Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) tildy válasza Ivan15 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez a resz orszagonkent valtozik, hozzairom, de mindenhol mas lehet. Attol fuggoen UK, Nemetorszag, Franciaorszag. Ne veletlenul irtam, hogy ennek mindenkinek egyenileg kell utanajarnia.

Pl.:
-a vegzettsegeket egy külföldi hitelesitett forditoirodaval le kell fordittatni, ott, ahol munkat keres (100-200€)
Egyreszt tobb helyen elfogadjak az otthonit is , vagy egyaltalan nem kell. Nekem itt sose kertek meg , penzkidobas lett volna.

-Sok munkaltato keri a születesi anyakönyvi kivonatot -ezt nem kell leforditani, de ki kell vinni
Ilyennel meg sosem talalkoztam, az anyakonyvi kivonatom nekem koszoni , jol van otthona szuleimnel

-Az elsö fizetes felvetelehez mar kell lenni egy külf-i bankszamlanak, de:
--az ELSÖ bankszamla csak akkor nyithato, ha van egy ottani bejelentett lakcim, a berleti szerzödest szlanyitaskor a banknak be kell mutatni

Az egyik munkatarsamnak 3 honappal kijovetele utan nyitotta meg a bank a szamlajat. Pinpongoztak egy sort, de a srac mar az elejetol kezdve dolgozott. A cegnel megbeszeltuk, hogy az en szamlamra jojjon a fizetese.
A masik, hogy UK-ben olyan, mint bejelentett lakcim nem letezik.

Most jön az xszer: Lakast csak akkor talalsz, ha van mar munkahelyed,
Uk-beli tapasztalat, hogy nem feltetlen kell munkahely, de tobb havi berleti dijat kerhetnek. Vagy neha az sem eleg ha van munkahelyed, kozuzemi szamla kell, hogy jojjon a nevedre. Elso kikoltozeskor ez erdekes.

-A lakasberleshez meg egy kiegeszites: a kaucio 2-3 havi berleti dij +az 1 havi berleti dij,
Nekunk itt elso helyen 2 het kaucio volt, utana pedig 1-1 honap. Plusz a berleti dij. Ahogy hallom a svedeknel ez joval magasabb , siman elkerhetnek 6 honapnyit is, plusz ott nem tudod azt megjatszani, hogy csak ugy kimesz, majd lesz munka, mert nem biztos , hogy fogsz tudni hol lakni.

Koszonom amugy a kiegesziteseket, de ezek orszagspecifikusak tobbnyire, ezert is irtam, ez valtozhat orszagrol orszagra, emberrol emberre. Utana kell jarni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.