Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) konyi79


konyi79
addikt

Megjött a ce rom lte verzióra

(#602) Markgx10 válasza konyi79 (#601) üzenetére


Markgx10
őstag

Sziasztok!

Nekem is jelzi, hogy megjött (lte-s szintén), de 50% alatt van a töltöttség, szóval meló után frissítem majd csak. Kíváncsi vagyok én is.

Mivel ez a valaha volt legjobb tabletem (pedig galaxy s2 a 2016-os is van otthon, meg ipad air2-t is használtam fél évig, meg még jó párat, de ez számomra mindent ver), nekem fekete van szeretnék venni egy fehéret a barátnőmnek, elnézést, ha nem ide való a kérdés, de ha véletlenül van valakinek egy eladó példány, írhatna nekem egy privátot, megvásárolnám, de csak fehéret, nem kell LTE-s, elég a sima wifis is, de bármelyikre megalkudhatunk. Bocs, ha nem itt van a helye, remélem nem haragszotok meg, soha nem szoktam beleszemetelni egy topikba sem, csak nem találok sehol eladót és teszek itt egy gyenge kísérletet hátha. Nagyon köszönöm, ha nem vágtok ki rögtön :D :R

(#603) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Amúgy aki frissített, az simán, problémamentesen réengedte a belakott Lollipopra, vagy nyomott előtte egy gyári visszaállítást?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#604) Den Hadnagy válasza Markgx10 (#602) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Szerintem dobj fel egy hirdetést itt hardveraprón a "keres" rovatba, célravezető lehet. Vagy ebay.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#605) Zitta válasza Den Hadnagy (#604) üzenetére


Zitta
őstag

Ahogy mondottam volt...

Eddig is makulátlan volt a tablet, de most picit gyorsabbnak érzem és talán mutatósabb a menürendszer.

Pár évig még maradni fog - főleg, hogy konkrétan nincsen vetélytársa.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#606) konyi79 válasza Zitta (#605) üzenetére


konyi79
addikt

Nálatok a kamera megy vele rendesen?
Eddig se kameráztam vele, most nem tudom a 6-tól lett baja, vagy előtte is rossz volt. Mindig azt írja ki, aa kamera alkalmazás leállt...

(#607) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Na felment a belakott Lollipopra a frissítés.

Minden jelszavam, mindenem megmaradt. A kamera megy, a rendszer fullos, gyorsult, smoothabb lett. Kb. Nexus-szint, túlzás nélkül.

Akkuidőre vagyok kíváncsi, amúgy 100.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#608) Zitta válasza konyi79 (#606) üzenetére


Zitta
őstag

Gyalúld le - lehet beragadt valami!(?) :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#609) Lezl


Lezl
tag

Megtudjátok mondani hogy mikori biztonsági frissítés van rajta?

mert felraktam ugye a franciát már nem bírtam kivárni...azon pedig májusi van most nem tudom rárakjam-e ezt a central europait, mondjuk szám alapján régebbi verziónak néz ki, de tudja fene.

(#610) Markgx10 válasza Den Hadnagy (#604) üzenetére


Markgx10
őstag

Köszönöm a segítséget :R , így meg is oldódott, elméletileg holnap érkezik.

A frissítés után nekem még gyorsabbnak tűnik a tablet, én sem állítottam vissza elötte, tökéletes így is.

Zitta fogalmazta meg legtökéletesebben :R , amit én is gondolok, ennek a tabnak most konkrétan nincs vetélytársa.

(#611) konyi79 válasza Lezl (#609) üzenetére


konyi79
addikt

2016 Május 1.
Ami kicsit fura, így 1 nappal az update után. Ültek rajta rendesen a srácok.
Egyébként tényleg fürgébb, meg kicsit szebb.

(#612) Zitta válasza konyi79 (#611) üzenetére


Zitta
őstag

Pontosítok - így pár nap után.

Kib@szott jó lett a tabletünk!!! :DD

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#613) Markgx10


Markgx10
őstag

Közben megérkezett a wifis fehér változat is, ezen még az 5.1 van, erről lehet tudni, hogy mikor jöhet rá a 6.0?

(#614) konyi79 válasza Markgx10 (#613) üzenetére


konyi79
addikt

[link]
Biztos nincs rá?
Azt hittem a mi CE LTE verziónkat húzták csak eddig..

(#615) Den Hadnagy válasza Markgx10 (#613) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ha visszaolvasol, írták, hogy a WiFi onlyra már kijött a frissítés.

@Zitta: teljesen egyetértek. Pattogós animációk, kiváló akkuidő, problémamentes működés. Le a kalappal Sony.

Azt be lehet állítani valahol, hogy a szoftveres navi gombokat adott alkalmazásoknál (pl. böngésző) automatikusan elrejtse? Anno a G2-m tudta ezt Lollipop alatt már.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#616) Lalee válasza Den Hadnagy (#615) üzenetére


Lalee
aktív tag

Nekem is a wifis verzió van, az 5.1.1 van rajta és azt írja, hogy ez a legfrissebb verzió.

(#617) Den Hadnagy válasza Lalee (#616) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Érdekes. Lehet, hogy más a régiókódja. Írjatok a Sony ügyfélszolgálatnak, más ötletem nincs.

Vagy netán kliensprogrammal PC-vel frissíteni, emlegetett ilyesmit is a tablet.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#618) HREH


HREH
senior tag

Eddig nekem se jelezte a frissítést (SGP611- wifi only), most viszont gépre dugva az Xperia Companion felajánlotta :C

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#619) Den Hadnagy válasza HREH (#618) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Erről beszéltem :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#620) HREH válasza Den Hadnagy (#619) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi, hogy leírtad, nem nagyon szoktam gépre dugni a cuccot, de most abszolút megérte :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#621) Markgx10 válasza Lalee (#616) üzenetére


Markgx10
őstag

Nekem is ezt írja, ezért kérdeztem, tudom teljesen hülye kérdés, de a gépre dugni az mit jelent, van valami gyári program amit telepítek a gépre és utána ha rádugom a tabletet, akkor frissíti a 6-os verzióra? Samsung tabletnél már csináltam ilyet, a Sonynál még nem, azért kérdezem, ez az Xperia Companion lenne akkor a neve? Köszi és bocs, ha tök egyértelmű dolgokat kérdezek, nekem ez nem az :D

(#622) HREH válasza Markgx10 (#621) üzenetére


HREH
senior tag

Pontosan. Töltsd le ezt, és utána csak simán dugd hozzá egy microUSB kábellel a géphez, fel fogja ismerni, és - legalábbis nekem így volt - fel kéne, hogy ajánlja a frissítést. Sok egyéb dologra is jó, pl. mentést készíteni.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#623) Markgx10 válasza HREH (#622) üzenetére


Markgx10
őstag

Nagyon köszönöm :R , már készen is van, egyébként így fehér színben nekem jobban tetszik a tab, kár hogy ez nem sim-kártyás, oda sem adnám :D

(#624) Lalee válasza HREH (#622) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm, nekem is sikerült. :R

(#625) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Csak visszatérek ehhez a tablethez, mert tegnap ebayen találtam egy jó állapotú lte verziót gyári tokkal együtt Olaszoktól. Nexus 9 -től végleg sikerült megszabadulnom és most 80-ért nem találni jobb alternatívát. - többet tabletra pedig nem adok. - Ahogy néztem ennyiért vennék egy Asus Zenpad 3 8 LTE-t, de csak 2gb rammal, az meg kevés szerintem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#626) Den Hadnagy válasza ghiottone (#625) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Abszolút igazad van, jó döntés.

Amúgy majdnem megvettem tőled hardveraprón a Nexust, csak a képarány meg a microSD miatt maradtam a Sonynál :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#627) ghiottone válasza Den Hadnagy (#626) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rosszul jártál volna vele. Az nvidia proci erős, de eléggé melegszik és a stock rendszeren a titkosítással elbasszarintották az egészet. Hamar újratölti az appokat (2 chrome lap + youtube app és facebook már megfekteti a 2 gb ramot) + az aksiidő is jóval elmarad a Sony-hoz képest - 5,5 óra volt a maximum chrome/face/youtube használattal, a Sonynál ez pedig nálam 8-9 óra volt. Sajna kernel csere + stock rom kell a Nexus 9-nek, hogy hasznalható legyen - ehhez meg nincs nekem már türelmem. Egy stock, megbízható, jól optimalizált rendszer kell, azt pedig a Sony tudja ennél a tabletnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#628) Zitta válasza ghiottone (#627) üzenetére


Zitta
őstag

Szerintem eddig egyik Nexus cucc sem ütött igazán se telefonban se tabletben - és eztán se fog. :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#629) ghiottone válasza Zitta (#628) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Telóm nem volt Nexus, de tabletban a 10-esen kivül mindegyiket kipróbáltam és egyetértek veled.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#630) Den Hadnagy válasza Zitta (#628) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A Nexus 6 nagyon odaver, de ez már igencsak off :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#631) HREH válasza Den Hadnagy (#630) üzenetére


HREH
senior tag

+1, nekem is odaver az N5, de ez itt tényleg off

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#632) Zitta válasza Den Hadnagy (#630) üzenetére


Zitta
őstag

Odaver-ne ha kb 10-ből 7 nem szervízben végezte volna felpuffadt akkumulátorral és egyéb finomságokkal!
Nexus 6-nak a Moto X 2nd Gen.-nek kellett volna lennie és nem egy Nexus 6 néven elhírhedt tepsinek.

Nexus 5-ből meg amilyen vérgyenge hang jön ki azon a kerek műanyag lyukon - azt inkább nem kommentelem.

De persze kinek mi jön be. :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#633) HREH válasza Zitta (#632) üzenetére


HREH
senior tag

Hát a 3 év alatt ha 1x használtam a külső hangszórót zenehallgatásra, akkor már sokat mondtam :D
Meg most komolyan, ne a külső hangszóró minősége alapján ítéljünk meg egy telefont szvsz.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#634) konyi79 válasza HREH (#633) üzenetére


konyi79
addikt

Tökre igazad van, én se zenélek rajta.
Viszont annál többet megy házon kívül a videó rajta, meg a videhívás. Ekkor tényleg jól jön a z3tc korrekt, tiszta hangereje.

(#635) Zitta válasza HREH (#633) üzenetére


Zitta
őstag

Beszéd hangszóróra és a beszélgetés ezáltali minőségére gondoltam.

Én sem hallgatok zenét külső hangszórón. :N

Ha arra gyúrnék akkor HTC-m lenne. :K

Gyenge és halk is.

Zárom is a témát mert nem rosszindulatból mondom - amúgy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#636) Tangerine


Tangerine
senior tag

Nekem a frissítés óta a négyzet gombra (amelyik a futó appokat hozza elő) nem mindig reagál.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#637) ghiottone válasza Tangerine (#636) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nyomj neki egy reset-et - Gyári beállítások visszaállítását, mert rendszerfrissítésnél az nem árthat.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#638) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Ki mekkora és milyen típusú memóriakártyát használt a tablettel? Most 32 gigás van nekem, hibátlan, de gondolkozom egy 64/128 gigás váltáson - csak nem akarok gondot.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#639) konyi79 válasza Den Hadnagy (#638) üzenetére


konyi79
addikt

Sandisk piros-arany 64Gb-os hibátlan benne

(#640) Tangerine válasza Tangerine (#636) üzenetére


Tangerine
senior tag

Félek, hogy akkor elveszik valami...

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#641) ghiottone válasza Tangerine (#640) üzenetére


ghiottone
nagyúr

kb. minden, de ez ezzel jár ;) amúgy meg ha linkelve van a tabletnál az adatok biztonsági mentése, akkor mindent visszaállít, ami google playről volt leszedve.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#642) HREH válasza Den Hadnagy (#638) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem ilyen van, tökéletesen megy vele.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#643) Zitta válasza Den Hadnagy (#638) üzenetére


Zitta
őstag

Én általában a feltüntetett kapacitástól egyet visszább szoktam lépni - tehát 64GB az a biztos. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#644) Den Hadnagy válasza Zitta (#643) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint a 128 giga a hivatalosan megszabott felső határ? Amúgy is 64 volt kinézve, mert annak értelmes az ára :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#645) Zitta válasza Den Hadnagy (#644) üzenetére


Zitta
őstag

Most megnéztem 256GB, de szerintem akkor is elég a 64GB. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#646) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ez a hülye sim tálca cseppet meglepett a tabletban - azt hittem le van falazva, vagy ilyesmi, alig tudtam körömmel kipöckölni. - de épségben megjött az olaszoktól az én verzióm is (igaz úgy, hogy kedden, már a pesti dhl központban volt közúti szállítással, de elküldték Angliába repcsin, majd vissza Magyarországra :W - még security ellenőrzés is volt). Sim kártya, gyári tok, üvegfólia - már csak az mhl és a mágneses töltő kábel kell és egy ideig nem cserélek semmire. :B

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#647) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Mágneses töltőkábelem nekem is van. Okos dolog, csak idegesít, hogy a kis töltőpöcök miatt (amire a mágnes cuppan) fityeg az USB csati ajtaja. Meg annyi, hogy az aftermarket kábel nem visz át, csak kábé 1000 mAh-t, hiába a 2 amperes töltőfej.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#648) ghiottone válasza Den Hadnagy (#647) üzenetére


ghiottone
nagyúr

OEM kábelt tudok beszerezni.- legalábbis először azt vettem a tvcmallról, csak azt odaadtam a wifis mellé ajándékba.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#649) Den Hadnagy válasza ghiottone (#648) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Jó minőségű kábellal el vagyok látva, csak az egy kicsit gyengébb, amit a mágneses szettben adnak :(

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#650) zsolosz


zsolosz
tag

Sziasztok!
Érdemes még gondolkodni ilyen tabletben?
Nekem tetszik a modell.
Az írásokat olvasva, néhányan többféle/számomra is érdekes tablettel hasonlítottátok össze.
Samsung S2, IPAD Mini4, stb...
Hol érdemes, és hol nem szabad vásárolni ilyet? A garancia miatt kérdezem, esetleg...
Ilyeneket találtam:
http://www.argep.hu/product_2346873.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.