Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Középső kép: 2db egymásra tett fél 4K-s monitor az nem 1db (48,4''-os) 4K-s monitor? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Astroboy


Astroboy
őstag

Még sose hallottam erről a gyártóról, és persze lehet puszta véletlen is, de a neve alapján erős inno3d szagot érzek a levegőben...

(#3) Synthwave válasza Astroboy (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én se, de ahogy néztem, egész szimpatikus kijelzői vannak, és talán az áraik sincsenek az egekben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Így önmagában nem kellene, de el tudom képzelni egy rendes moncsi fölé / alá (megdöntve), bár ahhoz meg nagy. Ekkora méretben már kényelmetlen síkban, kell az ívelt kialakítás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez a mindenféle (számomra haszontalan így érdektelen) extrát leszámítva pont azt tudja mint a jelenleg is használt két FHD monitorom egymás mellett. azon túl hogy spórolok vele egy darab videokimenetet, jó ez valamire? ilyen széles képnél én már felvetném az íveltség kérdését is, bár nem vagyok híve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Freiherr válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Nincs káva a kép közepén.

XXX

(#7) Synthwave válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"jó ez valamire"

Jó. Munkára és szimulátorokhoz, idegesítő kávák nélkül, kevesebb kimenetet és kábelezést használva.

:U

Egyébként nem hittem volna, hogy az Antarktiszon a dupla 120 Hz-es monitor dívik. Ha viszont nem, és ez extrának számít, akkor nem tudom értelmezni a "pont azt tudja mint a jelenleg is használt két FHD monitorom egymás mellett" kijelentést. Mármint ad képet? ))

Abban viszont egyetértek, hogy ilyen képátlónál már jöhetne az 1500R vagy 1000R ív.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) fatpingvin válasza Synthwave (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom. ami a kávát illeti, a két monitorom között van egy stabil 4 centis sáv a két kávából. nem tűnik fel mert a két monitort két logikai egységként használom, egyszerre az egyiken van csak fókuszom. én személy szerint egy ilyen képarányú monitort amúgy is felosztanék két displayre. egyébként nem 120 hanem 60Hz nálam, semmi nem indokolja az esetemben az extrát.

amúgy van egy harmadik, 1024x768-as kis apróság is a gépház tetején, azon leginkább a zenelejátszó szokott lenni, meló közben meg általában 1-2 terminál amin a rendszermonitoring szoftverek mennek

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hátt...
Ránéztem az itthoni 4K kijelzőmre, és ez függőlegesen tudja a dupláját, átlóra még nem. Ez csak 27".
Azt nem értem, miért jobb ez, mint 4 fHD monitor képét nézni (4K kijelző az 4fHD kép). Ez meg csak 2-t tud.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10) Synthwave válasza fatpingvin (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, tehát akkor csak igazam volt; annyiban tudják ugyanezt a monitorjaid, hogy azok is adnak képet.

"egyébként nem 120 hanem 60Hz nálam, semmi nem indokolja az esetemben az extrát."

Pedig az első ablakhúzásnál látszódik és érződik a különbség. Nem csak játékhoz jó ám a magas képfrissítési ráta, hanem munkához, böngészéshez is.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

(#9) zetor2000: Alma és körte. Nem mindenki szeret hangyamozit bogarászni, plusz ha nem abszolút naprakész hardvereid vannak, akkor a 4K@120Hz+ is eléggé bajos a nem létező csatlakozó (értsd nem elég magas verziószámú DisplayPort/HDMI) miatt – mert annak kell ám sávszél.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) fatpingvin válasza Synthwave (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom, az ablakokat nem szoktam húzgálni, pozícióba rakom őket és onnan csak használom.

viszont a lényeg megint elveszett kicsit: engem a 30Hz sem zavar. konkrétan semmit nem csinálok ezeken a gépeken amihez indokolt lenne, én meg nem vagyok finnyás ezekre a dolgokra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) Synthwave válasza fatpingvin (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ablakhúzás helyett írhattam volna görgetést vagy bármiféle mozgó objektumot is.

A lényeg, hogy a monitorjaid köszönőviszonyban sincsenek a hír tárgyával. Ha nemhogy a 60 (yikes), de a 30 Hz-sem zavar (uhhh...), akkor remélem belátod, hogy miért teljesen értelmetlen ilyesmit kommentelni egy efféle kijelző alá.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) fatpingvin válasza Synthwave (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem látom be, ugyanis ez is csak egy paraméter ami egy júzernek vagy fontos vagy nem. engem mondjuk a pixelméret, a fényerő és a kontrasztarány jobban érdekel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) Synthwave válasza fatpingvin (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem látod, hogy miért értelmetlen egy 32:9 képarányú, 120 Hz-es, HDR-es, gyárilag színkalibrált és Type-C-s monitorhoz (ami játékhoz sem siralomvölgy, nemhogy munkához) beírni azt, hogy a két 60 Hz-es random kijelződ ugyanezt tudja személyre levetítve, ráadásul még a 30 Hz sem zavar? De fontos is a fényerő, amikor általában 100 nit környékére szoktunk kalibrálni, és nem az udvaron, vakító napsütésben használjuk a cuccot. A statikus kontrasztarány meg kb. az összes IPS-nél 1000:1 és 1300:1 között van.

Logic --> check. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) fatpingvin válasza Synthwave (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, nem látom be, bár lehet hogy csak nekem van az a tévképzetem hogy egy termék kiválasztásánál nem az ÖSSZES műszaki paramétere lesz szempont.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) Synthwave válasza fatpingvin (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem csak direkt nem akarod érteni, amit írok. Az elmondásod alapján a számodra fontos paraméter kb. az, hogy adjon képet, szóval nem nehéz kisakkozni, hogy ez a moncsi nem neked készült.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) psziroot válasza Synthwave (#7) üzenetére


psziroot
csendes tag

Én 2db 240Hz-es FHD előtt ülök. Az összesen 1,5cm kávánál jobban zavarna munkánál, ha sík lenne és az egyiket nem tudnám szembe rakni, a másikat meg szögbe, hogy kis fejfordítással az is szemben legyen. Az ilyen szuperszéleseknél általában kiderül, hogy nem elhanyagolható felhősödés, bevilágítás probléma van. Akkor meg mit se ér, hogy a közepén találtak egy nagyobb színhelyes foltot.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#18) prolad


prolad
őstag

Megszerettem a 32:9-et, de még a 49-es 1440p monitorok is kicsik. Cserébe talán a legjobb kompromisszum irodai munka és játék között. Remélem valakinek eszébe jut összedrótozni 2db 32-es 4k monitort, az lenne a tökély.

Ez jó kis cucc, 2 kisebb monitort szépen kivált és kevés helyet foglal az asztalon. De már ez is túl széles ahhoz, hogy ne kapjon hajlítást (akár a legenyhébb 2500R-t).

(#19) elder troll


elder troll
senior tag

A tervezőjét egy hónapig kínoznám azzal, hogy napi 8 órán át bámulja ezt.
22" magas kijelző melózni problémás, vagyis egy A4-es papír/dosszié már nem fér el a klavi előtt, olyan közel kell ülni hozzá. Ha mégis megoldja valahogy nagyító nélkül, akkor a nyaka fog megfájdulni pár nap múlva, egy hét után már bármit bevallana kérdés nélkül.
Filmet és sorozatot nézni szintén alkalmatlan, játékra hagyjuk már kategória 285000 forintért.
Ennyiért vehet egy értelmes monitort és mellé egy középkategóriás 4K 120Hz tv-t az xbox mellé. Cserébe nem vakul meg és kínozza brutális nyakfájás...
Biztosan én vagyok szűk látókörű, de ebben nagyon nem látok fantáziát a szemtengelyferdülésen és nyakfájáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#20) zetor2000 válasza Synthwave (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Annyiban nem alma-körte, hogy ez ami előtt ülök is 3840px széles, csak ehhez képest 2x magasabb. Innen iteráltam arra, hogy ezt elvágom hosszában félbe, akkor csak 1020px magas lesz, ami ~20-22cm magas kép. Az nem túl vidám. Ezt nagyítsuk fel ~1,5x-re, akkor lesz cca. ilyen méretű a képátló (mármint mint az InnoCN-é). Akkor a magassága lesz a képnek ~27-30cm, ami még mindig mókás.Amúgy ez a 4K LG kijelző messze nem "hangyamozi", egyszerűen csak jó.
Mondanám, hogy megnézem, mekkora ez az InnoCN, de a tech.spec oldal tök üres, egyedül a features oldalon van pár erősen marketingszagú izé.

Ami inkább kéne, hogy egy kijelző legyen olyan, mint 2 ilyen (LG 4K) panel egymás mellett. Azaz vízszintesen ~8000px, függőben meg ~2160px. Na, az! :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.