Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) ΞΔGLΞ válasza djnice (#300) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bocs, akkor pontosan leírnád, leírnátok hogy mit kell letölteni és/vagy bekapcsolni.
Nem is emlékszem már, mikor használtam utoljára KODI-t. :R

(#302) peti85


peti85
senior tag

Én is használtam a Refresh Rate progit, de itt felvilágosítottak hogy KODI alatt nem kell és valóban így van. Smart Youtube-ra azért be van lőve. HBO GO-val használtam még, de már nincs előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#303) Tengri válasza ΞΔGLΞ (#301) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Én a Kodi 19 telepítéséhez a kapott [link] linkről letöltöttem a legfrissebb fájlt. A Playből telepítettem a [link] X-Plore alkalmazást a Shieldre, majd az X-Plore-ral telepítettem a kodi-20200706-c34a99a9-master-arm64-v8a.apk-t (most nézem azóta van már fent újabb is, úgyhogy szerintem azt installáld).
Ezúton is még egyszer köszönet djnice-nek az útmutatásért. :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#304) ΞΔGLΞ válasza Tengri (#303) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Köszi szépen, Kodi felrakva. Most mi a következő lépés, beállítás? Bocs, de nagyon láma vagyok, főleg kodi-ban. :B
---------
Más:
Youtube videó HDR-ben nem játszható le?
szerk.
(ja látom már: nem)

[ Szerkesztve ]

(#305) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#304) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!
Tegnap óta próbálgattam a kütyüt, nagyon tetszik, de inkább csak tetszene.
Ugyanis 3 lehetőség adott.
Balf...sz vagyok normálisan beállítani.(remélem, hogy ez lesz csak a gond)
Túl jó a tévém, vagy az abban lévő media lejátszó (LG OLED77CX3LA... 2 napos)
Vagy kifogtam egy selejtet, ugyanis nálam olyan brutális röccenések, akadások vannak, főleg gyors mozgáskor a filmek alatt, hogy az ilyentől én falra tudok mászni.
A tévé ezeket olyan simán lejátssza, mint a vaj.
Netflix, ott nincs gond (gyári app).
Még a vlc is jobban teljesít a kodi-nál, ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a frankó beállítás ezen a programon, vagy mit kell ellenőriznem etc...?
:R

(#306) djnice válasza ΞΔGLΞ (#305) üzenetére


djnice
veterán

Kodi 19 Alpha alatt még néha akadozik a lejátszás. Használd a 18.7-et vagy az MrMC-t ha DV is kell.

(#307) djnice válasza ΞΔGLΞ (#305) üzenetére


djnice
veterán

MrMC-nél kell 2 beállítás, hogy jó legyen:
Beállítások -> Videók -> Gyorsítás -> Advanced timing ON
Beállítások -> Rendszer -> Hangkimenet -> Passthrough format is IEC packed ON

(#308) Szpilu__25 válasza ΞΔGLΞ (#305) üzenetére


Szpilu__25
tag

18.7 alatt nekem tökéletesen üzemel, nem akadozik.

(#309) ΞΔGLΞ válasza djnice (#307) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi! Ez (eddig) jónak tűnik. :R

Meg is vettem ezt a programot és eddig valóban jónak tűnik, csak akkor van enyhe, de tényleg csak enyhe röccenés(ek), ha sok ember van egyszerre a képernyőn.
Ezek egyébként alapból így voltak beállítva.
Ami érdekes, hogy pl VLC alatt teljes AI-t tudom használni és ott tényleg elég brutális amit művel a shield a képpel, de MrMC-nél meg azt írja, hogy nem használható, természetesen ugyanannál a filmnél.
Ez vajon mitől függ?

(#310) djnice válasza ΞΔGLΞ (#309) üzenetére


djnice
veterán

AI max 30 fps-ig van, nálam működik MrMC alatt is ha ennél nem nagyobb a framerate.

(#311) ΞΔGLΞ válasza djnice (#310) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha...Ja értem köszi. Akkor megnézem majd, hogy VLC-én mi lehet más.

(#312) ΞΔGLΞ válasza djnice (#310) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha lesz időd, légy szíves írd le milyen beállításokkal működik nálad az AI MrMC lejátszóval.
Egyelőre nálam még mindig azt írja, hogy nem támogatott, de a VLC-én meg megy simán, öröm (rá)nézni. Viszont ott meg gyakoriak a röccenések.
De jó lenne, ha már minden összeállna. :D

:R

(#313) djnice válasza ΞΔGLΞ (#312) üzenetére


djnice
veterán

Filmlejátszás közben próbálod beállítani, miután az MrMC váltott frekvenciát? Nem kell hozzá semmi extra beállítás, ez rendszerszintű funkció.

[ Szerkesztve ]

(#314) ΞΔGLΞ válasza djnice (#313) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Filmlejátszás közben próbálod beállítani, miután az MrMC váltott frekvenciát?

Bocs, de ezt nem értem. Igen film alatt is próbáltam és próbáltam akkor is, amikor épp a menüt turkáltam, azt írja nem támogatott. Milyen frekvenciáról van szó? :B
Egyébként megtudok lenni nélküle, mert ezt tényleg egy nagyon frankó player, csak még jobb lenne, ha itt is működne az AI.

[ Szerkesztve ]

(#315) djnice válasza ΞΔGLΞ (#314) üzenetére


djnice
veterán

Ha azt írja, hogy nem támogatott, akkor épp 60 Hz-en megy a kijelző. Állíts be az MrMC-t hogy váltson frekvenciát, a felbontás pedig maradjon 2160p.
A lényeg hogy az AI-nak nincs köze ahhoz, hogy milyen programot használsz, mert mint mondtam rendszerszintű és 30 Hz-ig aktiválható.

(#316) ΞΔGLΞ válasza djnice (#315) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót, este megnézem a beállításokat, amiket írtál.

(#317) ΞΔGLΞ válasza djnice (#315) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, kezdek elfáradni? :) sry...
Megkérdezhetem, hogy hol van ez a frekvencia váltás állítás?
-----------

A másik:
Srácok!
Valami történt a netflix applikációval, vagy nálam lett valami gebasz, ugyanis mindent max HD.
A tv beépített netflix-én meg minden 4K, már aminek annak kell lennie.
Tegnap este néztem minden frankó volt, ma bekapcsolom erre ez fogad.
Tv infó alapján is 2160-ra állítva, szóval azt direkt ellenőriztem, de hát miért állítottam volna el, ha minden frankó volt...eddig.
Már újra is indítottam a kütyüt, de semmi változás...
Vagy a netflix-nek ma/most valamiért az android applikációval gondja van?
Megnéznétek, hogy nálatok mi az ábra? :R

[ Szerkesztve ]

(#318) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#317) üzenetére


LouiS22
veterán

Az előfizetésnek is 4k-nak kell lennie (gondolom ez stimmel, csak a biztonság kedvéért). Illetve a csodaapp leírásában van egy sor arról, hogy kavarhat a felbontásokkal (én erre tippelek látatlanban).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#319) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#318) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, hogy UHD, mindig abban voltam, de akkor még egyszer:
Eddig minden frankó volt, ma bekapcsoltam és minden "csak" max HD.
A tévé beépített app-onmeg minden 4K továbbra is.
Ezek szerint nálam van csak gebasz?

[ Szerkesztve ]

(#320) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#319) üzenetére


LouiS22
veterán

A frekvenciaváltó app-ot telepítetted, szórakoztál vele? Ha igen, kapcsold ki vagy szedd le. Ha utána jó a NF, akkor megvan, hogy mi kavar.

Nem kell egyből agresszívnak lenni, de ha szeretnéd, én is tudok bunkó lenni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#321) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#320) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogy voltam agresszív, félreértetted, egy "cseten" nem lehet hangot hozzá produkálni, hogy teljesen normális hangnemben kérdeztem, de ezek után rakok szmájlit.- :)
Azt is írtam az előbb, hogy hol van ez a frekvenciaváltás, mert nem találom, tehát nem szórakoztam vele, meg azt is írtam :), hogy tegnap este még minden frankó volt, azóta nem lett babrálva semmi.
Hol van ez frekvencia app, mi a neve?

(#322) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#321) üzenetére


LouiS22
veterán

djnice ezt reklámozza kb 20 poszt óta :D :D :D

De ezek szerint akkor nem telepítetted ( [link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#323) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#322) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs itt semmi.

(#324) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#323) üzenetére


LouiS22
veterán

Még egy ötlet: netflix app cache törlés, újra beállítás (lényegében csak be kell jelenetkezned újra). Vagy szimplán csak lépj ki és vissza.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#325) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#324) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megcsináltam, semmi változás. Minden HD továbbra is.
Mi a neve a frekvencia applikációnak,?

(#326) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#325) üzenetére


LouiS22
veterán

Linkeltem az imént...

Figyi, most megnéztem LG appal és Shield NF appal is. Egy furcsaság van, és lehet, hogy én emlékeztem rosszul, de régebben a 4K kontent külön jelölve volt (ezt csekkoltama a Feketelista sorozattal, annál ott a 4k stempli). Elindítottam a Charlize Theronos filmet (nHalhatatlan gárda). Ennél nincs külön címke, csak az, hogy HDR. Bekapcsoltam az infót, kb. 30 másodperc alatt lett belőle 2160p, 720p-vel indult, hála az adaptív streamingnek.

Gondolom mind a tv, mind a shield madzagon csatlakozik, ugye?

BTW honnan tudod, hogy 1080p-n vagy? (keresem, hogy Android TV-n elő lehet-e hozni a stream infót, de nem találom :) ).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#327) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#326) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

BTW honnan tudod, hogy 1080p-n vagy? (keresem, hogy Android TV-n elő lehet-e hozni a stream infót, de nem találom :) ).

Csak a Netflix érzékelte, hogy nekem max 1080 (HD)-ban biztosít tartalmat, mint írtam ezzel eddig nem volt gond. Van az LG-n egy 4k 120hz HDMI bemenet oda dugtam be a shield-et, és érdekes, de ezen fel sem ajánlotta, pl az 59,97 dolby vision beállítást, "csak" 23,976-ot.
De másik hdmi aljzatba átdugva már ott volt az opció, ezt csak úgy leírtam. :)
A lényeg, hogy teljes visszaállítást csináltam és shield-be bedugtam egy nagyon drága hdmi kábelt. Elindítom a netflix-et, ugyanaz. Csak HD továbbra is minden Netflix alatt.
De közben a gép is megfagyott, nem tudtam elindítani távval, csak úgy, hogy a tv távjával direkt arra a HDMI-re nyomtam, akkor tért magához...egyszer csak azt veszem észre, hogy sorban írja ki a netflix is, hogy van már 4K.

A kérdésedre válaszolva, a tv távon (nálam) ha megnyomom, akkor az 9-ces alatti gomb, nyíl mutatja megjelenik egy ilyen menü a jobb oldalt és kivételesen a menüt kell kiválasztani itt és nem az infót és akkor a bal felső sarokban kiírja az adatokat, ami jelen esetben egy Dolby Vision 4k tartalom. Na most amikor csak HD volt, itt 1080p volt és max bitráta 4-5 között volt.

Hogy az egész mitől javult meg, az passz, de kezd olyan érzésem lenni, hogy talán mégis egy selejt van nálam, nagyon közel állok hozzá, hogy holnap visszaküldöm...
Nálam csak VLC alatt működik az AI, de ott meg olyan akadások vannak néha, hogy a falra mászok.
MrMc is újratelepítve, most ha közben nyomok egy menüt, a háttérben megáll a kép.
omg...

Szerintem leírtam mindent, de az biztos, hogy nem a nagyon minőségi (drágább) és olcsóbb HDMI volt a gondja. Komolyan nem tudom... :)

[ Szerkesztve ]

(#328) djnice válasza ΞΔGLΞ (#327) üzenetére


djnice
veterán

MrMc is újratelepítve, most ha közben nyomok egy menüt, a háttérben megáll a kép.
Nálam is megáll, ez nem gond, de az AI kapcsolható. Nem értem mi van nálad és azt sem hogy VLC alatt hogy lehet jó, mikor az nem is vált frekvenciát és 60 Hz-nél eleve nem lehet bekapcsolni az AI-t. De mondom, hogy semmi köze a lejátszóprogramnak az AI-hoz.
MrMC-nél Beállítások -> Videó -> Lejátszás ->
Képfrissítési gyakoriság beállítása: Indításkor/leállításkor
Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz: Ki

[ Szerkesztve ]

(#329) djnice válasza djnice (#328) üzenetére


djnice
veterán

Közben rájöttem, a forrás fps számít, tehát VLC-nél is jó lehet, de az a program amúgy is alkalmatlan normális lejátszásra.

(#330) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#327) üzenetére


LouiS22
veterán

EGy dolgot nem értek: ha 4K-s tartalmat akarsz nézni a Netflixről, mi a búbánatért kell neked AI? Mit skálázzon fel?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#331) ΞΔGLΞ válasza djnice (#328) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez így most jó, de a Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz: BE kellett kapcsolnom, különben nem volt folyamatos.
Mondjuk, akkor se stimmel ez az egész, tehát vagy sikerült kifognom tényleg egy selejtes példányt, mert az én szemeimnek még mindig néha furcsaságokat kreál néha a kütyü, vagy, mint írtam, ebbe a tv-be már olyan mediaplayer van, hogy mit neki egy shield.

De most fogjuk rá. MrMC-vel eddig frankó, néha nem tudom mitől kezd akadozni, az lehet, hogy a HDD lassúsága lehet, ha megállítom, majd újra elindítom akkor 20-30 percig megint sima minden. Majd átrakom a filmeket ssd-re, egyelőre csak tetszként kapcsoltam rá egy 1TB HDD-t, ami 5400-as, ráadásul a kábel usb kettes, de a ház az hármas.
Valószínű, hogy a kábel és hdd együtt már lassú...

Köszi. :R

-------------
(#330) LouiS22

Soha nem írtam olyat, hogy szeretném felskálázni a netflix 4k tartalmat, tehát valamit nagyon félreolvastál, csak is filmlejátszásokra értettem, ott is az FHD-ra nyilván, amiből tengernyi van.

[ Szerkesztve ]

(#332) djnice válasza ΞΔGLΞ (#331) üzenetére


djnice
veterán

A Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz-t semmiképp sem szabad bekapcsolni, mert bukod a kadenciahelyes lejátszást. Ha pécsi vagy, tudok segíteni személyesen.

(#333) ΞΔGLΞ válasza djnice (#332) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ment pm..

(#334) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok!

MrMc-ben mit kell beállítani, hogy átnyomja végre a torkán az eredeti hangsávot?
Minden csak DD, de érdekes VLC, vagy MX player-en meg simán megy a Truhd, dts hd ma etc...amilyen az adott hangsáv.
A netflix shield-en minden DD+, tv saját app, ha az atmos, akkor abban is szól.

:R

(#335) djnice válasza ΞΔGLΞ (#334) üzenetére


djnice
veterán

Ha bekapcsolod a "Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz"-t, akkor ugrik a passthrough.

(#336) ΞΔGLΞ válasza djnice (#335) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem. Köszi, akkor ez volt a gond.
Ha hazaérek, lekapcsolom.

(#337) ΞΔGLΞ válasza djnice (#335) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kikapcsoltam, amit írtál, igen ez volt a gond, de ezzel elő is jöttek sajnos azok a röccenések, amik engem már zavarnak. Nem is értem ezt a részét, a tv simán játssza le.
De talán még az elmegy kategória.
A másik, hogy így tényleg, mint írtam is DTS HD MA és a többi frankó hang is megjelent a DD helyett, de az Atmos hangot TRUHD-ban játssza csak le. Itt mit kell még állítani, hogy végre megjelenjen az Atmos?
Emiatt már beírtam keresőbe is, hogy atmos, elolvastam ami erről szólt. De erre utalás nem volt, viszont azt olvastam, hogy a netflix valakinél atmos-ban jön, ez meg hogy lehet?
A netflix az max DD+ nálam, olvasva az official shield fórumot, kb ezt is írják, hogy nem megy az atmos hang az applikáción.
Most arról van szó, hogy a shield usb-be van dugva az ssd, amin ilyen filmek vannak.
Tv-be dugva, ezt is röhögve megeszi az LG.
Nem értem, hogy ennél a kütyünél miért ennyire bonyolult a beállítás, ha valami atmos, akkor tolja alapból/automatikusan, mint pl a tv.

Előre is köszönöm, bárki is válaszol. :R

(#338) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#337) üzenetére


LouiS22
veterán

Milyen erősítőd van? Nálam sem automatikus az Atmos Netflixen, erősítőn kell átváltani, a default a dd+. De egyébként egyszerű: ha látod a Shield Nf appban a filmnél/sorozatnál az ATMOS logót, akkor érzékeli, hogy az erősítő képes kitolni az atmos hangsávot.

Mondjuk nekem belefér az életembe egy gomb megnyomása a távon.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#339) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#338) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez most egy Yamaha 685, amiről szó van.
De nem értem mit írsz. Azt írod az erősítődön nyomsz egy gombot és tádámm atmos lesz? :)
Igen kiírja, hogy atmos, de akármire nyomok, akkor is DD+. :U

(#340) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#339) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, jól érted. (Denon). Értelemszerűen gombnyomással lehet váltani az elérhető hangsávok között.

Az ATMOS nem egy dedikált, külön hangsáv, metaadatok vannak kódolva egy adott hangsávba (a Netlfix esetén a DD+-ba), ha az erősítő képes ezeket dekódolni, akkor megkapod az atmos hangzást.

A Denonnál a DD/DD+ után van a TrueHD/Atmos, erre kell átváltanom (egyébként Kodiban is) és innentől van Atmos. Nyilvánvalóan az erősítő nem olyan okos, hogy tudja, hogy én épp melyik hangsávot szeretném hallgatni :)

Még egy kérdés: 5.1.2 setupod van? (Ha jól látom, akkor a Yamaha Atmos esetén ennyit tud maximum, azaz két felfelé lövő hangfallal képezi le). Ezt azért kérdezem csak, mert van némi zavar az emberek fejében az atmos kapcsán, főleg az LG Atmos-képes tévéinél (több fórumban is láttam/olvastam). Ez pedig mindösszesen annyi, hogy erősítő hiányában is képes a tévé az Atmos hangsávot dekódolni és SZTEREÓBAN kitolni a tévé hangszóróin.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#341) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#340) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos ez jó és érdekes, amit írtál, én nem találtam ilyen gombot/beállítást (még), hogy továbblépve felajánlaná az atmos-t, csak trueHD filmeknél, netflix-nél meg az említett DD+.
Tévére kötve rögtön írja, hogy Atmos és az egy dolog, meg az, hogy minden hangszoró megjelenik, de hát nem a kezdtem én sem, azon egyszerűen hallani, hogy az igen most Atmos.
Viszont rákötöttem (amihez nem volt kedvem buherálni, mert minden frankón össze van dugva régóta, mindegy kipróbáltam) a Marantz 8012-es szörnyetegre, amire aztán nem lehet mondani, hogy valmit ne tudna...szinte minden ugyanaz, semmi nem változott. Netflix továbbra is DD+, de itt is írja az Atmos-t, amelyik tartalomnál elérhető.
Én már nem értem mi van itt.

Az LG Dolby Atmos-sza, ami a tévében van sima hangszórókkal, az kb röhej és parasztvakítás, de HDMI-n az erősítőbe simán kitolja a teljes hangteret.

[ Szerkesztve ]

(#342) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#341) üzenetére


LouiS22
veterán

Hangfalbeállítás 5.1.2? (Azaz megvan a az atmoshoz szükséges minimum +2 (felfelé lövő) hangfal is?

Apropó: a Marantz és a Denon testvérek :) A zöld gomb a távon a váltókapcsoló. Pro tipp: azért a hangfalbeállításokat mindenképp futtasd le előtte, tudnia kell az erőlködőnek is, hogy te most Atmos konfigban nyomulsz. Ahogy nézem a screenshotokat, tök ugyanaz az UI, mint a Denonokon).

Amúgy nálad otthon félredobva állnak ezek a kurvadrága hardverek? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#343) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#342) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hangfalbeállítás 5.1.2? (Azaz megvan a az atmoshoz szükséges minimum +2 (felfelé lövő) hangfal is?

Igen, úgy van beállítva.
----------

Amúgy nálad otthon félredobva állnak ezek a kurvadrága hardverek? :D :D :D

Ja nem, a szomszéd aki tartozott nekem már régóta, az házimozikat, szobákat kivitelez és épít és ezzel törlesztett. Nekem mondjuk nem volt szükségem rá.
Csak épp ideje nincs senkinek, hogy mozizzon, ezért hamarosan meg is szabadulok az egész hóbelevanctól. Komolyan, nekem bőven elég a Yamaha, közel az 50-hez egyszerűen nincs kedvem már fejre omlós basszusokhoz és ámulni, hogy bal hátulról kilőtt rpg a fejem fölött elhaladva az egész hájend hangzásban beba...dik a jobb oldalon lévő felhőkarcolóba :-D

Most ezt a shield féle problémákat szeretném végre letudni. A tkm ki van má' vele.
Pl Kodi cseszik lejátszani a Dolby Vision tartalmat, szépen megy a player és hangot hallani, csak kép nincs. MrMc lejátssza, VLC csak HDR-ben...omg

(#344) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#343) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt találtam Yamaha reddit topicban: [link]

200ért bármikor megveszem a Marantzot :D :D :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#345) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#344) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A menüben be lehet állítani, hogy a .2 az felfelé lövő, vagy surround back legyen, de ezzel nyilván nem mondtam újat. Tehát felfelé van állítva, függetlenül, hogy a hangszórók hol helyezkednek el, a plafonom, vagy a klotyó mellett, innentől annak az a dolga, hogy atmos legyen. Itt a srácnak más gondja volt, neki írta, hogy atmos, csak nem érzékelte.

Azt elhiszem :D

(#346) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#344) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A megoldás az volt, hogy kikapcsolni a dolby processing-et és újra kellett indítani a shield-et, mert egyébként valamiért be volt fagyva ez a része, vagy ''mittomén".
Mondjuk a restart-hoz nem fűztem sok reményt, de utána - ahogy nálad is - már a sok surround hangzás között, amit 1000-szer átlapoztam, megjelent a kicseszett atmos is.
Ezek szerint néha muszáj újra indítani a kütyüt, akárcsak egy droid mobilt.

Most, netflix-nél atmos/dd+
filmeknél, atmos/dthd ír ki
és persze a felfelé lövő hangszóró ikonok is aktívak lettek egyből, na meg hangzás mindjárt más lett.

(#347) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#346) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez volt egyébként a másik tippem, nekem konkrétan egy hard reset hozta meg anno, csak ez most ugrott be.

A reddites szöveget természetesen én is tudtam dekódolni, a ki-be kapcsolgatás rész miatt küldtem, hátha.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#348) djnice válasza ΞΔGLΞ (#337) üzenetére


djnice
veterán

Nem értem, hogy miért pont a kadenciahelyes lejátszás röccen nálad. Ez max attól lehet, hogy a TV-nél fel van tolva az interpoláció, amivel szappanopera lesz az egész és 24p esetén nem sikerül az algoritmusnak rendesen beszúrni a megfelelő plusz képkockákat. Ezzel a moziélményt rontod el.

(#349) ΞΔGLΞ válasza djnice (#348) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem az volt a baj, mármint, hogy szappanoperára lett volna állítva a tv, hanem valamiért (nyilván én, de nem emlékszem, hogy csináltam volna ilyet...mindegy) az MrMC 60p-re volt állítva 24p helyett, de most tényleg frankó minden. Gondolom itt kell lennie beállítva, vagy 23.976-on? De mint írtam itt is jó most.

:R

(#350) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, tényleg tiszta droid teló érzésem van. Ha valami nem működik, elsőre csinálj egy restart-ot, aztán léphetsz tovább, ha nem javult meg. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.