Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) peti85 válasza LouiS22 (#200) üzenetére


peti85
senior tag

Na ma teszteltem egy kicsit. Refresh Rate-ben kikapcsoltam az automatikus váltást, viszont az aktuális frekvencia kiírását OSD-n meghagytam. Valóban működik Kodi-ban mindenféle külső program nélkül! Elképzelhető hogy amikor vettem a Shield-et még nem ment önmagában Kodi-val, azóta meg meg sem próbáltam RR nélkül. Így azt hiszem le is törlöm a RR-et, mert tök felesleges, másra nem használtam, csak Kodi-hoz. YT-nál nem fontos nekem a kadenciahelyes lejátszás, ott csak rövidebb videókat nézek, nem mozizok onnan.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#202) LouiS22 válasza peti85 (#201) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, ma is megérte kérdezned :) :C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#203) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

kérdésem lenne ( végig olvastam mind a 200 hsz-t, így nagyjából képbe vagyok az HBO app külső telepítésével, van kandencia helyes lejátszás, frame váltás, stb. )

eddig egy Zidoo x10 medibox-ot nyúztam/zok, az mellé/helyett kellene vmi ami a lehető legtöbb formátumot kezeli, ( HDR-ek, x265, 4k60fps, stb ) csak film/sorozat lejátszás HDD-ről, néha netflix, HBO, LG oled és sony projektorra kötve
( a filmek a "szokásos helyekről beszerezve vagyis az ottani formátumok támogatása )

jól gondolom hogy egy ilyen eszköz (pro) beszerzésével nem nagyon nyúlnék mellé?

az ár számomra másodlagos, inkább a minél nagyobb és stabilabb formátum támogatás az ami a fontos,

köszönöm

(#204) LouiS22 válasza HUNgabus (#203) üzenetére


LouiS22
veterán

Jól. Bár ha rám hallgatsz, akkor hbo go-ra inkább az lg webos app-ot használd majd :)

A többi pipa, időtálló eszközt veszel (nem hiába az árcédula is).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#205) HUNgabus válasza LouiS22 (#204) üzenetére


HUNgabus
senior tag

TV -n HBO és Netflix app OK, csak a projektornál menne erről, nem létszükséglet csak jó lenne néha

a lényeg az mkv file-ok kezelése minden felbontás / frame / bit / HDR formában,

(#206) LouiS22 válasza HUNgabus (#205) üzenetére


LouiS22
veterán

az pipa: Dolby Visiont kezeli, HDR10-et kezeli. Más kérdés, hogy a projektor tudni fogja-e (tévé gondolom igen :D).

Az mkv egyébként csak egy konténerfájl, lényegében bármi lehet belül, nem a kiterjesztése a mérvadó, hanem a beltartalma.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#207) Mankó


Mankó
veterán

SziasztoK!
Valaki tudja pontosan, hogy mik a Pro és a sima változat különbségei a +1 Gb ram és a csatlakozókon kívül? 4k, hdr, atmos, kadencia helyes lejátszás, formátunok támogatása az ami fontos.
Filmek nálam NAS-ról érkeznek, nincs nagyon szükségem az USB csatikra.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#208) LouiS22 válasza Mankó (#207) üzenetére


LouiS22
veterán

Pont ennyi.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#209) LouiS22 válasza LouiS22 (#208) üzenetére


LouiS22
veterán

Nagyjából. Miért, azt hitted, hogy majd csak úgy kapsz okosságot és a cégek nem profitálnak belőle?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#210) Mankó válasza LouiS22 (#209) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem elég lenne a sima is, bár még küzdök kicsit a jelenlegi Beelink GT King-emmel.

(#211) LouiS22 válasza Mankó (#210) üzenetére


LouiS22
veterán

Vedd meg, nem bánod meg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#212) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

még lenne egy szakmai kérdésem a rendelés előtt,

a Zidoo x10 tudja a HDR filmeket lejátszani SDR módban ami nálam fontos dolog mivel a TV HDR a projektor viszont nem, ezt tudja a gép? szépek a színek SDR módban is?

(#213) LouiS22 válasza HUNgabus (#212) üzenetére


LouiS22
veterán

Fogalmam sincs, tévén nézem, az HDR, szóval nem is értem, hogy mit kérdezel :) Ha a kérdés az, hogy nem HDR anyagnak milyen a színe, akkor igen, rendben vannak.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#214) gyűrű válasza HUNgabus (#212) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem tudja. Ugyanolyan mosott képet csinál mint a boxok egy része is..
NVIDIA Shield TV kernel doesn't support this.

[ Szerkesztve ]

(#215) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Normálisan elérhető és telepíthető a play-en a HBO GO.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#216) LouiS22 válasza Mezga Aladár (#215) üzenetére


LouiS22
veterán

Ign, valamit alkottak a srácok :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#217) HUNgabus válasza gyűrű (#214) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, akkor sajnos nem nekem való ez a lejátszó, pedig a DolbyVison miatt jó lett volna, de így szenvedés lenne, kb fele-fele a 4k HDR TV lejátszás és az FHD projektor használata,

akkor marad a zidoo z10, abban nagyon jó a HDR-SDR konverzió, majd ha megoldják az nVidia fejlesztők talán váltok,

köszi

(#218) Woodcutt3R válasza Mezga Aladár (#215) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Én nem találom a playstore-on.

(#219) LouiS22 válasza Woodcutt3R (#218) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem is gyáriznom kellett és utána jelent meg. Ne kérdezd, hogy mi az összefüggés.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#220) Mezga Aladár válasza Woodcutt3R (#218) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Derék én onnan telepítettem. Shiled tv 2019 Teljes reset utáni újra telepítés.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#221) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

még mindig ezen a HDR-SDR konverzión jár az agyam, tudom hogy a Shield nem támogatja, de van avmi amit nem értek,

hosszas böngészés, keresgélés után kiderítettem hogy több profilja is van,

Profile 7 DL - ez 2 videósávot tartalmaz, alapsáv HDR10/HDR10+ és egy másodlagos ami a DV metaadatot hordozza magában

ezt elvileg lejátszó bármely HDR10 képes lejátszó és megjelenítő is, csak nem lesz "olyan" szép mint egy DV lejátszó-megjelenítő esetében, de nem is fakó, szürke használhatatlan...

Profile 5 SL - ez csak DV sávot tartalmazza, csak DV képes lejátszó!megjelenítőn lesz szép a képe, vagy ha képes az eszköz lekonvertálni SDR-be,
na most ezt ugye nem tudja a Shield,

gondolom a HDR10/HDR10+ lejátssza szépen, vagy CSAK a DV 5 single layer filmek lesznek fakók vele,

ki tudná próbálni nekem ezt vki? vagyis hogy egy DV 7 dual layer filmet lejátszik egy nem DV megjelenítőn hogy milyen a képe? vagy hogy ilyenkor mit jelezz ki, DV gondolom kijelzi hogy az ,de ilyenkor csak HDR ír ki vagy vmit,

aMAG-on benne van a nevében hogy milyen DV van benne, így könnyű kideríteni,

köszönöm

(#222) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Valaki segítsen már, mielőtt heregörcsöt kapok. Teljesen rá vagyok feszülve a témára, mert hamarosan új lakásba költözünk, ahol a PC és a TV külön szobában lesz és nem szeretnék lyukra futni. (Potyára meg pláne nem szeretnék venni egy Shield TV Pro-t).

Amennyiben a Shield TV Pro-ra rákötök egy külső merevlemezt, amin van Dolby Atmos hangsávval megáldott film, akkor az át fog menni az A/V receiverbe? (Nyilván HDMI-vel lenne összekötve a Shield és az A/R, míg az A/R HDMI ARC-on kapcsolódik a TV-hez.

Nagyon nem akarok lemondani az Atmosról, mivel pont nemrég vettem egy Samsung HW-Q90R soundbart, amit jó lenne továbbra is kihasználni.

(Amúgy hihetetlen, hogy az Apple TV 4K nem játszik le 4K/HDR anyagot youtube-ról, a Shielden meg nincs a Netflixen Atmos. Milyen jó is lenne, ha valami végre mindent tudna.)

[ Szerkesztve ]

(#223) peti85 válasza ForRedGlory (#222) üzenetére


peti85
senior tag

A 2019-es SHIELD Pro-val megy elvileg Netflix-en az Atmos: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#224) ForRedGlory válasza peti85 (#223) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hoppá az király. Köszi az infót. :)

Akkor már csak a másik dologra várok valaki okostól valami okosat. :))

[ Szerkesztve ]

(#225) LouiS22 válasza ForRedGlory (#222) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is megy az atmos 2019-es shield+netflix kombóval.

A rövidítéseid viszont számomra kicsit zavaróak és nem is sikerült feloldanom az A/R párosítást.

Magyarul elmondom. Ha van egy 2019-es Shielded (gondolom a pro nálad azért kell, mert abba dugnád a vinyót a filmmel), és van egy erősítőd, ami Atmos képes, és van egy hangfalszetted (ezt írtad, hogy van, ráadásul ha jól olvastam, akkor atmos képes ő is :))), akkor a TV HDMI ARC + erősítő, valamint Shield bemegy erősítőbe kombóval megtörténik a csoda. Értelemszerűen a Shieldre majd kelleni fog egy lejátszó (ha jól sejtem Kodi lesz a nyertes :D)

Megjegyzem, 4K HDR-t Youtube-ról a Shield sem fog lejátszani.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#226) ForRedGlory válasza LouiS22 (#225) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jah, hülyeséget írtam. :) A/V akart az az A/R lenni, azaz a hangrendszer.

Viszont örülök, hogy megy. A Shield TV Pro bemegy a hangrendszer HDMI bemenetébe, a hangrendszer meg ARC-on csatlakozik a TV-hez.

Kb ugyanígy van most is, csak jelenleg a PC-ből megy az a HDMI, ami akkor majd a Shieldből fog.

[ Szerkesztve ]

(#227) LouiS22 válasza ForRedGlory (#226) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#228) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Egyébként ilyen szinten hiánytermék a Shield TV 2019 Pro? Akárhol nézem, sehol sincs raktáron. Kínomban már az amazon.de oldalon is megnéztem, de ott sincs. :D

(#229) Szpilu__25 válasza ForRedGlory (#228) üzenetére


Szpilu__25
tag

Én az alzan vettem. Ott sincs?

(#230) ForRedGlory válasza Szpilu__25 (#229) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Napok óta nincs, bár amilyen felárral dolgoznak. Lassan már az sem érdekelne, max veszek hozzá náluk +3 év garit, hogy jó drága legyen, de legalább hülyére legyen biztosítva. Már nagyon venném, hiányzik a saját filmes Dolby Atmos.

Elvileg az amazon.de-n lesz 1 héten belül. Meglátjuk...

(#231) LouiS22 válasza ForRedGlory (#230) üzenetére


LouiS22
veterán

2 nap alatt itt van amazonról is, szóval sok értelme nincs várnod. Olcsóbb nem lesz itthon sem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#232) ForRedGlory válasza LouiS22 (#231) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Éppen előbb került az alzán raktárra. Le is csaptam rá. Holnap megyek átvenni.

Mondjuk felbontott, tehát valaki visszavitte 14 napon belül, de pont nem érdekel, mert nem az a termék, ami elhasználódhat. Plusz így 70-ből megúszom, ami a csodás euró árfolyam miatt kb az új ára alatt van. Boldog vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#233) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Néhány napja használom már az Nvidia Shield Tv Prot (2019-es) és baromira elégedett vagyok vele. Keresztbe lenyeli gyorsaságban (és főleg képminőségben) az Apple TV 4K-t.

Egy dolgot nem értek, bár ez lehet inkább Plex kérdés. Hogy tudom lejátszani mobilról a filmeket Plexen keresztül, ha a Plext servert futtató Shield nincs bekapcsolva? Véletlen elindítottam egy filmet és meglepetésemre el is indult, miközben a Shield nincs bekapcsolva. Ez valami feature vagy inkább magic. :D

(#234) LouiS22 válasza ForRedGlory (#233) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem ismerem a plexet, de erős a gyanúm, hogy szerveralkalmazás lévén fut a háttérben és bár te "lekapcsolod" a Shieldet, az valójában csak standby-ba teszi, hiszen a valódi lekapcsolással pont a szerver lényege - a folyamatos online mód - veszne el.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#235) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Van új update a 2019hez ismét:
Pl: gyorsabb a Volume álltása erősítőn, ami engem zavart.

[UPDATE]

(#236) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy a sima Shield TV (2019)-ben van PLEX kliens alapból? A szerver része nem érdekes, megoldott dolog, de jó lenne ha lenne kliens legalább. :)

(#237) LouiS22 válasza Zsolty20 (#236) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy nincs, de a play store-ból bármit tudsz telepíteni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#238) Mezga Aladár válasza Zsolty20 (#236) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van telepítve plex. Miután csak a pro futtatja a szervert, akkor nem marad más mint a sima kliens.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#239) Zsolty20 válasza Mezga Aladár (#238) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat. :)
A szerver nálam nem szempont, NAS-ról van futtatva a szerver. :)

(#240) LouiS22 válasza Zsolty20 (#239) üzenetére


LouiS22
veterán

Amúgy miért jó a Plex ilyen esetben? A Shield röhögve lejátszaná a NASról akár SMB, nakár NFS megosztásként.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#241) Zsolty20 válasza LouiS22 (#240) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Már nagyon régóta Plexezünk itthon, s mindenki azt szokta meg. Szeretném a lehető legkisebb mértékű változtatással implementálni a rendszerbe a Shieldet. :D

(#242) devil-k válasza ForRedGlory (#233) üzenetére


devil-k
nagyúr

Képminőségben?
Gyorsaságban?

Mesélnél bővebben? Milyen megjelenítő pl?

- mozi bolondéria -

(#243) djnice válasza devil-k (#242) üzenetére


djnice
veterán

LG 55C8 van neki ahogy látom, ott számítanak a HDR metaadatok és e szerint a Dolby Vision is jobb Shield-en (ezt mondjuk nem próbáltam amikor nálam volt az ATV): [link]

[ Szerkesztve ]

(#244) gaben88


gaben88
őstag

Agyalok egy Shield TV 2019 vásárlásán otthoni médiafogyasztásra (HBO GO, Netflix, YouTube, Spotify, stb) és lehet, hogy néha játékra is, ha a PC-m foglalt. Még nem tudtam eldönteni, hogy sima vagy Pro. Kérdésem az lenne, hogy próbálta már valaki a GeForce NOW-t ezeken, pl Xbox One gamepaddal? Simán ment? Valahol olvastam, hogy csak kábellel összedugva megy a DS4 és a One gamepad NOW alatt. Ez létezik? Jó lenne, ha nem kéne venni egy Nvidia controllert is, ha már van otthon DS4 és One gamepad is. :D

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#245) ForRedGlory válasza devil-k (#242) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amit djnice is írt nagy vonalakban. Apple TV 4K-n kritikán aluli a Dolby Vision megjelenés, de általánosságban is jobb minőségű rajta érzésre minden. Nem tudom mennyit tesz hozzá ez az Enchanced AI upscaling (szerintem nem sokat), de a TV-n valahogy jobban néz ki. Az, hogy ez most leginkább a TV miatt van vagy sem, nem tudom. Minden esetre elég sok embert idegesít az interneten a téma.

Ettől függetlenül az A4K is marad, mert jó cucc, plusz kaptam hozzá 12 hó előfizetést. Egyedül az Infuse hiányzik, de a Plex is megteszi.

Egy baj van, hogy néha összeakad a kettő. Bekapcsolom az egyiket és bekapcsolódik a másik is, plusz a TV is átvált a másikra. Minden hülye CEC dolgot kikapcsoltam, mégis. Mind1, együtt tudok élni vele.

(#246) LouiS22 válasza ForRedGlory (#245) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez az átváltás dolog engem is idegesít, pedig kiirtottam én is a cec-et. Még nem jöttem rá, hogy mi a trigger :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#247) powerup2


powerup2
addikt

Kodi megy a shield pro-n ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#248) LouiS22 válasza powerup2 (#247) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért ne menne? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#249) peti85 válasza powerup2 (#247) üzenetére


peti85
senior tag

Napi használatban van nálam. Minden pöpec :))

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#250) powerup2 válasza peti85 (#249) üzenetére


powerup2
addikt

képminőségbe milyen ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.