Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) djnice válasza Mankó (#545) üzenetére


djnice
veterán

Az LG is 24 Hz-et ír ki, de a Shield pont annyit ad ki amennyi a forrás.

(#552) Mankó válasza ΞΔGLΞ (#549) üzenetére


Mankó
veterán

Frekiváltásnál a Netflixnél nálam is fekete képernyő van 2 másodpercre amíg átáll a megfelelő frekire. HboGo ennél is rosszabb, mert elindul a film, fekete kép, átállít megfelelő frekire és leáll a film. Újra kell indítani és akkor ok.

djnice:: igen, a shield jól küldi ki, be is állítottam ,hogy mutassa. A kadencia helyességgel nincs gond, inkább nálam is az IFC hibákat látom, főleg gyors mozgásoknál, de azt se mindig. 24 és 25 hz-nél elég ritkán, van amikor 23.976-nál se, más filmeken meg rettentően.

(#553) djnice válasza Mankó (#552) üzenetére


djnice
veterán

HBO GO-nál állits be fix 50 Hz-et a Refresh Rate app-al, ott az összes film 25p.

(#554) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

A shield új felhasználója vagyok és próbálom belőni a kadencia helyes frekiváltást netflix alatt is.

Az alábbi guideline szerint mentem.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/297663/auto-refresh-rate-tool-google-play/

Az alábbi beállítást sehol sem találom

- Enable 'Device Preferences > Accessibility > Refresh Rate' (used for detecting current app and for remote key binding)

Továbbá tudtok mondani olyan netflixes tartalmat ami nem 60Hz?

(#555) captainnemo válasza captainnemo (#554) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Azóta megtaláltam.

(#556) ΞΔGLΞ válasza djnice (#553) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak az HBO miatt felraktam az RR-t, mert valamiért most elkezdett akadozni, főleg az Aranyéletnél. 1080 50hz-re állítottam fix-en, viszont most meg nincs AI, ha letörlöm az RR-t, akkor van. Illetve mindenhol máshol van, youtube, kodi etc...ami max fhd...
Most mi lehet a gondja az AI-vel? Advanced-be semmi nincs bejelölve, tehát csak az HBO-ra van engedélyezve fix 50hz-re. Netflix továbbra is akadásmentes 60hz dolby vision alatt. xD

(#557) djnice válasza ΞΔGLΞ (#556) üzenetére


djnice
veterán

Ha átvált 1080p-re a TV a HBO GO alatt, akkor az nem jó, azért nincs AI.
Netflix-nél pedig továbbra sem jó a fix 60 Hz :)

(#558) ΞΔGLΞ válasza djnice (#557) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha átvált 1080p-re a TV a HBO GO alatt, akkor az nem jó, azért nincs AI.
Igen arra vált...
Ezt most nem értem, akkor mire kell állítani? :U

[ Szerkesztve ]

(#559) djnice válasza ΞΔGLΞ (#558) üzenetére


djnice
veterán

(#560) ΞΔGLΞ válasza djnice (#559) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ohh köszi szépen :R

(#561) peti85 válasza djnice (#473) üzenetére


peti85
senior tag

A Smart Youtube-ot használom én, is de sajnos nekem nem vált. Vagy legalábbis elég sok videó röcög a kamera pásztázásoknál. Persze az is lehet, hogy eleve nem kadenciahelyesen vágták meg a videót a "youtuberek", de azért talán mégsem ez a probléma. Ezt külön be lehet valahol állítani, mert nem találtam erre vonatkozó opciót. Mindig frissítem az appot amikor induláskor jelzi hogy van frissebb.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#562) djnice válasza peti85 (#561) üzenetére


djnice
veterán

(#563) Mezga Aladár válasza djnice (#562) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erről jut eszembe, be lehet valahol állítani a Smart Youtube-ot, hogy automatán frissítse magát?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#564) peti85 válasza djnice (#562) üzenetére


peti85
senior tag

Köszi! Feltűnt hogy nekem nem így néz ki a felület. Átváltottam a PRO Alt-raés így már meg is van!
Azt hittem ez csak megjelenésben különbözik, de nem.

(#563) Mezga Aladár
Igen. Amint bootol és azt mondja hogy "Press BACK to open app settings" akkor nyomd meg a vissza gombot, majd alul Settings menü és ott a második opció "Check for uodates".

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#565) Mezga Aladár válasza peti85 (#564) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX.
Ezzel nem frissül automatikusan csak feldobja hogy lehet frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#566) peti85 válasza Mezga Aladár (#565) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, ez ennyit tud. Két plusz kattintás. Mivel nem érhető el Play Áruház-ból így nem fog teljesen automatikusan frissülni. Nem tudom hogy alternatív app áruház elehető-e Android TV-re meg hogy abban egyáltalán benne van-e a Smart Youtube, de kétlem.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#567) balage25


balage25
senior tag

Honnan és hogyan tudom feltelepíteni az HBO GO appot a sima 2019-es shieldemre?

(#568) LouiS22 válasza balage25 (#567) üzenetére


LouiS22
veterán

Play Store :)

Ha esetleg nem látná, akkor nyomj egy FR-t és utána látni fogod.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#569) peti85 válasza balage25 (#567) üzenetére


peti85
senior tag

Amikor még nem volt elérhető Play Áruházból, akkor az APKmirror oldaláról töltöttem le az APK-t és simán működött. De már ott kell lennie a Play Áruházban is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#570) Szpilu__25 válasza peti85 (#566) üzenetére


Szpilu__25
tag

Én még ajánlom https://hu.aptoide.com/ alter. áruház alkalmazást, ez nézi az összes alkalmazás frissítését és tudtok szinte mindent is letölteni itt. Én ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#571) balage25 válasza LouiS22 (#568) üzenetére


balage25
senior tag

Elvileg nincs a támogatott készülékek között a hbo go honlapon csak a pro. Lehet rosszul értelmezem, mert nem vagyok tisztában a fantázia nevekkel.

(#572) LouiS22 válasza balage25 (#571) üzenetére


LouiS22
veterán

Biztos, hogy az, nekem is "sima" van. Sőt, elsőként ez lett whitelist-elve. Tudom, mert én kértem tőlük és másnap már ott volt. A cső alakú kódneve egyébként "sif".

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#573) balage25


balage25
senior tag

Köszönöm, valóban megoldotta egy visszaállítás. Már a play-ben is látszik a HBO GO.

Azt hol látom, hogy bekapcsolt e az AI upscale?

(#574) djnice


djnice
veterán

Jött új frissítés, a fontosabb dolgok:
- AI upscaling 60 fps-nél is
- HDR -> SDR konverzió

(#575) djnice válasza djnice (#574) üzenetére


djnice
veterán

Gyorsan ki is próbáltam, nálam nem választható az AI már 50 fps-nél sem...
A DV-nél viszont kikerült a BT.2020 flag ami lehet megoldás a pirosas képre.

(#576) Szpilu__25 válasza djnice (#574) üzenetére


Szpilu__25
tag

(#577) djnice válasza Szpilu__25 (#576) üzenetére


djnice
veterán

[link] Ez részletesebb, de látom másnál sem működik az AI.

(#578) WiZARD


WiZARD
addikt

Én nem Pro verziót vettem, mert elvileg csak a játékokban láttam, hogy eltérés lenne, az nem érdekelt.
Erre most a 60fps-nél az AI csak a Pro-val elérhető :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#579) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

HDR -> SDR átalakítást próbálta valaki.

"Javítja azt a hibát, amelyben néhány VC-1 kódolású videó nem játszana le megfelelően."

Lehet hogy a Mátrix BD-ket végre le tudja játszani, esetleg működni fog a megadott időre ugrás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#580) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#579) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mátrix Bd végre lejátszható, időre ugrás nem megy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#581) djnice


djnice
veterán

Sikerült valakinek aktiválni 50i/50p/60i/60p forrás valamelyike esetén az AI-t?

[ Szerkesztve ]

(#582) Dale Cooper válasza djnice (#581) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Igen, ha DAZN-on meccset nézek (60p), tökéletesen és nagyon látványosan működik az Al.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#583) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó sokan szidják ezt a frissítést az nvida oldalán, de nincs ezzel semmi gond.
Sőt én még gyorsabbnak is érzem
Illetve valami van, néha az erősítő a shield bekapcsoláskor kiírja, hogy a tv nem hdcp 2.2 kompatibilis. Ezt a fasságot. A ha kilépek meg be mármint shield ki-be kapcs, akkor már jó és van kép. Eddig ilyen nem volt, lehet kell majd egy FR az update miatt?
Na mindegy, ettől függetlenül frankón villám az egész.

(#581) djnice
AI-t még nem próbáltam, de ha adsz egy linket, vagy példát, akkor lecsekkolom. :)

(#584) ΞΔGLΞ válasza Dale Cooper (#582) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megerősítve.
Bár nekem tök mindegy ez a része...
Nem erre használtam, hanem mozifilmek nézésére. 4k hdr és /vagy dolby vision-ban, ott meg eleve nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#585) ΞΔGLΞ válasza Mezga Aladár (#580) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezalatt mit értesz, vagy hogyan, hogy lejátszható?
Milyen, melyik Matrix ez pontosan?

(#586) Dale Cooper válasza ΞΔGLΞ (#584) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Én sem erre használtam, mert az új update előtt nem is lehetett DAZN stream alatt az AL-t aktiválni. :) De tegnap óta működik és most már nem egy fehér lepkefing a labda, pontosan látszik ahogy forog a levegőben a mintázatával együtt. A focistákat meg már az arcukról meg lehet ismerni, közeli képeken meg a fűszálakról nem is beszélve. Nyilván jobban örülnék, ha a DAZN is példát venne a Netflix-ről és UHD-ban közvetítene. ami igazából nem egy nagy elvárás lenne 2020-ban.... de ez van, most ennek is örülök.
Talán még természetfilmnél tudnám elképzelni hogy bekapcsolom, mert azért összességében az AL "high" módban ugyanúgy sok számomra, mint LG oleden TM judder 2-3-as felett csak más miatt, de igazából mindegyik csak egy illúzió, ami vagy javítja a képet, vagy pont nem.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#587) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Lenne egy kérdésem a 4K "okos" tv-t használókhoz, pontosabban azokhoz, akiknek a tv-jén futó oprendszer alá, netflix kliens telepíthető. Az egyik ismerősöm tesztelte otthonában viszonylag friss felső, és közép kategóriás tv-ken a shieldet. Az állítás az, hogy netflix alatt, nagyon sok műsor rosszabbul néz ki a shielden, mint a tv saját alkalmazásán megjelenítve, továbbá a tv-ken a lejátszás kadenciahelyes, míg a shielden a refresh rate kell hozzá ugye. A 6 Underground 4K verziója állítólag kifejezetten referenciaként is volt tekinthető, itt rendre a shield rosszabb képet produkált. Kíváncsi lennék arra, hogy ezt kipróbálva Nektek mi a véleményetek.

(#588) LouiS22 válasza captainnemo (#587) üzenetére


LouiS22
veterán

És mivel mérte ezt? "szemre"? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#589) captainnemo válasza LouiS22 (#588) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Igen szemre, de amúgy adok a szavára sok-sok éve, ismerem audio-video fórumról. Én erősen visszavettem a megszállottságomból, 15 évig vetítettem projektorral, htpc-t építettem stb.

(#590) LouiS22 válasza captainnemo (#589) üzenetére


LouiS22
veterán

Értem, de te is érted, hogy miért fogom a fejem :) A szemmel mérés nem tudományos, maxium szubjektív valami.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#591) ΞΔGLΞ válasza captainnemo (#589) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam Shield-en ugyanazon képbeállítások mellett, a kép(minőség) szinte pontosan ugyanolyan, mint a tv saját applikációjával. LG CX.

[ Szerkesztve ]

(#592) captainnemo válasza ΞΔGLΞ (#591) üzenetére


captainnemo
aktív tag

ez pontosan milyen tv? LG CX találtam, de érdekelne a pontos típus.

(#593) ΞΔGLΞ válasza captainnemo (#592) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#594) Tengri válasza ΞΔGLΞ (#593) üzenetére


Tengri
senior tag

:Y

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#595) atyec7


atyec7
csendes tag

Üdv,
Shield pro 2019 esetén VLC, vagy KODI beállításain hogyan kellene változtatnom, hogy külső pendrive, vagy HDD/SSD lejátszásakor előcsalogatható legyen a DV és/vagy az Atmos? Látja, lejátsza, és hang is van, csak nem az, ami rajta van.
Köszönöm!

(#596) djnice válasza atyec7 (#595) üzenetére


djnice
veterán

Kodi csak Profile 5 SL-ből tud DV-t, van egy külön fejlesztésű Exoplayer, az többet tud, de csak wrapper-rel megy rendesen.

(#597) LouiS22 válasza atyec7 (#595) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Atmos részre: erősítődön átváltod arra a csatornára, amelyik az Atmost kezeli. Magától nem fogja kiválasztani.Milyen erősítőd van? Ha Denon, abban tudok segíteni (egyébként a távirányítón a zöld gombot kell nyomkodni, látni fogod a displayen, amikor atmosra vált).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#598) atyec7 válasza LouiS22 (#597) üzenetére


atyec7
csendes tag

Köszi, de nem az erősítőről írtam, /az tényleg Denon, de nem ez a lényeg most, az teszi a dolgát/ hanem arról, hogy bármilyen külső meghajtóról egy ténylegesen bizonyítottan mással már kipróbált fájlt, ami DV és/vagy Atmos, azt hogyan lehet, vagy inkább milyen fajta androidos appal lejátszani az USB bemenetéről a Shield tv pro 2019 esetén. Ugye van rajta Kodi ((18.8 (18.8.0) Git:20200727-45686bddb1)) és VLC (3.2.12). Ezt a kétfajta lejátszót (ha egyáltalán viszik a DV és Atmos-os fájlokat), akkor hogyan kell beállítani, hogy azt "kép és hanghelyesen" továbbítsa az AVR felé.
Vagy, ha ezekkel nem, akkor milyen másik lejátszóval érdemes megpróbálni.
Köszönöm mégegyszer.

(#599) atyec7 válasza djnice (#596) üzenetére


atyec7
csendes tag

Tudomásul vettem. Csak ugye van a külső meghajtón film, ami DV és/vagy Atmos. Fogalmam sincs milyen Profile x, vagy egyéb adatai vannak. Én csak szeretném lejátszani valamivel. Ami a rendelkezésre áll a Shield pro tv 2019-en, vagy telepíthető rá. Köszönöm!

(#600) ΞΔGLΞ válasza atyec7 (#599) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

MrMC, tudja az atmos-t és a dolby vision-t is. 1000 valamennyi forintba kerül.
KODI (ami az áruházban elérhető) egyelőre nem tudja a DV-t, minden mást igen Atmos/HDR etc...
VLC tudja mind a kettőt, de nálam néha úgy akadt, hogy inkább kukáztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.