Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    A bajokra fókuszálunk leginkább, mert ott van fejlődési lehetőség.
    Közben azonban ma már a világ nagy részén élelmiszerbőség van, van fájdalomcsillapítás, az átlagéletkor emelkedik, a szegények és gazdagok közti olló záródik, az össz. gazdagság rohamosan nő, az erőszak drasztikusan csökken a világban - évezredek óta.

    Illetve ma van először olyan kor, hogy minden létező emberi problémára rendelkezünk megoldással - csak épp elosztani nem tudjuk megfelelően ezeket az erőforrásokat egymás közt.

    A másik nagy változás, hogy a nyugati civilizáció túl materialista lett, elszakadtak az emberek a belső szubjektív világukkal kapcsolatos kultúráktól, tanítástól és tudatos tapasztalástól, ezért az elégedetlenség még a gazdagságnál is nagyobb mértékben növekedett és növekszik; karöltve a mentális betegségekkel.

    doeeg #2:
    "mindenki a maga szintjén nyomorog" hatás van, de hol van ez a határ?
    Benned, az elvárásaidba kódolva. Ma a leszakadt vidéken élő "mélyszegények" nem élnek rosszabb körülmények között, mint 100 éve az átlagemberek. (Ma van drog és uzsora, régen meg volt napszám és kéményadó, vagy épp török, tatár megszállás.)

    Híreket meg nem szabad olvasni. Én csak a címeket futom át, hogy képben legyek; de az emberi psziché nincs arra felkészülve, hogy a világ minden bajáról tudjuk. Arra van felkészülve, hogy a saját közössége (20..150 fő) bajait menedzselje.
    100 évvel ezelőttig csak akkor hallottál gyilkosságról, ha a faludban történt. Ma akkor is hallasz róla, ha Texasban történik. És minél brutálisabb, annál nagyobb valószínűséggel jön szembe a hír róla.

Új hozzászólás Aktív témák