Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elöregszik a ragasztóanyag.
Néhány év után érdemes napi szintű használatba venni az alkalmi cipőket. Legalább használatban esnek szét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Lauda válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Lauda
félisten

A talpa is elrepedt. Ez egy hulladék ahogy van. Van 2010-11 körüli nike-m, amit kb ennyiszer hordok és annyi a baja, hogy poros.

[ Szerkesztve ]

(#3) jookomak


jookomak
őstag

Anno én is elkövettem azt a hibát, hogy Josef Seibelt vettem. Gari után eltört a talpa. Utánaolvastam, mások is jártak így. Most itt ez a bejegyzés. Nálam leírta magát a márka.
Volt egy Scholl-om, az hosszú évekig bírta, kényelmes volt, elegáns. Természetes hasonló sincs a termékvonalban azóta sem.

(#4) sonar válasza Lauda (#2) üzenetére


sonar
addikt

Nekem van egy skechers cipőm ami 6-7 év után vettem ki a napi használatból (azt tudni kell, hogy évszakonként más más cipőt hordok) és most 3 éve munkás cipőként még mindig úgy egyben van, hogy egyik másik munkavédelmi cipő megirigyelhetné.

A talpa nem egyszerűen elrepedt hanem málik szét.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5) DBob válasza sonar (#4) üzenetére


DBob
őstag

Na, amint hazaértem, lefotózom neked az én Josef Seibel cipőmet :Y

(#6) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Utóbbi időkben ezekket szívtam meg, dc, adidas superstar, tisza. Mind vacak (értsd: 6-10 hónap alatt kuka), pedig egyik se gagyi kategória. Most majd megint keresnem kell másik márkát, hátha az végre tartós lesz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7) cinemazealot válasza Speeedfire (#6) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem is nagyon sokszor rohadt le a lábamról a cipő még bőven a max. fél éves garancia idő előtt, ezért bő 10 éve úgy döntöttem, hogy kizárólag olyan cipőt leszek hajlandó megvenni, amiért vállalnak legalább 1, de inkább 2 év garanciát. Így hát 2006-ban megvettem életem első Merrell nyári (vízi) cipőjét a Decathlonban 2 év garanciával, amivel azóta megjártam kétszer az Adriát, többször a Balatont, és gyakorlatilag minden nyáron hordom. Most már eléggé kopottas, a fűzőt már cserélni kellett, és pont most egy hónapja a felkanyarodó műanyag (Vibram) talprésztől kicsit elvált az oldalsó része (majd kap egy kis Palmatexet), de a mai napig hordom és egyenesen imádom.

Oké, kicsit drága (20-25 eFt), de inkább adok ki 10 évente ennyit egy ilyenért ennyit, mint néhány ezret, de félévente egy sz@rért.

Ha tehát a boltos azt mondja, hogy a garancia fél év, akkor már fordulok is ki a boltból.

sonar
6-7 év is szép kor és simán lehet, hogy azért tört el, ment szét, mert nem volt használva és a műanyag rideggé vált. Tudom, ettől nem leszel boldogabb, de vannak sokkal rosszabb esetek is, és szerintem ez még a jobbak közé tartozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) sonar válasza cinemazealot (#7) üzenetére


sonar
addikt

Igazából engem is csak az akasztott ki, hogy 30k-s cipő és alig volt hordva. Ez van.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9) angyalpc2 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Ez nem a ragasztóanyag

A talp nem gumiból, hanem valami műanyagból készül.
Elöregszik és törik

(#10) angyalpc2 válasza Speeedfire (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Mikr felmerült, hogy a kajából gyenge minőséget hoznak be..

én ide soroltam volna a cipőt is

2010 környékén vettem Reiker cipőket, nagyon jók voltak, a nyári cipő kb 2 évet bírt ki intenzív használattal, elkopott a talpa
Aztán egyszer csak úgy 2014 körül vettem észre, hogy az új nyári cipő 2 hónap után már erősen kopott, és a talp betét is erősen viseltes lett
Megvolt a régi akkor látom, abban jobb a betét, vastagabb
A talp mintázata is mélyebb, talán anyagában is kicsit másabb.

Ipari szemét gyártás
profit és hasznon termelés

A kínia gagyi szar minőség szintet verdesi egyes neves prémium márkák termékei

Azokon az embereken csodálkozom, hogy hogy tudnak venni 30-50e Ft-ért sportcipőket, ami kb egy fröccsöntött műanyag sz.r és a gyártási költség max 1000
Egy bőr cipő meg 25-ből megáll.

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Alkalmi cipõk már csak ilyenek.Régen olyan cipök voltak amiket lehetett javítani, szegelni, varrni, ezek a mai öntött mûanyag hab talpú cipõk már nem javíthatók.
Én ha veszek akkor alkalmiból csak a legolcsóbb kínai szemétrevalót veszem, mivel volt már drága márkás alkalmi cipõm is ami ugyanúgy ragasztott talpú volt és hamar tönkrement.
Ha kétévente egyszer veszem fel a cipõt akkor nem veszek drágát mivel 6-8 év alatt a szekrényben állva is tönkremegy.
Persze ha valaki sokat hord alkalmi cipõt annak érdemes lehet egy minõségibb, kényelmesebb darabba fektetni, csakhogy mint ahogy a poszt is írja, ilyenbõl már kevés van.

(#12) A Zéé válasza Speeedfire (#6) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem most egy Le Coq Sportif cipőm van ilyen fazonú, bőr. 4. éve nyúzom szinte egész évben (bár van váltótársa) végigtoltam vele egy őszt-telet egyszer, amikor nem volt más cipőm mellé, és még mindig bírja. A fűzőt már kellett cserélni 2x is, meg már látszik rajta, hogy széttapostam, de megérte az árát.
Amikkel nagyot szívtam, az a Levi's, Helly Hansen, és volt olyan adidas is, ami 1 évet se bírt.

Just a simple Lineman...

(#13) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jópár Siebel cipőm van, volt. Nem volt szerencséd, hogy pont olyan állt a fiókban közülük, ami nem bírta az öregedést. Jártam már így több márkával is, olcsóbbal is, drágábbal is sajnos. A Sieibelek közül szerencsére egyikkel sem. Van közöttük tizenkét éves is. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

1: ebben a cipőben mit csináltál évi 4-5 alkalommal? szörföltél léc nélkül? lábbal fékeztél motoron? a talpán levő sérülések meg anyaghiányok nem attól keletleztek, hogy elengedett a ragasztó, azt tuti.

2: nekem van egy josef seibel bakancsom az örök mint a nyomorúság, szerintem a talpa előbb lukad ki mint hogy a ragasztás elengedne

3: rieker régen jó volt, most már kínai, nagyon leadtak a minőségből, a felhasznált alapanyag sem bőr már, hanem bevont műanyag sok esetben és esnek szét a cipőik. sajnos el kell felejteni, pedig a riekerem a másik nagy túlélő, bőven 5 év felett van napi használatban.

utóbbi kettőnek nincs közvetlen köze a te problémádhoz, csak megosztottam mint tapasztalatot, de a fotók és a talp alapján ez a cipő komoly terhelést kaphatott, nem "alkalmi" felhasználást.

(#15) philoxenia válasza DeFranco (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ment tönkre így Rieker talp is, Duna is régebben, vasúttól kapott is. Most a Batz papucsom engedgeti el a varrást... De mindegyik márkából volt szinte másik, amelyiknek másféle talppal semmi baja...
Siebelből egynek tört el részben a talpa, de hordtam tovább, még mindig nem tört el teljesen keresztbe. Ellenben a bélése elkopott bőrig, de a párból csak az egyiknek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) DBob válasza philoxenia (#13) üzenetére


DBob
őstag

Nekem három is volt, mind a három szétesett rövid időn belül. Tegnap ígértem képeket ha hazaértem, de végül nem jutott eszembe.
Majd ma délután...

Egyébként az tény, hogy nagyon kényelmes cipők, és amikor megvettem az elsőt, úgy éreztem mintha a lábamra öntötték volna.

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

2001 telén vettem military shop-ban egy csavaros talpú, magas szárú acélbetétes bakancsot valamivel 20ezer alatt... (noname, british steel design) kb 10 éven át rengeteget hordtam, volt olyan hogy nyáron abban mentem bulizni és 24órát lábon volt :) annyira egyben van, hogy 2007-ben abban államvizsgáztam, 2014-ben pedig abban házasodtam :DDD párévente 1-1 alkalomért nem veszek ünneplő cipőt... szépen letisztítva, kikenve jól mutat... (ünneplő cipővel jártam úgy, hogy pár alkalom után szétrepedt a talpa, mellesleg kényelmetlen is volt) újabban viszont ritkán hordom, mert gyakran vezetek és ahhoz nem kényelmes (nem is érzem annyira benne a pedálokat, mint félcipőben)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Speeedfire válasza cinemazealot (#7) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hiába, adidasra is 2 év van, de fél év után bármilyen cipő is legyen az neked kell saját költségen bizonyítani, hogy anyaghibás volt.


angyalpc2: Amúgy ez tényleg így van, az első superstar cípőm bírt 4 évet, a mostani (4.) már csak fél év.


A Zéé: Én mosta new balance-al szemezek, egész jókat olvasok róla. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19) philoxenia válasza DBob (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van benne pár kilométer, kb. tíz éve vettem:[kép][kép]
Szintén 8-10 éves, de alkalmi: [kép][kép]
Az előző (két párat vettem) korábbi változata, most ilyen kertásás stb. használatban: [kép]
Ezeknek a cipőknek a régebbi verziója még megvan a munkahelyen, abban kétszer jártam a Samaria szurdokban, másodszor a Long Way volt műsoron, a talpa még mindig jó.
Ezek mind utcai cipőként árult cipők.
Mostanában viszont ilyen fazont nem találok sajnos...
Eddig a használat során és kényelmileg nagyon beváltak a Bugatti cipők, (nekem magas a lábfejem) velük viszont még rövidebb a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) Yutani válasza philoxenia (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akárhány Siebel cipőm volt, mindnek eltört a talpa viszonylag rövid idő alatt, de gariidő lejárta után. Hulladék szar az a márka.

Ellenben a Bugatti cipőim mind jól bírták a gyűrődést, 2 év folyamatos, napi viselés után tettem le, mert már nagyon elkopott a talpa. Elkopott, nem eltört.

#tarcsad

(#21) dabadab válasza angyalpc2 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Mikr felmerült, hogy a kajából gyenge minőséget hoznak be.."

...akkor elég gyorsan kiderült, hogy ez hülyeség.

DRM is theft

(#22) philoxenia válasza Yutani (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd meg a linkjeimet...
Mondjuk mostanában (utóbbi öt évben) nem vettem. Állítólag azóta rossz mióta Magyarországon gyártanak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) sonar válasza DeFranco (#14) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk céges vacsorára szoktam felvenni, mert vezetéshez kényelmes jó volt.
Ez szerintem nem számit bele az extém kategóriába

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24) DeFranco válasza sonar (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, persze. és a sarkából miért hiányoznak egész darabok? meg a talpa hol kopott meg ennyire?

értsd jól, nem vonom kétségbe hogy ez a cipő hibája, és nem vonom kétségbe, hogy te ritkán és rendeltetésszerűen használtad, de ezek feltűnő részletek.

nekem pl. van az a rossz szokásom, hogy ülő munka mellett a cipő orrát a padlóhoz szorítva (tehát mintha lábujjhegyen állnék) rugózok a lábammal. ez minden mellett biztosan igénybe veszi a cipőt extra módon. ha lehet kerülöm is ezt.

[ Szerkesztve ]

(#25) philoxenia válasza DeFranco (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látod, hogy felesleges mindig ugyanazon rugózni? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) mickemoto


mickemoto
őstag

De hogy ellenpéldát is írjak, kb. 10 éve vettem a Deichmanba egy nevenincs márka félmagasszárú bõr bakancsot 6 ezer forintért.Most májusban dobtam ki a szemétbe mert már annyira széttapostam hogy plussz talpbetéttel is hordhatatlan volt olyannyira széttapostam.Talpa kopott volt de nem repedt meg.Ragasztás nem engedett el, pedig ástam, betonoztam, dolgoztam stb.benne nem keveset.
Igaz, 10 éve sokat romlott a minõség de lehet hogy most is ki lehet fogni olcsóbb de tûrhetõ minöségû lábbelit.

(#27) sonar válasza DeFranco (#24) üzenetére


sonar
addikt

hát X.
Nyilván ha intenziven használtam volna akkor nem lepődnék meg, hogy tönkrement...
Cégnél klumpában vagyok és nem a "kinti" cipőt koptatom. Szóval Sherlock vmi egyéb elmélet :)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#28) Yutani válasza philoxenia (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem utcai cipőből volt 3 pár, mind elrepedt. Az első viszonylag sokáig húzta (1 éven túl), de az utolsó kettő hamar tönkrement. Aztán kb. 10 éve csak Bugatti utcai cipőt hordok.

#tarcsad

(#29) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a J Seibel eddig bevált, általában 2 évet bírnak. Nyárra már csak gagyi cipőket veszek, lidlben, azok bírják.
A legutóbbi puma futócipőm 7 hónapot bírt, persze nem cserélték, csak ragasztották. A helyett Kalenjit vettem, eddig jobb. Hervisből, Deichmannból semmit nem veszek többet... Pólóik minősége pocsék, de az árát elkérik, ha baj van nem segítenek. Deichmann easy shoes: asszony lábán 1 nap után szétment, azt legalább cserélték.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) mephi666 válasza Victoryus (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik ex melózott deichmannban pár évig: tudna mesélni, mennyi cipőt küldtek folyamatosan javításra... :(

#31: amikor ott kezdett melózni, bementem egyszer megnézni, hogy mit is árulnak... azt hittem volna addig, hogy német cég, minőségi cucc van főleg, erre közel- és távolkeletről származik az egész árukészlet... (magamnak egyébként a superstar-t preferálom: előző 4 évet bírt, ezt már 5 éve hordom és van egy bedobozol új pár is otthon... 1éve vettük, de húzza még a régi: akkor a boltos nő azt mondta, hogy ez még korábbi gyártmány, ebből tartanak, mert az újakkal sok volt a gond)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) philoxenia válasza Victoryus (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Deichmannban van már 10k körül "márkás" cipő, de az csak annyira Adidas, hogy már majdnem Adios.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) Speeedfire válasza philoxenia (#31) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rendben adidas boltban vett cipő is inkább adios és nem 10k. ;)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33) marositech


marositech
senior tag

Én is hasonlóan jártam, egy több mint 3 Szent Pista értékű Ecco cipőmnek a "szuper rugalmas" sarka szó szerint elporladt. Sarok volt, nincs.
:((
Ezek után már csak bemegyek a C*C-be és veszek 7 Mátyás értékű cipőt és azzal elvagyok 1-2 évig.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#34) pengwin


pengwin
addikt

Sajnos ez nem csak a Josef Seibel-re jellemző, bármelyik nagy üzletközpontban előforduló cipőbolt saját márkás termékei képesek így megadni magukat.

Én minden cipőm blokkját és csomagolását elteszem, mert 6-12 hónap garancia jár mindegyikre. Nálam meg ennyi idő alatt ki is lyukad vagy eltörik a talpuk, mert sokat sétálok.
Meg én általában egy adott időszakban csak 2-3 pár cipőt használok, hogy még garanciaidőn belül menjenek tönkre, ne 1-2 hónappal utána.

Üdv, pengwin

(#35) Victoryus válasza Victoryus (#29) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A kalenji lehet mégse vált be, ma lefutottam 15km-t, utána már nyüszögött a talpa. Összesen kb 50km van benne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36) joysefke válasza marositech (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is hasonlóan jártam, egy több mint 3 Szent Pista értékű Ecco cipőmnek a "szuper rugalmas" sarka szó szerint elporladt. Sarok volt, nincs.

Az "ár" és az "érték" szavak összekeverése áll fenn :)

Annak az ára volt 3db Szent István, az értéke nyilván jóval alatta volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.