Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) g@bo válasza LouiS22 (#1000) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerinted. kár volt gépelned. el tudod más véleményét fogadni, vagy te lenni a császár? naugye. :(((

egyébként akkor is túlárazott. szvsz.

(#1002) LouiS22 válasza g@bo (#1001) üzenetére


LouiS22
veterán

Érdekes módon mi mindannyian elégedettek vagyunk vele és nem az volt a fő érvünk, hogy mennyibe került és ezért cserébe mit kaptunk.

Csak attól mászok a falra, hogy felhozol olyan számodra fontos feature-öket hiányként, amit egy 10 másodperces Google segítségével még a vásárlás ELŐTT megtudhattál volna és akkor nem itt kellene azon tobzódnod, hogy mennyi negatívum van. Legfőbbképp az AndroidTV-n kiborulni, holott szintén egy 2 másodperces Google segítségével láthattad volna az UI-t és nem ér meglepetés. Az optikai hangkimenetet hiányosságként felróni 2021-ben meg... LOL.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1003) g@bo válasza LouiS22 (#1002) üzenetére


g@bo
nagyúr

az életebből adódó frusztrációkat ne itt vezesd le, nem vagy te mindentudó orsós, akinek más véleménye személyiségénél fogva is smafu. vegyél vissza.

(#1004) tomp válasza g@bo (#997) üzenetére


tomp
félisten

Vicc 80 ropi érte? Szerintem nem!
Itthon a Zidoo Z9X hivatalos forgalmazónál 85ezer:
-Netflix csak HDR10-ben megy!
-Android 9 (táblagép rendszer habár ezzel nincs gond!)
-a papíron Dolby Vision képességet stabilan csak Profile 5-el tudja. A STDL Profile 7 már bugos neki. Profile 5-öt is csak mp4-ből tudja stabilan. Azaz a Dolby Vision csak nyűg rajta.
-hónapok óta béta rendszer
-túl nagy távirányító, sok felesleges gomb

+van rajta microSD(minek 2021-ben?)
+van optikai hangkimenet
+alumínium ház azaz 3x nehezebb mint a Shield

Na melyik a túlárazott? :DDD

Shield előtt Z9X volt. A folyamatos DV szenvedés után(hiába adták ki folyamatosan a béta fw-t) és a Netflix bizonytalan működése miatt inkább Shieldre váltottam. Egyáltalán nem túlárazott az Nvidia! A jól optimalizált Android TV-nek, Netflix DV licencnek, Plexel való együttműködésnek ára van.
Adhatnák 40-ért is igen, de akkor nem lenne ilyen minőségű a rendszer!

(#1005) #72042496 válasza konigjanos (#998) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy rögtön a tévébe, és (e)ARC-on az erősítőbe. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy akár csak egy DD+ jelet hogyan vinne át optikán a készülék. (Sehogy.)

[ Szerkesztve ]

(#1006) gyűrű válasza #72042496 (#1005) üzenetére


gyűrű
addikt

A DD+ egy tömörített formátum és jól megy optikán. :) A netflix nem is "igazi Atmos", csak egy buta DD+Atmos, ami messze van a truehd Atmostól. Nekem egyedül a kodi 4K netflix miatt kellett volna az Nvidia. A DV nem érdekel, semmivel sem nyújt többet mint egy jó HDR. Plexet nem fogok használni biztos. Volt nálam 3 napra egy shield tesztre, vissza is adtam, a CE-s GT-Kingnél nekem semmivel nem nyújtott többet, csak nyűglődtem vele. Szívesen fizetnék akár 120-at is egy jól működő lejátszóért, de ez sem az sajnos.

(#1007) #72042496 válasza gyűrű (#1006) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, a standard szerinti DD+ nem megy át optikán. Az egyetlen formátumbeli eltérés az optika és ARC közt, hogy a kettő közül a DD+ csak az utóbbin megy.

[ Szerkesztve ]

(#1008) ΞΔGLΞ válasza g@bo (#1003) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Márpedig teljes mértékben igaza van, mint olyan a tudatos vásárló nálad nem létezik, vagyis az, akinek számít mire ad ki pénzt, előtte elolvas róla infókat, teszteket és/vagy legalább néhány videót, hogy mire számíthat.
Nem pedig utána ír olyanokat, ami 2021-ben már ősréginek számít...
A negatív felsorolásodból hiányzik a scart kimenet, az rca és a tuchel csatlakozási lehetőség.

Középszerű kép? Am mit jelent, mert ez a kütyü a legkiválóbb minőségben jeleníti meg 4K hdr/dolby vision tartalmakat, jah ezért kell a jó minőségű HDMI kábel. Talán illene hozzá venni egy jó minőségű tévét is, erősítővel.

Üdv 2021-ben!

(#1009) ΞΔGLΞ válasza gyűrű (#1006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A netflix nem is "igazi Atmos", csak egy buta DD+Atmos, ami messze van a truehd Atmostól.

És ezt fülre is megmondod, ha csukott szemmel kellene tesztelned ugyanazt a tartalmat, ugyanannál a résznél?
Mert egyrészt kell hozzá minőségi rendszer, másrészt igen jó hallás. Az előbbihez bőven hatszámjegyű rendszer kell, annak sem az eleje.

(#1010) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#1009) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze, ebben az országban ehhez is értünk. Szemre jobb a kép, fülre jobb a hang. És persze alacsony a bitráta (mindezt úgy, hogy azt persze nem tudni, hogy mi a standard bitráta).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1011) fojtviki válasza LouiS22 (#1010) üzenetére


fojtviki
senior tag

En is neztem a listajat. Letezik olyan kutyu egyaltalan, amire temerdek jatek van, mindenfele csatlakozo, es felsokategorias kepet biztosit? Szerintem ez minimum ket kulon cumo. Meg az Oppo UDP-205 is neha kompromisszumos, jatek meg nuku. Viszont iszonyat jo kepe van, es a hangja is audiophile :) 600 eFt volt, de jatszani nem lehet vele :DDD Mondjuk rendben, csalodott benne, de 80eFt-ert csodat ne varjunk sajnos :R

[ Szerkesztve ]

(#1012) konigjanos válasza #72042496 (#1005) üzenetére


konigjanos
senior tag

ezt így nem mertem, mert félek, hogy a tv nem tolja vissza az erősítőre az atmost. átmegy?

(#1013) LouiS22 válasza fojtviki (#1011) üzenetére


LouiS22
veterán

XBOX SERIES X, PS5 :)

Komolyra fordítva: nincs és nem is nagyon van értelme mindenegyben cuccot csinálni. Azokról úgyis mindig kiderül, hogy mellékvágány. Szvsz a Shield Pro mint játékplatform is egy túltolt lufi, de valójában maximum közepes siker.

A hanghoz meg csak annyit: az kevésbé a lejátszó, de sokkal inkább egy tisztességes erősítő és a megfelelően kalibrált hangfalrendszer kérdése (úgyis passthrough adod át, az meg csak 0 és 1).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1014) LouiS22 válasza konigjanos (#1012) üzenetére


LouiS22
veterán

Van itt szerintem egy félreértés, amiért a marketingeseknek jár a faszkorbács.

Ráírják egy tévére, hogy Atmos képes. Hú, igen, és? Az Atmos "megjelenítéséhez" (bocs, reggel van, nem tudom szebben kifejezni) hardver kell: minimálisan 5+1+2 hangfal. Minimálisan. LEhet parasztvakítani soundbarral, persze, egy darab tégla a tévé alatt megcsinálja azt, amit egyébként az említett minimum 5+1+2 hangfal generál. Aha :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1015) #72042496 válasza konigjanos (#1012) üzenetére


#72042496
törölt tag

Technikai akadálya nincs, de a tévének és erősítőnek támogatnia kell. Nálam az LG C8 és Denon X4300 rendszerben pl. emlékeim szerint működött. De ez a DD+ kódolású Atmosra áll csak. A TrueHD-hoz már eARC kell, vagy az erősítőn át kell vinni.

(#1016) #72042496 válasza LouiS22 (#1014) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig az Atmos-képes csak annyit jelent, hogy feldolgozza a metaadatokat, és aszerint keveri rá a hangot a hangszórókra. Lehet az akár csak kettő hangszóró is, épp az a jó/új az Atmosban, hogy a legtöbb csatornakiosztással működik. Kár ennél többet belelátni. (Ezzel analóg a HDR-képes. Az is annyit jelent, hogy kezeli a jelet a készülék, és az alapján végez egy tonemappimget.)

[ Szerkesztve ]

(#1017) LouiS22 válasza #72042496 (#1016) üzenetére


LouiS22
veterán

De ettől még nem lesz térhatású a hang, és pont az veszik el, amiért az egész ki lett találva.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1018) konigjanos válasza #72042496 (#1015) üzenetére


konigjanos
senior tag

na ez az. kell az atmos passthrough a tévében, nekem meg nincs. szóval marad az eredeti összedugás.

(#1019) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Nem tudjátok ts Dolby visionos fájlbol lehet mkv dolby visiont csinálni?

(#1020) tomp válasza bigacsiga962 (#1019) üzenetére


tomp
félisten

Nekem még nem sikerült.
Én így csináltam: TS demux->mp4 muxer->mkv toolnix->makemkv
Amúgy miért szeretnéd? Shield tudja ts-ből is.

(#1021) bigacsiga962 válasza tomp (#1020) üzenetére


bigacsiga962
tag

valahol olvastam feliratokkal van gond a ts fájlnál

(#1022) ugyes válasza bigacsiga962 (#1021) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem nem ment a ts rajta.

(#1023) XZoli


XZoli
aktív tag

este fejhallgatón akartam hallgatni egy filmet, de nagyon szaggatót a hang megnéztem AAC codeket használt. Fejlesztő mód átállítom aptx-re a (fejhallgató tudja kezelni minden máshoz aptx-el kapcsolódik) de visszaugrik mindig AAC--re :O :W valaki esetleg tudja a megoldást?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1024) Real_Necro válasza ΞΔGLΞ (#1008) üzenetére


Real_Necro
veterán

A középszerű képen én is megakadtam, mert ugyancsak U9-H-ról váltottam. Igaz, én nem voltam hajlandó olyan nyomott áron eladni, inkább elraktam fiókba.
Nálam (vásznon) érezhetően jobb lett a kép a Minix után.

Azzal viszont egyetértek, hogy túlárazott, de ez talán felhasználásfüggő is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1025) LouiS22 válasza Real_Necro (#1024) üzenetére


LouiS22
veterán

Mihez képest túlárazott? Maximum a magyar viszonyokhoz. Az USA-ban (fő piac) nem számít különösebb tételnek 150 dollár (tube) - nem egészen 40 Big Mac ára. Az éves átlagfizetés meg kb 55 ezer dollár.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1026) djnice válasza Real_Necro (#1024) üzenetére


djnice
veterán

Felskálázásban kicsit jobb, de az is inkább + Edge Enhancement, tettem is fel ide egy tesztet: [link]
Amúgy ugyanaz a képük, de majd csinálok 1080p->1080p összehasonlítást is, bár borítékolható hogy csak a chroma felskálázás miatt lesz némi, mozgóképen nem látható különbség.

(#1027) Real_Necro válasza LouiS22 (#1025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Baromira nem érdekel az usankában (vagy máshol) mennyiből gazdálkodnak, az nem az én tárcám.

djnice:
Lehet csak jobban együtt muzsikál az Optoma HD86-al. Lényeg, hogy maradt a helyén. :B

Egyébként nappaliban netflixes Pana tv mellett még mindig van még egy Minix.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1028) LouiS22 válasza Real_Necro (#1027) üzenetére


LouiS22
veterán

Hidd el, őket meg baromira nem érdekli a te sirámod, hogy szerinted túlárazott. Az a szép a piacgazdaságban, hogy eldöntheted: megveszed vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1029) g@bo válasza Real_Necro (#1024) üzenetére


g@bo
nagyúr

végülis a minix neked fiókba landolt? :D 20 ért adtam el, ami vicc... de nem gyűjtögetem az ipari lomokat.

tartom, h a minix képe nem volt érzékelhetően rosszabb mint a shield, a fenti áron valakinek röhögve megérte, újonnan ha most vennék vmit, akkor shield lenne.

de csak hiányzik az rca scart és optikai kimenet róla, 2-3 db jack kimenettel... :U 2021 ben ez alap lenne.

(#1030) Real_Necro válasza LouiS22 (#1028) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neked sem kell osztani az észt, szubjektív véleményeket írunk le. :U

g@bo:
2021-ben pont hogy már inkább minden vezetéknélküli. Nekem az USB sem kellene rá...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1031) g@bo válasza Real_Necro (#1030) üzenetére


g@bo
nagyúr

arra ott volt a cső változat (micro sd)... vagy 20 ropival olcsóbban mint a pro, plexet tud..

nvidia shield stand -et vett vki? vagy feles cucc 10 ropiért?

(#1032) XZoli


XZoli
aktív tag

Én Himédia Q5 pro-ról váltottam 52000 Ft volt 3 évvel ezelőtt egy bétának nem nevezhető szoftverrel lényegében a filmeket lejátszotta ha épp nem omlott össze az nfs és smb service :O YouTube és HBO-Go na az sem volt és támogatás az már nincs. Az Nvidia igazi megváltás ez elődjéhez képest távszabályzó tökéletes, a netfilix gomb :W , de már megoldva átprogramozva más funkcióra :DD 4k filmeket nézzek idáig nem volt semmi gondom mind jól játszotta le, mondjuk egy gyári lejátszó program beleférhetett volna az Nvidiának. Plex, Kodi most már jó sikerült rendesen beállítani. Támogatás remélem lesz rendesen.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1033) baluka


baluka
tag

Üdv mindenkinek, ma került hozzám egy Shield pro 2019, mivel nincs és nem is lesz NAS-om gondoltam USB portba pendrive behelyez és már nézem is a filmeket ezerrel... csak a Plex nem látja a pendrivet, nekem pedig fontos lenne a Plex a Dolby Vision miatt, mi a megoldás? Gondolom valamilyen formában a Plex media szerverhez kell adnom a pendrivet, de nem szeretem az ilyen media szerver szirszarokat, miért nem lehet plug n play módon lejátszani Plexxel USB-ről?
Esetleg létezik normális DV képes megoldás más lejátszó appot haználva, nem győzöm eleget hangsúlyozni a DV fontosságát?!
Valahol olvastam az ExoPlayer appról, de ahogy elnéztem trükközni kellene a telepítésével...
Előre is köszi a válaszokat!

(#1034) Terenszhill válasza baluka (#1033) üzenetére


Terenszhill
csendes tag

Na igen, a Plex egy kicsit melósabb (először), ha külső meghajtóval használja az ember, de egyáltalán nem vészes. Ezt a két videót ajánlom Plex ügyben: [link] [link]
Elsőre tűnik csak bonyolultnak, de egyszer megcsinalod amit kell, és utána pik-pak menni fog.

(#1035) ugyes válasza baluka (#1033) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nincs más. Én WDTV-ről váltottam, ahol elég volt a bedugni a pendrive-ot és pár perc múlva mehetett a lejátszás. A Shield-en nincs így. Én sem örültem neki. Maradt a Plex, amihez kell egy PC, hogy a könyvtárakat beállítsd a szerveren.
Előtte a Shielden tárolóhelyként kell rögzítened a pendrive-ot. Ha ez megvan, akkor látja a Plex. Mármint, ha a Plex szervert telepítetted a Shieldre.
Annyi megjegyzés, ha sok a zenéd, filmed, stb., akkor a Shield belső tárhelye nem lesz elég a Plex adatbázisnak. Én extrém lehetek a ~2000 zenei albumommal, a kb. 100 filmmel együtt ez több, mint 8,5GB helyet foglal most.

(#1036) konigjanos


konigjanos
senior tag

Állíts be szervert azon a gépen, ahol a filmeket tartod. A legjobb dolog a plex, ami az utóbbi években történt velem a filmek terén :)
Egészen más úgy nézni, hogy szereplők, leírás is van, meg borító, és nem kell dugdosni semmit, mert a hálózaton keresztül nézed.

(#1037) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Shield Experience Upgrade 8.2.2

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1038) trance89 válasza ugyes (#1035) üzenetére


trance89
őstag

Kodi?

(#1039) djnice válasza trance89 (#1038) üzenetére


djnice
veterán

Kodi max Profile 5 STSL mp4-ből, bár itt van egy kezdeményezés, de nálam ugyanazt tudja mint a sima 19 RC: [link]

(#1040) ugyes válasza trance89 (#1038) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem használom, nem szeretem. Szerintem problémásabb, mint a Plex.

(#1041) nagy zoltan


nagy zoltan
csendes tag

Sziasztok.Szereztem egy 2017es shielden,kodit felraktam az tetszik.Valaki esetleg használ rajta UPC Horizon go mert amit kipróbáltam rajta az siralmas??

(#1042) LouiS22 válasza nagy zoltan (#1041) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem androidtv alkalmazás. Mobilra fejlesztették.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1043) nagy zoltan válasza LouiS22 (#1042) üzenetére


nagy zoltan
csendes tag

Közben rájöttem működik tökéletesen igaz nem Android tv-re van optimalizálva.
Amivel nyuglodtem,hogy még az elején radugtam egy usb3 pendrive-ot gondolva majd növelem a tárhelyet stb.Olyan döcögős volt a gép,h már azon filoztam megy a levesbe.Aztan pendrive kihuz,gyári visszaállítás és azóta pattog mint a.....

(#1044) djpundro


djpundro
aktív tag

A Dune uj Dolby Vision os lejatszoja ? [link] RTD1619DR

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1045) Wade0303 válasza tomp (#973) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Sem a Fire stick sem a Shield Pro nem tamogatja a DolbyVision FEL-t. A Shield lejatsza, de nem hasznalja az EL savot, tehat lenyegeben single layer-kent nezed FEL helyett.
Ezt az Nvidia staff is elismerte es a makemkv forumon precizen leteszteltek.
Ennel nagyobb problema, hogy a Shield-en a MEL tartalmak sem tokeletesek mert "red push" szinhibaval jeleniti meg, ami bizonyos filmek bizonyos jeleneteinel eleg zavaro lehet. A Fire Stick ezzel szemben a FEL-en kivul minden DV tartalmat szinhelyesen kepes lejatszani.

(#1046) djpundro válasza Wade0303 (#1045) üzenetére


djpundro
aktív tag

Mel tartalom az ncoren mennyire van elterjedve?
A masik ,a stick Dolby Vision szempotbol meg jobb az nvidiatol?
RED PUSH megis mi ,elszinezödik pirosasra?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1047) Wade0303 válasza djpundro (#1046) üzenetére


Wade0303
aktív tag

A "red push" gyakorlatban azt jelenti, hogy sok texturan a piros szin erosebben jelenik meg, de olyan is elofordul, hogy "gyarilag" feher feluleteken piros foltok vannak.
Az emlitett oldalon az ujabb DV feltoltesek mar mind MEL STDL, vagy STSL formatumuak (honapok ota), tehat mennek a Fire Sticken is.
Abban jobb a Fire Stick, hogy ezen nincs "red push" szinhiba.

(#1048) gyűrű válasza ΞΔGLΞ (#1009) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen meg. A rendszerem bőven felette van a számnak amit írtál.. 20 éve fejlesztem, nem ma kezdtem.. Igazi 11.1 nem bögrehangszórók.( a kábelek többe vannak mint egy shield..)
Egyébként kiderült hogy hardveresen is hibás volt ami nálam volt shield, valószínűleg azért lett rossz a saját tesztem..
Egyik fórumtárs privátban meggyőzött, ezért kap még egy esélyt a shield, berendeltem egyet németországból. Pár nap mire megjön.. well see

[ Szerkesztve ]

(#1049) tomp válasza Wade0303 (#1045) üzenetére


tomp
félisten

Igen most már kiderült, hogy nincs FEL. De még mindig jobb mintha sehogy se menne.
Ezt a pirosas dolgot még nem észleltem. Nyilván megvan, de ha az ember a filmet nézi akkor szerintem nem látja.

(#1050) LeMiki válasza Wade0303 (#1045) üzenetére


LeMiki
tag

Szia

Ezt elolvasnám. A linket megosztád kérlek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.