Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#180) updog válasza Szevam (#178) üzenetére


updog
senior tag

++

Bár már most is mindennaposak a klímaváltozás miatti extrém időjárási jelenségek, a vízhiány, stb. még mindig ott tartunk (és mindig is ott fogunk tartani, sosem lehet/szabad azt mondani, hogy "most már késő bármit is tenni") hogy apró lépésekkel és kis türelemmel is szinte csodákat lehet(ne) tenni.

Kicsit ellentmond annak, amivel amúgy egyetértek, hogy nem egy kisembernek kell mindent megtenni, de azt is mutatja, hogy egy kisember is mennyi mindent megtehet: egyik kedvenc fotósom, a brazil Sebastiao Salgado csinálta azt, hogy a régi családi földjén, amiket az állattenyésztés miatt lényegében simára gyalultak, elültetett pármillió magot, és 20 év alatt újra esőerdő-szintű terület lett belőle. Ez simán emberi léptékkel felfogható idő még.

Persze amíg nem csak a politikusok, de az átlagemberek is gyűlölik a fákat... Egy kerületi facebook csoportban ment a parkolásról a vita, akkor léptem ki, amikor már olyan érvekkel dobálóztak, hogy nem kéne minden hülye fát meg bokrot zöldfelületnek hívni, hanem azok helyén is lehetne parkoló. Egyszerűen olyan szintű sötét tagadás van a fejekben, hogy fizikailag nem tudják értelmezni, ha több parkoló lenne, akkor nem az történne, hogy utána elférnek azok az autók, akik most nem tudnak a ház mellet megállni, csak 50 méterre (mert ugye ilyenkor már letörik az ember lába, skandallum), hanem csak még többen akarnak majd odaparkolni, mert lett több hely.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.