Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

Ezt javítani kellene:

"Vesézzük ki mit is kapunk 2990Ft-ért magyar áruházban jelenleg kapható filléres ajánlat kivesézése"

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Pont annyit ér amennyi az ára.
Ugy látom lassan szinte csak kétféle kategorai lesz a "menő", fiataloknak simizős androidos mindenxart megosztani képes mobil,a másik meg az amivel lehet telefonálni,olcso és mégegyszer olcso.

(#4) noisia


noisia
aktív tag

Az érdekelne, hogy bejövő híváskor illetve sms olvasáskor mekkorák a betűk/számok, mert a muterom ezeket olvassa le nehezen a kijelzőről?! (nem valami jó a szeme, csak szemüvegben lát normálisan).
3 rongyért megvenném neki, ha olvasható minden.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#5) BandiHUN válasza Silentfrog (#2) üzenetére


BandiHUN
veterán

azért még ott van pl.a sonyericsson a walkmancuccaival,a samsung az érintős,de még nem oprendszeresekkel...de egyébként igazad van,ezek már kifutók jobbára.
De ez is a trend,van akinek csak alapra kell teló,sms-mms-telefon(na jó,még befigyelhet egy kis zene,rádió,java játék,wap horoszkóp-rövidhírek-időjárás esetleg,de ritkán),a többiek pedig már többet akarnak,a komolyabb netelőfizuért igazi netet akarnak a telón látni is,szeretik bűvölni a kütyüjüket,stb.
A középmezőny sose szólt ígyse a jó ár-érték arányról se a komoly tudásról,nyugodtan mehet a süllyesztőbe,a legtöbben a design miatt vettek ilyeneket,villogni,hogy "jobb,mint az átlag",de összességében a középkategória mindigis csalódást okozott,gyorsan avult,a tudását meg fél év múlva megkaptad féláron.Pont arra volt jó,hogy sokminden legyen benne,de ilyen ezermester Mekkelek módon,semiiben sem voltak azok jók.
Most legalább elválik,kit érdekel a kütyüje,viszont az ár miatt szerintem jobban járnak a "vacillálók" mert átgondolva sokan nem adnak a felsőbb cuccokért,amennyik,és egy olcsó modellt választva legalább később rájönnek,hogy jól döntöttek,nem eladják a középkategóriát a kihasználatlanság miatt,stb,pénzt bukva a dolgon.

Egyébként sok ember igazából el se gondolkodik,aki épp egyszerűbb mobilt tart,de mellé persze megveszi a netbookot,gps-t,mp3-at,hogy adott esetben sokkal többet elkölt kütyüre,mint aki vesz egy komolyabb telefont,ami adott esetben teljesen pótolja a fentieket,természetesen az alkalmi használóknál.És még a táska sincs tele szirsz@rral...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#6) #43960832


#43960832
törölt tag

Tisztelt cikkíró! :)

Én is gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán, viszont tudni szeretném, hogy a telefon GPRS képes-e. Látom, hogy van wap böngésző, de nem írja, hogy milyen adatkapcsolatot használ.

(#7) Lars válasza BandiHUN (#5) üzenetére


Lars
őstag

Hát nem tudom, lehet hogy én egy réteg felhasználó vagyok, de én tökéletesen elégedett vagyok az s60-as nokia 6120c-vel. Az is a problémám, hogy ha kikopik, akkor jelenleg nem találok helyette normális alternatívát. Érintőst nem vennék, mert az üzemidő fontos, és 1-2 nap nekem nagyon kevés. Ha normálisan használsz egy ilyen okost, akkor az naponta kér enni.
Egy normális naptár, aktív készenlét, esetleg wap, ha meg akarom nézni mi lesz este a tv-ben, amiről lemaradok. Ezeket viszont ezek az egyszerűek nem tudják, vagy csak erős kompromisszumokkal, az érintős még sokminden mást is tud, de ott az 1-2 napos töltögetési procedúra ...

(#8) joergie válasza #43960832 (#6) üzenetére


joergie
őstag

A leírás azt írja, hogy egyes modelleknél van WAP, és GPRS. Namost ez nincs benne az egyes modellekben, nem is írtam róla, nem is kerestem a menüben, és most megnézve nincs is WAP opció, szóval ez van.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#9) #43960832 válasza joergie (#8) üzenetére


#43960832
törölt tag

Rendben, köszi, hogy megnézted. :R Akkor ezt most kihagyom.

(#10) joergie válasza noisia (#4) üzenetére


joergie
őstag

Az a helyzet, hogy egyik sem nagy. SMS-t 8 sorban jeleníti meg(képzeld el egy 160*128as kijelzőn), és bejövő híváskor is ugyanakkora betűkkel írja ki a hívó nevét/telefonszámot, viszont van bármely billentyűre felvevő beállítás :)
Csak tárcsázásnál dupla sor nagyágúak a számok. Ahogy elnéztem, nincsen olyan lehetőség, hogy növeljem a számok/betűk méretét.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#11) noisia válasza joergie (#10) üzenetére


noisia
aktív tag

Köszi, akkor valszeg felejtős :S ...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#12) Silentfrog válasza BandiHUN (#5) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sajnos pont az kell elcsökevényesedni ami számomra fontos,mégpedig a fényképező
Pont a minap ujitottam egy "T"-s mobilt mivel lejárt a hüségnyilatkozatom és ha aláirok még két évet akkor szinte ingyen kaphatok mobilt.
Gondoltam kihasználom
Be is mentem a "T" be és mondtam,hogy olyat szeretnék mint a régi/nokia n82/ csak androidos és érintőképernyős kivitelbe,ha már uj akkor ennyivel szeretnék többet.
Nekem nagyon fontos a jo fényképező a telefonba, xenon vakuval.
Azt mondták olyan hogy érinőképernyős android op. rendszerrel xenon vakuval a legolcsobb 130 ezer forint.
Igy vettem 9 havi részretle,havi 2000 forint törleszővel 1900 beugro részlettel egy samsung galaxy minit.
Igy kb 23 forinba jön ki ráadásul részletre.
Kérdeztem az elado hölgyet,hogy szerinte miért kerül egy szinte ugyanolyan tudásu telefon mint amit vettem csak xenon vakus majd 100 ezer forinttal többe?
Persze nem is vártam érdembe választ,hisz nem ő kalkulálja az árakat.
Igy jutottam el oda,hogy vagy egy ilyet veszek mint a cikkbe legközelebb vagy kiadok 130 ezret egy olyanért ami tudja az elvárásaimhoz mért dolgokat.
Valszeg egy sima tapizos telo lesz ha ez/ezek kifujnak.

(#13) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Ennyi pénzért simán jó. Telefonálni sms-t írni lehet vele ha, csak ha ezt töröd hányod stb össze legalább nem sajnálod.

(#14) zseko válasza BandiHUN (#5) üzenetére


zseko
veterán

Egyébként sok ember igazából el se gondolkodik,aki épp egyszerűbb mobilt tart,de mellé persze megveszi a netbookot,gps-t,mp3-at,hogy adott esetben sokkal többet elkölt kütyüre,mint aki vesz egy komolyabb telefont,ami adott esetben teljesen pótolja a fentieket,természetesen az alkalmi használóknál.És még a táska sincs tele szirsz@rral...

Tulajdonképpen egyetértek veled, de: próbálj meg egy komolyabb telefont mindenre használni, akár csak egy napon keresztül is - nem fog sikerülni. Azért nem mindegy, hogy a telefonon a gps leszívja az aksit 4-5 óra alatt, vagy a gyári kibír 18-20 órát. A zenehallgatással tovább bírja ugyan, ám az is a telefonálás elől veszi el az energiát, míg a gyári szintén kibír 18-20 órát. A netbookról nem tudok nyilatkozni, arra még sosem volt erős ingerem hogy vegyek egyet. De egy iPad-et vagy Galaxy tab-et elfogadnék :D

Amíg szándékosan ilyen gyér aksikat gyártanak a mobilok mellé, mert fontosabb a vastagság mint az üzemidő, addig nem látom értelmét mindenre telefont használni, hiába tud mindent.

HR24.hu

(#15) rep3at


rep3at
őstag

Ennyiért jó vétel, de semmi több. Jó lett az első cikked.

Forward thinking. كرر

(#16) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Milyen a kijelző kint? Napsütésben látszódik belőle valami? Sejtésem szerint semmi.
Kipróbálnám, hogy a szoftver milyen gyors, ha kiválasztok egy menüt, akkor hogy működik.

Már évek óta gondolkozom azon, hogy kellene építeni egy igazán jól használható, de olcsó mobiltelefont! Egyik gyártónak sem jutott még eszébe???

- Monokróm kijelző, ami a napon is látszódik.
- Nagy betűk, számok a kijelzőn
- Legalább 1 hetes üzemidő
- Nagyon gyors alapszoftver

Fényképezőgép, java, csengőhangszerkesztő, játékok, wap, fölösleges teljesen. Akinek ilyen igénye van, az úgyse ilyet vesz, nagymama meg nem is tudja elindítani ezeket.

Legyen rendben az ébresztője, legyen jó a hálózati kapcsolat, minőségi a mikrofon és a hangszóró.

Kész.

Ez annyira lehetetlen feladat a mobilgyártóknak? Vagy igény nincsen rá?

(#17) Lars válasza Krugszvele (#16) üzenetére


Lars
őstag

Ezeket már megcsinálták. Nokia 5110, 3310,3330 6210, 6310.
Említhetném az Ericsson márkát is, mondjuk r320 t29, stb.
Szerintem ha valakinek eszébe fog jutni bármelyik típus újra gyártása, elég komoly haszonra tehetne szert. Igaz, manapság nem árulhatják annyiért, mint anno.

(#18) Bdanyy válasza Silentfrog (#12) üzenetére


Bdanyy
addikt

Xenonos android 130-ért? Igazából 2 motorolán van csak xenon amik androidosok, de itthon nem kapni T-nél.

A galaxy mini meg egy 130 ezres között azért van különbség pl kijelző (méret, felbontás, technológia, felbontás sokat számít mert mini kijelzőjén nem minden program megy), proci (armv6 gpu nélkül vagy armv7 gpuval jobb utasításkészlettel), ram mérete, kamera, anyagminőség, hangminőség, support, egyéb szolgáltatások stb.. :)
Olyan mintha N82-t hasonlítanád mondjuk E50-hez :)

De tény, jó kamerás androidos telefon nem létezik, sajnos. Régi N széria szintjét, vagy akár innov8-et a legjobbak sem érik el.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#19) Balage21


Balage21
tag

Lassan 2 éves Nokia E52-met nem tudom mire cserélném le...

(#20) Silentfrog válasza Bdanyy (#18) üzenetére


Silentfrog
veterán

Konkretan nem tudom mit akart ramsozni ahogy mondta az arat belefolyttam a szot

(#21) Bdanyy válasza Silentfrog (#20) üzenetére


Bdanyy
addikt

Közben eszembejutott, én a WP7-es HTC Mozartra tippele, az xenon vakus, de élmény megnézni a képeket, milyen rosszak :DD De ez t-mobilenál jellemző az eladóknál, hogy ami HTC az biztos android.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#22) rep3at válasza Silentfrog (#12) üzenetére


rep3at
őstag

Sajnos mostanában kezd elcsökevényesedni a telefonok fényképező mivolta (régen nagy divat volt a "felőlem telefon, felőled kamera" design, sajnos ez is eltűnt mára, gyengébb képminőség, minimális beállítási lehetőségek, xenon hiánya). Engem is zavarnak ezek a dolgok, sokat fényképezek telefonnal, bár általában csak kis méretben használom fel a képeket.

Forward thinking. كرر

(#23) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ennyi pénzért 2.telónak tökéletes.Ha 1 évet elmegy akkor is jó volt.Jelenleg egy samsung b130 ast nyúzok 2,5 éve 2.telónak és birja.Vettem egy ilyent a lidlbe ha a kis samu behal.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#24) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ebben is van zseblámpa mint a Vodafone246-ban?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#25) vadkörte


vadkörte
addikt

Idős(ödő) szüleimnek gondolkodok egy - pontosabban 2 - ilyen csodálatban. Atyám Nokia 3410-e a töltőjével együtt a végét járja, anyám vacak SE-jában az akku halódik.
Mennyire kezelhető, mondjuk egy idősebb ember számára? Kijelő mennyire látható erősebb fényben, gombok mekkorák? Ők leginkább telefonálásra használnák.

Üdv. V. Körte

(#26) joergie válasza vadkörte (#25) üzenetére


joergie
őstag

Mint írtam idősebbeknek, akik csak telefonálnak tökéletes. Nagyok a gombok, és jó a nyomáspontjuk, tárcsázásnál elég nagyok a számok is a kijelzőn. Erős fényben megnézem a kijelzőt ma, de nem hiszem hogy annyira gáz lenne, hogy ne lehetne látni.
Zseblámpa nincs.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#27) zolooka válasza joergie (#26) üzenetére


zolooka
csendes tag

A kijelző eég halovány. Csengése hangos ,és tisztán szól. Menüje lehetne gyorsabb. Beszéd hangminőség teljesen jó.

Mindig priviben keressetek,azt hamarabb észreveszem...

(#28) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ma én is vettem a Tecsóban egy ilyen csúcskirály mobilt.Van egy csúcskirály mindenxarttudó Galaxy Ace-em (néha már kicsit túl sokat is tud...),és ez a csúcsszuper Telenoros mobil.
Az volt kiírva,hogy 3990 Ft,én valamiért 2990 Ft-ért kaptam meg. :F
Mindegy.Ugyanennyi pénzért (2990 Ft) lehet kapni egy Vodafone 252-t.Ami kisebb,bár kb. ugyanezt tudja.
Először úgy voltam,hogy szerzek egy használt monokróm kijelzős mobilt (Nokia 3210/3410-re gondoltam).De akárhova mentem,mindenhol csak majdnem leszakadt az állam :Y Ugyanis voltak monokróm mobilok,de valami hihetetlen pofátlan áron.Volt olyan hely,ahol 10k-ért árultak egy ilyen mobilt.Ami még "elfogadható" lett volna,az egy Nokia 3410-es 4000 Ft-ért.De ennyi pénzért meg bőven kap az ember egy ilyen mobilt!!!Így inkább ezt a Telenoros csodát vettem meg 3k-ért.Van egy T-Mobile-os mobilom és egy Telenoros mobilom is most már :DD És szerintem senki se nézze le az ilyen mobilt.Mert egy Androidos elsődleges? funkciója is a telefonálás.Meg jó vésztartaléktelónak is az ilyen.Ezek bírnak mindent.Nem úgy,mint egy 120k-s mobil.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29) mttssz


mttssz
senior tag

Jó kis leírás. A telefon meg annyit tud, amennyi egy 3000 Ft-s telefontól várható. :)

(#30) joergie


joergie
őstag

Iphone is használható fegyvernek a súlya miatt...

Amúgy elvileg oké lenne, 3k-ért, csak a fene egye meg, hogy 2 évvel előtte jobb mobilt tudtak adni ugyanennyiért...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#31) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Na de könyörgöm... Hol egy NORMÁLIS leírás??? Pl: 32 MB memoria ( elvileg ) és ezt hogy használhatod ki ( hogy teszel rá bármit is ) ??? készenléti idő ??? örök életű talán?
Amúgy az egyes rosszindulatú hozzá szólónak.... EZ EGY 3000 FT-os telefon, amiből még 400 FT ot le is beszélhetsz. Mit vártatok emberek? WIFI,GPS,12MP kamera ??? JÉÉÉZUSOM!!! Legalább a 2,5 éves kis fiúk térjenek észhez vagy ne írjanak marhaságokat!! Főleg Senior TAG... internet ok... gondolkodás.... felejtős.." GRATULÁLOK" EZ EGY TELEFONÁLÁSRA alkalmas TELEFON! normál kinézettel,üzenetet küldhetsz fogadhatsz,ha meg nem tetszik mit keresel itt? ENNYI... A józan felfogású embereknek ez ÉRTELEMSZERŰ. A többiek...hagyjuk !!! Amúgy én is azért vettem egy ilyet mert a munkahelyemen ez pont jó. Nem vagyok MŰmályer aki a munkahelyére beviszi a 200 rugós telóját és az agyát rakosgatja másoknak :DD

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#32) joergie válasza KERESZTAPA9 (#31) üzenetére


joergie
őstag

Ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy a műmájer "pontos jé".

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.