Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Volt egyszer egy munkatársam, aki a következőt mondta nekem,
amikor azt vélelmeztem egy másik munkatársamról,
amikor szidta előttem:
" nem lehet olyan buta, hiszen már elég öreg"
" Nehogy azt hidd, minél öregebb annál hülyébb"
A vélemény egy akkor már kb. 55 éves embertől származott,
tehát nagyjából egykorúak voltak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az, hogy valaki öreg nem érdem, hanem egy állapot.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3) philoxenia válasza Sir Pocok (#2) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Saját magamhoz képest bölcsebb lettem a korral,
de rugalmatlanabb is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) zsiga667


zsiga667
addikt

Ismerős az eset. Tavasszal egy kellemes kis éjszakázós buli után reggel 7 körül felültünk a Blahán a hetesre két haverommal. Az egyik kellőképpen idióta józanon is, így pár sör után meg nekiállt azzal szórakozni hogy odament emberekhez a kezében lévő tortás dobozzal (szülinapi buli volt), és megkérdezte tőlük hogy ők is hallják-e a ketyegést a dobozban... :DDD A másikkal szép csendben visítottunk a röhögéstől, mert nagyon jól csinálta, és ráadásul mindenki vette is a lapot és jót röhögtek. Kivéve egy vén f*szszopó, aki nekiállt kötekedni hogy mért nem hagyjuk békében a többi utast (akik egyébként láthatóan nagyon élvezték a kora reggeli show-t), meg nekiállt anyázni. A haverom meg ugye simán visszaanyázott, erre a kedves és mélyen tisztelt öregúr felkelt és úgy fellökte hogy kiment a (két héttel korábban műtött) térde. A buszsofőr meg még azért akart rendőrt hívni hogy minket bevigyenek...

(#5) Pukkancs


Pukkancs
tag

Azt azért nem árt tudni, hogy nem mindenki őrzi meg öregkorára a mentális épségét.

(#6) Bernard válasza Pukkancs (#5) üzenetére


Bernard
csendes tag

Az a baj hogy ezt magyarázhatom a lánynak.Ő falun él,és magázza a nagymamáját.Az hogy valaki idős az egy szent dolog:(
Én úgy tartom hogy van jó ember és rossz ember és még sok másféle ember,de mindegy hogy fiatal vagy öreg a főb jellemvonások nem változnak az idővel.

(Amúgy a lány nem iszik,nem bulizik,nem dohányzik és nagyon kultúráltan tud beszélgetni,ezért döbbentett meg a dolog)

(#7) tildy válasza Sir Pocok (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Esküszöm pont ugyanezt akartam írni :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) SamIam


SamIam
csendes tag

Az öregekkel néha az a baj, hogy a saját jópár évvel ezelőtti normáik (ha nem az ifjúkori) között élnek, de nem mindegyik. Néha nehéz nekik elmagyarázni (elfogadtatni), hogy változik a világ. A mai "visszafogottabb" viselkedés is sértheti az önérzetét, világképét. Még nagyvárosban is, nemhogy vidéken. Talán gyorsabban változik a világ, mint szeretnék.

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

azért a helyesírásra ügyelnék (barát nő=barátnő, ilyenek)...

másik: sajnos sok idős ember nem kicsit van "elszállva", nagyon furán viselkednek, és ha valami bajuk van, akkor csakis ez a mocskos fiatalság az oka...

Az a jó, h hálistennek nem mind ilyen... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) Kareszovics válasza Pukkancs (#5) üzenetére


Kareszovics
addikt

Igazad van!

Mentális épségről egy rövid sztori:
nagyanyám nővére eü. tiszt volt a katonaságnál. Erre dédnagyapám kioktatta, hogy Ő jobban tudja; 4 féle vércsoport van: A B C D :Y :O :))

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11) philoxenia válasza Kareszovics (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát nem?
Végül is 4 féle van nem? :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) tildy válasza philoxenia (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

A 4-ben épp igaza volt, csak A B AB 0

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) philoxenia válasza tildy (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából még az rh is ott van, de akkor az ember még nem a majomtól származott.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet hogy bunkónak fogtok tartani, vagy ilyesmi, nem is az én mondásom, de egyetértek vele: "a kor nem erény, hanem állapot"
szóval attól, hogy valaki 60 éves, még lehet hogy 2 perc ismeretség után egy cseppet sem fogom tisztelni :U (persze alapban azért nem így van :) )

szerk.: eh látom már írták :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) aBONiE


aBONiE
csendes tag

Ezzel az írással csak egyetérteni tudok, ám mégsem bánthatóak az öregemberek.
Ha én konfliktusba kerülök egy öregemberrel, akkor általában ráhagyom a dolgot.
Néhányan nehezen ismerik el a változást, hát hadd maradjanak emg a saját világukban.

(#16) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Aki megöregszik - sok élet-tapasztalatot gyűjt össze ... nem szégyen meghallgatni őket - bölcsebbek mint sok kis fing fiatal egyetemet végzett diplomás... Mert ugye sajnos magyarországon mennyiségi diplomás van és nem minőségi - ott is tartunk ahol... sajnos !
Nagyon rossz felfogás felé irányítják embereket ... kezdődött amikor megtörtént a szocializmus leváltása.... nagyon nem így kellett volna . :F :((( :o :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.