Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hogy végre szó esik a (még éppen hogy) hordozható gépekről, az utóbbi időben úgyis rendszeresen előjött a téma, hogy van-e létjogosultsága, praktikus-e, kell-e, kinek kell egyáltalán. :)

Végre megbeszélhetjük.

Egyébként jó lett volna egy összehasonlítás valamilyen kicsi, halk, de mégi erős asztali konfiggal is, bár tudom, hogy ilyenekről rendszeresen vannak tesztek (pl:[link]).

Szerk: egy hiba így első átfutás után: a Clevo óriásgép kapcsán említett kijelző információ szerintem téves: ''WXGA+ (azaz 1680x1050 pixel)''. Ha jól látom, kimaradt egy S betű.

Az AirBus-os hasonlat viszont nagyon ül. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) VargaI válasza parandroid (#1) üzenetére


VargaI
senior tag

az biztos, hogy abból a szempontból praktikus, hogy ''kicsi'' egy asztali géphez gépest, viszont az 4 db kis venti az mennyire hangos, mert 1-1 olyan kis szuttyó is úgy tud süvíteni notiban, hogy csak na, nemhogy 4 :(, meg esetleg tűzálló munkalap kell alá? :DDD (gondolom melegszik mint állat :( ), viszont hamár leg-leg gépet akartak csinálni, akkor miért nem Turion 64 X2 van benn? :F (csakhogy maradjunk AMD-nél :P)
amúgy jó a cikk, grat :R

szerk: ha esetleg lehet majd ilyet kapni Mo-n, remélem foglalkoztok kicsit komolyabban vele mert 18k körüli árával nagyon ütősnek ígérkezik ez a kari (hát még ha a plusz pipe-okból be lehet majd kapcsolni is benne valahogy :DDD)
[link]


[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3) várnarancs


várnarancs
addikt

Hát ez az idő is eljött. Szerintem az egyetlen gondja az hogy nagyon nehéz, marha nagy és hogy nem játszom Oblivionnal:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#4) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Brutálisan néz ki ennek a Clevo notesznek a belseje. Az embernek olyan érzése van, mintha ki tudná pattintani a helyükről az összetevőket. :))

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5) parandroid válasza Csiborbogár (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy másik portálon készült róla még egy hasonlóan sokkoló kép:

[kép]

:D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) CSorBA


CSorBA
őstag

Én arra lnnék kíváncsi, hogy egy ekkora erőgép, mennyit bír egyhuzamban, mondjuk ha épp tomb raiderezek a vonaton.... Mert gondolom zabálhat rendesen.... :) :R

(#7) parandroid válasza CSorBA (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sürgősen felejtsd el azt, hogy akkuról bármennyit is kibír. Akár ki is hagyhatták volna belőle az akkut. Talán egyfajta szünetmentes tápként felfoghatod, ami esetleges áramszünet esetén lehetőséget ad, hogy ments mindent, és szabályosan leállítsd a gépet.

Ez a gép nem arra van, hogy vonaton játssz vele. Már csak azért sem, mert 8 kilót és ekkora méretet nem egyszerű ölben taratni. Láttad a képet, amit az előbb linkeltem?

Egyébként ajánlom figyelmedbe a kategória elnevezését: DTR, azaz desktop replacement.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) VargaI válasza parandroid (#7) üzenetére


VargaI
senior tag

6.6 kg :P , de akkor is sok, az a kép, amit linkeltél az nagyon dúrva, amikor rátettek egy szubnotit :Y

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#9) radírfej


radírfej
senior tag

megdöbbentő ez az sli-s csoda... lanpartik sztárja.

''A Clevo notebookban dübörgő SLI 1280x768-ban, HDR-rel és anizotropikus szűréssel percenként 24 képet tudott a monitorra varázsolni, ami tisztességes eredmény''

itt nem másodpercenként 24 képről van szó?

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#10) CriticalHit válasza parandroid (#7) üzenetére


CriticalHit
őstag

De miért akarnám kicserélni a desktop-t egy 3x annyiba kerülő de azonos teljesitményü desktop replacement-re?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#11) parandroid válasza VargaI (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Itt már inkább a befoglalóméret és a súlyozása problémás a gépnek. Egyszerűen nem tudod ölben tartani. Ez arra való, hogy asztalon használd. És a melegedésről még nem si beszéltünk. :) Még asztalon sem ártana alá valami brutális notebook hűtőpad, ha létezik egyáltalán ilyen méretben...

CriticalHit: miért engem kérdezel? Nekem szubnotim van. :P

Másrészt hadd idézzem Rudi és Renwick utolsó mondatát: ''Tömegtermék aligha lesz belőle (és nem csak az ára miatt), kuriózumnak viszont tökéletes.''. Ez a gép egy techdemo. Sem több, sem kevesebb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) paleinho válasza radírfej (#9) üzenetére


paleinho
senior tag

percenként 24 kép még 1 diavetítőnek is égő :D

(#13) Loretto


Loretto
veterán

Kíváncsi vagyok mennyi marad ebből a gddr3-as 7600GS-ből az üzletekben, igen igen megéri.
Ami a notit illeti: wow nem eccerű. Nem melegedett eza monstrum?
Nem tudom mennyi időre járt nálatok a noti, de lehet egy külön cikket megért volna.

Soirée...

(#14) _seth_ válasza parandroid (#7) üzenetére


_seth_
veterán

Az enyém is DTR na de nem ennyire :D

Vszeg a hátizsákban van egy autóakksi amiről megy 30 percet :D

Ui.:

Bemutatókon lenne értelme ekkora kijelzőnek de oda nem kell erőgép... játszni meg minek egy ilyen gép amikor feléből jobbat lehet csinálni asztali gépből szal nem tudom mire jó...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15) VargaI válasza parandroid (#11) üzenetére


VargaI
senior tag

csak a pontosítani akartalak ;), amúgy szerintem én is ezeket írtam :U


Loretto: és a 2-es hsz-ben belinkelt 7300GT?

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#16) shev7 válasza CriticalHit (#10) üzenetére


shev7
veterán

mert nem akarod nezni a csunya hazat, es ha nem kell a gep, akkor el akarod tenni az asztalrol. Egyebkent en akkor sem vennek ilyet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#17) parandroid válasza shev7 (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szép számítógépházat kell venni. ;)
Manapság ez szerencsére már annyira nem nagy ügy.

Egyébként ekkora felárat (értsd: egy hasonló teljesítményű asztali gép árának dupláját) a helytakarékosság és a hordozhatóság sem ér meg. Ennek a gépnek egyedül a felvágás a célja: a gyártó felvág vele, hogy ilyenre is képes, a vevő pedig felvág vele, hogy ilyenje van.

Elnézést, ha ez sértő valakinek, de egyértelműen erről van szó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) ody42


ody42
senior tag

korrekt lett volna, ha esetleg a Clevo hangjáról, és melegedéséről is szóltatok volna, szerintem abban is rekorder...

(#19) ody42 válasza parandroid (#17) üzenetére


ody42
senior tag

hát igen, a Clevo mondjuk ilyenekre felvághat, minőségre már annyira nem... :(

(#20) twollah


twollah
nagyúr

A Clevo M590kba igazan be lehett volna tenni egy normalis meretu billentyuzetet, mert a notebook bill. eleg furcsan nez ki azzal a vastag kerettel.

[link]

A fotos latszodik a TFT kijelzo bal harmadaban, erre oda lehetett volna figyelni.

[link]

Itt mar egy kicsivel kevesebb latszodik a gyurott lepedobol ami a feher hatteret adja a fotozashoz, de meg mindig latszodik a kijelzo bal felso sarkaban.

[link]

A hangrol nem ejtett az ismerteto egy szot sem.
Legalabb 5 azaz ot ventilator van a gephazben elrejtve, es meretuk alapjan nem arrol hiresek, hogy halkan vegzik a dolgukat.

[link]

(#21) CriticalHit válasza parandroid (#17) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tökéletesen egyetértek. Tech demo. Szépen mutat a nappaliban.
A subnoti-nak ezerszer több értelme van.
Viszont ez a Razor Krait egér jónak tünik.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#22) Renwick válasza twollah (#20) üzenetére


Renwick
őstag

Fotós sehol nem látszik a képeken, amit látsz tükröződni a kijelzőn, az a reflektor, meg a derítőernyő. Glaretype kijelzős notiknál állandó probléma ez a tükröződés miatt, némi fotóstoppolás árán eltüntethető, most ez a művelet kimaradt, máskor nem fog.

A noti hangja idle üzemmódban bőven elviselhető, full terhelésen már jól hallatszik, de ekkor már nem csak a ventik zúgnak, hanem valami más, furcsa zaj is hallatszott, amit Rudi kolléga a hörgéshez hasonlított. Hiába no, biztos erőlködött a noti... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#23) eXodus válasza parandroid (#5) üzenetére


eXodus
őstag

Hát ezzel nem csak a neten lehet szörfözni. :R

(#24) parandroid válasza eXodus (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, sőt, ha már a vonaton lévő használat felmerül, mint alternatíva, akkor nagyszerűen megfelel amolyan pótasztalnak: kiteszed az öledbe, kipakolod rá az uzsonnát, és az egész család meg tud róla szalonnázni. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) rudi válasza twollah (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Szánalmas vagy kedves barátom ;) A ''lepedő'' és a ''fotós'' amit látsz, az a stúdiólámpánk. Egy 19 colos kvázi tükröt nem olyan egyszerű lefényképezni, pláne nem úgy, hogy közben a sötét részleteket is el kell kapni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi


rudi
nagyúr

Szerkesztés közben kimaradt a hanggal kapcsolatos bekezdés a végéről.

Lényeg, hogy nem volt hangosabb mint egy X1900 XT Crossfire, de mivel az egész SLI rendszer a jobb tenyér alatt lapul, zavaró volt a hnagja. Melegedni nem melegedett különösebben, mert, ahogyan a képen is látható, vagy egy kilométerniy heatpipe osztja szét a meleget hatalmas felületen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza eXodus (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Elsőre nekem is ez ugrott be, nagyjából akkora mint a hullámlovagláshoz használt feles deszkák :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) DaSilva válasza parandroid (#1) üzenetére


DaSilva
senior tag

dtr gépeket elsősorban nagyvállalatok vesznek vagonszámra a mobilitást különösebben nem igénylő alkalmazottak számára. Mert:
- jó (számítási-)teljesítmény/ár arány, vetekszik a desktop gépekével
- alkalmazott szépen hazaviszi a munkáját, és otthon befejezi
- éjszakánként nem maradnak gépek tele érzékeny adatokkal a cég telephelyén

A nagyobb mobilitást igénylő alkalmazottak aránya sehol nem haladja meg a 10-15%-ot, ezért marhaság azt a marketingmaszlagot morzsolgatni, hogy ''a trend a nagyobb mobilitás felé mozdul''. Integrált cuccokat könnyebb gyártani, összeszerelni, nagyobb a haszon rajtuk, ennyi. De a nagyfogyasztók arányban nem fognak többet venni a drága TL gépekből, ha egyszer semmi szükség az extra fícsörökre.

huss, fohászom száll feléd

(#29) parandroid válasza DaSilva (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dolgoztam pár nagyvállalatnál, meg beleláttam pár másikba, de eddig mindegyiknél HP, IBM és Dell TL gépeket láttam. Ezek biztos nem tudnak még valamit, amit pedig ezek szerint tudniuk kellene.

Egyébként egy DTR gép ára vetekszik a TL gépek árával, ezért ezt az érvet kilőhetjük - nem Acer, Gericom és FuSi Amilo DTR-ekről beszélek, azok lehetnek olcsók, egy nagyvállalat akkor sem fog feléjük sem nézni. teljesítményben mindazonáltal a VGA-t és a monitor méretét kivéve hozza egy TL gép is a DTR szintjét, VGA-ra szinte egyáltalán nincs szükség, kivéve a speciálsi alkalmazási területeket, a TFT pedig egy dokkolóval (amit a cég úgyis megvesz) és egy asztali TFT-vel megoldható.

A cég telephelye őrzött, zárt, illetéktelenek be sem léphetnek, belépőkártya nélkül még az alkalmazottak sem, és egyébként is sokkal egyszerűbben cipelnek egy TL gépet, mint egy DTR-t, nemcsak haza, hanem üzemen, gyáron belül is, ezzel megint két érvet letudhatunk.

A mobilitás értelme itt elsősorban a munkavégzés pontos helyének rugalmas kiválasztásában van, illetve abban, hogy az esetleges megbeszélések, telefonos, vagy videókonferenciák során (amik jellegükből adódóan egy asztalnál nemigen bonyolíthatók le) ott vannak-e a szükséges adatok a usernél. Ez már lassan középvezető szint alatt is elvárás nagyvállalati szinten.

Ezzel együtt természetesen vannak olyan pozíciók (asszisztens, recepciós, operátor, javító, mittudomén), ahol jellemzően helyhez kötött munkát végeznek, ilyen helyeken valóban felesleges a notebook egyáltalán, egy vékony/vastag kliens talán a legköltséghatkonyabb megoldás.

DTR gépet egyedül tervezéshez kapcsolódó feladatok ellátása kapcsán találhatok praktikusnak, de a business class DTR munkaállomások Dell D800, HP nc és nw 8000 sorozat, esetleg IBM ThinkPad T4xP széria annyira drágák, hogy még a nagyvállalatok is meggondolják, hogy melyik alkalmazottnak adnak ilyet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30) twollah válasza rudi (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Na erre lettem volna kivancsi.

(#31) twollah válasza rudi (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Mashol le birjak jol fotozni, no mindegy...

A baratod meg nem vagyok, fokepp nem kedves.

[Szerkesztve]

(#32) rebel56 válasza twollah (#31) üzenetére


rebel56
tag

Érdekes, hogy nem a ''szánalmast'' kérted ki magadnak. ;]

(#33) Renwick


Renwick
őstag

Písz srácok, lesznek retusált képek, eltűnik a derítőernyő a képről, mindenki boldog lehet és elégedett... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#34) parandroid válasza Renwick (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyjátok a fenébe. Engem speciel sokkal jobban zavar, amikor valami teljesen oda nem illő, az egész monitort kitöltő képet fotosopolnak rá a szóban forgó gépek kijelzőjére.

Így legalább egyértelmű, hogy nem marketingfotóra vágtok fel, hanem tényleg nálatok volt a gép, és ti fényképeztétek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) twollah válasza Renwick (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Az elejen igy kellett volna kezdeni.

Nem kapkodva hanem szepen nyugodtan megcsinalni mindent a legjobbra, es ugy kiadni a munkat a kezeitekbol.

(#36) twollah válasza parandroid (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Pl.: Macos kepe egy PC konfiguracio melle az nagyon tetszik.

(#37) parandroid válasza twollah (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egyszerűen eszükbe sem jutott, hogy ez bárkit zavarni fog...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) twollah válasza parandroid (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem, szerintuk, szerintem.

Sok, illetve nagyon sok melo vissza lett mar vagva, mert a keszitoje azt hitte, hogy szerinte a megrendelo nem fogja eszrevenni a hibat.

De eszrevette...

Vagy normalis melot adsz ki a kezedbol es buszke vagy ra, vagy szart, de akkor vallalod a hiba(k) kovetkezmenye(i)t.

Nalunk ez a nyomdaszatban igy megy.

[Szerkesztve]

(#39) parandroid válasza twollah (#38) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mindenhol így megy, de ne offoljuk szét a témát. Lehetne erről még beszélgetni sokáig, de nem ér annyit. Részemről lezárva az ügy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) emvy


emvy
nagyúr

1680x1050 19''-on égő, szerintem. Ekkora felbontás 15.4''-en normális, körülbelül.

while (!sleep) sheep++;

(#41) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

az én véleményem a Clevo SLI notijárol:
ez ugye egy DTR de inkább presztizs DTR mintsem használatra való cucc.
Ez egy kihivás volt a notebook gyártóknak. A kérdés szerintem az volt csak hogy ki tudja elöször megcsinálni. Ők nyertek de ez másról szolt szerintem.

Nem sok olyan embert tudok mondnai aki ilyet venne... talán fatality?!?! csináljunk egy Clevo+fatality notit és van rételme és a lanokon sokat is LÁTHATNÁNK nade 900.000-ért?!:DD ennyi

Mellesleg ma már tényleg szép házak és monitorok vannak. Ennyi zséböl összerakok egy 19es Eizoval ellátott gipet.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#42) parandroid válasza TexT-BoY (#41) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék, nem te találtad fel a spanyolviaszt: [link]. Az az igazság, hogy ez az Alienware gép is ugyanez a Clevo, csak gamer-körökben ismertebb a neve, jobban cseng, és így jobban el tudják adni.

Az, hogy kik vesznek ilyet (vagy kik szeretnének ilyet), azt hiszem a kapcsolódó topikból ([link]) remekül lejön.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43) twollah válasza emvy (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat igen az 1600x1200 az jobban hangzik.

Mindegy annak kell orulni ami van.

(#44) rudi válasza twollah (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne aggódj, csak szófordulatnak szántam a barátos dolgot. Most viszont örülhetsz (vagy nem tudom milyen érzést vált ki belőled).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Efbialy válasza Renwick (#33) üzenetére


Efbialy
tag

Nehogy már az ő kedvéért plusz munkát végez...
X ezer olvasóból csak őt egyedűl zavarja, más észre se vette...

Egyépként meg ez egy informatikai online magazin nem a képek 100%os tökéletesége miatt olvasuk (szerintem).

És én inkább megköszönöm hogy ilyen szép képekkel illusztráljátok a cikkeket :R

(#46) parandroid válasza twollah (#43) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali gépen, igen, jó lenne, de ott még erre is ritkán képesek 19''-en. Notiban ezt már 15''-en is meg tudják oldani. Mondjuk nem olcsó, az biztos.

Megint más kérdés, hogy egyáltalán szükség van-e ennél nagyobb felbontásra?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47) DaSilva válasza parandroid (#29) üzenetére


DaSilva
senior tag

abban a cégben pedig, ahova én láttam be, negyvenezren dolgoznak, és az utazós mókusok kivételével mindenki előtt 15,4-es pavilionok figyeltek.
biztos ők sem tudnak valamit.
hint: aki lecsap ötmillió dolcsit a pultra, nyílván 'más' supportot kap még ezekhez is, mint Jóska a mezőről.

''A cég telephelye őrzött, zárt, illetéktelenek be sem léphetnek''
és különben is a Holdon van, nem?
Sok kényes adat egy helyen, az egy biztonsági kockázat, akkor is, ha egy hadsereg őrzi.

huss, fohászom száll feléd

(#48) parandroid válasza DaSilva (#47) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, azért a 15,4-es Pavillion az még nem igazán DTR kategória, még ha nem is TL gép. Általában egyszerűen csak asztali notebooknak szokták hívni. A DTR az legalább 17'', és többniyre bika grafikát és a bilentyűzete miatt (ha már úgyis nagy a tepsi) numerikus billentyűzetet kap. És még mindig nem több, mint 3, de max 3,5 kiló. Össze sem lehet őket hasonlítani ezzel a Clevo szörnyeteggel, vagy ha már Pavilliont említettünk, akkor az ő DTR modelljükkel, a zd8000 sorozattal, vagy az új HPQ nx9400-akkal.

Egyébként ez itt volt Mo-n? Csak mert nem gondoltam volna, hogy itt céges flottákat építenek a nálunk amúgy fehér hollóként ritka (vagy a mezei userhez csak remarketed-ként és asis-ként, vagy egyenesen használtan bekerülő) Pavillionokra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) DaSilva válasza parandroid (#48) üzenetére


DaSilva
senior tag

nem Mo.
nekem minden dtr, ami három kiló és 14,1 fölött van.
A cégek nem kategóriára mennek rá, hanem olcsóságra, és ebben mindenhol a 15,4 a legjobb.

huss, fohászom száll feléd

(#50) parandroid válasza DaSilva (#49) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én voltam szerencsés az eddigi cégekkel, mert amit én eddig tapasztaltam, ott a TL notebookok voltak általánosak.

Amúgy a tapasztalatom épp az, hogy messze nem a legolcsóbbat választják, a support sokkal többet ér nekik. De mondom, lehet, hogy én kerültem csak szerencsésen válogatott cégek közelébe.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.