Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lauda válasza tildy (#150) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd meg mi a cbsa es hogy lehet ott dolgozni. Almodni lehet, csak nem mindig erdemes. Az, hogy neki azt mondtak munkat lehet valallni a visaval, az igaz. Azt biztosan nem mondtak, hogy minden munkat el lehet vele valallni. Hogy olyan helyre akart menni, ahova nem alkalmas a papirjai miatt, az o baja, nem a kormanye.

(#152) Ivan15 válasza Lauda (#151) üzenetére


Ivan15
senior tag

De azt is irta a nö, hogy ö csak a sztorijat rakta ott fel, es az ottani blog szerkesztöje/felelöse -akit egyebkent nem ismer-, talalta ki a törtenetenek az ütösen hangzo cimet :)
((a nö posztolt törtenete az idezöjelnel kezdödik, a többi, pl a bevezetes is, a blogfelelös "müve" ))

[ Szerkesztve ]

(#153) Lauda válasza Ivan15 (#152) üzenetére


Lauda
félisten

Juj, beleolvastam a kommentekbe is, tenyleg had ne irjak semmit rola. :D

(#154) proci985 válasza Lauda (#151) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja. tanulság az, hogy pár munkahelynél lehetnek speciális kritériumok, emiatt érdemes a cégekkel is beszélni kiutazás előtt.

mérnökként/fejlesztőként az ember simán belefuthat az ember egy katonai beszállítóba, ott meg elég kemény kritériumok szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#155) Ivan15 válasza Lauda (#153) üzenetére


Ivan15
senior tag

Komment: 2012.11.03. 13:16:39
"A címet nem ÉN írtam. A blog készítője ad címet és alcímeket a poszthoz. " Ezt irta a nö. Ez eleg egyertelmü, akkor is, ha sokan goldoljak, hogy a helyeben ügyesebbek lettek volna

(#156) moncsikk


moncsikk
újonc

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Nyáron kiutazom Belgiumba a barátomhoz.Tervezzük az összeköltözést.
Milyen dolgokat kell elintéznem indulás előtt?
Olvastam korábbi kommenteket, célszerű útlevelet csináltatni.
A későbbi munkavállalás érdekében célszerű az érettségit lefordíttatni? A diploma eleve angol nyelvű is, esetleg arról kell másolatot készíttetni?
Ezenkívül van diákhitelem is :( A bankszámlám megmaradhat ha külföldre költözöm?

Minden információt várok! :)

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#157) tildy válasza moncsikk (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Szia!
A bankszamlaval kapcsolatos dolgot irtam a cikkben is, ez csak toled fugg, megtartod-e. Nekem is volt diakhitelem, en megtartottam es arrol utaltam .

Ha van diploma is, szerintem felesleges az erettsegit lefordittatni, kiveve, ha kintis tervezel egyetemi kepzest, mert akkor epp kerhetik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) Ivan15 válasza moncsikk (#156) üzenetére


Ivan15
senior tag

Kint kellene egy hivatalos forditast csinaltatni, Belgiumban 3 hivatalos nyelvet hasznalnak: hollandot, franciat es nemetet, -attol függöen, hogy melyik reszere költözöl, kerdezd meg a baratodat, hogy ott ahol ö lakik melyik nyelvet hasznaljak elterjedten- es abban a varosban egy hivatalos forditast az erettsegiröl, es a diplomarol is. Nezz körül, hogy van-e ott egy olyan miniszterium, ahol a külföldi vegzettsegedet honositjak, aztan allittass ki egy ottani honositast is, ha mar a hivatalos forditas meglesz (hivatalos kinti forditas nelkül nincs honositas). Jo lenne beszelni a fenti 3 nyelv közül az eppen aktualisan elterjedtet, ahol eppen lesztek.
-A magyar bankszamla maradhat

[ Szerkesztve ]

(#159) Ivan15 válasza moncsikk (#156) üzenetére


Ivan15
senior tag

-az ideiglenes külföldi tartozkodas bejelentese mar nem kell, viszont a TB-böl jelentkezz ki mielött elmesz. A TB honlapjan van hozza nyomtatvany.

(#160) tildy válasza Ivan15 (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem fordittattam le az erettsegit .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#161) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem tudom, hogy volt-e róla szó, ráadásul csak fél füllel hallottam és nem néztem utána, de állítólag változott a külföldön tartózkodók adózása.
Nem tudom, hogy igaz-e, de azt hallottam, hogy mind ideiglenes, mind állandó kint tartózkodás esetén (amennyiben kéred az adataid további kezelését), itthon is kell adózni a jövedelem után.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#162) tildy válasza Geri Bátyó (#161) üzenetére


tildy
nagyúr

Utana fogok jarni, szep lenne, ha szembemennenek az ezt kizaro egyezmenyekkel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#163) Lauda válasza Geri Bátyó (#161) üzenetére


Lauda
félisten

(amennyiben kéred az adataid további kezelését)

Ilyet nem lehet kerni, mert mindenkepp kezelik az adataid.

Masreszt honnan fogjak megis tudni, hogy dolgozom es mennyit keresek? Egy szoval irrealis keptelenseg.

(#164) Geri Bátyó válasza tildy (#162) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Sajnos elképzelhetőnek tartom, hogy igaz. A tranzakciós illetékkel is megkerülték az EU szabályozást.

Most beszéltem egy haverral. Ő sem tud biztosat, de azt mondta, hogy még nem lépett életbe, de már elfogadták a törvénymódosítást.
Azt mondta, hogy kb. 1 éve volt egy próbálkozás szolidaritási adó néven, de azt akkor elvetették.

(#163) Lauda: Már lehet kérni, hogy állandó külföldön tartózkodás esetén töröljenek a rendszerből. Ezzel megszűnnek az állam felé a kötelezettségek, de a jogok is és bár állampolgár maradsz, szinte lehetetlen a hazatelepülés.
Hogyha benne maradsz a rendszerben, egy csomó mindent kell(het) fizetni. Például, ha van a neveden ingatlan, akkor az után elég komoly összeget.
A keresetedet onnan tudják, hogy (ha jól emlékszem) köteles vagy adóbevallást készíteni akkor is, ha külföldön dolgozol.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#165) Lauda válasza Geri Bátyó (#164) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az volt, hogy mar nem lehet ilyet kerni, mert mindenkeppen benne maradsz a rendszerben?

Itt az a gond, hogy ha mondjuk kimegyek kecskepasztornak sziberiaba, akkor en nem fogok tudni rola, hogy itt szuletett ilyen torveny, hisz mikor kimentem meg nem volt ilyen, masreszt ha nem vallok be semmit, sosem fogja megtudni a magyar hatosag, hogy hany rubelt kerestem.

Most nem neked mondom, csak ugy elmelkedem ennek a torvenynek az eletkepessegerol. Vagy ha mondju kimesz az usaba, semmi ilyen adatot nem cserel a ket orszag egymassal, innentol fogva buko az egesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#166) Geri Bátyó válasza Lauda (#165) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Biztos, hogy ki lehet kerülni a rendszerből. Egy ismerősöm most kínlódott ezzel. Külföldön él 40 éve, kettős állampolgár. Pár éve örökölt egy házat és egy rakás pénzt kellett fizetnie, mert nem volt bejelentve. Próbálta, de több, mint 2 évbe telt, mire kapott magyar útlevelet.
Állítólag az új szabályozás még jobban megnehezíti a visszakerülést.

Mindig azt mondják, hogy a törvény nem ismerése nem mentesít. Ráadásul büntethetnek, ami bevétel! :(((
A neten olvastam (lehet, hogy nem igaz, mert nagyon durván hangzik), hogy az adóbevallás beadásának elmulasztása esetén, az éves jövedelem 50%-ára büntethetnek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#167) tildy válasza Geri Bátyó (#166) üzenetére


tildy
nagyúr

Mikor intezte? Marcius 1 elott lehetett kerni, hogy benne maradjon a rendszerben, elvileg most mar automatikusan benne marad. Nekem ugy jott le , nem lehet kerni a kikerulest, bde errol nem tudok biztosat.

Ha kettos adozast kizaro egyezmeny alapjan dolgozol valamelyik orszagban , ahol ez ercenyes, akkor nem is kell otthon adobecallast beadni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) Lauda válasza Geri Bátyó (#166) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem, csak olvasni ezt is azt is, igazibol most akkor hogy is van ez? :F

Valoban nem mentesit, de melyik orszage vonatkozik ram? Mondjuk emigralok congoba, leadok allampolgarsagot mindent, viszont eletem vegeig a magyar kozlonyt kell bujkalnom, hogy nem jott-e uj torveny? Egyaltalan miert kellene? Semmi kozom nem lesz az orszaghoz akkor mar, azon kivul, hogy ott pottyantam ki valamelyik szuleszeten. :W

(#169) tildy válasza Geri Bátyó (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

"A keresetedet onnan tudják, hogy (ha jól emlékszem) köteles vagy adóbevallást készíteni akkor is, ha külföldön dolgozol"
Ezt rosszul tudod. EGT tagallamokban dolgozva nem kell ilyet kesziteni, illetve azokban az orszagokban dolgozva sem,a hol ezt kizaro egyezmeny van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#170) Lauda


Lauda
félisten

[link]

Hat en nem tudom mi mososulhatott, de igen sok feltetelnek kell megfelelni, hogy a szemely egyaltalan szoba keruljon mint belfoldi illetosegu. Ha tobb mint 183 napot vagy kulfoldon, mar buko, ha nincs itthon lakcimed, mar buko, szerintem jobb lesz ennek utanakeresni, inkabb valami szenzaciohajhaszo terjesztheti ezt.

[ Szerkesztve ]

(#171) Avicularia válasza Geri Bátyó (#161) üzenetére


Avicularia
veterán

Vicces lenne :C
Nem köt semmi Magyarországhoz, nincs lakcímem ott, itt Svédországban befizetem az államnak ami neki jár. Mégis mi tud velem csinálni a magyar állam, ha törvényellenesen meghozzák mondjuk ezt a szabályt amit mondasz és én nem vagyok hajlandó perkálni nekik? Megbüntetnek? Elveszik az állampolgárságomat?
Ha ezt meglépnék abból marha nagy nemzetközi cirkusz lenne.

(#172) Lauda válasza Avicularia (#171) üzenetére


Lauda
félisten

Vissza kell koltoznod magyarorszagra es gyarban szalag mellett melozni 20 evet. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#173) Avicularia válasza Lauda (#172) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor menedékjogot kérek Szomáliában inkább :C

(#174) Lauda válasza Avicularia (#173) üzenetére


Lauda
félisten

:P :C

(#175) Coccolino_O válasza Geri Bátyó (#161) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Technikailag is életképtelennek tűnik ez a dolog.

(#176) proci985 válasza Geri Bátyó (#161) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez szembemenne a kettős adózást kizáró egyezményekkel (amelyik országgal ilyen nincs, ott eddig is elvileg mindkét helyre kellett fizetni), plusz technikailag is nehezen lenne kivitelezhető.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#177) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Próbáltam utánanézni a dolognak. Többen állítják, hogy hallottak valamit a tévében, de senki sem figyelt rá eléggé. A neten semmit sem találtam, ami alátámasztaná.
Az a baj, hogy csak remélni tudom, hogy nem igaz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#178) Anthy12


Anthy12
újonc

Akinek esetleg a költözéshez kell segítség, én őket tudom ajánlani! http://www.teherautoberles.eu/szallitas-koltoztetes/ Sok sikert mindenkinek! :))

(#179) #56230144


#56230144
törölt tag

Hali!

Tanácsokat szeretnék tőletek kérni kiköltözés ügyben, nyáron töltöm be a 18. életévem, és a jövőmet nem magyarországon képzelem el, a gond az, hogy semmit sem tudok a külföldre költözés menetéről, illetve, hogy miket kell elintézni. Még az sem tiszta, hogy melyik ország a cél, jól beszélek angolul, de más nyelvet is szívesen megtanulok ( legyen az akár francia, svéd, stb). A pénz az viszont problémás, mivel önálló keresetem még nincs, ezért 1 árva fitying nélkül gondolom nem érdemes elindulni a nagyvilágba.

A tanácsokat előre is köszönöm! :)

(#180) kraftxld válasza #56230144 (#179) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Öööö... elolvastad a blogbejegyzést? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#181) #56230144 válasza kraftxld (#180) üzenetére


#56230144
törölt tag

Igen, ezek szerint rosszul fogalmaztam.

Az érdekelne, hogy milyen végzetséggel érdemes egyáltalán kimenni? Na meg, hogy mely országok a "jók" :)

Én személy szerint svédországban, finnországban, vagy angliában gondolkodok.

(#182) kraftxld válasza #56230144 (#181) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha azt mondom, hogy Új-Zéland jó akkor ide jössz? :) Vagy ha azt mondom, hogy ide kell ápolónő meg sebész akkor holnapra meglesz a papírod? :D

Én elsősorban IT-ban mozgolódom, ha van normális végzettséged (magyar egyetem nem ide tartozik :D), gyakorlatod és pár gyártói vizsgád, valamint értelmes ember vagy jó problémamegoldó képességgel akkor nem annyira nehéz a dolog.
De legalább 500K indulótőke mindenképp kell még Angliához is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#183) #56230144 válasza kraftxld (#182) üzenetére


#56230144
törölt tag

Oké, köszönöm.

(#184) tildy válasza kraftxld (#182) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, igencsak ajanlott annyi. Teljesen valtozo, hogy kinek jon be, vagy sem az orszag maga.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#185) sagvary


sagvary
aktív tag

Érdekes, nem látom világosan ezt az esetet:

Itt lakom és itt is laknék.

Ha egy Uniós országban bejegyzett vállalkozás munkavállalónak alkalmaz, de itt kell dolgoznom neki, akkor gondolom ide adóznék, vagy nem?

A munkavállalásra vonatkozó szabályok is érdekesek, melyik jog szerint kell azokat figyelembe venni. A Kinti cégnek kinti költség lennék, én itt élnék, a számlámra jönne a fizetés. Lehet, hogy a kinti munkavállalási szabályokat lehet ilyenkor itt alkalmazni?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#186) Mimi2014


Mimi2014
újonc

Sziasztok!(németorszàg)
Igazàból szeretném megérdeklödni tőletek,hogy lehetséges-e ugy kiköltözni hogy van pènzem és màr kiis néztem az albérletet,de még munka nincs...viszont tényleg bőven elég pénzem van fizetni az albérletet
Kicsi babàval vagyunk és màr nagyon mennénk ....

(#187) m.pete


m.pete
újonc

Ha már minden fontos ügy el van intézve a nagy külföldi út előtt, csak a költözés maradt hátra. Kattints ide a stresszmentes, egyszerű költözésért: http://www.kavaikoltoztetes.hu/kulfoldre-koltoznel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.