Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) xmaas

xmaas
(őstag)

Hat ja azert adjak egyre dragabban mert tul nagy a kereslet ra teljesen ertheto is hogy valami amit egyre olcsobban tudsz legyartani egyre nagyobb mennyisegben egyre tobb penzbe fog kerulni mert fogyik mint a cukor :)

(#2) energy4ever

energy4ever
(őstag)

Kb 250Ft/Gb emelkedes megint. Nem semmi... :(
Varhatoan az SSD-s arcsokkenesbol is ez lesz majd... (emelkedes)

Egyedi ventiracsok gyartasa: https://hardverapro.hu/apro/egyedi_ventiracsok_olcson_modding_fan_grill_akar_vizesradira_/hsz_1-200.html

(#3) kovászos

kovászos
(tag)

Akkor megvárjuk a ddr5-öt.

(#4) Televan

Televan
(veterán)

Még +10%.,vegyétek - vigyétek,hisz olcsó volt így is! ;] Hol lesz ennek a vége? :U

???

(#5) daa-raa

daa-raa
(titán)

Má' megint?

Gondolom a DDR3 most is árnyékként követi majd, csak azt nem jelentik be.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#6) gézu

gézu
(őstag)

Emeljétek a duplájára. Aztán zárjatok is be. Nincs szükség impotens, kartellező gyártókra.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#7) Scholes9

Scholes9
(nagyúr)

Szopacs ;] :DDD :(

(#8) elithun válasza daa-raa (#5) üzenetére

elithun
(őstag)

Nem csak követi, de el is érte már szerintem. Egy éve vásárolt DDR3-as, 8GB-os HyperX Fury-m egészen pontosan 2x annyira kerül ma. Egy ideig nem fejlesztek 16GB-ra. :(((

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) farkas1

farkas1
(tag)

Tavaly nyáron TridentZ 32GB (2x16) 3000 cl14 memót vettem, 59600-ért.
Ma ez 98740.
És ezt emelik még 12,5%-al............? :(
Azóta aranyból csinálják?

Vagy megint megy a kartellezés, lebuknak 5 év múlva, megint 5 év a vizsgálat, őket az EU megbünteti, de a vásárló nem kap semmi visszatérítést..... Így a hülyének is megéri kartellezni! :(((

[ Szerkesztve ]

(#10) macilaci78 válasza kovászos (#3) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Én is arra várok, hogy legyen végre egy olcsó alternatívája a DDR2 rendszeremnek. :N

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#11) BiP

BiP
(veterán)

Idén nyárra terveztem DDR3-DDR4-es platformváltást, de már novemberben nézegettem az árakat, hogy mikor érdemes váltani. Akkor sokalltam a boltokban a 33e Ft-ot a 2x8GB 3000MHz-es modulért. Végül márciusban léptem meg a váltást, akkor már 37,5e-ért vettem, ráadásul apróban, hogy faragjak valamennyit az árból.
Már most drágább, de ha csak felfelé megy, akkor a memória lesz lassan a gép legdrágább eleme ...

(#12) GreatL

GreatL
(aktív tag)

Mák hogy rögtön 16 GB-ot vettem DDR3 RAM-ból egy éve. Most kb. 2020-ig okés vagyok a saját felhasználói igényemnek.

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Mi 9

(#13) Gdi válasza gézu (#6) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Jah, meg memóriákra se.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#14) MeszesKPT

MeszesKPT
(aktív tag)

Árvíz szaga van a dolognak...

(#15) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Még nem elég drága, légyszi legyen ötvenezer egy 8GB-os modul + ÁFA :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) subaruwrc

subaruwrc
(nagyúr)

zseniális

(#17) berVi

berVi
(senior tag)

Jó lesz az olyan 50%-nak is, és nem nőhet, hanem nőtt.

(#18) ViZion

ViZion
(félisten)

Ez kihat az új gépekre, VGA-ra is, megint lehet sírni, h a PC ipar bajban van... háát, nem tudom, h ilyenkor vmi nagy cég miért nem dob össze még egy gépsort, hiszen ha ekkora a kereslet, akkor érdemes lenne, nem? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) erer1000

erer1000
(őstag)

Anno ddr2 vel tudtam olyat hogy 4GB 1800ft ebayrol, az itthoni ár töredéke és nem volt semmi apró betű. De ddr3 ebayon is piszok drága. 2x4GB van most ddr3 de szűkös már ez. De a bővítés meg piszok sok ahhoz képest amennyiért vettem. Ha lett volna nyáron meg pénz biztos bevasaroltam volna

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#20) stimre

stimre
(tag)

Fog is emelkedni bőven, meg a HDD-k ára is... sajnos :(

(#21) Graphics

Graphics
(félisten)

Na ezért nem adom én el a memóriát

Elfér az a szekrényben szépen, múltkor mondjuk eladtam egy 2GB-os DDR3-ast.

Sajna DDR4-ből nem vásároltam be időben

(#22) Chaser válasza kovászos (#3) üzenetére

Chaser
(titán)

arra nyugodtan rászámolhatsz ddr4 +30-40-50%-ot, de mintha még lapok se lennének alá ( :
ha meg most kell ram akkor várhatsz, attól nem lesz...

a cikkhez: remek :d

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#23) sad_Vamp válasza berVi (#17) üzenetére

sad_Vamp
(őstag)

bizony bizony... botrányos a dolog, én is 1 éve tervezgetem már a gép vásárlást, nem rég frissítettem az árakat az áhított alkatrészekhez és láttam, hogy valami nem ül.... hát elején 32GB RAM-ot írtam... annak az akkori árából már csak 16GB jön ki. Gáz.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#24) Foglalt név

Foglalt név
(őstag)

Úgy néz ki, sok területen hasonlóak a trendek. Gondolkoztam fényképezőgép váltáson, de egy jobb háromszor annyiba kerül. Aztán ránéztem jobban a dologra és kiderült, "csak" kétszer, mert közben az enyém ára is 50%-al nőtt.

(#25) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Úgy néz ki, az lesz a vége, mint az elmúlt 1 évben a DDR3-as memóriákkal.. +100%-os árnövekedés.. :)
Szerk.: kicsit szidom magam, hogy csak 8GB-ot raktam 2015 végén a gépbe.. Mostanában akartam még berakni 16GB-ot, de lehet max 8 lesz, az is használtan.. :(((

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#26) Chepany

Chepany
(őstag)

A kezem ökölbe szorul már a memória árak növekedése miatt...

(#27) koxx

koxx
(MODERÁTOR)

Én meg aggódtam, hogy 32-ért drágán vettem a 16GB DDR4-emet :/

(#28) Dexar007 válasza Graphics (#21) üzenetére

Dexar007
(veterán)

En meg 2x4 gigas modult nem tudok 14-ert eladni...

Give me your cum,bull!

(#29) davudhunters

davudhunters
(csendes tag)

A vak is látja, hogy kartelleznek, mert 1-2 év múlva, ha beindul a nagy kínai nand gyárt, a béka segge alá fog bezuhanni a RAM-ok és az SSD-k ára. Szóval ez az 1-2 év az utolsó nagy lehetőség a pofátlan "rablásra".
Tavaly nyáron még ez a memória 26 ezer volt:
https://ipon.hu/webshop/product/product/1396840

"Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan."

(#30) synaxon

synaxon
(csendes tag)

29 464 Ft volt a 16 GB, mikor vettem, most 50 000 Ft. No comment kategória. :(((

A tökéletesség unalmas.

(#31) --HARDCORE--

--HARDCORE--
(aktív tag)

[link] :))

Üdv.: Zsolt

(#32) Chaser válasza Dexar007 (#28) üzenetére

Chaser
(titán)

ha ddr3 akkor nehezen, az 10-ért megy 2x4 használtan jellemzően, ddr4-nek szállt el a használt ára nagyon, nyilván abból sokkal kevesebb volt bespájzolva mindenkinek

(#33) i2k

i2k
(senior tag)

ipon.hu - Corsair 16 GB Vengeance DDR3 RAM [1600 MHz]
- 2015.12.06-án rendeltem 26137 Ft-ért.
- 2017.04.18-án az aktuális ára: 38223 Ft. 46%-os emelkedés...

<az aláírás helye>

(#34) trufa12

trufa12
(addikt)

Még jó hogy tavaly bespájzoltam, idén el is adtam 16gb-ot jó áron.
Maradt 16 gb- elég lesz egy ideig.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35) alton1978

alton1978
(tag)

:O

Most tervezem/tem, hogy kikukázom a 4790K-mat, mind a 32GB rammal. Kellene egy Ryzen minimum 64GB/128GB-al...Ahogy nézem, csak a memória kerülne annyiba, mint egy komplett gép...

:C

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#36) [CsuCsu] válasza davudhunters (#29) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Nem biztos a kartell, de lehetseges. A kapacitashiany eleg nagy problema most az iparagban, alulbecsultek a keresletet. A tervezett uj kapacitas pedig nem kesz meg a gyartasra. A sok mobil/tablet/stb. jobban zabalja a RAM-ot es a tobbi gyartosoron keszulo lapkat mint gondoltak.

(#37) daa-raa válasza [CsuCsu] (#36) üzenetére

daa-raa
(titán)

Kapacitáshiány? Sírnak, hogy a PC-s piacon hogy visszaestek az eladások. Egy PC-s DIMM-en van legalább nyolc chip, ebből nyolc telefont tudnak megtölteni RAM-mal. De az átlag modul inkább 16 chipet tartalmaz. Szóval 1M kieső PC legalább 16M telefonra való RAM-ot ad.

Nincs itt semmiféle kapacitáshiány.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#38) ViZion válasza [CsuCsu] (#36) üzenetére

ViZion
(félisten)

Ha lenne olyan telefon, amit nem kell 1-1,5 év után kukázni, akkor nem lenne kapacitásprobléma ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) carl18

carl18
(őstag)

Egy darabig biztos nem váltok ddr 3-ról! :D Max akkor ha újra beáll a DDR4 ára! :D

Hasíts bele! :D

(#40) MasterDeeJay

pár hónapja váltottam 32Gb ECC REG DDR2-ről 16GB DDR3 sima ECC-re dual Harpertownról egyprocis SandyWS-re :DDD
Hardveraprón vettem a másik gépe ami i3-as 8gb-nyit ECCből 7eFt-ért. (nemreg-eset)
Én már reszketek ha többe van a ram mint 1000Ft/Gb :DDD
Újról nem is merek álmodni, marad a selejt/régi hardver.
Ha most kellene gépet vennem új cuccokból néznék nagyokat hogy mit is vennék...Nekem a ddr4 még messze van majd 5 év múlva talán...

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#41) --HARDCORE-- válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére

--HARDCORE--
(aktív tag)

:D Ez ilyen. Amúgy nem mondanám selejtnek a Sandy-Ivy platformokat. inkább ár/értékben a legjobbak most.
Én is most vettem 19ért 16GB-ot.. még nézelődök 1-2 hónap múlva ha lesz ilyen áron még két ugyanilyen ram, akkor tele lesz a gép. 4-5 évig csak kihúzza.. :D DDR4et meg emelhetik 600.000/ MB-ra is felőlem.. Win10only lap nekem aztán mutogathatja magát hogy hűdejó.. a 40ezres 2c4t-s procikkal meg a 180ezres 64GB-nyi ramjával.. Ja nem mire kimondom már 200ezer. :DDD

Üdv.: Zsolt

(#42) Chaser válasza [CsuCsu] (#36) üzenetére

Chaser
(titán)

még jó, hogy pang a tablet piac meg a telefon is
túl alacsonyak voltak az árak, volt már ilyen, becsődöl pár kicsi és a nagyok játszanak egy kicsit, én is úgy csinálnám, megkeresik most ami kell a következő évekre amikor már nemk bírja el a piac ezt az árat

(#43) pengwin válasza Chaser (#42) üzenetére

pengwin
(addikt)

ja, csak most az áremelések miatt lesz profitugrás 1-2-3 évre, aztán amikor normalizálódnak az árak akkor hirtelen azért lesznek bajban a most nyerészkedő nagy cégek, mert a profithányad "visszaesése" (normalizálódása) "válságot" (a befektetők mérgesek lesznek) fog okozni. Ami leépítésekhez és egyebekhez fog vezetni, hogy tarthassák az "özönvíz alatti" profithányadukat.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#44) Chaser válasza pengwin (#43) üzenetére

Chaser
(titán)

többször előfordult már, aki még pentiummal kezdte a pc-s bulit vagy előtte, az tudja:)
100%-ra könyveltem nyáron még pár hét és elszabadulnak az árak, be is akartam vásárolni, de hülye voltam másra figyeltem, viszont bejött amit gondoltam
más kérdés hogy aztán bevásároltam még régi áron :d

(#45) sakal83

sakal83
(addikt)

Bakker 11k-ért vettem tavaly használtan a Crucial 2*8GB DDR4-emet...

Most 36 újan...

[ Szerkesztve ]

(#46) Chaser válasza sakal83 (#45) üzenetére

Chaser
(titán)

adok érte 8-at, már egy éve használod, használt, túl használt, mindenki jól jár - főleg én mikor eladom 25-ért ( : -

(#47) sakal83 válasza Chaser (#46) üzenetére

sakal83
(addikt)

És még húztam a számat, hogy nincs papíros gari, és sokba kerül a posta ki a gyári garihoz szükség esetén:)

(#48) Blindmouse válasza daa-raa (#37) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

Olyan kapacitás hiány van az elektronikában, hogy nemrég egy egyszerű TVS diódára 5 hónapos szállítási időt mondott a gyártó. Annyi vacakot gyártanak folyamatosan, egyszerűen nem volt felkészülve rá az elektronikai ipar. Arra kell gondolni, hogy ha van egy gyártónak pl TI-nak 15 gyára, akkor egy 5%-os éves növekedésnél gyakorlatilag két évente felhúzhatnak egy új gyárat. Az pedig nem kevés idő.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) noPublicFG

noPublicFG
(senior tag)

2015 óta nem vettem semmit, akkor jól jártam? :))

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#50) Chaser válasza noPublicFG (#49) üzenetére

Chaser
(titán)

nem, tavaly kellett volna sok ramot venned, most eladnád dupla áron és meggazdulnál'
:d

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.