Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) GU-81M válasza Tangerine (#400) üzenetére


GU-81M
tag

Nektek nem koptatja ki a tablet hátát a dokkoló? A sony centerekben szinte mindegyik tab hátulján láthatóak a kopásnyomok....

(#402) Tangerine válasza GU-81M (#401) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem, de ha ettől tartasz, ragassz a kritikus részre egy darab széles celluxot.
Gondolom a boltban ezren buzerálják naponta, és amúgy sem bánnak vele "kesztyűs kézzel". A sajátjára mindenki jobban vigyáz.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#403) GU-81M válasza Tangerine (#402) üzenetére


GU-81M
tag

Nem akarom elcsúfítani egy cellux csíkkal a tabot. :) Nekem nincs dokkolóm, hanem mágneses usb adaptert használok, ami macerásabb, az tény, de mindig este töltöm, így olyankor nem mozdul el.

(#404) Meglivorn válasza Tangerine (#400) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Egyelőre csak tervezem a tab beszerzését, várom az anaygiakat, de jó előre tervezni. Most leginkább azon izgulok nem fogynak-e ki a készletek, mire odajutok hogy vásárolnék is :(

Ez a DK39 töltő az amire a Z2-t írják a legtöbb helyen? Mellékes kérdés, ugyanez a Z2 telefonhoz jó-e.
Plusz, tudna valaki mágneses kábelt ajánlani a tabhoz? Linket esetleg vagy tipust, mint a dokkolónál.
Köszönöm szépen.

(#405) HunLuke007


HunLuke007
csendes tag

Megérkezett a tablet,gyönyörű, bár hiányolom a csomagból az OTG kábelt...Na mindegy. most épp rendszerfrissités megy,ami csöppet lassan jön le,de utána letesztelem :D

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#406) #65510400 válasza HunLuke007 (#405) üzenetére


#65510400
törölt tag

És mi van a garanciapapíron végül?

(#407) HunLuke007 válasza #65510400 (#406) üzenetére


HunLuke007
csendes tag

"sajnos" 12hónap van a papíron feltüntetve... ezért is akartam lemondani,de pont akkor adták oda a futárnak...na mindegy,nagyon reménykedem és bízom a Sonyban hogy sokáig kibírja :)

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#408) #65510400 válasza HunLuke007 (#407) üzenetére


#65510400
törölt tag

Én azért egy telefont megeresztenék valami hivatalos Sony bolt felé,az Edigital rendszeresen elbaltázza ezt a garancia dolgot,nem egyszer előfordult,hogy valaki ott a boltba szólt,hogy a gyártó erre két évet vállal,és akkor két évet írtak a papírra.

(#409) Tangerine válasza Meglivorn (#404) üzenetére


Tangerine
senior tag

Igen, a DK39 a Z2-höz és Z3-hoz is jó.

Ez a kábel nem vált be, nagyon melegszik, viszont a LED színéből látszik, hogy tölt-e éppen.

Ez jobb, és alig melegszik, de csak 1 színű a LED.

Ez utóbbit ajánlom. Aztán van még pár féle egyéb, de azokat nem vettem/próbáltam.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#410) Tangerine válasza Meglivorn (#404) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja nem tudom, hogy a Z2 "telefonhoz" jó-e. Tulajdonképpen a telefon vastagságától függ, hogy bele fér-e. Úgy nézem, hogy az vastagabb, úgyhogy szerintem nem jó, csak a Z2 tablethez.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#411) Tangerine válasza Tangerine (#410) üzenetére


Tangerine
senior tag

A z2 telefonhoz DK36 kell.

Gyanítom, hogy minden bölcső tökegyforma alapból, csak a műanyag "U" alakú betét falvastagsága különbözik, ami központosítja benne a telefont/tabot, és meghatározza a vastagságot, hogy ne lötyögjön.

DK39 z3tc 6,4mm
DK39 z2t 6,4mm

DK48C z3c 8,6mm
DK48 z3 7,3mm

DK36 z2 8,2mm

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#412) #65510400 válasza HunLuke007 (#407) üzenetére


#65510400
törölt tag

Na milyen?Egy csomó ember tűkön ülve várja,hogy tetszik-e.:-)

(#413) HunLuke007 válasza #65510400 (#412) üzenetére


HunLuke007
csendes tag

rengeteg videót megnéztem,mielőtt megvettem,szóval tudtam,mire fektetek be és eddig nem csalódtam,de sajnos lemerült,szóval töltenem kell :D 35%-on volt és olyan 5-6 órát nyomkodtam intenzíven,feltöltöm és utána nincs megállás,töltöm le a progikat,amik kellenek rá :)

gyors,gyönyörű,hangos,még a "matt" vagy miféle fóliát se mertem levenni a kijelzőről,de így is szép a képe. :D

sajnos más megoldást nemtudok rá,hogy hd,full hd vidiket,filmeket rakjak rá,csak az,hogy kinyitom az ajtaját,és usb-vel rápakolom,csak féltem,hogy a sok ki-be nyitogatástól "elmegy" a vízállósága :)

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#414) Tangerine válasza HunLuke007 (#413) üzenetére


Tangerine
senior tag

Wifin is ráteheted, csak kicsit lassú. :)
Ha van/veszel egy AC-s routert, akkor gyorsabb lesz, mert azt (802.11ac) is tudja a kicsike elvileg. ;)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#415) HREH


HREH
senior tag

Megvolt a factory reset, de mégis ilyen az akkugörbém :F :F

Hogyan tudnék rájönni, hogy mitől van ez a nagymértékű merülés standbyban?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#416) konyi79 válasza HREH (#415) üzenetére


konyi79
addikt

Ha egyet visszalépsz mit mutat? Ott látod az energiahasználat hogyan oszlik meg:

Itt pl jól látszik, nálam a képernyő meg a böngésző zabált. (Gyenge térerő 4g, + elég magas fényerő a fény miatt)

[ Szerkesztve ]

(#417) HREH


HREH
senior tag

Akkustatban ezek vannak:

Képernyő 48% - 5 óra SOT
Táblagép tétlen állapotában 18% - Bekapcsolás időtartama 9 n 18 ó 21 p 12 mp
Chrome 2% - Teljes CPU 1 ó 13 p
Android operációs rendszer 1% - Teljes CPU 48 p 4 mp
Android rendszer 1% - Teljes CPU 51 p 51 mp

Mondjuk a 10 nap készenlét elég jónak tűnik, lehet hogy csak amiatt ennyire meredek a görbe?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#418) konyi79 válasza HREH (#417) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Ja hogy ez 10 nap görbéje? mellé 5 óra kijelző idővel?

(#419) HREH válasza konyi79 (#418) üzenetére


HREH
senior tag

Pontosan, de kevéslem is az 5 óra SOT-ot, 7-8 szokott azért jönni....

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#420) konyi79 válasza HREH (#419) üzenetére


konyi79
addikt

Jó az, használd. Lolli jobban kajál idle, ennyire extrém sok készenlétnél már okozhat rövidebb üzemidőt. Majd jön nemsokára a 6,0 és megint jobb lesz.

(#421) rewonka


rewonka
tag

Sziasztok,
Érdekelne 128 GB microsd-t valaki rakott-e már bele, ha igen milyet? és hogy szuperál ?
Köszi

(#422) Zitta válasza rewonka (#421) üzenetére


Zitta
őstag

Szerintem ha jot akarsz, akkor eggyel lojjel vissza - azaz 64GB.

:K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#423) GU-81M válasza Zitta (#422) üzenetére


GU-81M
tag

Miért? Engem is érdekel, hogy milyen memória kártyát érdemes venni bele.
Felraktam a 5.1-es androidot rootolva, illetve egy szkripttel leszedtem az összes fölösleges appot, így gyakorlatilag egy teljesen stock androidot kaptam, google alkalmazások nélkül, csak a store volt fent. Nagyon gyors a tab és sokáig bírja és végre le lehet fekvő módban is tiltani a forgatást! ):

(#424) konyi79 válasza GU-81M (#423) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt a ficsőrt az utolsó gyári rom is tudja :F

(#425) GU-81M válasza konyi79 (#424) üzenetére


GU-81M
tag

Igen, pont emiatt raktam fel, a root más miatt kell. :) Most jutottam el csak odáig, hogy nekiálljak megcsinálni a prerootolt imaget. Vagy mire gondolsz pontosan?

(#426) Zitta válasza GU-81M (#423) üzenetére


Zitta
őstag

Korulottem nem gagyi sd kartyakkal a specifikaciokban leirt 128GB altalaban meg megbotlott es talan meg mas gondok is voltak, viszont a 128-as specifikacioval ajanlott telefonoknal sosem fordult elo problema amikor a kartya 64GB volt.

Pl.

Sony Z3

HTC M8

LG G3

En azota mindig visszalepek egy kartyanyit es sosem volt gondom.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#427) HunLuke007


HunLuke007
csendes tag

Hali,

Én ezt tervezem venni memória kártyaként,szerintem a 64gb-os lesz.

[link]

Viszont szerintetek ez a 2 Bluetooth füles működni fog a tabon faszán,vagy tudtok jó blútyúkos fejest és fülest ajánlani ami nem horror áron van,de nagyon szól ? :)

[link]

[link]

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#428) Zitta válasza HunLuke007 (#427) üzenetére


Zitta
őstag

Latom rarobbantal a gagyi piacra!?.

Fules valahol itt kezdodik:

[link]

vagy itt:

[link]

Kartyabol meg szinten keress inkabb valami szinvonalasat!

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#429) HunLuke007


HunLuke007
csendes tag

A 2. füles tetszik lehet hogy az lesz majd.

Nem ràkattantam a gagyira csak itthon minden ilyen cucc rohadtul drága.

Amúgy mire gondolsz memória kártya ügyben? Ez Class 10-es gyors,stb...

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#430) Zitta válasza HunLuke007 (#429) üzenetére


Zitta
őstag

Arra gondolok, hogy nem vennék a helyedben gagyi, noname sd kártyát.
( a class 10 meg szerintem már alap elvárás )

Második füles elég jó, főleg, hogy olyan hallgatót dugsz rá ami neked szimpatikus.

:K

[link]

Én ilyet használok. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#431) konyi79


konyi79
addikt

Nekem egy elég gyors sandisk 64Gb-os van benne, de nem tudja kihajtani. 18Mb/s amit ír/olvas vele tesztek szerint

(#432) Zitta válasza konyi79 (#431) üzenetére


Zitta
őstag

Nekem is az van. A 48mb/s. ;)

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#433) Zitta


Zitta
őstag

Szerintetek mikorra várhatjuk az Android M-t?

Ismerősöm Nexus tabletjének üzemidejét nagyon megdobta a 6.0. :K

Más téma... Hogy eltünt a kínálatokból a tabletünk! Hihetetlen. :Y

Azóta is nagyon elégedett vagyok vele és nem igazán vagy inkább egyáltalán nem találnék más alternatívát.

1 dolog picit nemtecc - ennek a billentyűzete ugyan nem rossz, de találkoztam már jobbal is.

Vagy tegyek fel másmilyet? Valakinek valami ötlete/ajánlata?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#434) konyi79 válasza Zitta (#433) üzenetére


konyi79
addikt

Még nincs a kapuban az M szerintem. Eddig mindig jött a Sony kamerákhoz való távvezérlő appban (playmemories mobile) a support az új oprendszerre 1-2 héttel frissítés előtt, na ezt még nem látom.
Nekem a tükröződés a bajom igazán vele, szerintem kispórolták a polárszűrőt a kijelzőből. Ennyire a régi szintén fényes samu talán nem tükröződött. Most rendeltem gyári kijelzővédőt, az ahogy néztem mattabb, talán segít, remélem nem cseszi el nagyon a szineket.
Én 2011 óta használom az Anysoftkeyboardot, annak is a tablet/osztott querty billentyűzetét. 10.1-en kifogástalan volt, itt a kisebb méret miatt kicsit szokni kellett, pontosabban kell gépelni. Szerintem kihasználva a méretbeli előnyt, még mindig a legjobb megoldás táblára.
Valahogy így néz ki:

(#435) Zitta válasza konyi79 (#434) üzenetére


Zitta
őstag

Nekem pont az a bajom, hogynez a gyári bill kicsi és gyakran félreütök.

Érdekes, hogy az iPhone billentyűzete is kicsi volt, de valahogy pontosabbnak éreztem azt.

Android fronton meg a Motorola billentyűzete a legjobb.

Viszont mindfelett működött a Nokia Lumia 830-é ami konkrétan veri az egész mezőnyt!
Azt valaki nagyon megcsinálta. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#436) konyi79 válasza Zitta (#435) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem L930 van, a wp billentyűzet szerintem 1-1 nokia billentyűzet (N9 forever). Csak sajnos az előre kirakható ékezeteket kihagyták :(((
Amúgy tényleg nagyon jó lenne.
De itt próbáld csak ki ezt...

[ Szerkesztve ]

(#437) HunLuke007


HunLuke007
csendes tag

Sziasztok

lenne egy kis gondom. :)

Tegnap előtt feldobott a tabi egy szoftverfrissítés dolgot,amikor mobilnetet nyomtam rá, és elkezdte a frissítést. Ekkor gyorsan lementem netről nehogy a mobilnetet egye meg,aztán felmentem wifi-re.
Azóta az állapotsorban "Software update - Függő folyamat" ezt írja,de ha 20 percig várok se csinál semmit,csak a szoftverfrissítés menün belül Frissítés felirat és közbe tölt. Nem tudok a szoftverfrissítésen belül semmit nyomni,kilépni kitudok,de az állapotsávban ugyanúgy fent van,és ha rámegyek,akkor ugyanaz.
többször is újraindítottam és ki is kapcsoltam,de mikor bekapcsolom 1-2 percen belül ismét megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#438) Zitta válasza HunLuke007 (#437) üzenetére


Zitta
őstag

Kokolyan megszakítasz egy folyamatban lévő frissítést? Gratula :C

Szerintem (ha ennyire nem megy tovább) gyalúld le és aztán frissítgess.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#439) GU-81M válasza Zitta (#438) üzenetére


GU-81M
tag

Hasonló problémám nekem is volt, de nem igazán értettem, hogy miért ragad be. Elvileg először csak leszedi a frissítést, igazán érzékelhetné, hogy megszakadt a letöltés.... Emiatt nem tartom jogosnak a "gratulációt". Én akkor csak kipróbáltam a tabot, utána egyből raktam fel a rootolt androidot, így nem fektettem sok energiát a probléma megoldásába...

(#440) HunLuke007 válasza Zitta (#438) üzenetére


HunLuke007
csendes tag

Nemtudom olvastad-e az egészet amit leírtam, mobilnettel, akart frissíteni, aminek az adatforgalma nemtúl sok, nemakartam rögtön elfogyasztani...bár aki megteheti h 1 terás mobilnete van, ok. Hogy tudom újra pakolni? Rootolni nem szeretném vagy inkább nem értek hozzá, nemakartam tönkretenni

[ Szerkesztve ]

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#441) HunLuke007


HunLuke007
csendes tag

közbe sikerült megoldanom,de szinte alig szedett le valamit,na mindegy.

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#442) f(x)=exp(x) válasza HunLuke007 (#441) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Mi oldotta meg?

(#443) konyi79


konyi79
addikt

Csak kipróbálni rendeltem egy ilyet, és úgy tűnik működik.
Kb 1 hét alatt megjött, ha valaki akar hasonlót...

(#444) Zitta válasza konyi79 (#443) üzenetére


Zitta
őstag

Chromecast oszt jónapot! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#445) HunLuke007 válasza f(x)=exp(x) (#442) üzenetére


HunLuke007
csendes tag

AVG-n belül a futóalkalmazásoknál volt ott a rendszerfrissítés és azon belül a gyorsítótár törlés és tárolás - adatok törlése,utána újra tudtam indítani a rendszerfrissítést és most már nem jelzi,naprakész.

Az én harcom abban áll, hogy össze tudjam hangolni a vágyaimat a bevételeimmel.

(#446) Tangerine válasza Zitta (#444) üzenetére


Tangerine
senior tag

Vagy inkább miracast. :)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#447) konyi79


konyi79
addikt

Igazából tökmindegy, a TV-vel felismerik egymást renderer eszközként, átküldi a tartalmat. Bár azt sem igen használom.
Csak szembejött az e-bay-en turkálva, annyiért beraktam a kosárba kipróbálni.

(#448) Zitta válasza konyi79 (#436) üzenetére


Zitta
őstag

Végűl a Google Lollipop billentyűzete vált be a legjobban. :C

Az Anysoft nekem picike és a gyárinál a szóköz billentyű bénázásától voltam ki idegileg ami a Google billentyűnél egyáltalán nincsen.

Szóval most minden ok. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#449) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok,

8"-os táblát keresek WIFI only elegendő nekem. Szemezgetek a Z3 Tablet Compat-al is.
Net, filmnézés, youtube, skype -> tartalomfogyasztásra lenne igazából használva.
Milyen táblákat tudnátok ajánlani, ami szóba jöhetne?
Köszi!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#450) Zitta válasza NavySeal (#449) üzenetére


Zitta
őstag

Vagy ez amit mi használunk vagy egy Nexus 9. - aztán nagy szünet - hacsak nem jön be az iPad Mini.

:K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.