Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) konyi79 válasza Zitta (#250) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem ilyenben alszik éjjel:
[link]

(#252) Zitta válasza konyi79 (#251) üzenetére


Zitta
őstag

Köszi a választ, azóta én is utánanéztem és a 39-es jelzésü kell hozza - viszont én csak gyári tartozékot veszek, ha veszek bármit is, úgyhogy még gyüjtögetek... :B

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#253) konyi79 válasza Zitta (#252) üzenetére


konyi79
addikt

Jellemzően én sem szeretem a gagyi utángyártmányokat, de nem is igazán lehetett kapni még, meg nem is tudtam volna magam rászánni annyiért arra a műanyag darabra, legalább adnának hozzá egy nagyáramú töltőfejet, de nem...
Viszont a gyári tok az frankó, arra gyűjtögess!

(#254) Zitta válasza konyi79 (#253) üzenetére


Zitta
őstag

Koszi!

Esszondod?

[link]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#255) konyi79 válasza Zitta (#254) üzenetére


konyi79
addikt

Ja.

(#256) Zitta


Zitta
őstag

Amugy erdekes a tesztben, hogy 100ezerre mondjak a wifi-s modellt es az LTE-t meg 125-re.

En 115 alatt sosem lattam a wifi verziot es az LTE meg most is 155-160!?.

(persze ezeket hivatalos Sony bolti arakkal mondom, de a tesztben is azt nezte a srac)

A 5 ora kijelzoido meg szinten vicces, amikor legalabb a duplajat viritja... de sebaj.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#257) Tangerine válasza HREH (#238) üzenetére


Tangerine
senior tag

Úgy néz ki műxik a gyorstöltés, bár csak kb 2x gyorsabb.

10%-ról indultam, és félóránként néztem, másfél óráig 1/2 óránként 24%-ot tölt, utána lassabban:
0,5 óra: 34%
1,0 óra: 58%
1,5 óra: 82%
2,0 óra: 95%
Tovább nem töltöttem.

Mértem a villanyt is, a fesz 5,1V és 9,3V között ugrándozott kb. 1-2 másodpercenként. 12V-ra sosem ment fel, pedig a töltő tudná. Az amper 1,7 környékén maradt folyamatosan.

Ilyen töltőt használtam: [link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#258) Tangerine válasza konyi79 (#253) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én vettem 2-őt is,egyet az ebayen, másikat az aliexpressen, és mindegyik jól műxik.
Szerintem nincs ebben semmi elektronika, ami elromolhatna, bár a hozzáadott rövidke kábel sz@rt se ér, de az úgyis rövid. Kár kiadni a gyáriért 8-10 rugót, Nekem a kettő került kb. a gyári ár felébe.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#259) konyi79 válasza Tangerine (#258) üzenetére


konyi79
addikt

Olvastam tesztet valamelyik oldalon erről a táblagépről, ahol azt írták mennyire felesleges a dokkoló csatlakozója, senki nem fogja majd használni. Meg tartós használat esetén felsérti a kezet az érintkezője :DDD
Na mondom ez hülye, és már előtte eldöntöttem veszek majd hozzá, ne kelljen gyötörni mindig az usb ajtaját, meg amúgy is... Szóval megnyugtató, nem én vagyok csak ilyen debil, használok dokkolót hozzá, csak népszerű a tulajok körében :K

(#260) Tangerine válasza konyi79 (#259) üzenetére


Tangerine
senior tag

Még ilyesmi kábeleket is vettem hozzá: [link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#261) Zitta


Zitta
őstag

Végűl nem vettem meg a Z3 tabot. :(
Ismerősöm mondta, hogy ha mégsem tetszik, kb. sosem fogom tudni eladni - max brutál bukóba és ezt értette 15-20 ezer minuszra már másnap és a 75ezres vételi árhoz képest...
Azt is mondta, hogy max kiló körül érdemes az LTE verziót, de a wifi-t nem igazán...

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#262) konyi79 válasza Tangerine (#260) üzenetére


konyi79
addikt

Detto :DDD
Bár ez azért elég körülményesen áll meg rajta...

(#263) Skimaster válasza Zitta (#261) üzenetére


Skimaster
senior tag

Mint minden műszaki cucc ez is bukja az árát, ilyen szempontból ne vegyél semmit,mert csak bukhatsz... Ki kell próbálni mielőtt megveszed és nem nyúlsz mellé, ha mégsem,akkor kis mínusszal eladod. Bármit veszel így lesz...

(#264) konyi79 válasza Zitta (#261) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt jól megmondta ismerősöd, bár titok megosztom veled:
Mindent elektronikai cuccot bukóval tudsz eladni bolti árhoz mérten.
Meg mi van ha nem tetszik? Gondolom azért megnézted, meg tudod van-e szükséged rá. De ezek szerint nem volt. Meg szerintem max 50k-ért érdemes az LTE verziót, csak sajnos nem adják oda annyiért :DDD

(#265) Hipnotic válasza Zitta (#261) üzenetére


Hipnotic
tag

Valamelyik internetes áruházból meg rendelted volna és ha nem tetszik vissza küldöd 14 napod van rá kipróbálni. Így nem vesztesz csak a postaköltség árát.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#266) Zitta válasza Hipnotic (#265) üzenetére


Zitta
őstag

És ha tetszik, akkor megtartom 114-ért!? :Y

Én ezt a visszaküldősdit nem szeretem, főleg amióta egyszer megkaptam egy webáruházból valami suttyónak a leütött karcos szarát 160ezerért!

A visszaküldési időről és egyebekről nem beszélve...

Azért még tervbe van a dolog, de óvatossan... ;)

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#267) Werkly


Werkly
őstag

Érdemes ezt a gépet beszerezni Tab S 4.8 helyett? Ipadet dtágállom de nagyon. Kösz!

(#268) Skimaster válasza Werkly (#267) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem tudom miket használtál eddig,de ez véleményem szerint egy nagyon jó kis masina....én ajánlom!

(#269) Werkly válasza Skimaster (#268) üzenetére


Werkly
őstag

Még semmit!

(#270) konyi79 válasza Werkly (#269) üzenetére


konyi79
addikt

Szeintem is elég jól sikerült darab, igazából szoftveres bajjal sem találkoztam. A kijelző talán az ami erősebben tükröződik, mint kellene.

(#271) Skimaster válasza Werkly (#269) üzenetére


Skimaster
senior tag

Akkor hajrá,szerintem nem fogod megbánni,én munkára és szórakozásra is használom teljes elégedettséggel....

(#272) Werkly


Werkly
őstag

Győzzetek meg, hogy jobb mint egy Air 2! Valaki azt mondta, hogy nem jó a Sony! De én ezt kétlem! Külföldi fórumokon is jókat írnak! Mik a negatívumok ha mégis vannak?

(#273) Werkly


Werkly
őstag

Ez még amúgy nem 64 bites?

(#274) konyi79 válasza Werkly (#273) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, a snapi 801 még nem.
Bár ennek jelenleg meg még úgy 2-3 évig nem sok jelentősége. Még csak most kezdenek szivárogni a 64bites felső kategóriás chipek.

(#275) konyi79 válasza Werkly (#272) üzenetére


konyi79
addikt

Hülyeséget azért ne kérj.
Más, de ne menjünk bele ha lehet itt is az i/droid vitákba.
Speckókat meg Te is látod.

(#276) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Mennyire bírja az usb ajtócskája a nyitogatást? Mennyi idő után kezd nem rendesen zárni?
A dock csatlakozó használható adatátvitelre?
OTG-n pendriveról fullHD filmlejátszás megy rendesen, nem akadozik?

Bocs a sok kérdésért :) Pár héten belül tervezek tabot venni, és erre a szépségre esett a választás, nem tudok belekötni, mindenképpen ez lesz. Csak néhány dolgot nem írnak egyik tesztben sem.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#277) konyi79 válasza SidCorky (#276) üzenetére


konyi79
addikt

Azt nem tudni mennyire bírja a nyitogatást, én nem is akartam kipróbálni. Ezért vettem dokkolót.
A dokkoló csak tölt.
Passz.

(#278) SidCorky válasza konyi79 (#277) üzenetére


SidCorky
senior tag

Dokkolót én is veszek, de sokszor használnám töltés közben is kézből...na mindegy, majd nézek hozzá valami dock-usb átalakítót eBayről

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#279) konyi79 válasza SidCorky (#278) üzenetére


konyi79
addikt

Dokkoló usb átalakító? Az milyen?
Dokkolónak sima micro-usb a táp, bármiről etetheted.
Egyébként létezik olyan kábel, ami a dokkoló helyére rögzül mágnesesen. Azzal is lehet tölteni. Csak az annyira nem stabil, csak a mágnes fogja.

(#280) SidCorky válasza konyi79 (#279) üzenetére


SidCorky
senior tag

Aaazaz, arról beszéltem :)
Nem stabil, de ha nem rángatom akkor jó

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#281) SidCorky


SidCorky
senior tag

Lollipoppal változott valamit a rendszer sebessége? Leginkább Novával érdekelne mert azzal fogom használni.

Ez a képernyőfelvétel mennyire terheli a rendszert? Pl. egy GTA SA alatt ha megy a felvétel, akkor még lehet élvezhető sebességgek játszani?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#282) f(x)=exp(x) válasza SidCorky (#281) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hali!
Ha nem gyári launcherrel használod, akkor nem változik a sebesség (az állapotsáv változik egyedül), még akkor sem, ha főverzióváltás van.

(#283) kovi6327


kovi6327
csendes tag

Aki esetleg most tervez ilyet venni, a fehérvári MediaM-ben a bemutató darabokat (16GB, Wifi) leárazták 70-re, még van egy fehér.

(#284) HREH


HREH
senior tag

Kinek hogy teljesít az 5.x.x? (Melyik verziót kapjuk?) Megéri frissíteni? 4.4.4 nálam hibátlan, ezért ha vannak hibái, még nem frissítenék.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#285) GU-81M válasza Márko88 (#1) üzenetére


GU-81M
tag

Vettem egy ilyen tabot, a MM-ban kezdik kiszórni őket, elég alacsony áron lehet Sony garival megvenni őket. Sokat még nem használtam, de az eddigi tapasztalataim többnyire pozitívak. Az anyagminőség remek, a képével sincs bajom, és kellően gyors a hw alatta. A kamerája szerintem felejtős, bár ez nem nagy tragédia.... Ami zavar az a sw (sok fölösleges app, egy részük nem eltávolítható), de "könnyen" lehet rárakni stock androidot (az xda fórumán van is egy pár topic ezzel kapcsolatban, és elvileg a gari is megmarad), így azt a héten kipróbálom. Rendeltem hozzá ebayről egy mágneses töltő csatlakozót hogy az usb fedelét se kelljen minden töltésnél piszkálnom.

(#286) balint82 válasza GU-81M (#285) üzenetére


balint82
senior tag

Az mit jelent, hogy alacsony áron?

Köszi a választ!

Google Pixel 4a

(#287) GU-81M válasza balint82 (#286) üzenetére


GU-81M
tag

Én 90k-ért vettem meg, ahogy néztem ennyiért még GSM shopokban sem lehetett kapni.

Sikerült közben előre rootolt rendszert felrakni, a DRM kulcsok is aktvak és le vannak mentve, így a gari biztosított. Elkezdtem a sok előretelepített app letörlését is, van egy pár belőle...

Használ itt valaki rootolt tabon xposed keretrendszert?

(#288) konyi79


konyi79
addikt

Míg itt nagy csendben mindenki használja, közben megjött az 5.1.1 a gépre.
Azért tényleg odateszik magukat, rendesen jönnek a frissítések.

(#289) konyi79 válasza konyi79 (#288) üzenetére


konyi79
addikt

Jó hír:
Úgy látom a hangerőszabályzót rendbe tették!

[ Szerkesztve ]

(#290) Skimaster válasza konyi79 (#288) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem még nem jött semmi értesítő.....független,MM-os gép.

(#291) konyi79 válasza Skimaster (#290) üzenetére


konyi79
addikt

Az enyém is. nem is a gép jelezte, e-mail jött a Sony-tól.
Ha telepítve van esetleg a pc companion app, dugd rá, azzal települt nem FOTA.

(#292) HREH válasza GU-81M (#287) üzenetére


HREH
senior tag

Én a Nexuson használom, nagyon király cucc.

Más: Egyelőre én csak az 5.0.2 verziót kaptam meg, nagyon tetszik, szerintem szép munkát végzett a Sony.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#293) kispredátor


kispredátor
csendes tag

Sziasztok!
Aki vacilál a Galaxy Tab S 8.4 és a Sony között, íme:
Galaxy Tab S 8.4 lte -t vettem márciusban (sm-t705), szinte azonnal jelentkezett egy bug, apró mozditásokra kikapcsolta a képernyőt. Nagyon idegesitő volt, olvasáskor kézváltásra, stb.lásd:

https://www.youtube.com/watch?v=lZDrgRj51Co

Odáig fajult a dolog hogy élvezhetetlenné vált a használata. Bevittem a samsung servizbe, közölték h igen, eredeti samsung (ez volt az egyik gyanúm) azomban a sorozatszám alapján délafrikai szürkeimport, nem érvényes a gari. Bevittem a boltba ahonnan vettem (név a szerkesztőségben), ahol majd egy hónap után sem tudtak mit mondani. A pénzt visszaadták, de azért bosszantó volt. Plusz nyakamon maradt egy tok.
Tanulság: mindig raaszkodjatok a gyári garihoz. Én meg elhatároztam h szarszungot soha többet. (előzmény: ugyanott vettem egy ugyanolyan készüléket előző héten, de másnapra belülről kifele kipuposodott a hátlapja. Szó nélkül adtak egy másikat, amiről fentebb irtam).
Szóval Sony val szemezek, de csakis LTE verzióval, az rds mobilnete szinte ingyen van....

ugyanitt Samsung Galaxy Tab S8.4 (sm-t705) tok eladó......

[ Szerkesztve ]

(#294) kispredátor válasza kispredátor (#293) üzenetére


kispredátor
csendes tag

Egyébként a samsuban ami volt és lehet hianyozni fog a Sony ból az az IR port, miel a tavirányitó app nagyon király volt, és a vaku led. Viszont a sok bloatware az idegeimre ment, és nem igazán lehetett letiltani, mivel szinte naponta jelent meg valami frissités egyik másik előre telepitett szarhoz, és az mindig ujra aktiválta...

(#295) HREH


HREH
senior tag

Megjött ma az 5.1.1 is, eszméletlen gyors a rendszer. Egyedül az a furcsa, hogy SGP611-em van, ami ugye a Wi-Fi only verziót jelenti, ennek ellenére a status bar-ban írja, hogy "Nincs szolgáltatás"…mindegy, de azért elég furcsa.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#296) konyi79 válasza HREH (#295) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem kicsit elejétől fogva olyan a cucc, mintha valamiért beáldozták volna a típus specifikus romok gyártását. Olyan a 4g verzió is, mintha a telefon lenne, nemigen van a nagyobb megjelenítőhöz meg táblagépes használathoz igazítva a felület. Bár ha ez a gyors verziókövetés meg a stabilitás miatt lett beáldozva, nem olyan nagy baj.

(#297) DANDE22


DANDE22
tag

Aki szeretne ilyet, nézze meg a r˝f˝sz computert. Ott LTE-s van elég jó áron (113e) 2 év gyári garival! Magam is alig hittem el, és nem tudom fog-e nagyon lejjebb menni az ára.

Remélem ez nem minősül reklámnak csak tapasztalat megosztásnak :-) Ha igen akkor bocs.

(#298) HREH válasza DANDE22 (#297) üzenetére


HREH
senior tag

SGP611-et ír cikkszámnak, ami a Wi-Fi only verzió.
LTE verzió (SGP621) 150k-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#299) DANDE22 válasza HREH (#298) üzenetére


DANDE22
tag

Direkt rákérdeztem náluk telefonon, azt mondták igen az LTE-s, én is csodálkoztam, ha nem akkor nem veszem át, és kérem, hogy írják át a honlapon. Mert személyes átvételt kértem. Úgyhogy majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#300) HREH válasza DANDE22 (#299) üzenetére


HREH
senior tag

Furcsa, de akkor kíváncsi vagyok mi lesz.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.