Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#499) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De szerintem biztos lehet, csak ki kell kapcsolni a videó lejátszásnál azt az opciót, amit itt írtam...>>> [link] Nyilván a KODI-ban is ez a neve, mint az MrMC-ben. A kép mutatja, utána, manuálisan 25-re állítod és akkor úgy is fog, illetve illene maradnia.

(#502) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#499) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam a csúszkák nem így álltak a hotfix előtt ez biztos. Gondoltam játszok kicsit a beállításokkal, mert nem létezik, hogy nálunk nem működik. S bevált.
Az Hbogo Trónok harcán akkorát lök az AI felkonvertalas, hogy néha csak pislogok. Kodi alatt 4k hdr-rel homályos sz@rnak tűnik mellette. Hihetetlen.

Nem tudom már tényleg, hogy mi a jó franc gondja lehet nálam az RR-nek.
----------
Hátöizé, ez az AI, amit a Shiled tud, azután max csak pisloghat mindenki, viszont nem minden filmnek áll jól, valamelyiket jól szét is tudja cseszni, de a többségéből brutális amit "kihoz".
Az Utazás a rejtélyes szigetre, eleve jól mutat a film FHD-ban is, főleg a sok dzsungeles rész miatt, meg eleve 16.9, de az AI-t alálökve, hát az valami elképesztő, hogy milyen lesz a látvány.
Luis Guzmán inge is szinte teljesen más lesz, ha be van kapcsolva az AI, sokkal szebbek rajta a díszek, ábrák...Film nem egy kedvenc, de a gyerekek miatt a mai napig megvan és hát ezen is teszteltem, pedig sima 10GB FHD, amihez hozzátartozik a magyar DD1 és az angol DTS HD MA.

[ Szerkesztve ]

(#503) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#502) üzenetére


LouiS22
veterán

És azt már próbáltad amúgy, hogy az AI skálázás kikapcs, visszább vesz? Mert az is benne van a pakliban,hogy a felskálázás ÉS az RR és egyéb bűvészkedések miatt van az, ami. És egyébként is szemfényvesztés deluxe :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#504) Mankó válasza LouiS22 (#503) üzenetére


Mankó
veterán

Nem hiszem, hogy az lenne, mert nálam amikor végre sikerült a freki váltásra rábírnom a Shieldet, akkor pl az AI nem is ment, csak az Advanced settings 2. opciójának kikapcsolása után.
Lehet, hogy a tv miatt valami egyedi beállítás szükségeltetik, egy próbát azért megérhet.

(#505) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#503) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amikor 4K-t nézek, akkor az AI nem is működik, tehát nincs mit kikapcsolni. :)

(#506) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#505) üzenetére


Mankó
veterán

Így van, 4k alatt nincs AI.
Úgy néz ki megoldódott a Kodi alatti problémám, hogy pl HboGo-n jobban néztek ki a filmek. A képfrissítési gyakoriságot Mindig-re állítottam. Valamiért Indításkor/Leállításkor-ra volt állítva.
A lényeg, hogy most már ott is fajin a képminőség. :C Egy kicsit lassabb lett a videó leállítása, de valamit valamiért, 1 sec-et ki lehet bírni.

[ Szerkesztve ]

(#507) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#506) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegnap megjött a hotfix, nem változott semmi, mondjuk nem fűztem hozza sok reményt. Ezek az új LG tevék ezek szerint nem engedik a frekivaltast... :F
Nem ez hülyeség, mert ennek meg ellent mond az MrMC és a KODI is.
Passsz..., feladom.

(#508) djnice válasza ΞΔGLΞ (#507) üzenetére


djnice
veterán

Biztos mindent végigcsináltál amit itt ír? [link]

(#509) ΞΔGLΞ válasza djnice (#508) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezen még nem rágtam át magam, ez új, én azokat csináltam meg, amiket Te és közben Mankó írt.

(#510) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#507) üzenetére


Mankó
veterán

Igen azt ki is felejtettem, de a beállításokban is írja, hogy a Network debuging-nak mennie kell. Fejlesztői beállításokban megtalálod.

(#511) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#510) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam nem működik, csak akkor, ha manuálisan beállítom, pl a netfix-re a 23.976-ot, tehát ekkor vált és ezek szerint működik, vagy HBO-nál az 50-re beállítva is vált, de automatikusan b...szik bármit is csinálni.

(#512) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#511) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor kénytelen leszel egyesével tesztelgetni, ahogy én is, mert nálam se működött úgy, ahogy itt a többieknél.
Ha erősitőn keresztül csatlakozik a tv-re, akkor próbáld anélkül, mert lehet ott is lehet valami beállítás, ami be zavar.

(#513) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#512) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor manuálisan sem váltana, ha az erősítő lenne a gondja, nem? :)
Amúgy akkor már semmi értelme nem lenne a shield-nek,mert külön hang kimenete nincsen a HDMI-n kívül.
Az egyesével alatt, mit értesz?

(#514) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#513) üzenetére


Mankó
veterán

Beállításokat próbálgatni egyesével, ahogy én tettem.
Ha erősítő nélkül vált, akkor az erősítő beállításai között kell keresgélned a hiba okát.

(#515) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#514) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha erősítő nélkül vált, akkor az erősítő beállításai között kell keresgélned a hiba okát.

Én értem amit írsz, viszont ez a hiba kilőve, mert a rendszer 59.97 dolby vison-ra van állítva, a refreshrate netflix-en manuálisan 23.976-ra és amikor odakapcsolom, akkor látni is lehet meg a tv is írja, hogy 24hz. Ha itt gond lenne az erősítő részéről, akkor manuálisan sem váltana, sőt egyik sem váltana, se az MrMC se a KODI. Egyszerűen az automatikus frissítés nem működik.
---------------

De közben ezen ne múljon alapon, kihúztam és bedugtam simán egy üres HDMI-be a tévébe. Automatikusan nem vált. A fent leírtak miatt, szóval elég bután néztem volna, ha váltott volna. :)

(#516) djnice válasza ΞΔGLΞ (#515) üzenetére


djnice
veterán

Pedig vhogy meg kell oldanod, mert a Netflix-en elég sok a 24.000 és a 25.000 tartalom is.
Egyszer ha rászánom magam és resetelem a shield-et, felírom majd pontosan a lépéseket.

(#517) ΞΔGLΞ válasza djnice (#516) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem. Szívesen megoldanám, csak már ötletem sincs, hol lehet a HIBA. :)
Tehát eljutottam odáig, hogy a refreshrate működik, egyből állítja 60hz-ről a tv-t, a manuálisra állított netflix-re, vagyis 24-re és a HBO-ra beállított 50-re, tehát működik a freki váltás.
De miért és hol lehet az a buktató.....még...., ami elgáncsolja az automatikusnál? :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#518) djnice válasza ΞΔGLΞ (#517) üzenetére


djnice
veterán

A más alkalmazások fölé helyezés és a network debugging bekapcsolása mellett működnie kellene, nem tudom nálad mi lehet, de rakj fel mindenről screenshot-okat.

(#519) ΞΔGLΞ válasza djnice (#518) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#520) ΞΔGLΞ válasza djnice (#518) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Természetesen, ha a NETFLIX és az HBO default-on van, akkor nem vált.

(#521) djnice válasza ΞΔGLΞ (#519) üzenetére


djnice
veterán

Van több hiba is.
- Beállítások - Eszközbeállítások - Fejlesztői beállítások - Network debugging: Be (erről nem tettél fel képet)
- 2. kép Advanced settings, itt nem kell semmit bekapcsolni, mert bukod az AI-t (hiszen 1080p-re fog váltani ha 1080p a forrás)
- HBO-nál és Netflix-nél a Hotkey nem kell. Netflixnél viszont a default switching-et be kell kapcsolni, hogy a videó lejátszása után váltson vissza 59.94-re a GUI. HBO-nál beállíthatsz fix 50 Hz-et, ott nincs változó fr és a HDCP miatt érzékeny is a váltásra
- Az 5. képen nem kell bekapcsolni semmit (saját magát nem kell beállítani)

(#522) ΞΔGLΞ válasza djnice (#521) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A fejlesztői - network debugging - nem volt bekapcsolva (én marha), nem is volt ez az opció, úgy kellett előhoznom, és így valóban vált már, de és most már kezdek hülyét kapni, valamiért buktam a 4k-t. De mindenhol.
Most mi történt? Lényegében minden max HD. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#523) djnice válasza ΞΔGLΞ (#522) üzenetére


djnice
veterán

Display & Sound-nál 4K 59.940 Hz legyen az alap GUI DV és HDR10 ready.
És ahogy írtam az Advanced settings-nél ne legyen bekapcsolva semmi. Természetesen az RR-nél, a display advanced settingsnél kell a Match content color space.

[ Szerkesztve ]

(#524) ΞΔGLΞ válasza djnice (#523) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én már letoroltem az RR-t, a Netflix-et, ujrainditottam, felraktam az Netflix újból, RR-t nem is raktam fel és minden maradt HD. Emlékszem egyszer volt már hasonló és akkor is az RR miatt hulyult meg nálam a Netflix. Finom nincs mit kellene csinálnom..,

(#525) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#524) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És továbbra is minden HD, RR nincs is fent.
Egyébként, attól függetlenül, hogy működött többször el volt csúszva a hang.
Csak azt tudnám, hogy a netflix miért érzékeli továbbra is most HD-nek a tévét. A dolby vision tartalmak is max HD. Mint írtam volt egyszer ilyen, akkor is az RR csesztetés után lett minden HD, csináltam FR-t is, akkor se volt jó, aztán egyszer csak megjavult.

(#526) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok! Van valakinek ötlete, hogy ez a k...szott shield - netflix miért csak HD, már factory reset-et is csináltam. Olyan, mintha teljesen meghülyült volna. FR után a youtube sem működött, le kellett törölni és újra felrakni, hogy elinduljon, ráadásul a shield még ki s fagyott közben...de a netflix továbbra is csak HD. :F

(#527) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#526) üzenetére


#72042496
törölt tag

Másik 4K tévével ki tudod próbálni? Vagy kihúzni a Shieldet, visszadugni egy másik HDMI portba? Csak vaktában, de egy gyors próbát megér. Hátha ennyi is helyrerázza.

[ Szerkesztve ]

(#528) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#527) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valamiért, amikor az RR már "normálisan" működött volna, a freki váltástól és a dolby vision képváltástól behülyült a shield, de lehet, hogy az erősítő is, ezt nem tudom.
Átdugtam másik hdmi-be, ott átváltott 59.97 HDR-re. És akkor már írta a 4k tartalmakat is, visszadugom az erősítőbe, dolby vision-ra váltok megint csak FHD, akárhova dugtam.
Átállítom HDR 59.97-re már az erősítőn keresztül is 4k lett, csak épp HDR.
Megint beállítom a dolby vision 59.97-et, erre most jó lett minden, hogy ez mitől hülyült meg ennyire az RR freki és képváltástól , és kimondottan a netflix része, az számomra rejtély.

Az meg főleg, hogy egy FR után miért nem állt rögtön helyre...
Köszi a tippet..

[ Szerkesztve ]

(#529) peti85 válasza ΞΔGLΞ (#526) üzenetére


peti85
senior tag

Itt nagyon sokan próbálnak segíteni, de teljesen világos, hogy nem úgy csináltad végig a beállításokat ahogy már többször is elmondták, linkelték Neked, hiszen most írtad:
"A fejlesztői - network debugging - nem volt bekapcsolva (én marha), nem is volt ez az opció, úgy kellett előhoznom".
Ez a hivatalos leírás alapján menj végig figyelmesen, türelmesen, egyesével a beállításokon.
Itt le van írva a Netflix-re vonatkozóan is pár tipp pl. ha alacsonyabb felbontáson működik csak.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#530) ΞΔGLΞ válasza peti85 (#529) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez ok, hogy ezt kihagytam, de egy FR után a minimum, hogy észhez kellene térnie a kutyunek. Nekem inkább ez volt nagyon a furcsa.

(#531) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#528) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, az erősítő is kavarhat. Én részben az ilyen HDMI problémák miatt szeretnék majd mindent közvetlenül a tévéhez csatlakoztatni, és a tévéből eARC-on küldeni a hangot az erősítőnek. Ezért eléggé felcseszett, hogy az idei LG-kben nincs DTS passthrough.

De végigolvasva most akkor újra jó, és ez a lényeg.

(#532) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#522) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor csak jók voltak azok a beállítások, amiket küldtem. Örülök, hogy végre megoldódott, ha nehezen is. :)

(#533) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#531) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De annak - mint írtam már - semmi értelme, hacsak nem mindent sima dolby digital 5.1-ben nézel. :)
A shield-re rápakolhattak volna még egy HDMI kimenetet csak a hangnak és akkor a kép részével kikerülhető lenne az erősítő. De egy DD kívül ha a tv-be megy rögtön a hdmi a shield-ről , lényegében minden más házimozi hangtól elesel (dts, dts:x, dts hd ma, truhd etc etc etc...) mind azt írja majd a nagyon okos tévé, hogy nem támogatott.
Tehát nálam úgy van, hogy shield hdmi bemegy a minden hang és képformátumot ismerő erősítő egyik hdmi bementetébe, az out-ról onnan pedig a tv EARC hdmi bemenetébe.
De hát ezzel nem írtam újat nyilván...

(#534) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem feltétlenül DD 5.1-ben, hanem valamilyen Dolby sávban (DD+, TrueHD, ezekkel kódolt Atmos), vagy LPCM-be dekódolva. Én három utat látok:
- Hagyom az LG-t (Samsungot, Panasonicot), veszek más tévét (Sonyt). Ez kezel DTS-t.
- Átkódolom az összes DTS sávot Dolby-ba, a Handbrake tudtommal jó erre.
- A DTS sávokat lejátszáskor dekódoltatom LPCM-be, így csak a DTS:X-nél lesz veszteség. Ez nálam egy-két film csak.

A dual HDMI jó lenne. Viszont a Shield csak egy eszköz, emellett még ott lesz nálam egy konzol és PC. (A PC-n van dual HDMI, de az dual display is lesz, azzal is csak a gond volt.)

[ Szerkesztve ]

(#535) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#532) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mivel én soha nem voltam droidos, csak emlékezetből és foszlányokból rémlett valami, hogy az öcsém nyomogatott valahol, valamit, és akkor előjött a fejlesztői mód. Így sikerült tegnap, de sajnos egyáltalán nem jól működött, amikor frekit váltott. Elindítottam a filmet ami után, kb 2 sec és sötét kép (ekkor váltott frekit), majd visszajön a kép, de egy állókép, kb 1 másodpercig, utána indult, de a hang nagyon elvolt csúszva. Na, kb a sokadik ilyen elindításra meghülyült a shield, 4k tartalmak eltűntek, a többit leírtam...
A legfurcsább, hogy még FR után sem tért észhez, sőt az elején le is fagyott, mikor állítottam be az alapdolgokat. A youtube nem indult el, le kellett törölnöm és újratelepíteni, egyszerűen nem vágom, hogy mi történhetett FR után...
Az RR-t, ha fel is rakom újból , marad manuális, 23.976-on a netflix 90%-ka teljesen frankó volt eddig is.

(#536) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#534) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, értem. Hát ez is egy lehetőség :), az biztos, hogy manapság el kell találni a hardvereket, tv, erősítő, lejátszó, hogy "szeressék " is egymást.

(#537) djnice válasza ΞΔGLΞ (#535) üzenetére


djnice
veterán

Itt egy lista azokról, amelyek 24.000 fps-ek a Netflix-en: [link]
Ha ezeket 23.976-on játszod le, akkor ~41 mp-enként lesz egy framedrop.

[ Szerkesztve ]

(#538) Mankó


Mankó
veterán

Nálatok ha 23.976-os a film, akkor arra is vált a tv, vagy 24 Hz-re? Nálam 24-re és így nem telejesen ok a mozgás, illetve képi artifaktok is vannak. Gyári 24 és 25 Hz-en minden rendben. Van erre valami megoldás, esetleg valami ötlet?

(#539) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#538) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valaki, én nagyon haklis vagyok a legaprobb roccenesekre is, Viszont 60HZ Dolby vision-ra, HDR - beállítva lényegében vaj sima minden még a 25ös Black mirror is, az RR akkor meg minek? Vagy a CX tényleg egy különleges állat fajta tv, hogy erre állítva neki ez frankó, de 59,97-en meg már minden baja van... :F Marad így...

(#540) ΞΔGLΞ válasza djnice (#537) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van olyan a lista, ahol minden filmet csekkolni lehet, fps szempontjából? :)

(#541) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#539) üzenetére


Mankó
veterán

Ezzel én is így vagyok, falra mászok a kép röcögésétől. Ok, ha hátrébb tudnék ülni, 65 col 2.8 m-ről. 3.5-nél már lehet nem is látnám.
Akkor nálad 60 Hz-ről vált, vagy 60 Hz-en marad is és úgy vaj sima? Nálam mondjuk nincs Dolby Vision és hát a Sonynak a legjobb a mozgás megjelenítése, plusz az Oled-en máshogy is mozog minden.
Kíváncsiságból azért majd teszek egy próbát RR nélkül is.

(#542) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#541) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs váltás, várás, kép elsötétülés mikor az RR dolgozott, aztán végre elindul etc...60hz-en marad, tartalom gyorsan, azonnal indul, de csak ezen a beállításon.

(#543) djnice válasza Mankó (#538) üzenetére


djnice
veterán

Nálam rendesen arra vált amire kell.

(#539) ΞΔGLΞ: Pedig 60 Hz-en lesznek igazán akadások, hiszen a 2:3 pulldown sem jó ilyenkor, ahhoz 59.94 kellene.

(#544) ΞΔGLΞ válasza djnice (#543) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Remelem most nem gondolod, hogy hazudok, ez nem dedo, hogy kit nagyobbat mondani :) de nincs lfsznyi akadas, mit akadas, roccenes sem. Különben visszaállítottam volna 23,976-ra, mivel azzal volt eddig a legjobb a Netflix nálam, de ezt már többször leírtam. Hogy 60Hz Dolby vision HDR és csak ennél, sima HDR 60 már nem jó, miért nincs semmi, azt talán ez az elbsztt Cx tudna megmondani. :) Amivel mint tv nekem egyre jobban tele a hocipom.

Az biztos, ha kijön a Sony új oledje, pl AG10 vagy más név alatt...ez megy innen a francba.

[ Szerkesztve ]

(#545) Mankó válasza djnice (#543) üzenetére


Mankó
veterán

TV infóban is 23.976-ot ír ki? Ha igen, az azért kemény, de akkor nálam miért 24 Hz?
Lehet a tv (Panasonic Oled) nem képes csak egész számú Hz-en futni?
Hihehetlen, hogy mindig van valami amivel lehet bíbelődni, de ezt is orvosolni kell, mert a filmek túlnyomó része 23.976-os.

(#546) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#545) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amikor még használtam és frekit váltott az RR nálam, illetve a kodi és az mrmc, nálam is 24hz-et írt a tv infó, nem pedig 23.976-ot.

[ Szerkesztve ]

(#547) ΞΔGLΞ válasza djnice (#543) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam rendesen arra vált amire kell.

Örülj neki :) , hogy nálad minden klappol, de tényleg. Nekem az a tapasztalatom és a sztrádát is olvasva, hogy az RR-nek van baja bőven, ráadásul sok mindenkinél. azt viszont nem értem, hogy miért van ilyen bugos valamire szükség, mert nem kellene, ha a droidos netflix applikációt normálisan megcsinálnák.
De ez így nem tiszta. Sony AG9-cen gyönyörűen működött, ugyanezzel a droid rendszerrel, akkor a shield-ben valami nem oké, vagy mi van itt?

(#548) Mezga Aladár válasza ΞΔGLΞ (#547) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végig olvastam a sok hsz. és számomra az jött le, hogy felületesen próbálod a rendszert beállítani. Többen linkeltük mit hogyan és csak a végén derült ki nem olvasod el a posztokat.
Nálam a Shield TV 2019 sima és a Refres Rate is.tökéletesen teszi a dolgát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#549) ΞΔGLΞ válasza Mezga Aladár (#548) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy kihagytam a fejlesztői részt, arra gondolsz?
Ettől még a cx-en egyszerűen borzalmas ez a freki váltás. Elindítom a filmet és több másodpercre sötét lesz a kép majd végre kép...álló egy-két másodpercig majd elindult, de a hang is csúszott gyakran.
Milyen tv-én használod, nálad is így működik, hogy sötét lesz a kép több másodpercre?
--------------
És amit az előbb írtam, hogy lehet, hogy az AG9 ugyanilyen/ugyanezzel a rendszerrel teljesen tökéletes a netflix? Mi a különbség, hogy shield-en ehhez RR-re van szükség?
------------

[ Szerkesztve ]

(#550) djnice válasza ΞΔGLΞ (#544) üzenetére


djnice
veterán

Elhiszem amit írsz, de technikailag úgy van ahogy írtam.
Az írásaidból azt szűrtem le, hogy nálad az jelenti az akadást, ha az IFC téveszt, márpedig az sosem lesz tökéletes. Lehet hogy a TV jobban interpolál ha eleve 60 fps-t kap, még akkor is ha reverse pulldown-t kell közben alkalmaznia.
Én sem bírom elviselni azt, ha nem kadenciahelyes a lejátszás, de nálam a 65B8-on 2-es De-Judder állásban hibátlan a kép mind 23.976-nál, mind 24.000 fps-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.