Hirdetés

2024. szeptember 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [TheLázs:] ADHS

Hozzászólások

(#11) tDr1v3r válasza TheLázs (#10) üzenetére


tDr1v3r
veterán

SSRI-ből mást szedek: Scippa 10mg - ezzel kezdtünk pszichiáterrel még áprilisban, hátha a szorongás okozza az ADHD-s tüneteket. Felszabadultabb lettem tőle (iszonyatos szorongást kelt a rendezetlenség, figyelmetlenség ugye, főleg ha gyerekkora óta van), ezt szedem is azóta, csökkenteni csak akkor tudom majd ha eljutok pszichológusig, de az meg ki tudja mikor lesz.

Amit ADHD-ra szedek az a Bitinex: ez speciálisan ADHD-ra van kifejlesztve, atomoxetin tartalmú gyógyszer. Ebből 2x 40 mg-ot (12 órás eltolással) szedek, ez a noradrenalint növeli az agyban, nem lesz tőle kapkodó és rendszerezetlen, ugráló figyelmű az ember.

Én azt tapasztalom a Biti szedése óta hogy sokkal jobban fókuszálok: tudok egy dologra koncentrálni, összeszedni a gondolataimat, akárcsak rövidtávon is több dolgot megjegyezni (ez probléma volt nálam), sokkal effektívebbnek érzem magamat. Egy jó példa az, amikor elkezdtem szedni: céges projekt, egy fenékkel leültem reggel a Solidworks elé és daráltam szó szerint a projektet, csak akkor keltem fel a gép mellől amikor ebédeltem és elmentem barátnőmért a munkahelyére. Ez ilyen napi 10-12 óra munka volt konkrétan.

Terápiát nem próbáltam: lakhelyemen csak pszichiátriai rendelés van heti 1x, megyei szinten nem vagyok jogosult pszichológusra (Siófok és Kaposvár is elutasított) - de ha jogosult lennék sem hiszem hogy tudnának ezzel terápiás keretek közt foglalkozni, itthon azért még elég ismeretlen terület ez, diagnosztikát is nagyon kevés helyen csinálnak. Tervben van hogy nagyvárosba költözök (Veszprém - most is innét pötyögök), talán lesz lehetőség terápiás módszereket is kipróbáljak (Székesfehérváron van rá doki, fél óra út ide), de először sikerüljön állást találnom helyben...

Melyik országban élsz?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [TheLázs:] ADHS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.