Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Idegenvezetés. Mindig engem találnak meg, talán mert folyton az emberek arcába bámulok (érdekel, kiben-mit látok). Nemrég majdnem el is kalapáltak miatta (na nem a turisták), de kidumáltam magam.

Szóval még sütött a nap, olasz rendszámú kocsi áll a munkahelyem előtt, fickó kiszáll és kérdi egy térképpel a kezében: "Balaton"? Nem akartam mondani, hogy ahhoz még sokat kell menni innen Pestről, különben is sem volt rá energiám, úgy tettem mint aki nem érti és mentem tovább. Nem azért mert g.ci vagyok, csak hát a tudásom kevés lett volna az útbaigazításhoz.

Most az ősz közepén a metrón talált meg pár külföldi, és kérdezték a térképpel a kezükben: "Parlament"? Mutattam most hol vagyunk és aztán odaböktem, amikor szembesültem azzal, hogy valami nagyokos Országház néven tüntette fel nekik. Jót nevettem magamban. :) Nem is tudom nagy hirtelen, hogy például Londonban vagy Párizsban is ezer különböző névvel lehet illetni egy-egy híresebb látványosságot, vagy csak nálunk? Őszintén szólva tojok rá, csak felmerült bennem a kérdés.

Köszi a remek hangulatot, kíváncsian várom Rose-Mari történetnek folytatását! :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2) potyautas válasza petipetya (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"Jozefvarosz rélvéjsztésön?" - kérdezte egy fiatalember a megfelelő helyen. Elég volt mutatnom az épület felé.
Svájcban, Romanshorn utcáján érdeklődtek tőlem és Sanyitól. Mondtam, hogy "auslander". Erre Sanyi még hozzátette, hogy "ungar" Ezt már nem kellett volna! :)

(#3) petipetya válasza potyautas (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha ez két különböző eset, akkor értem és vicces. :) Mi volt a baj az ungar szóval?

Ha ez egy történet, akkor avass be.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) potyautas válasza petipetya (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egymástól független két esetről van szó. .

Hogy mi a baj a magyar voltunkkal? Ha tudtunk volna segíteni, akkor semmi. Így bőven elég, hogy külföldiek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#5) petipetya válasza potyautas (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tetszett, és pont. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) astrojoe12


astrojoe12
tag

Rhe

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.