Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) atyec7


atyec7
csendes tag

Köszi.
MrMC-t nem ismerem, de ránézek.

KODI-t tudomásul veszem(DV nincs). Atmos/HDR-hez kell valamit beállítani(ha igen, mit és hol?), vagy csak ráengedem, és teszi a dolgát.

VLC: dettó. Kell valamit állítani, vagy sem?

(#602) djnice válasza atyec7 (#599) üzenetére


djnice
veterán

Akkor először ezt nézd meg mediainfo-val. Az MrMC is csak a Profile 5-öt fogja vinni, ugyanúgy mint a Kodi 19 Alpha. Mindkettő viszi az Atmos-t is. Kodi 18-ban nincs semmilyen DV támogatás.
Ha Profile 7 Dual Layer-es a film amit nézni akarsz, akkor azt csak HDR-ben fogja megjeleníteni.
VLC-t felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#603) ΞΔGLΞ válasza djnice (#602) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az a profile 5?

(#604) djnice válasza ΞΔGLΞ (#603) üzenetére


djnice
veterán

[link]
A streaming szolgáltatók használják.

(#605) atyec7 válasza djnice (#602) üzenetére


atyec7
csendes tag

Ok, köszi. Az Atmos marad és HDR. De egyelőre az Atmos sem megy. Igaz csak a Kodin próbáltam. beállítási probléma?

(#606) djnice válasza atyec7 (#605) üzenetére


djnice
veterán

Igen, engedélyezd a hangtovábbítást.

(#607) atyec7 válasza djnice (#606) üzenetére


atyec7
csendes tag

Köszi, minden rendben.

(#608) atyec7 válasza djnice (#604) üzenetére


atyec7
csendes tag

Mediainfo-ban a DV fájloknál hol tudom leelenőrízni, hogy melyik Profile?

(#609) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Egy olyan gondom van, hogy amikor lejátszok valamit a kodi-ban, akkor mindig megjelenik egy idegesítő üzenet a hangerő szabályozást illetően. "To adjust volume, set up IR control (Settings>Preferences>Display&Sound>Volume Control)...". Megnéztem a kérdéses beállítást és én ott a CEC kikapcsoltam és HDMI fixed volume az be van kapcsolva, hiszen nem a készüléken akarom szabályoznia hangerőt, hanem az erősítőn, ezért ez jónak tűnik. Ha kikapcsolom az eltünteti ezt az idegesítő dolgot, de akkor azt mondja a Dolby audio processing nem fog működni és valóban bizonyos hanganyagoknál nem működik. El lehet ezt az idegesítő üzenetet valahogy tüntetni úgy ne vesszen funkció?

(#610) LouiS22 válasza captainnemo (#609) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem pont az említett HDMI fixed volume a probléma okozója. Ha az erősítőn szabályzod a hangot, akkor ahhoz a kodinak semmi köze.

Ha be van kapcsolva a passthrough (azaz átfolyat mindent az erősítőnek és ő elvégzi a feldolgozást) akkor nincs minek elvesznie.

Be van kapcsolva az Expert mode Kodiban és a Passthrough alatt minden dekódolási mód aktív?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#611) captainnemo válasza LouiS22 (#610) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Kikapcsoltam a hdmi fixed részt es megszűnt a pop up üzenet, de cserébe eltűnt a dolby digital processing az advanced audio alól. Jó régen házimozizom es érteni vélem a formátumokat es beállításokat de megmondom őszintén nem tudom ez mire utal.

(#612) peti85 válasza captainnemo (#609) üzenetére


peti85
senior tag

Ez a legutolsó frissítés óta nekem is megvan. Ha kódolatlanul küldi a hangot a Shield, akkor jelenik meg.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#613) LouiS22 válasza peti85 (#612) üzenetére


LouiS22
veterán

Segítsetek, hogy jön ez elő? Ki akarom próbálni, hogy nálam is megjelenik-e.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#614) captainnemo válasza peti85 (#612) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Annak, hogy a dolby digital processing ki van kapcsolva, az lett a következménye, hogy netflix alatt a sorozat ami dolby digital+ volt, az sima dolby surround lett. Nem tudom alapból az volt-e és a régi beállítás miatt volt csak átkódolva.

(#615) djnice válasza atyec7 (#608) üzenetére


djnice
veterán

HDR format: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, EL+RPU / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

(#616) captainnemo válasza peti85 (#612) üzenetére


captainnemo
aktív tag

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/389092/dolby-audio-processing-howwhen-does-it-work/

A releváns valasz pedig

The main purpose of this feature is to convert Dolby Digital Plus (EAC3) to Dolby Digital (AC3) on streaming apps for people who use older receivers that don't support EAC3. It does not do any simulated surround processing, but there is an upmix to 5.1 feature in the audio settings that is seperate from this that does upmixing to surround.

Azaz ha az erősítőm nem tudja a eac3 at az nvidia ac3 ra konvertálja. Netflix esetében dolby digital+ helyett dolby surround van csak. Mondhatni akkor az erősítőm nem tudja dekódolni, de ennek elkentmond az tudtommal tudja és kodi alól a dolby digital+ tartalmak működnek. Az erősítőm elvileg a dolby atmoson kívül mindent tud.

(#617) atyec7 válasza djnice (#615) üzenetére


atyec7
csendes tag

OK, akkor
HDR format: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.04.06, BL+EL+RPU
ez pedig Profile 4 nálam, ha jól veszem, és ezért nem viszi a KODI (írtad, hogy csak az 5 a jó neki)

(#618) djnice válasza atyec7 (#617) üzenetére


djnice
veterán

Így van, de XBMC Wrapper + ExoPlayer-rel menni fog.

(#619) LouiS22 válasza captainnemo (#616) üzenetére


LouiS22
veterán

A Dolby Digital Plus service consists of one or more substreams. There are three types of substreams:
Independent substreams, which can contain a single program of up to 5.1 channels. Up to eight dependent substreams may be present in a Dolby Digital Plus stream. The channels present in an independent substream are limited to the traditional 5.1 channels: Left (L), Right (R), Center (C), Left Surround (Ls), and Right Surround (Rs) channels, as well as a Low Frequency Effects (Lfe) channel.Legacy substreams, which contain a single 5.1 program, and which correspond directly to Dolby Digital content. At most a single legacy substream may be present in a DD+ stream.Dependent substreams, which contain additional channels beyond the traditional 5.1 channels. As dependent substreams have the same structure as independent substreams, each dependent substream may contain up to five full-bandwidth channels and one low-frequency channel; however these channels may be assigned to different speaker placements. Metadata in the substream describes the purpose of each included channel.
All DD+ streams must contain at least one independent substream or legacy substream, which contains the first (or only) 5.1 channels of the primary audio program. Additional independent substreams may be used for secondary audio programs such as foreign language soundtracks, commentary, or descriptions/voiceovers for the visually impaired. Dependent substreams may be provided for programs that have additional soundstage channels beyond 5.1.

Dolby Digital Plus bitstreams are not directly backward compatible with legacy Dolby Digital decoders. However, Dolby Digital Plus is a functional superset of Dolby Digital, and decoders include a mandatory component that directly converts (without decoding and re-encoding) the Dolby Digital Plus bitstream to a Dolby Digital bitstream (operating at 640 kbit/s) for carriage via legacy S/PDIF connections (including S/PDIF over HDMI) to external decoders (e.g. AVRs, etc.). All Dolby Digital Plus decoders can decode Dolby Digital bitstreams.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#620) Mankó


Mankó
veterán

Menüben nyomtam véletlenül egy Sleep Now-t, azóta se kép se hang. Tápcsati ki be húzásra se reagál. Még a távirányító se világít.
Ilyenkor mi van, hogy lehet lelket verni belé? Shield TV, nem a Pro.

(#621) Mankó


Mankó
veterán

Táp ki húz, pihentet, bedug. Bekapcs gomb folyamtos nyomkodása 10-15x és nagy nehezen bekapcsolt. :K
Ha esetleg més is belefutna.

(#622) ΞΔGLΞ válasza djnice (#618) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan, elég gáz (kezd lenni nálam), hogy folyamatosan mókólni kell, hogy ezen úgy működjön valami, hogy ne vágjam falhoz.
nem olyan rég írtam, hogy az MrMC-vel simán lejátszottam a DV filmjeimet, az utolsó frissítés után nem volt időm semmire, tegnap néztem volna DV-ben filmeket, erre csak dolby vision-nál újraindul ez a fos rendszer. Amit frissítés előtt simán játszott. Tehát csak a DV-val lett baja az mrmc-nek.
Én nem értem, hogy lehet elcseszni valamit, ami addig jó volt.
Tényleg ennyire nehéz kódolni erre a kütyüre, hogy alapból minden működjön és ne kelljen telepíteni rá semmit...
Egyszerűen nem értem, pl miért nem tudják megbeszélni a frekiváltást refreshrate nélkül a tévével. Az RR meg amúgy sem működik jól netflix és youtube alatt sem nálam.
Pl az autotopnl videói úgy szaggatnak, hogy öröm nézni. Elsőre ír 60-at, utána 59 valamennyit, aztán megint más, végól egy katyvasz lesz az egész. Nálam az RR, csak hbogo-n működik jól. A többihez nem "szólhat" hozzá.
Ezektől függetlenül a kütyü frankó, minden más tökéletes, hdr, atmos meg minden hangsáv, de akkor is...

(#623) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#621) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem ez is ilyen frissítés utáni bug lehet.

(#624) Mezga Aladár válasza Mankó (#621) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

HDMI melletti gomb folyamatos nyomása + a táp bedugása. Ilyen volt már 2 ezelötti FW-el is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#625) captainnemo válasza LouiS22 (#619) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Igen ezt megértettem én is, hogy a dolby digital plust tudja konvertálni dolby digitalba.

Viszont nekem egy onkyo 875 van ami régi darab már tudom, de képes dekódolni a dolby digital plust.

Dolby® True HD, DTS-HD™ Master Audio, Dolby® Digital Plus, DTS-HD™ High Resolution Audio, THX Surround EX®, Dolby® Digital EX, DTS-ES™, Pro Logic® IIx, and DTS Neo:6 decoding

Ha pl. Kodival játszok le ilyen tartalmat akkor szintén jól dekódolja az erősítő ki is jelzi. Sőt ha bemegyek az hdmi állapot megjelenítésbe ott is jelzi a shield igen ez egy támogatott formátum.

Viszont ha netflixen játszom le tartalmat akkor az csak dolby surroundban van és nem dolby digitalban, ha a dolby digital processing ki van kapcsolva. Nem néztem meg komolyabban a netflixen, hogy minden tartalomra igaz-e ez. Lehetséges az is a shield streamen minden DS tartalmat átkonvertál DD-re és nem csak a DD+ teszi át DD-re. Ha az erősítőm amúgy nrm lenne DD+ képes akkor sima DD látnék DD+ tartalom esetében.

Szóval egyelőre nem értem de tovább nyomozok. Természetesen nem kapitális probléma ez, de én szeretek a dolgok végére járni.

(#626) LouiS22 válasza captainnemo (#625) üzenetére


LouiS22
veterán

A netflixen játszom le a tartalmakat esetedben mit jelent? Appból, vagy Kodi Netflix "plugin"?

Ha NF app,akkor én első körben a NF supportnál futnék egy kört.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#627) captainnemo válasza LouiS22 (#626) üzenetére


captainnemo
aktív tag

NF app természetesen de majd jobban körbejárom ha lesz rá egy kis időm.

(#628) atyec7 válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


atyec7
csendes tag

VLC (3.2.12) nálam "csak" HDR és Atmos. A DV nem!?

(#629) djnice válasza atyec7 (#628) üzenetére


djnice
veterán

A VLC semmire sem jó.

(#630) ΞΔGLΞ válasza atyec7 (#628) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Eddig az mrmc frankón lejátszotta a DV-t is, most, ha ilyen filmet indítok, a shield újraindul. Nem ám, hogy nem játszom le, vagy valami...esetleg kilépne, nem....újraindul.
Nem tudom mi csesződhetett el most a legutolsó update után.

(#631) djnice válasza ΞΔGLΞ (#630) üzenetére


djnice
veterán

Volt már ilyen gond az MrMC-vel, majd javítják (az MrMC fejlesztőinek kell).
A DV lejátszás egyelőre minden eszközön problémás a sok Profile miatt, majd kialakul, még a Shield a legstabilabb ebben, van nálam MiniX U22-XJ, Fire TV 4K Stick és Zidoo Z9X is, egyik sem jobb.

(#632) captainnemo válasza LouiS22 (#626) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Na tovább vizsgálódtam. Ha a dolby processing ki van kapcsolva nem minden forrás DD+, viszont van ami továbbra is. Pl. A Birmingham bandái az csak akkor DD+ ha a dolby processing be van kapcsolva, mig pl. A valós halál 2 évada DD+ akkor is ha a dolby processing ki van kapcsolva. Megnéztem azt is a Birmingham bandái hogyan szól jobban és sokkal térhatásúbb ha DD+. Szóval a néhol felugró pop up ellenere, és annak ellenere elvileg nem kéne, de bekapcsolva hagyom.

Ha van valakinek ideje örülnék tudná ellenőrizni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#633) djnice válasza ΞΔGLΞ (#630) üzenetére


djnice
veterán

Nálam a 05.24-ei verzióval nem indul újra.

(#634) ΞΔGLΞ válasza djnice (#633) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam 3.9-7 -et ír verzióra.

(#635) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#634) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah és nem indul újra már Dolby Vision tartalomnál, tehát valami történt azóta.

(#636) peti85 válasza captainnemo (#609) üzenetére


peti85
senior tag

Az idegesítő üzenetre kijött a megoldás Hotfix keretében. Én most regisztráltam rá, de olvassátok el ez mivel jár: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#637) captainnemo válasza peti85 (#636) üzenetére


captainnemo
aktív tag

mintha a link nem mutatna jó helyre. :F

(#638) peti85 válasza captainnemo (#637) üzenetére


peti85
senior tag

Sorry, valóban: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#639) captainnemo válasza peti85 (#638) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Bocsi láma kérdés de hogy lehet ezekre a patchekre feliratkozni. Ezek, ha jól értem, a hivatalos releasek közti gyorsjavítások.

(#640) captainnemo válasza captainnemo (#639) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Végigolvastam a hotfixet és láttam a regisztrációs linket

(#641) captainnemo válasza peti85 (#638) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Egyelőre nem 100% világos

A serial numbert a DONTDELETE helyére kell írni vagy utána?

Az alábbi dolgokkal lesz ugye probléma a licence okok miatt, ami a rendes release-val jön.

a. You won't be able to install or update Disney+ from the Playstore if you haven't installed it yet or do a Factory reset on this image.
b. HD Homerun DRM channels will not work.

A fenti kettő engem nem érint.

(#642) peti85 válasza captainnemo (#641) üzenetére


peti85
senior tag

Csak akkor számít ha 2015-ös, vagy 2017-es Pro verziód van. Akor mindenképp hagyd bent, különben meg mindegy. Szóval az a biztos, ha nem törölsz semmit, csak mögé írod.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#643) captainnemo válasza peti85 (#642) üzenetére


captainnemo
aktív tag

2019-es és meg is kaptam, fel is tettem, de az üzenetre nincs hatással. :) Nem érdekes annyira amúgy az egész.

(#644) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Sziasztok, HBO GO appnál az összes film-sorozat PCM 2.0-ban tolja ki az app, ez nálatok is így van?Netflix szépen jön Atmossal is.

(#645) djnice válasza Szpilu__25 (#644) üzenetére


djnice
veterán

~120 Kb/s AAC 2.0 a HBO GO-n lévő filmek hangja.

(#646) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Most vettem egy pár hetes Shield TV Pro 2019 készüléket, honnan tudhatom meg hogy hotfixes-e? Ezt látom a névjegy alatt.

(#647) peti85 válasza L.L. (#646) üzenetére


peti85
senior tag

A SW verzióból. A Hotfix-ek 32.8.435.X verziójúak. Ha akarsz hotfixet, nem okoz problémát ha esetleg másodszorra is beregisztrálsz, de biztos hogy nincs regisztrálva mert a 32.6.435.1 nem hotfixes verzió.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#648) L.L. válasza peti85 (#647) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm

(#649) Szpilu__25 válasza djnice (#645) üzenetére


Szpilu__25
tag

:/ áááháá, köszönöm.

(#650) peti85 válasza captainnemo (#643) üzenetére


peti85
senior tag

Ma nekem is lefrissült a hotfix, viszont nálam eltűnt az üzenet is. Együtt tudtam volna én is élni vele, de azért jobb ez így.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.