Hirdetés
- GoodSpeed: A megfelelő matrac kiválasztása egy hosszú folyamat végén!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Harc a DDR5 árak ellen, avagy mivel lehet ezt átvészelni ha mégis kell
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- hcl: Poco F2 Pro facepalm
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
ha a hatékonyság azt jelenti, hogy mikorra végzel, akkor nem tudok hatékonyabbat.
ha azt is jelenti, hogy mennyire karbantartható a doksi, mennyire szép, mennyire felel meg a nyomdai elvárásoknak, akkor csak hatékonyabbat tudok.érdekes lenne tudni, hogy amiben a műszaki rajzot csinálják, az latex/metapost/tikz kimenetet tud-e. vagy ha nem, akkor eps-t. szerintem eps-t valószínűleg tud.
-
-
-
Frawly
veterán
Pedig azt jelenti, amit én írtam. Nyilván a másik MS termékhez képest „jobb” az Excele, nem a Calchoz képest. Nálam meg eleve az MS Office nem játszik Linuxon, mert bár felrakható Wine alá, de amire én használom, arra egyrészt jobb a Libre, másrészt az megy natívan minden platformon. Tényleg csak, az a titka, hogy a saját formátumaival kell használni, és nem MS-félékkel.
Valóban vannak funkciók, amik el vannak dugva, amilyeneket írsz, de ilyenek Excelben is vannak, hogy a 10. szalag, 15. szekciójának, a sarkából lenyíló varázsló 20. fülének legvégén megnyitható ablakban van eldugva. Ilyeneket Excelben sem könnyű megtalálni. Alap dolgokra meg mindkettő egyformán könnyen használható, a különbség csak abban van, hogy ki mit szokott meg. Ezek az irodai programcsomagok már úgyis elértek egy olyan komplexitási szintet, hogy nem alap dolgokra külön szakma mesterszinten beleásni magad.
De pl. Wordben már olyan alap dolgok is elég bonyolultan szedhetők elő, mint az oldalszám. Writerben csak Beszúrás menü Oldalszám menüpontja (ugyanitt van Word 1995-2003-ig is), nagyon egyszerűen megtalálható. Persze mindkét alkalmazásban készíthető rá egyedi eszköztár, és ki lehet tenni jól látható helyre, ha valaki sokat használ ilyeneket. Ha ritkán kell, akkor nyilván nem éri meg eszköztárat szaporítani vele.
-
Frawly
veterán
Nem tudom hogy jön ide a LibreOffice Calc. A bejegyzésben arról volt szó, hogy a vásárló MS Office Prof-ot szeretne MS Office Home helyett.
De ha már felhoztad, és az Excelről volt szó, akkor ne az MS Office Profot hasonlítsd a Calchoz, hanem az Excelt. Egyébként nem, nem kezelhető egyszerűbben. Vagyis attól függ, hogy ki mit szokott meg. Nekem a LibreOffice hagyományos menürendszere a mai napig jobban kézre áll, nem csak Calcban, de minden másban is. Ami miatt néhány ember kényelmetlennek találhatja a LibreOffice felületét, az az, hogy túlságosan hozzászoktak az MS Office szalagmenüjéhez, és mivel a Libre nem ilyen alapból, ezért más, és ez zavaró lehet, megzavarja a szokásos reflexeket, rutint. Ez lehet változni fog, mert egy ideje a Libre-ben is bekapcsolható a szalagmenü. Pedig a Libre multiplatformos, elég a felületét egy OS alatt megszokni, és használhatod más OS-en is, míg az MS Office Win és Mac only, de felszenvedhető linuxos Wine-ra is, de nem ajánlott.
A másik hiba, ami miatt a LibreOffice-t jogtalanul le szokták írni, az az, hogy mindenáron MS formátumokkal akarják használni, mikor a saját OpenDocument-formátumával kéne. Magyarán azt várják az emberek a Libre-től, hogy MS Office legyen, és csalódniuk kell, mert nem annak a replikája. Ennek ellenére, amire a legtöbb átlag felhasználó használja, arra a felhasználásra bőven elég a LibreOffice is, és felesleges az MS Office-ra pénz költeni vagy lewarezelni.
De pl. nem átlag felhasználásnál is a LibreOffice Writert preferálom az MS Word 2016 helyett is, mivel fejlettebb a tipográfiai tudása (jobb OpenType-támogatás), és jobban tetszik a dokumentumok egyes részeinek zárolási lehetősége (nem csak tartalomra, de formázásra is), és a mezőkezelése, már pedig nekem ezek a fontosak főleg, ha most a kezelőfelület kényelmén felüli szempontokat veszem sorra. Persze inkább XeTeX-et szoktam használni ilyen dokumentumok létrehozásához, de ha valami gyorsan kell, és nincs hozzá XeTeX-sablonom, és nincs idő csinálni hozzá, vagy túl bonyolult lenne egyetlen dokumentumért, akkor Writert szoktam használni.
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Béta iOS-t használók topikja
- MILC felhasználók szakmai topikja
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- TCL LCD és LED TV-k
- Kuponkunyeráló
- iPhone topik
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- További aktív témák...
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Jetblack Titán dizájn, 120 Hz AMOLED, AI Pro kamera
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia /
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


