Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Galopp


Galopp
tag

Shielt TV? :F

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az USA-ban nem tudom, hogy mennyire lehet kelendő egy ilyen. Ott van az Amazon Fire platformja, vagy az Apple TV, gondolom a Hulu-nak is van valamilye. Aztán alapból az okostévéken van kb. az összes előfizetős és VoD stream szolgáltató. A közeljövőben remélhetőleg mindegyik mindenhol a TV-be költözik és nem kellesz külön hardver hozzá.

A játékkonzol funkció lehetne döntő, de úgy látom ezek a fapados androidos, iOS-es megoldások nem egy kategóriában játszanak a valódi konzolokkal. Teljesítmény még talán lenne hozzá alapszinten, de se az iOS, se az Android nem igazán célplatformja a komolyabb játékoknak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) ALBY


ALBY
senior tag

Jó az az upscalig demo kép 580x300pixelben ;)
csak a hádéer marketingfotók szoktak viccesebbek lenni

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez most mitől lett kiemelt hír? Se a terjedelme se a téma érdekeltsége nem indokolja szerintem :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) #72042496 válasza GeryFlash (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Plusz egy hete lehozták már jórészt ugyanezt: [link]

Jó, a mostaniban több az infó, csak meglepett, hogy rövid időn belül két hír is érkezett erről.

(#2) Tigerclaw: Számomra az látszik, hogy népszerű termék, és aktív közösség szerveződött köré. Én is szívesebben futtatnék mindent a tévén, de a sebesség, stabilitás, funkciók miatt inkább tartok egy Shieldet. Az enyémen még nincs DV, ezt tudom hátrányként emíteni a tévé rendszeréhez képest. (LG C8 - webOS 4.0-hoz hasonlítom. )

[ Szerkesztve ]

(#6) Cassi


Cassi
senior tag

Hát wazze. Az évente 12 milliárd dollárt összegereblyéző kreatív szupercég 2019-es teljesítménye: egy minimálisan módosított, lényegében átnevezett videokártya, és egy szinte semmit sem változott 4 éves médialejátszó újrakiadása, amiből kivették a kontrollert is.

Továbbá minden második driververziót hazavágják, hogy ne unatkozzunk :W

(#7) Solten


Solten
addikt

Lehet Szviccse' hekkelni...? :D

Saor Alba

(#8) Tomy Yayo válasza Cassi (#6) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ilyen világban élünk sajnos. Én sem értem. Ráadásul kiemelték, hogy $50-al olcsóbban kezd, mint az előző. Persze, csak közben mínusz egy kontroller, amit külön adnak $60-ért, és egyébként alig jobb a régi Shieldnél :DDD De gondolom semmi pánik, majd az elmaradozó frissítésekkel, nem futó appokkal megoldják, hogy az újat vegyék a népek.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#9) #06658560 válasza #72042496 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor nem én vagyok a hülye, hogy ezeket már olvastam itt.

(#10) Akula válasza ALBY (#3) üzenetére


Akula
őstag

+1
én meg azt hittem én vagyok a béna, vagy nem látok jól.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) b. válasza Cassi (#6) üzenetére


b.
félisten

Amire szánják arra elég mindent szinte rezzenéstelenül visz szinte ami ma elterjedt formátum. remek masina az előző is, évek óta csak megelégedéssel tudok róla nyilatkozni.
Itt van az újról egy teszt, érdemes megnézni. [link]

Balika911(#5) :
Az még akkor pletyka szinten ment, most meg hivatalosan is megjelent a gép. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"A nagyobbik, Shield TV Pro kinézetben már inkább hasonlít az elődre, ráadásul 3 GB-nyi rendszermemóriát kínál, az adatok számára pedig 16 GB-nyi NAND flash áll rendelkezésre."

Szédítő adatok így 2019 vége felé. Bár a kommunikációból úgyis az jön le, hogy inkább ne is akarjon játszani rajta az ember. Négy év alatt sem árban, sem tudásban nem fejlődött értékelhetően.

(#13) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Egy steam link és egy jó okos TV rendszer szerintem jobb megoldás ennél. :K
Én LG TV-hez használom a steam linket és mindenre elég, olcsóbban!
Party game a kanapén, hardcore a monitor előtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) onedroid


onedroid
csendes tag

A játék funkciója nem androidos szinten, hanem a Geforce Now közvetlen elérhetőségében lenne jelentős. Ha van ilyen készüléked elönyben vagy a béta verzióba való regisztrációnál. Nem is értem miért nem ezen a funkción erősítettek, ők lehettek volna a piacvezetők a felhő alapú játék világban. Na majd a gugli :)

(#15) #72042496 válasza Tuttu (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Shield TV alapvetően egy extra funkciókkal is ellátott médialejátszó.

Az 1080p (Android és Tizen appól 2160p), fix 60 Hz, SDR pedig - ami tudtommal a Steam linken támogatott - a mindenre elégtől olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. Vagy már működik a 4K, 8K stream, megy 60 Hz fölé, van HDR és FreeSync, illetve VRR is?

[ Szerkesztve ]

(#16) GreatL


GreatL
őstag

A kínai TV-okosító kacatoknál ez értelmesebb jóval?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) arn


arn
félisten

Zenelejatszonak futomukent milyen? Usbs dackal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) LouiS22


LouiS22
veterán

És ebben a pillanatban jött az amazontól az értesítés: feladták a csomagot Angliában :) Holnap ilyenkor már a kezemben lesz!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#20) arn válasza LouiS22 (#19) üzenetére


arn
félisten

en megvarom a black fridayt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Woodcutt3R válasza LouiS22 (#19) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Hello!
Tudsz adni linket?
Köszi

(#22) LouiS22 válasza arn (#20) üzenetére


LouiS22
veterán

A 2017es modellt is csak egy évvel később vitték le, asszem pártíz dollárral, arra játszani, hogy 1 hónappal a megjelenés után féláron elhozod... Well, not gonna happen, de drukkolok :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23) LouiS22 válasza Woodcutt3R (#21) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Bár úgy látom, hogy a kezdőkészletet le is rabolták :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#24) Woodcutt3R válasza LouiS22 (#23) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Ez a stick, annyi mint usaban a pro verzió, rendesen felemelték az árát.
Úgy tűnik körbe kell kérdeznem, melyik ismerősöm megy Usaba.

(#25) LouiS22 válasza Woodcutt3R (#24) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, mások az ÁFA-kulcsok Európában :) És az USA sem feltétlen éri meg: ha a vámos kinyittatja a bőröndöt, akkor erős fejvakarás a vége.

Jobban jársz, ha megkérdezel egy osztrák vagy német ismerőst, az Nvidiának van .de shopja, de csak az említett két országba szállítanak. Ha jól emlékszem, 153 euro a stick.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26) arn válasza LouiS22 (#22) üzenetére


arn
félisten

Akkor megveszem normal aron, mit veszitek vele?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Solten válasza LouiS22 (#22) üzenetére


Solten
addikt

Eleg draga egy medialejatszo.

Saor Alba

(#28) LouiS22 válasza Solten (#27) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha a kínai dzsunka a mérce, akkor igen.

De ha megnézed azt, hogy az eredeti, 2015-ös modell négy évvel később is kap frissítést, akkor érthető lesz az árcímke is - ezt is fizeted vele.

Ja, és mutass még egy olyan médialejátszót, ami out of the box támogatja az atmost netflix alatt. Egyet tudok mondani: apple tv - az meg pont ugyanennyi. :) Persze ha nem igényled az atmost/surround hangzást, elég a1080p, akkor igen, drága :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#29) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Alza, felrakta,bár megtévesztő mert nem 2018.-at írunk,de a többi paraméter stimmel a leírásban, 3GB ram - 16GB háttértár..

https://www.alza.hu/nvidia-shield-tv-pro-2018-d5695818.htm?o=4

(#30) #72042496 válasza Szpilu__25 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg három képből kettőn a régi táv látszik. A neve alapján mondjuk az újról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#31) Szpilu__25 válasza #72042496 (#30) üzenetére


Szpilu__25
tag

nah az meg a másik. eléggé hanyag elegancia módjára rakták fel...

(#32) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#31) üzenetére


LouiS22
veterán

Az árérzékeny magyar piacon nem fognak két kézzel kapkodni utána, hiszen 10 ezeré' veszek ilyet Kínábó'!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33) #72042496 válasza LouiS22 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, és amint köztudomású, azok a dobozok úgyis mindenre jók. Én viszont mégis erre az új Shieldre leszek kíváncsi. Redditen dicsérik az AI felskálázást (4K-ban 30 Hz-ig működik), a DV tartalmakhoz pedig külön toggle van benne. Nem tudom, DV-re átkapcsolva van-e automata fallback HDR10-re, mert csak pár percben futottam át, amit írtak.

Esélyes, hogy én is kipróbálom a "Pro" verziót, ha elérhető lesz 50-60 ezeré' a német Amazonrú'. A korábbi Shield állvány maradhat hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) arn válasza #72042496 (#33) üzenetére


arn
félisten

ilyen felskalazasok regen is voltak medialejatszokban, akkor mindenki lehuzta oket, hogy miert nem nativ 4k.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) LouiS22 válasza #72042496 (#33) üzenetére


LouiS22
veterán

Este már okosabb leszek, bár magamat ismerve, ahogy meghozza a UPS, kollégákkal ki fogjuk már próbálni munkahelyen :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36) Szpilu__25 válasza LouiS22 (#35) üzenetére


Szpilu__25
tag

majd egy-két mondtaban leírhatnád milyen, engem a Geforce now miatt érdekel de nagyon, meg plusz elvileg, ha jól olvastam valahol a google stadia-t is támogatni fogja.

(#37) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#36) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, én a hengert vettem, mert a játék része pont nem izgat :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#38) arn


arn
félisten

tenyleg mukodik ez mas gamepadokkal is? pl xboxossal?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Szpilu__25 válasza LouiS22 (#37) üzenetére


Szpilu__25
tag

áhh értem, sebaj :D

(#40) Szpilu__25 válasza arn (#38) üzenetére


Szpilu__25
tag

elvileg igen,megy mással is.

[Alternatív Kontrollerek Shieldhez]

(#41) arn válasza Szpilu__25 (#40) üzenetére


arn
félisten

csak kabelmentes?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) LouiS22


LouiS22
veterán

Megérkezett!

Első negatívum (számítottam rá): a konnektor rész természetesen brit dugós, ezért kelleni fog átalakító.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43) #72042496 válasza arn (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Felskálázásra mindenképpen szükség van, ha a kijelző felbontása a magasabb, és teljes képernyőn akarja valaki nézni az adott anyagot.

Az algoritmus lehet érdekes, és kíváncsi vagyok, tényleg észrevehető-e a különbség. Az, hogy részletgazdag-e a forrás nekem eddig is feltűnt, az viszont nem, hogy éppen a VGA, TV, AVR, médialejátszó, stb. skáláz-e. (Az integer scalinget kiszúrom persze. Az játékoknál tetszik, de filmeknél nem.)

[ Szerkesztve ]

(#44) arn


arn
félisten

Ilyen kepjavito felskalazasra gondoltam persze, sony bluray lejatszok csinaljak, megy medialejatszokent is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) sanp válasza #72042496 (#43) üzenetére


sanp
tag

Elég látványos: link

A korábbi Shield-nek elég komoly hátránya volt a gyenge minőségű felskálázás, már ez az egy funkció elgondolkodtat a cserén.

(#46) arn válasza sanp (#45) üzenetére


arn
félisten

Ez nekem elesitesnek tunik inkabb...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) Solten válasza LouiS22 (#28) üzenetére


Solten
addikt

Jo, nem egy remesen veszes osszeg de amint vegre az Amazon raszanja magat erre az Atmos-dologra, inkabb Fire Stick 4k, pontosan haromszor olcsobb.

Saor Alba

(#48) LouiS22 válasza Solten (#47) üzenetére


LouiS22
veterán

már rászánta magát, a Jack Ryan Atmos volt.

A probléma ott van a Fire Stick-nél, hogy azzal mindösszesen az Amazon lesz Atmos-képes, a Netflix nem. Utóbbi meg körökkel nagyobb Atmos-hangsávos mozival és sorozattal rendelkezik már most.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#49) LouiS22


LouiS22
veterán

Nos, első tapasztalatok, fél óra nyomkodás után.

1. A távirányító bitanggyorsan reagál mindenre.
2. bekapcsolás után máris volt rendszerfrissítés, és a távirányító firmware is ugrott 1.06-ra
3. magyar HBO GO NINCS!!! (megnéztem az HBO GYIK-jét, vélhetően még nem vették fel a támogatott eszközök listájára. Mindjárt telepítem kézzel az apk-t).
4. Harmony távirányítóval gond nélkül párosítható, itt is jelen van még ezzel a minimális lag böngészés közben.

+1, szubjektív: nekem egyelőre nagyon szokatlan az AndroidTV UI

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50) Solten válasza LouiS22 (#48) üzenetére


Solten
addikt

A Netflixre ertettem. Gondolom az Amazon nem hajlando licenszet fizetni. A Google-val is osszebalhezott mar, a nativ YouTube appot lemeszelte a rendszerbol de kesobb visszakerult.

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.