Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) sellerbuyer válasza Puma K (#6) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi az elismerő szavakat. :R

A Q8200-as és hűtés tekintetében csak a saját tapasztalataimat tudom írni és max. azt, amit amúgyis el tudsz olvasni a neten (előzőleg én is ezekből tájékozódtam). A jelenlegi AC Cooler Xtreme hűtőmmel nem csak a jó hatásfok miatt vagyok elégedett, hanem egy másik fontos tényező is befolyásolt, amikor ezt vettem: a zaj. Pontosabban annak a nem léte.

Szerver házam van, bazinagy, bazimagas. 2db 12cm-es Kolink hűti a klasszikus, alul hideg beszív, felül meleg kifúj felállásban. Emellett jelenleg 4830-as ATi kártya csendes ventis hűtéssel (4870 volt és vissza is fogok rá térni hamarosan, de annak is csendes hűtése lesz) és az AC Extreme van, meg persze a táp nagyobbacska ventije (550-es Chieftec). Tervezek még RAM hűtést, mivel 2.4V-on járó RAM-jaim vannak és jelenleg csak az egyik Kolink levegője hűti őket valamennyire. Azokra szintén AC halk ventiket tervezek, de ezt majd még meglátom...állítólag semmi hangjuk nincs, netes tapasztalatok alapján. Ja igen, egy Zalmann 5.25-ös potis vezérlővel szabályozom a két Kolinket, minden más automatikusan szabályozott.

Namost a helyzet a zaj terén kb. úgy áll, hogy amikor reggel bekapcsolom a gépet, tulajdonképpen meg kell várnom a monitor lednek az átváltását kékre sárgáról, merthogy a szerver házon nem vezettem ki visszajelzőt, hang alapján pedig fogalmam nincs, hogy bekapcsolt-e a gép, ugyanis semmi hang nincs. Bekapcsolás után pár másodpercel, ha nagyon figyelek, akkor egy minimális, nagyon halk, pici venti felpörgés hangot azért hallani, de ennyi.

Játék közben nagyon bedurvul a zaj helyzet :) Akkor talán már halk ventisuhogást hallani lehet, de ha erősebben suttognánk mellette, akkor már nem is lehetne hallani. :U

Szóval zaj terén el vagyok kényeztetve szerencsére. :D

A nagy tuningosok nem ajánlják az alacsony szorzó miatt ezt a procit, magam részéről abszolut nem tudok velük egyet érteni, már csak az ár/teljesítmény viszonylata miatt sem. Lehet, hogy a 9xxx-es szériából már ott tartanak árban a procik és ma már érdemesebb talán abból vásárolni (nem tudom, mostanában nem néztem utána), de amikor én vettem, max. a Q6600 volt ebben az árban alternatíva, elavult procit pedig élből nem akartam venni, plusz számla is kellett, így boltban kellett vásárolnom.

Érdemes ennek a procinak a tuningjával kapcsolatosan szétnézni a neten, nagyon szép eredményeket lehet találni léggel is. Az biztos, hogy a hűtő terén nem szabad spórolni, én ezt a frankó hűtőt (nagyon sokáig nézelődtem, hogy mit kellene venni, egy komoly megfontolás eredménye volt) 7k környékén vettem meg boltban, szóval azt gondolom, hogy ennyit nem vészes rászánni a biztonságra.

Miután rászenvedtük nagy nehezen az alaplapra, már tette a dolgát. Kezdetben olykor nagy teljesítményen morgó hangot adott, erről többen be is számoltak, de mostanra ez teljesen eltűnt, szerintem berezegte magát a helyére, kiegyensúlyozódhatott, ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.