Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#175) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Szép telefon. De sajnos itt ki is fújt a kiemelhető komolyabb pozitívumok jó része. Egykor imádtam a Sony telefonokat de a kamerájuk gyengesége sajnos idővel szembetűnő lett. A Sony Alpha részleggel történő marketing példálózás adott egy kis reményt hogy a Sony végre visszacsücsül a nagyok közé, vártam ezt a készüléket.
Aztán elkezdtek szállingózni a tesztek, az információk. Már az akkumulátornál ráncoltam a szemöldököm, ilyen nevetségesen minimális kapacitást betenni egy közel 4k-s 6.5 colos kijelzőbe miközben szinte az összes gyártó kisebb felbontású illetve kisebb kijelzővel szerelt csúcsmodellekbe is már bőven 4000 mAh fölött jár. A neten már vannak információk az átlagos használatról, tehát például nyomkodod mobilnettel,böngészel, kevés fotó,kevés videó esetleg telefon. 3-4 óra kijelzőidő nap végére nullázódó akksi. Nagyon gyászos. Igaz nem tudom kinek mi az átlagos használat, a mai világban szerintem az ha napi szinten pár óra böngészés, facebook, emailezés benne van a telefonban. A jelenlegi készülékem (m20pro) 4200-as akksival gyakorlatilag megsemmisíti ezt a készüléket üzemidőben és azzal is necces a 2 nap átlagos használat mellett (nagyjából 8 óra körüli kijelző idővel).
De legyen húzzon ki egy napot, este rádobom a vezetéknélküli töltőállványra úgyis az az óra az asztalon..Nem, nem teszem rá mert csak kábellel tölthető...2019-ben prémium kategóriában....
Majd a fényképek és videók megvigasztalnak. Nem. Azok sem fognak. Nagyon várom a dxomark féle tesztet, de az eddig fellelhető tesztek alapján meg merem kockáztatni hogy akárcsak az XZ prémium úgy ez is le fog szerepelni. Jó ha a több éves Samsung S7 vagy S8 modellek szintjét hozza a készülék. A nappali képek jók, bár ott is felfedezhetőek problémák itt ott homály itt ott kiégetés, mellé a fókusz kifejezetten gyenge és lassú... De amint szürkület vagy sötétebb téma következik a telefon egyszerűen gyenge. Nevetségesen gyenge. Boltban próbálgattuk a készüléket, nem nagyon hittem a netes teszteknek annyira leszereplős a telefon. Rokonom S8 készüléke jobb képeket csinált sötétebb témáknál látványosan, Xperia 1 sötétebb témáknál bődületesen gyenge.
Itt egy nagyon jó kis videós összevetés igaz S10-el, egész egyszerűen botrány Prémium kategóriában amit a telefon csinál, túlexponálás,kiégetés,elmosások, kamu háttérelmosás, gyatra fókusz : [link]

Én tényleg vártam ezt a készüléket, terveztem rá a váltást M20pro-ról mondván ha tényleg a Sony Alpha részleg vette a kezébe a dolgokat majd most mutatnak valamit. Számomra fontos a mobilos fotózás, különösen gyengébb fényviszonyok mellett. De ez nemhogy a lassan 1 éves M20pro szintjét avagy az aktuális prémium készülékek szintjét nem hozza, megint egy több éves lemaradásban van képalkotás terén.
Kár érte.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.