Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) djnice válasza ΞΔGLΞ (#349) üzenetére


djnice
veterán

Az MrMC GUI-t 60 Hz-en kell hagyni, ő majd vált frekvenciát arra amire kell.

(#352) ΞΔGLΞ válasza djnice (#351) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor most végképp nem értem, mert ott beállítva kb nézhetetlen akadasok vannak minden filmben.
Légy szíves tedd már meg, hogy bemásolod ide, hogy van nálad ez a cucc beállítva kb úgy minden, mert minden egyes hozzászólás után nekem valami új lesz, hogy egyszerre csekkolni tudjam végre.

Koszi :R

(#353) djnice válasza ΞΔGLΞ (#352) üzenetére


djnice
veterán

[ Szerkesztve ]

(#354) ΞΔGLΞ válasza djnice (#353) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi szépen a kimerítő infót. :R
Mindent beállítottam így, továbbra is, ha nem 24p-én van nálam az MrMC, kb nézhetetlenül akadnak a filmek, de mindegyik. Minél feljebb állítom, annál rosszabb. 24-re állítva meg kb vajsima a lejátszás. Puff neki.
Nem tudom, hogy nálam mi a lfsz lehet, csak azt tudom elképzelni, hogy valami kicseszettül nem tetszik a tévémnek a többi hertzen, de 59.94 és 60, kb halál az akadozás, annyira durva.
Szappanopera effektus nincs feltolva, de ha feltolom fokozatosan akkor se változik semmi.
A lényeg, hogy 24-re állítva szinte majdnem tökéletes, kb 10 percenként azért kiszúrok, de tényleg csak apró röccenést.
Ha lesz időm rá, jobban mondva kedvem, talán megpróbálkozok egy teljes visszaállítást csinálni a tévén és a shield-en is, de egyelőre most nem akarom magam ezzel szívatni, mert alig van időm bármire.
Egyelőre ez így számomra frankó, atmos megy, dolby vision (matrix trilógián próbáltam csak) megy (kodi-nál nem, csak a hang).
HDMI-ből csak ezt használom minden kütyümre, szóval nem hinném, hogy ezzel is gond lehet(ne). Még egyszer köszönöm.
:R

(#355) djnice válasza ΞΔGLΞ (#354) üzenetére


djnice
veterán

Mindenesetre furcsa, mert az MrMC-nek automatikusan kellene 23.976/24.000-ra kapcsolni a TV-t. A diag screen-t megnézted az LG-n hogy hány Hz-en megy amikor szaggat?

(#356) ΞΔGLΞ válasza djnice (#355) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A diag screen-t megnézted az LG-n...

Ezt, hogy lehet előhozni?

(#357) djnice válasza ΞΔGLΞ (#356) üzenetére


djnice
veterán

[link]
go to Settings - Channels, then highlight the top menu option within Channels and press the numeric button "1" for five times (11111) to display the hidden "Host Diagnostics"

[ Szerkesztve ]

(#358) Tengri válasza djnice (#353) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Az MrMC-t hogy varázsoltad magyar nyelvűre?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#359) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Egy Beelink GT King-ről váltanék Shield Tv 2019-re. Játék nem lesz, arra ott az Xbox. Melyik verziót ajánljátok a 2 vagy 3 GB-sat?
Netflix, Youtube, filmek Kodin NAS-ról az elsődleges felhasználási cél.
Válaszokat, véleményeket előre is köszi!

(#360) djnice válasza Tengri (#358) üzenetére


djnice
veterán

(#361) LouiS22 válasza Mankó (#359) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha nem akarsz játszani, felesleges a 3 gigás + van NAS-od is, így USB-n sem aggatnál semmit rá :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#362) Mankó válasza LouiS22 (#361) üzenetére


Mankó
veterán

A kisebbik verzió berendelve. Marha kíváncsi leszek rá, mit tud a kütyü 60 ezerért.

(#363) djnice válasza Mankó (#362) üzenetére


djnice
veterán

A HDR10+-t sajnos nem.

(#364) gyűrű


gyűrű
addikt

Amúgy miért MrMc-t tesztek rá? Miben jobb mint a hivatalos kodi?

(#365) Mankó válasza djnice (#363) üzenetére


Mankó
veterán

Később még az is jöhet egy nagyobb frissítéssel.

gyűrű: +1

(#366) Tengri válasza djnice (#360) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#367) Tengri válasza gyűrű (#364) üzenetére


Tengri
senior tag

[link]
Lejátssza szaggatás nélkül azt a DV-t is amit a KODI nem.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#368) ΞΔGLΞ válasza djnice (#357) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyelőre még nem tudtam kitesztelni, mert annyi dolgom van, hogy ki sem látszom belőle.

(#369) Mankó válasza Tengri (#367) üzenetére


Mankó
veterán

Másban is jobb mint a gyári kodi? Mert sztem uaz mint a kodi, - csak más néven -, még a kinézete, beállításai is.

(#370) ΞΔGLΞ válasza gyűrű (#364) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam a kodi azért mert parkolópályára, mikor cseszett lejátszani a Dolby Vision tartalmú filmjeimet. MrMC-nek szinte semmi nem probléma. Vagy kodi-nak ehhez valami külön plugin kell?

(#371) djnice válasza ΞΔGLΞ (#370) üzenetére


djnice
veterán

A 19-es Alpha viszi a DV-t, de néha akad (más tartalomnál is).

(#372) ΞΔGLΞ válasza djnice (#371) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi, megvárom a stabilt, illetve MrMC-t megvettem, én nem is tudom, hogy van-e annál jobb lejátszó manapság (számomra). :U (szerintem egyelőre nincs)
..............
Közben látom, hogy ezt itt elírtam, de nyilván érthető volt így is.
mert helyett ment..., szóval helyesen...
Nálam a kodi azért ment parkolópályára...

[ Szerkesztve ]

(#373) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#372) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha jól értem, ez egy csúnya szóval kiherélt stabil Kodi, amiből kidobálták az általuk feleslegesnek ítélt dolgokat és kapott egy AndroidTV UI-t. De a motorháztető alatt Kodi fut.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#374) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#373) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez egy jó kérdés és nem is tudok rá válaszolni, mint belépős amatőr droidos. :)
Talán majd Djnice kolléga többet tud erről mondani.
Mindenesetre 1000ft nem pénz érte.

(#375) djnice válasza LouiS22 (#373) üzenetére


djnice
veterán

Ez egy Kodi fork, plugin-ek nélkül, még a 16-os alapjaira épül és saját, optimalizált ffmpeg-et használnak a dekódoláshoz.

(#376) gyűrű válasza djnice (#375) üzenetére


gyűrű
addikt

Értem, akkor azok a kodi addonok amik az inputstream adaptive-ot használják (NF, youtube), nem is mennek a mrmc alatt .. Köszi

(#377) LouiS22 válasza gyűrű (#376) üzenetére


LouiS22
veterán

De hát ott a natív app mindegyikre :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#378) gyűrű válasza LouiS22 (#377) üzenetére


gyűrű
addikt

Írtam már hogy azok nem érdekelnek..

(#379) Mankó válasza djnice (#355) üzenetére


Mankó
veterán

Valakinél kiírja a 23.976 Hz-et bármelyik film esetén? Nálam csak a 24 Hz-et, 23.976-ot sosem láttam még. Ez valami hiba lenne, esetleg valami beállítás?

(#380) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#379) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És ezt mikor írja ki, hogy lehet előhozni?

(#381) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#377) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A six underground is keverte nálam este a biztosítékot, annyiszor akadt shield netflix applikációval, hogy rosszul voltam az egésztől, párom meg nem is látja ezeket. Sajnos én a falra tudok mászni ilyenkor...
Pl, Better call Saul meg olyan sima, hogy arra nincs szó, egyszerűen öröm nézni, de pl a black mirror is akadozik rendesen...
Ha valami tényleg kiakaszt, azok mikrolaggok, nyilván a tv algoritmusa is hibázik, de az lg cx beépített netflix applikációjával meg vajsimán prezentálta a SU-t.
Egyébként a refresh rate-en kell még állítani valamit app-on belül, vagy elég, ha csak be van kapcsolva... :F
----------
Kíváncsi vagyok azért, hogy Kodi alatt milyen lehet a netflix...

(#382) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#381) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyszer valaki magyarázná/mutatná már meg nekem a MIKROLAG jelenséget. De tényleg :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#383) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#382) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na most direkt felvettem az elejéből a repülős részt...
[0:29 és 0.36] főleg itt figyelj, ahogy megakad a kép.

(#384) ΞΔGLΞ válasza djnice (#357) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Megnéztem, 60hz-en vannak ezek az akadások, de a SHIED beállításokban a dolby vision 4k hdr 60hz-et, leveszem 24-re (23,976), akkor sima lesz és lett még a six underground is, ahogy néztem az előbb, legalábbis a repülős résznél sima volt az a rész.

[sóhajt, mert nem érti]

(#385) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#383) üzenetére


LouiS22
veterán

Ah, így már értem, hogy mi ez. Köszi. Valóban látható.

Amúgy mi anno egészen biztosan Shield-del néztük meg ezt a zseniális filmet (pont az Atmos miatt), abszolút nem rémlik, hogy lettek volna ilyen "döccenések".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#386) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#385) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És nálad mire van állítva a shield?
Pl, 4k 60hz dolby vision, vagy más?

(#387) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#386) üzenetére


LouiS22
veterán

Dolby Vision biztosan nem, mert azt nem tudja az én LG-m. A 4K meg biztos :) Este megtekintem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#388) Mankó


Mankó
veterán

Megjött a kisebbik verzió. Nagyobbra számítottam, most upgrade után jön majd a beállítás. Van valami beállítás amit semmiképp ne hagyjak ki? A megjelenítő egy Panasonic Oled FZ800.
Az azért kicsit felháborít, hogy ebbe az árba nem fért már bele egy hdmi kábel.

(#389) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#387) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért kérdeztem, mert szerintem itt a DV lehet az egyik ludas a beállításoknál. Mint írtam, 23.976-ra állítva 59 valennyi hz helyett a six underground-nál a repülős résznél már nem volt az az akadás. Vagy a LG CX-nek valami nem tetszik 60 hz-en. Majd egyszer csak rájövök/jünk.

(#390) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#388) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van valami beállítás amit semmiképp ne hagyjak ki?

Ezt úgy is kitapasztalod, mert szerintem tv-je válogatja, hogy mi lesz majd nálad a legjobb beállítások.

(#391) LouiS22 válasza Mankó (#388) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért ez tudható volt, benne volt/van mnden review-ban. :) Plusz ha lenne is, akkor valami 0,1 centes fostengert raknának mellé (mert ugye költséghatékonyság). Sokkal jobban jársz, ha sajátot veszel, meg aztán HDMI kábel is olyan, mint az USB töltő: lassan tengert lehet vele rekeszteni. Én speciel örültem, hogy feleslegesen nincs benne egy bóvli valami, ami csak port fogna a dobozban, vagy repült volna a veszélyes hulladék közé.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#392) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#389) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, ez egyébként nekem is eszembe jutott már. Esetleg érdemes erről egy-egy mailt dobni az LG-nek és az Nvidia-nak (utóbbinak jó a hivatalos fóruma és nagy benne az élet a gyártói oldalról is). A tévéd meg viszonylag új, sőt nagyon új modell, LG szokott reszelni a firmware-en az elején sokat (utána már kevésbé). Ebben az árkategóriában talán jobban oda is figyelnek a vásárlói visszajelzésekre. Egy próbát mindenesetre megér - a világ összes hardverével és összes létező beállítási kombinációval ők sem tudják/fogják tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#393) Mankó válasza djnice (#353) üzenetére


Mankó
veterán

A kisegítő lehetőségeknél nálam nincs refresh rate. Azt hogy varázsoltad elő?

(#394) ΞΔGLΞ válasza Mankó (#393) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Telepíteni kell.

(#395) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#392) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az lesz, írni fogok...
Közben már írtam is az LG-nek az előbb, de rendszerhiba miatt nem lehet egyelőre elküldeni.

(#396) Mankó


Mankó
veterán

Itt a cucc, beállítások meg voltak (linkelt képek alapján), elég vegyesek az érzelmek.
AI upscalling jó pofa, ilyennek kellene lennie 4k oleden a képnek mindenhol. De hol működik, hol nem. némiképp szebb vele a kép, élesebb, de lehet nélküle élni. Viszont alul felül sávos filmnél interfernciát látni a kép szélén bekapcsolt Ai-nél, elég idegesítő. Ok, forrásfüggő is lehet.
MrMC-t megvettem, hááát. A 4k-s Star Wars 1 akkora akadásokkal ment a tv-n, mintha diafilmet néznék, utána sikerült is úgy belefagynia, hogy ki húz be duggal se jött elő a lejátszó, hosszas káromkodás után tudtam csak kényszerített leállítással bezárni a programot. A másik 4k-s star wars filmem le se játsza. 4k felbontás 60 Hz, default, 24 Hz-en mindegy neki. Le is töröltem.
Kodi 18.7 megy rendesen, a gyorsaság is ok. Mindent lejátszik.
60 Hz-en brutál akadások, 24 Hz-en mikro akadások itt is meg vannak.

Nem tudom mire vélni a hibákat, kicsit savanyú a szőlő. Lehet TV függő is. Panasonic 65FZ800e Oled.
Összehasonlítom még egymás mellett a GT King CE rendszerével, s az is lehet, hogy az a rendszer fog maradni a végén.
Egyenlőre ennyi, majd még jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#397) djnice válasza ΞΔGLΞ (#381) üzenetére


djnice
veterán

Azért akad mert fix 60 Hz-en nézed a Netflix-et. A Refresh Rate app-ban be kell állítani így:

[ Szerkesztve ]

(#398) djnice válasza Mankó (#396) üzenetére


djnice
veterán

Én soha nem láttam akadást MrMC alatt semmilyen tartalomnál, melyik release ez?

(#399) djnice válasza ΞΔGLΞ (#381) üzenetére


djnice
veterán

Amúgy most nézem a videódat, ha ilyen "szappanoperásan" nézed a filmeket, akkor mindig téveszteni fog az IFC. LG-nél a De-Judder-t nem szabad 2 fölé vinni.

[ Szerkesztve ]

(#400) Mankó válasza djnice (#398) üzenetére


Mankó
veterán

A legújabb volt. Különben nekem jobban fekszik a kodis felület, de még biztos teszek vele egy próbát.
Furcsa, de olyan mintha később élesednének a beállítások és 1-2 újraindítás után gyorsabb is lennee a rendszer, mint kezdetben. nagyon új itt még minden,
Refresh rate-ben miket állítgattatok? Lehet, hogy ott is van valami rejtett dolog, ami bekavar.

IFC ögyben nálam sincs meg a tökéletes beállítás, még félév múlva is állatgatom néha.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.