Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) LouiS22 válasza b. (#100) üzenetére


LouiS22
veterán

Gáz, mert egyébként támogatott. Biztos nagyon nehéz lenne a dev konzolon pipálni ezeket az eszközöket.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#102) arn


arn
félisten

Basszus... a 2017es pikkpakk eltunt mindenhonnan. Pedig gondolkodtam, hogy visszaviszem, es veszek egy olyat olcsobban.

sose volt androidtvs cuccom, nagyon intuitiv, az usbs dac is pikkpakk mukodott, nagyon tetszik. Egy sony x800 (+ chromecast) levaltasan gondolkodom, ami nagyon fapad, de baromi jo a kimenete.

a masik oldalrol... az x800 nem tudom, hogyan, de a tv 12biteskent detektalja, es szebb kepe van. A color space matchet erdemes a chromecasten bekapcsolni? Az Sony koax spdif kimenet is jo, de normal hangeronel meg nem tudtam megfulelni, osszevetve a shield usbs kimenetevel (csak sztereo erdekel, dac+analog erositovel).

az ai upscale (fullhd tvnel) konkretan semmit sem csinal, vagy nem tamogatott felbontast ir kisebb contentnel.

plexet hasznaltam playerkent, a tartalom nasrol jon - de vmelyik 4k x265 tartalom bugos. Az x800 rendesen jatsza dlnan keresztul. :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#103) LouiS22 válasza arn (#102) üzenetére


LouiS22
veterán

Na várj, több dolgot nem értek.

1. FullHD tv-n mit akarsz upscale-elni? 1080p-4k upscale-nél látszik bárm is, ez a külföldi review-kban is benne van.

2. FHD tévén miért játszol 4K tartalmat? Pont a lényeg veszik el, hiszen maximum 1920x1080-ban látod.

3. Ha NAS-od van, akkor sima samba vagy nfs megosztással röhögve látni fogod a kontentet, és a DLNA minden hátrányát elfelejtheted.

4. szerintem egy ilyen eszköz mellé ruházz be egy olcsóbb erősítő+hangfal párosításba, meg fogja hálálni, és akkor búcsút mondhatsz sz SPDIF-nek is, egy normális HDMI kábellel mindent megoldasz egyben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#104) Szpilu__25 válasza arn (#97) üzenetére


Szpilu__25
tag

Rendelem én is 😂 az alzan már a héten 100 db felett vették még.

(#105) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Megugrott az eladó régi shieldek száma itt a hardverapron😁

(#106) arn válasza LouiS22 (#103) üzenetére


arn
félisten

1. regebbi tartalmakat, ami nincs fullhd sem. igazabol mindegy lenne a minosege, csak meglepodtem, hogy nem mukodik, az x800 eleg szep dolgokat hoz ki regi videokbol is.

2. mert van ilyenem lokalban, miert ne jatszhatnam le? majd jovore tervezek oledet. illetve youtubeon is erdemes 4kt jatszani kisebb felbontasban, mert latszik a minosegkulonbseg a gyenge youtube encode miatt.

3. szerintem igy kuldi a plex, amugy transzkodolni probalna (csak abbol gondolom, hogy nincs transzkod, mivel h265 4khoz keves lenne az atom alapu synology). x800nal halozaton nincs nagyon mas lehetoseg, csak kozvetlenul rakotott tarolokkal.

4. a nait xsemet nem cserelnem ki vmi olcsobb cuccra :D egy jo spdif kimenet altalaban jobb, mint egy kozepszeru usb, sztereoban nem nagyon megy a hdmi tamogatasa.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#107) arn válasza Szpilu__25 (#105) üzenetére


arn
félisten

de miert cserelik le az emberek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108) LouiS22 válasza arn (#106) üzenetére


LouiS22
veterán

az erősítő hangfal kombón természetesen az 5.1-et értettem :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109) Szpilu__25 válasza arn (#107) üzenetére


Szpilu__25
tag

Nem tudom, de ahogy nézem a 2017-es modellek.Annyival ez az új nem "jobb", hacsak ki nem használod az új feature-ket(Dolby Vision....). de 3db hirdetés van fent most. Bár a távirányító az pöpec :)

Nekem holnap jön úgy látom. kiváncsi leszek nagyon a Geforce Now-ra most milyen a beta állapotban.

Majd írok egy kis litániát.

(#110) LouiS22 válasza arn (#107) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha nekem lett volna régim, akkor két dolog miatt cserélnék: dolby vision és az atmos support (főként az utóbbi, nekem ez volt a döntő érv a vásárlás mellett). A régebbi modell nem támogatta és nem is fogja, az újnál a Netflixen elérhetők lettek az atmos hangsávú produktumok. Értelemszerűen csak akkor, ha az erősítőd képes kezelni ;) És noha nekem is "csak" két felfelé sugárzó hangfal van (azaz 5.1.2), nem bullshit, valóban térérzetet ad (pl. az Our Planet dzsungeles epizódjánál tényleg azt érzed, hogy ott sétálsz az erdőben, mindenhonnan jönnek a madarak hangjai).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#111) Szpilu__25 válasza LouiS22 (#110) üzenetére


Szpilu__25
tag

a .2 az hova van pozícionálva? mennyezet vagy oldalt álló?

(#112) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#111) üzenetére


LouiS22
veterán

A klasszik felfelé lövő és onnan visszapattanó. Tehát a második :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113) arn válasza LouiS22 (#108) üzenetére


arn
félisten

nem igazan erdekel a terhang :) hubos harmonyt hasznalok mar regota, igy a tav sem szempont.

nekem jo lett volna a regebbi modell is, de igy ha swesen nyirbaljak a regit, akkor sok ertelme nincs, mert elobbutobb mashol is megvagjak, noha a hw tudna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114) LouiS22 válasza arn (#113) üzenetére


LouiS22
veterán

A régi modellre nincs dolby licensz, ennyi.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#115) arn


arn
félisten

kimeneti mod valasztasnal mi alapjan hatarozza meg, hogy mi a legjobb? manualisan be tudom allitani a 12bitet, es ugy mar rendesen jeleniti meg a 4k h256 tartalmakat (valszeg hdr).

talaltam olyan videot is, ami a hasznalja fhd felbontasnal az ai upscalet. csak tudnam, hogy mi upscalel egy fhd videon :D nekem ez egyfajta elesitesnel tunik, kicsit tul is tolja. vegulis latvanyos, de nem szuksegszeru.

az xboxos gamepad is frankon mukodik... siman rakotottem usbn.

az audiokimenet az usbn keresztul viszont kicsit necces... pontos a hangja, de kisse laposan szol. ennek meg utana kell nezni. letiltottam mindenfele surround/dolby izet, csak sztereo pcmbe nyomja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116) peti85


peti85
senior tag

Shield TV 2015-ön van arra lehetőség hogy ha aktiválom a hangerővezérlést CEC-en keresztül (ami alapvetően jól működik) akkor a Shield saját hangerejét visszább vegyem és ne 100%-on legyen? CEC Volume aktiválása esetén ugye automatikusan bekapcsolja a fix hangerőt is. A soundbar-on így nem tudom elég finoman vezérelni a hangerőt, legalacsonyabb hangerőn is viszonylag hangos, az alatt meg már némít.
Próbáltam Shield TV androidos távirányító appból, Android TV appból állítani a hangerőt, de akkor is a soundbar-t vezérli.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#117) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Megjött tegnap este, ma már próbálgatom, utorrent-kodi uhd filmekkel.

(#118) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#117) üzenetére


LouiS22
veterán

Én egyre jobban imádom ezt a vasat :)

És már készül az első komolyabb bugfix pakk is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#119) Szpilu__25 válasza LouiS22 (#118) üzenetére


Szpilu__25
tag

Most csatlakoztam a forumhoz :D már meg is adtam a serialt nekik :D ami hiányzik nekem most per pill. Google Chrome felment letöltött apk-ból, ugyan így a torrent cliens is.
Wake On Lan jó lenne, plusz egy használható remote desktop, sajna teamviewer nem jó. Csak displayt látni nem vezérelhető.

Kodi szépen fut, hibátlanul eddig,egy két filmnek a hangja nem megy át HDMI-n rendesen, pl DTS-HD, viszont optikán korrekt.

(#120) peti85 válasza Szpilu__25 (#119) üzenetére


peti85
senior tag

Ha nem szól a hang HDMI-n, akkor meg kell nézni hogy a hangkeltő (erősítő, soundbar, tv, ...) milyen formátumokat tud feldolgozni és hogy a Shield-en Kodi-ban milyen formátumok vannak Passthrough-ra állítva. Csak arra engedélyezd amit fel is tud dolgozni az eszköz amire küldöd a hangot.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#121) Szpilu__25 válasza peti85 (#120) üzenetére


Szpilu__25
tag

Jaja most próbálgatom,, igen volt benne 7.1 DTS is azt nem ette meg az erősítő.

(#122) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#119) üzenetére


LouiS22
veterán

az általad vágyott feature-ök egy NAS, és nem egy médialejátszó tulajdonságai ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#123) Szpilu__25 válasza LouiS22 (#122) üzenetére


Szpilu__25
tag

Eddig nem csalódtam. Geforce now volt az az első szempont a második a média_kodi. Ez már csak hab a tortán, hogy megy a torrent meg a böngésző 😂

(#124) LouiS22 válasza Szpilu__25 (#123) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mondjuk a vas maga röhögve elbír velük, de ha valóban a vágy a távoli hozzáférhetőség és torrent, akkor javallott egy NAS beszerzése.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#125) arn


arn
félisten

Digi go nincs android tvre?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#126) LouiS22 válasza arn (#125) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs, az általad említett szolgáltatások mobileszközre készültek, nem a nagyképernyő lecserélésére.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#127) Cassi válasza Szpilu__25 (#123) üzenetére


Cassi
senior tag

A Geforce Now permanensen beragadt a béta állapotba, ezzel szemben a Stadia egy hét múlva már élesben üzemel. Korábban több cikk jelent meg arról, hogy az új Shield valamiféle prémium Stadia platform lesz, most a megjelenés után viszont még csak meg sincs említve a Stadia sehol. Azt is írták például , hogy a Stadia kontroller out-of-the-box használható lesz az új Shielddel. Elég nagy csalódás ez.

Szerintem eléggé egyértelmű, hogy a multimédiás Tegra vonalnak nincs jövője, mert még a Switch-csel együtt sem termel annyi pénzt, hogy az Nvidia rászánja magát egy rendes X1-utód kifejlesztésére. Ez a mostani shrink egyszerű időhúzás, ami után jó eséllyel egy game over várható.

(#128) Szpilu__25 válasza Cassi (#127) üzenetére


Szpilu__25
tag

Ne így legyen, ahogy írod. Bár tény az tény régen béta állapotban van. Most játszottam vele este, teljesen rendben lag nélkül ps4 controllert is megette, tetszik. Gyors is, mögötte ráadásul már rtx nvidia van.

[ Szerkesztve ]

(#129) arn válasza Cassi (#127) üzenetére


arn
félisten

Lehet ez csak egy jatszoter az nvnak, hogy eladhassa a technologiat akik ilyenben gondolkodnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#130) b. válasza Cassi (#127) üzenetére


b.
félisten

A Geforce now amíg béta addig ingyenes. a GF nowhoz hozzá kapcsolhatsz fiókokat steam uplay stb....
Az Nvidia nem közvetlenül akarja terjeszteni, hanem szolgáltatókon át fogják elérhetővé tenni valószínűleg a szolgáltatást, azaz lehet hogy hamarosan többek között a Telekomnál előfizethetsz rá...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#131) arn


arn
félisten

Par napja hasznalom csak (nagyjabol plex - youtube - chromecast korben), de rengeteg bug van benne swesen :(

A lejatszok gyakran behulyulnek, szaggatva jatszva, nincs hang, reset oldja meg. Viszont utana elvesziti az usbaudiot, le kell rakni sleepbe, kihuzni, meg visszadugni, hogy megint eljen.

hwes oldalrol meg az erositon ciripel toltes kozben. Ez eleg gaz.

Hetvegeig hasznalom, de igy lehet visszaviszem, ha ennyi hulyeseg jon elo folyamatosan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#132) LouiS22 válasza arn (#131) üzenetére


LouiS22
veterán

Ebből mindössze egyszer tapasztaltam Kodival (az is béta) szaggatást. A többit nem tudom megerősíteni. Megjegyzem, egy ilyen eszköz mellé szerintem nem USB usb audio kellene (szerintem ezt ne ródd fel az nvidiának, ez inkább a te egyéni problemed).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#133) arn válasza LouiS22 (#132) üzenetére


arn
félisten

miert nem? :) mi a baj az usbs eszkozzel?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#134) LouiS22 válasza arn (#133) üzenetére


LouiS22
veterán

szimplán hdmi-outra tervezték ezt az eszközt :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#135) arn válasza LouiS22 (#134) üzenetére


arn
félisten

Ez hulyeseg, akkor nem menne usb dacal. Nem csinaltam vele semmi olyat, amit nem tamogat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#136) Szpilu__25 válasza arn (#131) üzenetére


Szpilu__25
tag

Kodizok most folyamatosan 4k hdr filmek YouTube 4k tartalmak. Nem fagytak, audio faszán megy át, HDMI to optika a TVn keresztül is okés. Egyszer lefagyott nekem is. De most 7vegen felment egy javított update,amire fel kell iratkozni az nvidia fórumon.

És ami nagyon pozitív, hogy gyorsan reagálnak a supporton.

[ Szerkesztve ]

(#137) b. válasza arn (#135) üzenetére


b.
félisten

Nálam ha fejhallgatóval szól akkor szintén USB audion át. Nekem nem fagy kodi al 4 K alatt sem. Mondjuk régebbi modell. Érdemes mindig frissíteni az eszközt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#138) LouiS22 válasza arn (#135) üzenetére


LouiS22
veterán

nem azt írtam, hogy nem megy. Szimplán nem az a default (tehát agyontesztelt) kimenet. És gondolom USB dac és dac között is van különbség.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#139) arn válasza LouiS22 (#138) üzenetére


arn
félisten

ha a lejatszok nem zakkannak meg neha, akkor nem is kellene ujrainditani, es akkor nincs az usb bug :) de majd figyelem, hogy mikor es mi kattan be. tenyleg csak harom alkalmazas fut rajta osszvissz.

kodit nem hasznalok mar par eve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#140) LouiS22 válasza arn (#139) üzenetére


LouiS22
veterán

És mivel játszod le? 3rd party alkalmazás? Az is lehet bugos - az pedig nem az Nvidia sara :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#141) arn válasza LouiS22 (#140) üzenetére


arn
félisten

melyik lejatszo nem 3rd party? :D foleg az nv szemszogebol... a youtube is csinalt mar erdekes dolgokat, chromecasten sose lattam hasonlokat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#142) LouiS22 válasza arn (#141) üzenetére


LouiS22
veterán

Jogos, túlgondoltam, nincs android default media player.

Hát nem tudom, hogy mit csinálsz vagy mit nem, látod, nálunk nincsenek bugok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#143) arn


arn
félisten

Majd lehet ratoltok vmi resource checkert, ha megint elojon. A tegnapi reset ota ok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#144) Szpilu__25 válasza arn (#143) üzenetére


Szpilu__25
tag

ajánlom a forumot, sok minden van benne, sokszor válaszolnak itt a supportosok is,plusz javítások is vannak fent már az új shieldhez is.

[Nvidia Forum- Shiled]

[ Szerkesztve ]

(#145) balage25 válasza LouiS22 (#142) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem is megjott az uj shield,. Azert latszik, hogy friss meg, van bug rendesen. Kodi neha szaggat, ha bekapzsolom az ai upscale-t, sot a kepen az also es jobb oldali 1:8 keptartalom elmosodott nagyitaskor. Van mit dolgozni, mire elkeszul rendesen. A netflix, youtube es tarsai eddig hibatlanul teljesitettek.
2015 ota van shield-em, ott is az elso par honap igy alakult, de azota szavam nem lehet, mert tokeletes a regi shield. Soha nem volt meg olyan eszkozom amire ilyen gyakorisaggal erkezik ujdonsag frissites formajaban, ami ilyen stabil es lassan 5 eve huzza folyamatos hasznalat mellett.

(#146) LouiS22 válasza balage25 (#145) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a Kodi szaggatás AI upscale melett inkább a Kodi problémája, mintsem az Nvidiáé :)

Az viszont tény és való, hogy ennyire egyben nincs más hasonló ternék a piacon és ilyen mértékű frissítéssel sem supportál egyetlen gyártó sem hasonló terméket.

Egyébként nem tudom, hogy a hotfix javított-e az általad írt hibajelenségen. Egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#147) balage25 válasza LouiS22 (#146) üzenetére


balage25
senior tag

Kikapcsoltam az upscale-t. Igy is rossz a kep szelein a megjelenites. Elvileg a kodi fejlesztesben is reszt vesz az nvidia a shield miatt, de lehet mar masra emlekszem.

Atkapcssoltam Basic-re ott jo a kep.

[ Szerkesztve ]

(#148) arn


arn
félisten

Mara megint ledoglott a youtube :( elinditok egy videot, es egyket sec utan megall. Plex rendesen megy. Probaltam uninstallalni minden felesleges cuccot, letiltani a youtube energiagazdalkodast, torolni app, data cachet, force stop, reinstall. Semmi. Csak a restart segit, vmi process blokkolja a lejatszast, ami nem indul el restartnal, de nem derul ki, hogy mi.

nincs erre vmi debug tool?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#149) balage25 válasza arn (#148) üzenetére


balage25
senior tag

Ketszer lenyomod az O gombot es kiadja a futo programokat, lehet azok kozul kever be valami.

(#150) arn válasza arn (#148) üzenetére


arn
félisten

Csinaltam egy resetet az egesz shieldre, hatha.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.