. Cim" levelet, ezert furcsallom csak.

[ Szerkesztve ]

(#27) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Csodás munkáid vannak, igazi mesterember vagy, a sok mekk mester között. Az ár érdekes mert kovácsoltvas kerítések többnyire nem a szegényeknél vannak, viszont szerintem sokkal fontosabb a kapott minőség mint az idő, és a pénz...

Szerintem ha elvonatkoztatunk a Te szakmádtól mindenhol az a baj, hogy szakértelem-rutin-szeretet nélkül végeznek szakmunkákat, meg a bizonyos " láttam, hogy csinálják xy-t....Igen Te láttad... (Ez gyakran nem az ember hanem a munkáltató hibája, gyorsan szart, drágán-olcsón)

Nagy respect mester! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#28) MongolZ válasza Kasya (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

Nagyon egyszerű: van egy olyan címed, hogy ajanlatkeres@cegnev.hu
Na, innentől kezdve kinek írod? Még talán ki is tudod deríteni, hogy kik is dolgozhatnak az érintett részlegen, de kinek címzed? :) Régebben többet kutattam, ma már nem foglalkozom ilyennel, egyszerűen nincs idő minden ajánlatkérésnél ilyenekkel szórakozni.
Persze ez szigorúan új kapcsolatnál igaz, visszatérő beszállítóknál más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szerintem erősíts az angollal, és nyiss nemzetközi téren. egy belga visszatérő megrendelő eléggé jó referencia. (és hagyd ezt a magyar vagyok, címezzék magyarul a levelet dolgot)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) MongolZ válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

+1

(#31) MinionFlasH válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Ha csak a lóvé számít jó ötlet, viszont az sok mást is hoz magával, a belga nem is biztos, hogy megkereste volna, mert nem így dolgozna ahogy.

(#32) Mr.Csizmás

Igazad lehet, az biztos, hogy a mai világban egy fehér holló, ha tud angolul, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Csizmás válasza MinionFlasH (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát ha leírja, hogy mit ad - tehát kisebb volumen, drágább, cserébe szebb, jobb minőség, és egyedi darabok, valszeg még válogathat is a rendelésekből. van egy minőségi szint, ami felett már nagyjából mindegy az ár - és ezt a szintet kolléga érzésem szerint meglépi.

szerk.: ha lenne zsém, meg egy lakásom, tuti csináltatnák valami egyedit, mint az a virágos kép, vagy hasonló. bejönnek az ilyen kortalanul stílusos dolgok.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Le a kalappal!!! :R

(#34) sziku69 válasza prakp (#24) üzenetére


sziku69
senior tag

Egy dohányzóasztal árban? Persze függ a mintától, függ az anyaghasználattól. Értve ezalatt az anyag vastagságát, stb.
Üveglap nélkül készítem.
Árban be lehet lőni egy komolyabb 4 magos, és egy átlagos 8 magos kínai telefon ára közé. :)

Mr Csizmás: Sajnos nyelvtanulással hadilábon állok. Kevés az időm, és rossz a nyelvérzékem. :)

(#35) Mr.Csizmás válasza sziku69 (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor segítséggel. barátnő/feleség, gyerek(?), valaki csak van körülötted, aki tud angolul. esetleg valamelyik blogszolgáltatón összerakni egy leírást, meg galériát, vagy etsy-n regisztrálni. nem olyan nagy ördöngősségek ezek, de nagyot lehet lépni vele az elérhetőségben.

egyszer olvastam egy idézetet, ha azt csinálod munkában, ami a hobbid, teljes az életed(?) valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) ViZion válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


ViZion
félisten

+1
én nem mertem leírni neki :DDD
Mi német/angol piacra dolgozunk, bizony mindenkinek az anyanyelvén kell megszólalnunk. Meg is tesszük, mert a pénz amit majd elfagyizunk nyáron, az ma még német zsebekben van... ;)

Szal. vagy segítséget kell keresni, vagy tanulni kell. Németet ajánlom, pikk-pakk meggazdagodsz ilyen tudással. És nekik még olcsó is leszel. Asztalos barátomból kiindulva mondom ezt, nem a levegőből.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) sziku69 válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


sziku69
senior tag

Jelenleg a facebook-on hirdetek. Egyenlőre jónak tűnik ez a megoldás.

Egy hátulütője van a kiterjesztett piacnak. Sok lesz a munkám. Több mint ami most van. Egyedül már nem tudnám csinálni. Ezeket a finom munkákat nem szívesen adnám ki a kezemből, mert abból csak a baj van. Sajnos ez tapasztalat. Nagyon szigorú vagyok a saját munkámmal szemben is. Ez nem tucatmunka.
Nehéz megfelelő embert találni. (aki még szabad)

(#38) Met


Met
nagyúr

Nice work :R , ne hagyd kihűlni ezt a vonalat és tessék angolul tanulni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39) sziku69 válasza Met (#38) üzenetére


sziku69
senior tag

Már mindenki ezt mondja. :Y :Y

(#40) Met válasza sziku69 (#39) üzenetére


Met
nagyúr

Nyilván nem véletlenül ;)

A #37-re, keríthetsz embert kisebb feladatokra, szállítás, anyagbeszerzés, egyszerűbb keretek hegesztése.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41) sziku69 válasza Met (#40) üzenetére


sziku69
senior tag

Mikor akarsz kezdeni? :D

(#42) Met válasza sziku69 (#41) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs jogsim szóval... :)
De jól járnál velem mert tudnál 3D-s látványtervet küldeni:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43) PistiSan


PistiSan
addikt

Közelebb áll a szívemhez a sok technikai kütyü, de ezek a kovácsolt remekművek elképesztőek!
Jó volt olvasni ezt bejegyzést, a korábbi írásodra is sort kerítek.

(#44) sziku69 válasza Met (#42) üzenetére


sziku69
senior tag

Erről még beszéljünk! :)

PistiSan: Nem hosszú olvasmány. Gyorsan túl leszel rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) kaszaking


kaszaking
tag

Jó írás volt!
Nagyon szép munkáid vannak. További sok sikert hozzá!

(#46) Jakuu


Jakuu
őstag

Kifejezetten tetszett a blog.
Sok sikert a tovabbiakban es heves gesztikulalast a jobb megertes erdekeben. :)

(#47) sziku69 válasza kaszaking (#45) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Nektek! :R

(#48) Met válasza sziku69 (#44) üzenetére


Met
nagyúr

Ok :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49) prakp válasza sziku69 (#34) üzenetére


prakp
csendes tag

:Y :C :C Az nem pénz érte! Köszönöm, keresni foglak! :R

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#50) sziku69 válasza Met (#48) üzenetére


sziku69
senior tag

Azért egy ilyet 3D-ben megrajzolni, nem lenne semmi.

Ezt a kerítést ha jól emlékszem 2003-ban csináltuk. Akkor még alkalmazott voltam.

prakp: Rendben. Várom! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#51) Met válasza sziku69 (#50) üzenetére


Met
nagyúr

Mivel a minta ismétlődik ezért nem olyan nagy cucc.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52) sziku69 válasza Met (#51) üzenetére


sziku69
senior tag

Van egy olasz cég, az Arteferro. Nekik van egy saját fejlesztésű CAD programjuk. Jó pár évvel ezelőtt már találkoztam vele. Lehet hogy érdemes lenne foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#53) Met válasza sziku69 (#52) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ha van igény a látványtervezésre akkor mindenképpen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#54) sziku69 válasza Met (#53) üzenetére


sziku69
senior tag

Általában az a jellemző, hogy kész tervekkel jönnek, de legalábbis van elképzelés a mintáról. Ha mégsem, akkor a megbeszélés alatt kitaláltunk egy formát. Néha előfordult, hogy rajzot kellett készítenem. Nos ilyenkor lenne előnyös egy ilyen program.

(#55) Met válasza sziku69 (#54) üzenetére


Met
nagyúr

Ha csak a minta rajzolás a cél akkor elég kézzel rajzolni (gyorsabb mint egy programban) a 3D-s látványterv lényege hogy azt tudd megmutatni a megrendelőnek hogy hogy fog kinézni a helyén a korlát vagy kerítés elem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56) MongolZ válasza sziku69 (#50) üzenetére


MongolZ
addikt

Pedig nem nehéz. A bonyolult formákat elég egyszer megcsinálni, utána már ismétlődik.
Nekem már nincs türelmem ilyeneket készíteni, de egy ügyes ember 1-2 nap alatt simán összedobja, 0-ról indulva.

(hupsz, bocsi, nem frissítettem közben...)

[ Szerkesztve ]

(#57) sziku69 válasza MongolZ (#56) üzenetére


sziku69
senior tag

Az arteferro cad-ben benne van az egész alkatrész katalógus. Szóval jól ki van találva. Emlékszem Csepelen voltunk 2005-ben a cégnél, és ott mutatta a fickó. Kb 5 perc alatt megszerkesztett egy egész kerítést.

Tettem fel pár régi munkámat az oldalamra. Abban az időszakban alkalmazottként dolgoztam. Először unokabátyámnál, aztán Budán a III. kerületben, Majd Pesten a XV. kerületben.

(#58) Mr.Csizmás válasza sziku69 (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nézem, hogy maglódi vagy :) ha jóidő lesz, egyszer áttekerek megnézni a mestert, ha lehet :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) fi:zi'k válasza sziku69 (#41) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hova lehet küldeni az önéletrajzot? :D

Grat az eddigi munkákhoz. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60) sziku69 válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Rendben, várlak. Van telefonszám is valahol. Hívj előtte.

fi:zi'k: :) :R Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.