Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok,

Visszaolvasva látom, hogy többen panaszkodtak, hogy a Shielddel a Netflix és a Youtube appok nem kadenciahelyesek, és a Refresh Rate app ajánlott hozzá. Feltettem ezt a Refresh Rate appot és a Show display video framerate -en kívül nem állítottam semmi mást, hogy lássam alapértelmezetten mi a helyzet és azt tapasztaltam, hogy mindegyik app alapból is szépen átállítja a TV (LG OLED B7) frekvenciát. Ez régebben tényleg gond volt és pl egy frissítéssel megoldották vagy én értettem valamit félre?

[ Szerkesztve ]

(#1902) Imi1981 válasza Krilehor (#1901) üzenetére


Imi1981
veterán

Olyankor csak kijelzi hány hz-es a videó anyag. Nem vált frekvenciát! Be kell állítani rendesen, hogy váltson. Váltásnál kb 2 másodpercig elsötétül a kép.

(#1903) Krilehor válasza Imi1981 (#1902) üzenetére


Krilehor
tag

Értem, köszi szépen! Éreztem, hogy túl szép, hogy igaz legyen :) A Kodin lejátszva a CastagnaIT féle Netflix pluginnal viszont kadenciahelyes lesz a lejátszás, ugye?

(#1904) Imi1981 válasza Krilehor (#1903) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen! Viszont nekem csak kodi 18.9 leia alatt tökéletes! Mátrix alatt van néha egy kis akadás (nem csak netflix addon alatt). Én a kodi 18.9 leia ajánlom ha tökéletesen sima, akadasmentes, kadenciahelyes lejátszást akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1905) Krilehor válasza Imi1981 (#1904) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi a tippet. Nekem fontos lenne a Dolby Vision is és az tudtommal csak a Matrix alatt elérhető a Kodinerds verzióval.

(#1906) Imi1981 válasza Krilehor (#1905) üzenetére


Imi1981
veterán

Van 18.9 leia kodinerds verzió is! Azt nem tudom tudja e a Dolby visiont de szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#1907) Gabesz87


Gabesz87
addikt

KODI jellegű kérdés: ha felteszem a korábban linkelt oldalról a 19.3-at, valahogy le lehet menteni a jelenlegi verzióból a dolgokat, és visszatölteni az újra majd (beállítások+médiatár)? JÓ lenne, ha nem kéne mindent újra előlről megcsinálni.

Lehet hülye kérdés, de amúgy le kell törölnöm a Shield-en lévő KODI-t, hogy feltegyem a kodinerds 19.3-at?

[ Szerkesztve ]

(#1908) LouiS22 válasza Gabesz87 (#1907) üzenetére


LouiS22
veterán

Sambán felcsatolod PC alá a Shieldet és gyakorlatilag látod meghajtóként a belső tárhely teljes tartalmát. Meg lehet oldani, hogy kimásolod a megfelelő mappákat és fájlokat, de ehhez tudnod kell, hogy mi az, ami nem fog problémát okozni és mi az, ami igen. Ha lesz egy kis időm, akkor megnézem, hogy Shielden mi a pontos mappa és hol van (gondolom itt is .kodi nevű mappa mint linuxon, de erre nem esküszöm meg. Ha igen, akkor ott látni fogod a meglehetősen beszédes nevű mappákat és fájlokat). De tényleg csinján kell ezzel bánni, mert több kárt (értsd: FC) okozhat, mint eredményt. Gyakorlatban fél óránál tövább nem tart szűz telepítés után újra belakni egy kodit (igen, én is utálom :D).

A másik kérdésedre mintha korábban válaszoltak volna és ott az volt, hogy nem, nem kell leszedni (olvass vissza, lehet, hogy én emlékszem rosszul).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1909) fPApi válasza Gabesz87 (#1907) üzenetére


fPApi
őstag

Nem kell leszedni, de akkor mindkettő megmarad.

(#1910) nevemnetudd


nevemnetudd
csendes tag

Van-e lehetőség távoli eléréssel a rákötött külső usb meghajtók alvó módba helyezésére és újbóli felébresztésére ?
Van-e olyan opció, hogy 1-2 óra után lekapcsol, majd ha látni akarom őket újra felpörögnek és működnek ?

(#1911) Viperator válasza nevemnetudd (#1910) üzenetére


Viperator
őstag

Engem is érint ez a téma, nem jó, ha állandóan áram alatt van a meghajtó... (egyszer eljártam régen, tönkrement, mert otthagytam sokáig)

Van másik probléma, ha tévézni akarok, tévé távirányítójával bekapcsolom és az Nvidia Shield automatikusan (kikapcsolt állapotból) belepofátlankodik, azaz a videót hozza előtérbe (és nem a tévé adását)... ezt hogyan lehet kiküszöbölni?

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1912) LógaGéza válasza Viperator (#1911) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kodin keresztül nézel TV-t ;]

Viccet félretéve, nézd meg a TV-d HDMI-CEC-re vonatkozó beállításait, kell valahol lenni bekapcsolásra vonatkozó beállításnak. Sajnos nem tudom a TV-d típusát, így nem tudom mi lehet a pontos neve.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1913) Viperator válasza LógaGéza (#1912) üzenetére


Viperator
őstag

Panasonic GT50 plazma, akkor megnézem a tévé menüjében. (ezzel a Shielddel nagyon szép képe van)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1914) chros válasza Viperator (#1911) üzenetére


chros
őstag

[link] (es nezd meg az eredeti post-ot is)

(#1915) Viperator válasza chros (#1914) üzenetére


Viperator
őstag

Kösz! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1916) konigjanos válasza Viperator (#1911) üzenetére


konigjanos
senior tag

Én úgy tudom, sokkal jobb, ha folyamatosan megy a vinyó, mintha ki-be kapcsol.

(#1917) peti85 válasza Viperator (#1913) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem is Pana plazmám van, bár egy jóval rgebbi, de ez nem a TV-n múlik. Shield-en be lehet szépen állítani, hogy ne ébredjen fel ha bekapcsolod a TV-t. A Beállításokban az Eszközbeállítások -> Display&Sound -> Power control alatt van 6db kapcsoló hogy miként ébredjen/aludjon el a Shield. Én az első 3-at bekapcsoltam, az utolsó 3-at pedig ki. Így ha bekapcsolom a Shield-et, akkor bekapcsolja a TV-t és arra a HDMI bemenetre vált. Ha kikapcsolom a Shield-et, akkor kikapcsolja a TV-t. Viszont ha a TV-t kapcsolom be, akkor nem kapcsolja be a Shield-et.
Így ha TV-zni akarok, akkor a TV távját veszem a kezembe és minden működik, míg ha Shield-ről szeretnék mozizni, akkor a Shield távját veszem magamhoz és mindent azzal csinálok.

#1914 chros
Én biztos nem áldoznám be a CEC műkdöését, mert marha kényelmes funkció, valamint könnyen beállítható/konfigurálható a működése.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1918) chros válasza peti85 (#1917) üzenetére


chros
őstag

Ezt vagom, de ha elolvasod az eredeti problemat, akkor latszik, hogy nem. mukodik megfeleloen bizonyos korulmenyek kozott.

(#1919) #72042496 válasza chros (#1918) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem Denon erősítőm van, és az nemcsak a Shieldet kelti föl random, hanem a konzolokat is, mikor melyik eszközt, ha olyanja van. Ezért is tervezek mindent a tévére csatlakoztatni közvetlenül, szerencsére 4 HDMI nekem épp elég most.

(#1920) bzoley válasza #72042496 (#1919) üzenetére


bzoley
veterán

Alternatív lehetőség (természetesen plusz kiadást jelent) Harmony-t használni. Nekem jobban bejön. Cec mindenhol kikapcsolva, de elég egy táv mindenhez(is).

(#1921) #72042496 válasza bzoley (#1920) üzenetére


#72042496
törölt tag

Been there, done that.
Biztos nem mennék vissza, PS5-tel egyáltalán nem is működnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#1922) bzoley válasza #72042496 (#1921) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor ez kilőve. Mondjuk nem mindenki szerette meg azelőtt sem. Tudom, hogy ennyi volt, de remélhetőleg azért még működni fog egy darabig. Szeretem, hogy egy kézben van minden irányítás, világítással együtt.

(#1923) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kövezzetek meg, de én nem értem ezt a CEC problémát. ENgem is kiidegelt, hogy össze vissza kapcsolgatja állandóan az erősítőt (nekem is Denon van), de mióta a Shield menüjében kikapcsoltam minden CEC-re vonatkozó opciót, semmi gondom nincs. Nem kell "tönkretenni" hozzá egy HDMI kábelt.

(#1924) #72042496 válasza bzoley (#1922) üzenetére


#72042496
törölt tag

Részben sajnálom azért, mert amikor beállítottam mindent és működött, akkor nagyon szerethető volt. De voltak vele problémák is, és már összességében úgy látom, hogy én a CEC-en keresztüli vezérléssel járok jobban.

(#1925) Saughassy válasza Gabesz87 (#1923) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nálam teljesen jól működik a Denon-Shield-Panasonic combo.

A shield távirányítója bekapcsolja az erositot, működik a hangerő is.
Ha külön bekapcsolom a tévét, akkor nem kapcsol az erősítő és passthroughval lehet shieldet nézni, ekkor a tévén van hang is. (Egyébként ugye mute-olja)

(#1926) peti85 válasza chros (#1918) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, Denon erősítőkkel van probléma, de az az erősítőt érinti.
Ha elolvasod Viperator eredeti problémáját (#1911 és #1913), akkor láthatod hogy egy Panasonic TV-vel összekötve van problémája, amire teljesen jó megoldás a Shield CEC beállításainak megfelelő konfigurálása, így nem kell lemondania a kényelmi funkcióról amit a CEC kínál.

Nálam így néz ki a lánc:
Ezen kívül a Vodafone TV-box közvetlen a TV HDMI bementére van kötve és a TV optikai kimenete van még a soundbar optikai bemenetére csatlakoztatva (amin ha jel van, automatikusan bekapcsolja a soundbar-t és arra a bementre vált). Így minden szépen automatikusan működik. Majd ha a Vodafone rendesen megcsinálja a box-ban a CEC-et és engedélyezi, akkor lehet az is a soundbar-ba lesz bedugva HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1927) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) médilejátszón gondolkodom LAN-on keresztül NAS-ról filmnézéshez, illetve HBO GO és NETFLIX nézésére.
[link]

Alternatíva lehetne amit egy HardverAprós hirdető fazonra szab a fenti támogatások mellett.
X96 MAX PLUS2 X3 ULTRA 4GB 64GB 8K HDR Android tv

Nem igazán tudom melyiket érdemesebb. Melyiket javasoljátok? Miért?

Az utóbbi kapcsán azt az infót kaptam, hogy NETFLIX csak SD-ben fut rajt, illetve hogy HBO GO is csak WiFi-s neten keresztül megy rajr (bár kis trükkel LAN-on kersztül is megoldható annál).

Gyári támogatás miatt is Nvidia shield felé húzok, a kérdéseim:

1. LAN-on kersztül kadencia helyes a filmek lejátszása NAS-ról? (Kijelző 1080p Optoma Projektor)
2. Nvidia esetén is csak SD a NETFLIX 3, mert a 2. díjcsomagtól már 1080p jár két erszközre (ez van). Én meg pont 1080p-ben szeretném erről is.
3. Az HBO GO Nvida esetén is csak WiFi-s neten keresztül megy, vagy LAN-ról is?
4. Mi a tapasztalat webes TV-k használatával, működik rendesen?

(#1928) LouiS22 válasza PappZ75 (#1927) üzenetére


LouiS22
veterán

Egy Shield topicban megkérdezni, hogy mit javasolnak a userei? :Y

1. igen
2. díjcsomagtól függ. Ha 4K-s csomag és a kijelződ is 4K, akkor 4K lesz. Ha neked most a 1080p-s csomagod van, akkor 1080p lesz, amennyiben a sávszélességet is megfelelően találja.
3. LAN-ról használom, megy.
4. nem tudok érdemi választ adni, nem ismerek itthon legálisan előfizethető, valóban IP alapú tévészolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1929) Imi1981 válasza PappZ75 (#1927) üzenetére


Imi1981
veterán

Én csak egy weges tv-t használok a tarr mobil tv - t de az csak chromecast+al kiküldve működik (úgy viszont jól) . Nvidia shield tud chromecast-ot! Másik lehetőség böngészőben bohóckodni (opera böngésző fut rajta) ahol éppen működik de nagyon kényelmetlen macerás a használata. Többi webes tv nem tudom megy e böngészőből.

(#1930) PappZ75 válasza LouiS22 (#1928) üzenetére


PappZ75
tag

Igen ez jogos.
A válaszaid köszönöm megnyugtató volt és egyértelmű a Shield lesz a választás.
Mint látszik is a másik esetén a "házi tuning" nem mindig csodás. A gyári támogatás is e-mellett szólt.

Köszi a válaszokat.

(#1931) LouiS22 válasza PappZ75 (#1930) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs mit és bocsi, ha karcos voltam, előfordul sűrűn :)

Az Nvidia verhetetlen firmware supportban: a klasszik 2015-ös modell a mai napig kapja a frissítést. Nem nagyon tudok mondani olyan tech céget, ami 7 év után is supportál (talán az Apple, de majd a fanboyok megerősítenek vagy cáfolnak). Sajnos az egyéb supportban már kevésbé acélosak :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1932) Saughassy válasza PappZ75 (#1927) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ha a webes tévéken PL az UPC, vagy a digi mobilappját érted, azok nem mennek. De erről nem a shield tehet, hanem az app iroja, aki tiltja a streamereken való futtatását.

(#1933) LouiS22 válasza Saughassy (#1932) üzenetére


LouiS22
veterán

Meg azok a szerződések, amiket a tartalomszolgáltatóval kötöttek. Meg az a jól felfogott saját üzleti érdek is, hogy ne csináljanak saját maguknak konkurenciát. És igen: ők sem hülyék, pontosan tudják, hogy ebben azo rszágban mennyire nagy divat kiskaput keresni, okosba' megoldani.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1934) Saughassy válasza LouiS22 (#1933) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nyilván a miért messzire vezet, de a végeredmény sajnos ugyanaz marad. Bár fizetsz a műsorért, ők szabják meg, hogy csak a bugos, hulladék boxukon nezheted-e, vagy esetleg egy normálisabb hardveren.

(#1935) LouiS22 válasza Saughassy (#1934) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem kötelező nézni. Egy lehetőség, nem szerzett jog, vagy kiváltság vagy olyan, ami alanyi jogon jár. Egy szolgáltatást veszel igénybe.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1936) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Már hogyne lenne szerzett jog: fizetek a műsorszolgáltatónak, aki aztán a költségminimalizálás miatt elavult boxokat használ, cserébe legalabb meg azt is megtiltja, hogy te vegyél es használj egy kényelmes, modern megoldást.
Megpróbálták ezt a régiókódos DVDkkel is, de csak a torrent felé terelték vele az embereket.

(#1937) LouiS22 válasza Saughassy (#1936) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem, tévedsz. Tökre nem ide való téma, ezért nem is szeretnék jobban belebonyolódni, de a lényeg: te semmilyen jogviszonyban nem állsz a műsorszolgáltatóval (MTVA, TV2 Csoport, AMC, stb.), te egy harmadik féllel szerződsz, aki azt vállalja díjfizetésért cserébe, hogy eljuttatja neked valamilyen módon az említett műsor/tartalomszolgáltató jelét. Ennyi és nem több.
Ahhoz viszont neked semmi közöd nincs és nem is tartozik rád, hogy ez a szolgáltató - nevezzük őket nevén: Telekom, Vodafone, Tarr, stb. - milyen szerződéses feltételek vállalásával nyer jogot arra, hogy továbbíthassa az említett jelet. De az biztos, hogy kellően komoly garanciákat kell vállalniuk arra, hogy a jelhez (a gyakorlatban: a tartalomhoz) csakis olyan formában férhetnek hozzá a végfelhasználók, ami garanciát ad arra, hogy nem többszörzhető, nézhető nem legális módon, stb. És igen: ez mindkét oldalról - tartalomszolgáltatói és jeltovábbítói oldalról is - kőkemény üzlet és nem jóléti vállalkozás: pénzt tesznek bele - sokat - ls pénzt is szeretnének kivenni belőle - természetesen sokat. Erre írtam azt ,hogy nem szerzett jog, hanem lehetőség: elfogadod a feltételeket is igénybe veszel egy SZOLGÁLTATÁST.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1938) konigjanos


konigjanos
senior tag

Valaki cserélte már a belső sshd-t ssd-re a pro-ban? van érzékelhető gyorsulás?

(#1939) Mezga Aladár válasza konigjanos (#1938) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Melyik verzió?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1940) konigjanos válasza Mezga Aladár (#1939) üzenetére


konigjanos
senior tag

2019 pro

(#1941) acodeom válasza konigjanos (#1938) üzenetére


acodeom
csendes tag

A 2015-ös modellben van 500gb-os HDD. A 2017-es és 2019-es (PRO) shield-ekben 16gb belső tárhely (flash memória) van, nincs belső drive bővítési lehetőség.

(#1942) konigjanos válasza acodeom (#1941) üzenetére


konigjanos
senior tag

basszus, még jó hogy nem szedtem szét!köszönöm!

(#1943) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

Megjött a TV Shield Pro
Telepítettem frissítettem, csináltam neki egy új gmail-es emailt. Beállítottam amagyar nyelvet.
Beléptem Play Áruházba, telepíteni szerettem volna onnan KODI-t és HBO GO-t de semminek ne indul ela telepítése, mindennél azvan kint hogy függőben.

Mi lehet a gond? Mit kell csinálnom? Sajnos ezek nélkül kb semmit nem ér acucc számomra.
Gyakorlatilag semminek nem indul ela telepítése Play áruházból, még afent levő playáruházas aplikációk frissítése sem. LAN-os net van sebesség gond nincs.

(#1944) LouiS22 válasza PappZ75 (#1943) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia!

Nézd meg, hogy a frissülésre váró cuccok listájában van-e egy Android WebView nevű alkalmazás. Ha van, akkor a többit ideiglenesen állítsd le/töröld és várd meg, amíg ő frissül. Utána már nem lesz gondod.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1945) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Shield tv cső verzió feldobott egy értesítést shield experience upgrade 9.0.0 frissítésről! Ez most valami shield almalmazás dolog vagy rendszerfrissítés?

(#1946) sagit válasza Imi1981 (#1945) üzenetére


sagit
addikt

Ez a droid 11

Nekem is most dobta fel a cső a hálóban és a pro is a nappaliban. :C

Changelogot tud valaki linkelni?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1947) LouiS22 válasza Imi1981 (#1945) üzenetére


LouiS22
veterán

REndszerfrissítés, A11. Telepíts és örülj :) Mondjuk első és második ránézésre sem fogsz semmi változást észlelni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1948) Imi1981


Imi1981
veterán

Frissítettem közben. Újraindításnál más az Android logó. Ennyi különbséget látok az előző rendszerhez képest 😄 .

(#1949) Mezga Aladár válasza sagit (#1946) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ott van, hogy What's New. Hogy miért finnül (ránézésre :) ) azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1950) sagit válasza Mezga Aladár (#1949) üzenetére


sagit
addikt

Azt a gombot én is meg találtam de számomra is ismeretlen nyelvem volt mindkét shielden

Ez mi lehet? :

Adds option to match content audio resolution (high resolution audio)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.