Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) konyi79 válasza Stevee83 (#200) üzenetére


konyi79
addikt

Azzal az Update centerrel, ott fogja felajánlani, ha neked is elérhető.

(#202) Skimaster


Skimaster
senior tag

Rajta van a nyalóka,wifin simán lejött,simán felment,szépen működik,és az 5.0.2 jött rá.....a hibák eltűntek egyelőre....

(#203) Stevee83 válasza konyi79 (#201) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Értem köszi.... akkor ezek szerint a Vodafone UK megint lassabb :D De majd jön így sincs vele semmi bajom :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#204) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Valaki ki merte már próbálni, hogy tényleg vízálló e? Engem nem visz rá a lélek :D Mindig az van bennem mi van ha kifogtam egy gyári hibásat....

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#205) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Még egy kérdés, ezt az infót most hallottam én nettó f@szságnak tartom, de hátha másnak van infója erről, mert a mai világban sajnos semmin se lepődnék meg :D
Azt mondták egy ismerősömnek a boltban ahol vette, hogy a vízállóság csak akkor garantált és garanciás a termék ha dokkolóról töltöd... magyarán ha beázna csak akkor cserélik/javítják garanciában ha dokkolóról töltötted és nem nyitogattad az ajtót, mert visszaellenőrzik hogyan töltötted...

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#206) Flind válasza Stevee83 (#205) üzenetére


Flind
senior tag

Ez baromság. A nyomást nézik meg, hogy csukott ajtóknál is változik-e, ha igen, cserélik garanciában. Ha nem, akkor nem, mert elvileg nem voltak rendesen becsukva az ajtók.
Általában ez működni is szokott, újabban akiknek csak beázott innen fórumról, cserélték.

Amúgy csak Z2-vel és Z3-mal szoktak ilyen problémák lenni, a 4K videós túlmelegedés, majd ragasztó elengedés miatt. Szóval ezzel nyugodtan vizezhetsz szvsz.

(#207) konyi79 válasza Stevee83 (#205) üzenetére


konyi79
addikt

Én múltkor konkrétan lekajáltam, addig hadonásztam vele a konyhában.
Na mondom jó, akkor két tányér közt Te is tisztulsz. Folyó csapvíz alatt simán lemostam, elvégre így mutatták a reklámvideóban. Kibírta.

(#208) Vikooo


Vikooo
addikt

Sziasztok!

Melyik szolgaltatonal kaphato ez a tab?

Egyiknel se talaltam.

Koszi

(#209) balint82 válasza Vikooo (#208) üzenetére


balint82
senior tag

Szerintem nincs szolgáltatónál, úgyhogy maradnak a húzós árak :(

Google Pixel 4a

(#210) konyi79 válasza Vikooo (#208) üzenetére


konyi79
addikt

Sajnos a kisebb sony táblagép egyik szolgáltatónál simcs.

(#211) Vikooo válasza konyi79 (#210) üzenetére


Vikooo
addikt

Ertem, koszi!

Hol erdemes az LTE valtozatot megvenni, gyari garival? Edigitalnal erdekes modon csak 1 ev garit adnak es fillerre pontosan annyi az ara mint a Sony shopban.

Koszi!

(#212) Tangerine válasza Vikooo (#211) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én a hülye boltban (MM) vettem, 140 volt. Volt valami akció (márc. 1.), délután 16 után. 15%-át visszaadják, bár náluk kell elhasználnom. Szóval most van egy MM-es "bankkártyám" 21e Ft-tal.
Nem tudom mennyire rendszeresek ezek az akciók, de előtte vasárnap is volt, akkor minden cucc 10%-kal olcsóbb volt 16 után.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#213) konyi79 válasza Vikooo (#211) üzenetére


konyi79
addikt

Vagy megveszed sony centerben, veszel hozzá gyári garit ha kevésnek találod.

(#214) Vikooo válasza konyi79 (#213) üzenetére


Vikooo
addikt

Sony centerben 2 ev gyari garival adjak, nem? :)
Mas; nekem az akkuido eleg fontos lenne, Lollipop alatt van valtozas?

[ Szerkesztve ]

(#215) konyi79 válasza Vikooo (#214) üzenetére


konyi79
addikt

Lollipop előtt nem tudom, de múlt héten volt teszt. Néhány perc híján 8 óra kijelzőidő jött ki, kb 3 óra filmezés, a többi 4g böngésző és youtube. Mellette valamennyi zene is volt, vonalkimeneten, sötét kijelzővel. Fényerő automatán volt, majdnem maxra húzva világos környezetben.
Ez 3%-nál készült:

(#216) Vikooo válasza konyi79 (#215) üzenetére


Vikooo
addikt

Köszi, jónak tűnik. Nekem böngészésre kéne, 4G -vel főleg. Ahogy látom a Stamina nem volt bekapcsolva :)

(#217) konyi79 válasza Vikooo (#216) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, nem volt. Viszont amint a képen is látszik 1%-on volt az akku, rosszul emlékeztem... :B
Magam is meglepődtem mennyit kibírt. És ez tényleg rendes használat közben volt, 61% csak a képernyő, a többi az opera, rendszer, net, 2 email, viber, skype stb, térerő se volt pedig épp valami jó. Ami tény, a kijelző elég erősen tükröződik, tud rontani erős fényben az élményen.
Szóval biztos van ennél jobb, de én nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#218) Vikooo válasza konyi79 (#217) üzenetére


Vikooo
addikt

Galaxy Tab S8.4 -en gondolkoztam még de az AMOLED és TouchWiz miatt kizárt.

(#219) konyi79 válasza Vikooo (#218) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem az amoleddel nincs nagy baj, én pl jobban szeretem, mint az ips-t. Azonban a samuval már inkább van bajom, meg itt a vízállóság számomra komoly fegyvertény. Megjött a dokkolóm is kínából, már az usb ajtóval sem kell kínlónom.

(#220) Vikooo válasza konyi79 (#219) üzenetére


Vikooo
addikt

Félek, hogy mivel táblagépről lévén szó több statikus tartalom, hosszabb ideig lenne rajta megjelenítve és ettől pikk-pakk beégne az AMOLED.

Még telefonoknál is necces, lásd Nexus 6, Galaxy S%

Plusz még mindig vannak az AMOLED -nek olyan betegségei, amit nem sikerült orvosolni (nem homogén a kijelző, lassú válaszidő, utánhúzás feketéről más színre váltásnál (görgetés) idő haladtával gyengülő fényerő...))

Ami viszont még felmerült bennem, az oldalsó keret az fém vagy fémhatású műanyag? Valahol műanyagnak, máshol fémnek írják, megtapogatni még nemtudtam.

Illetve a vékonyság miatt mennyire hordható táskában tok nélkül? Nem hajlik, törik?

(#221) silentkiller válasza Vikooo (#220) üzenetére


silentkiller
senior tag

A keret alu, valódi (könnyű)fém. Tok nélkül nem hordanám táskában és sehol sem mert könnyen koszolódik és az apró mikro homokszemcsék megkarcolhatják.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#222) konyi79 válasza Vikooo (#220) üzenetére


konyi79
addikt

Keret fém, vagyis műa. házban fém betét. Egyébként nagyon ott van minőségben.
Vékonyságtól független szerintem csak úgy natúr nem illik táskába dobni ezeket. Bár én is megteszem néha, eddig semmi baja.

(#223) Vikooo válasza konyi79 (#222) üzenetére


Vikooo
addikt

Koszi es koszi :)

(#224) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Ez a lollipop elsőe baromi furcsa :D Például az istennek se tudom beállítani újra hogy ha felébresztem a képernyőt ne először el kelljen húznom és utána kérje a pint, hanem egyből mint eddig... valakinek tippje erre? Mert nem találom melyik opció vonatkozik erre, idegesít hogy nem tudom egyből megadni a pin kódot..

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#225) Vikooo válasza Stevee83 (#224) üzenetére


Vikooo
addikt

En pont ezt vartam :)

(#226) Stevee83 válasza Vikooo (#225) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Mármint mit? Hogy ne lehessen egyből pin codedal feloldani? Mert a Lollipoppal semmi bajom annak én is örülök csak ennek nem hogy hosszabb lett a feloldás.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#227) konyi79 válasza Stevee83 (#226) üzenetére


konyi79
addikt

Ez legyen a legnagyobb baj, előnyt többet hozott.

(#228) Vikooo válasza Stevee83 (#226) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen! Hisz igy legalabb vannak lathato ertesitesek a zarkepernyon, es szep animacio a feloldasnal, nem pedig egybol az arcodba tolja a PIN -t, mintat stb.

(#229) Flind válasza Vikooo (#228) üzenetére


Flind
senior tag

Szerintem is sokkal elegánsabb ez a megoldás.

(#230) Tangerine


Tangerine
senior tag

Működik valakinek gyorstöltés?
Vettem hozzá QC 2.0-ás gyorstöltőt, amivel elvileg 1/2 óra alatt 60%-ra kellene töltenie, de nálam csak 26%-ra ment, 1 óra alatt meg 50%-ra.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#231) konyi79 válasza Tangerine (#230) üzenetére


konyi79
addikt

Mire dugtad? Az ha jól tudom csak a dokkolóval kompatibilis, micro-USB-vel nem fog úgy tölteni.

Egyébkén én is néztem, de nem hinném annyira szeretné az akku akkora árammal tölteni, így inkább én nem erőltetem.

(#232) Tangerine válasza konyi79 (#231) üzenetére


Tangerine
senior tag

Szerintem, pont fordítva. Csak az USB-n megy (kéne mennie), mert a töltő meg a kütyü kommunikál egymással, megegyeznek a töltőfeszültségben, akkuállapottól, hőmérséklettől, miegyébtől függően 5-9-12V-ot tud a töltő.
Nem árt az akkunak, mert ha túl meleg lesz, akkor visszakapcsol a töltő. És csak egy darabig tölt gyorsan (talán 60%-ig), utána kisebb fokozatba kapcsol, és normál töltőként tölti tovább. Elvileg párhuzamosan tölt több cellát nagyobb feszültséggel. Vagyis inkább szerintem a több cellás telepet sorbakötve. Nem tudom pontosan, de utánanéztem, nem árt az akkunak, jól ki van találva. Csak úgy néz ki valamiért mégsem akar működni.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#233) konyi79 válasza Tangerine (#232) üzenetére


konyi79
addikt

Amennyire én jól értelmeztem a korábban olvasottakat, a QC2.0-t a DK48-cal írják kompatibilisnek. Az pedig nem USB-n tölt.
Persze értelmezhettem rosszul is meg bármi, nem is próbáltam, meg nem is kezelésiben olvastam...

NNa, feladom:
Van káosz a témában rendesen, a lényeg másoknak sem igen működik. Szóval nem biztos, tudsz érte tenni, hozza neked a papírformát...

(#234) Skimaster


Skimaster
senior tag

Van valakinek olyan hogy valami nagyon nem működik a lolipop alatt? Nekem hibátlan...

(#235) konyi79 válasza Skimaster (#234) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem sincs gomd lollipoppal, egyedül néha Opera hülye, de azt csinálta kitkat alatt is.
A hangerőszabályzó ami bosszantóan van megoldva, alapértelmezetten a csengetésit állítja csak. Le van némítva, elindítok egy videót, és felébred a család ;]
Más típusnál ha rábökök hangerő állítás között, beadja a többit is (média stb) ez meg nem.

(#236) Tangerine válasza konyi79 (#233) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hát én sem tudom. Legjobb lesz, ha legközelebbi töltéskor méregetek egy kicsit, hogy mennyivel tölt.
Meg kellett volna mérnem, hogy a rendes töltővel mennyi idő alatt tölti fel.
Ahogy néztem sem a hozzáadott töltő sem a kábel nem egy combos darab, csak a kábelt cserélve egy vastagabbra nagyobb amperrel tölti. Ha pedig egy 2 amperes töltőre teszem a vastagabb kábellel., akkor még gyorsabb.

Nem mérte valaki, hogy a gyári töltővel/kábellel mennyi idő teljesen feltölteni 0%-100%-ra?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#237) Tangerine válasza Skimaster (#234) üzenetére


Tangerine
senior tag

Semmi gond, de én mielőtt frissítettem, nullára legyalultam, gyári állapotra.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#238) HREH válasza Tangerine (#236) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem gyári töltő + kábel kombóval 4 óra 15 perc a töltési idő.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#239) Tangerine válasza HREH (#238) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#240) Hipnotic válasza Tangerine (#239) üzenetére


Hipnotic
tag

Üdv. Egy hete vagyok boldog tulajdonosa ennek a tabletnek. Idaig nagyon jó, hozza az elvárásomat, gyors, szuper.
Előtte Samsung Galaxy Tab S 8.4 volt a birtokomban, vicc kategória volt ehhez képest, laggolt csúnyán, melegedett, forrósodott, betűk sok helyen zavaróan kicsik voltak. Két napig bírták az idegeim vele!
Nexus 7 (2013)-nak próbáltam utódot keresni, azt hiszem végre meg találtam a Sony jóvoltából :-) Nexust majdnem két évig nyúztam míg felmondta a szolgálatot, garanciás volt még.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#241) Hipnotic


Hipnotic
tag

Az üzenetem mindenkinek szólt. Bocsi

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#242) Tangerine válasza Hipnotic (#240) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én is majdnem olyat vettem, nézegettem elég sokáig, de utánanéztem rendesen itt a fórumban, aztán később rábukkantam a Z3TC-ra, és végső lökést az egyik youtube-os összehasonlítás adta.
Mindenféle képpen kicsi tabletet (zsebbe beleférőt) akartam, SIM-es, és bővíthető, lehetőleg minél hosszabb akkuidő és minél fürgébb működés, és ne Apple, mert herótom van az Apple-hype-tól úgy cuzámmen, kb. nem is maradt más.
Nekem ez a legelső tabletem, pontosabban volt egy Ipad air amit egy tanfolyamon kaptam (a legprolibb verzió 16GB, csak wifi, se sim, se SD hely = "fapad air"), de az bontatlanul ment a vaterára. Aztán lett ez, de nagyon tecc. Egyedül a "vaku" (LED) hiányzik róla.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#243) Hipnotic válasza Tangerine (#242) üzenetére


Hipnotic
tag

Így, hogy mindkét készüléket volt lehetőségem ki próbálni a Sony durván veri a Samsungot. Két pozitívumot tudok csak a Samsung javára, mégpedig egy fokkal szebb az Amoled kijelző, viszont sok helyen alig lehetett olvasni a parányi betűket,ezert már nem is annyira pozitív... Másik a vaku megléte. Ez a két pozitívum viszont elhanyagolható, sokkal használhatóbb a Sony készüléke, mintha nem egy súlycsoport lenne. Jól döntöttél, hogy utána néztél és a z3tc-t választottad.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#244) qwertly


qwertly
addikt

sziasztok!
Szeretnék egy ilyen készüléket venni,hol lehet megvenni most a legjobb áron ahol a gari rendes gyári 2 év?Másik miért van ilyen jelentős ár különbség a 4G árában?

(#245) konyi79 válasza qwertly (#244) üzenetére


konyi79
addikt

Sajna az LTE modemet ilyen drágán mérik bele
MM, edigital, sony center. Ezeken van jobbára csak rendes garival, máshol csak szürkeimportosat láttam. Sony centerbe érdemes bemenni, ha valahol találsz olcsóbban, többnyire odaadják annyiért...

(#246) qwertly válasza konyi79 (#245) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,én is ezeket néztem.De mondom hátha valaki tud akciósan rendes garival amit nem vettem észre.Láttam pár helyen én is 1 év garival úgy meg nem szívesen venné meg.De megfogom nézni a Sonyi centert,wifis verziót vesszek ha minden tetszik és a internetet telefonról vagy valami 3G hordozható modemről kapja majd nyáron.

(#247) konyi79 válasza qwertly (#246) üzenetére


konyi79
addikt

Persze ez csak az én véleményem, de táblagép mobilnet nélkül elég fapad. A külső modem meg tényleg annyira kínlődás, szerintem tényleg megéri akkor már megvenni az LTE verziót. Azok a modemek nyűgösek, kicsi az üzemidejük, hurcolászni kell stb..
Ez meg könnyedén kiad 10óra kijelzőidőt beledugott simmel.
Sony centerben tudsz venni gyártói garanciát pluszban, ha kevesled.

(#248) Skimaster válasza qwertly (#246) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem sima wifi-s van,a z1 compactról egy mozdulattal megosztom a mobilnetet és gyönyörűen működik....ha lte verziót veszel abba is kell egy kártya,nekem arra is felszámolt a Tmobil 500 Ft-t havonta...nekem Z tab volt előtte lte verzió,de jobb,hogy ebből a simát vettem....azt az 500Ft-t inkább mobilnetre költöm...az meg a másik,most már szinte mindenhol van wifi...

Ja és az egy év gari nekem elég,MM-ben vettem 110-ért,ha gond lett volna vele egy év alatt bőven előjön....

[ Szerkesztve ]

(#249) hunFaNaTiC


hunFaNaTiC
csendes tag

Itt nem találtam ilyet hozzászólást, de ilyen gépen szeretném megvalósítani, ezért megkérdezném, hogy ha egy wi-fi router mögé dugott külső vinyót (root jog nélkül!) fel szeretnék úgy mountolni, hogy a filerendszerből is látszódjon annak az elérése, akkor arra van olyan módszer, ami nem igényel külső segédprogramot?
Pl. terminalból lehet-e autostartba tenni ilyet? Sajnos még nem vagyok túl expert linux guru, hogy magamtól megcsináljam, ezért szívesen tanulnék a válaszból :)

Nem szeretnék SD kártyázni, a gépen tárolni filmeket, zenéket, közvetlenül szeretném megnyitni a külső vinyóról az alkalmazásokból a tartalmakat, de nem minden lejátszó tudja ezt a funkciót. Most pl. Samba kapcsolatról érem el ezeket, ami kicsit körülményes, mert nem minden alkalmazás támogatja a közvetlen elérést ilyen módon.

Csak érdekességként én ezeket használom: filmnézés - BSPlayer / Kodi, képregényolvasónak - Challenger,
(mp3 lejátszót még nem találtam sajnos...)

Maga a Tablet sima felhasználóként nekem minden igényemet kielégíti, könnyű gép, nagy felbontás, betekintési szög rendben, az akksi folyamatos wifi/netezés mellett 2-3 napig bírja, újszülött gyerek melletti használattal állja a sarat :)

Köszönöm a választ, ha lesz.

(#250) Zitta válasza hunFaNaTiC (#249) üzenetére


Zitta
őstag

Plex-el mindent megoldhatsz amit itt felsoroltal...

Vinyot befokuszalod a Plexnek es barhol vagy a filmtaradat elered a Plex progival amit ugyan meg kell venni a Play Store-bol, de utana boldogsag van!

Nezz utana!

Amugy egy 64GB-s SD kartyara rahajigalni a filmeket sem megerolteto... Szerintem. :F

Ma delutan csatlakozom en is egy wifi-s vadi uj Z3 tabbal (Sony Szalon garival) ... :DD

Kerdes:

Melyik gyari dokkolo valo ehhez a tabhoz? Szinten a 48-as jelzesu ami a Z3, Z3 c-hez???
(Csak mert ugy latom, hogy a 48-as kell hozza csak a betetek amik vannak hozza, azokkal kell varialni)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.