Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Luck Dragon válasza Blackmirror (#3400) üzenetére

A régi szép idők W715 és 300 a 300 még mindig meg van 58,000 fedlap felnyitás számláloval,es három szallag kábel csere után. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3402) Blackmirror válasza Luck Dragon (#3401) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Bezonyám, a régi szép idők, amikor lehetett kapni nyomógobos TELEFONt :)

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#3403) Luck Dragon válasza Blackmirror (#3402) üzenetére

Ezzel egyet értek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3404) Dhampir válasza 9inchnails (#3398) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még nézz be ide is, de jobb irányvonalat nemigen fognak ők sem ajánlani, a többiek véleményénél.

Az Ashák tényleg gyengécskére sikeredtek, esetleg a Nokia 515 még kinéz valahogyan (utólag vettem észre, hogy ez is szóba került már). :)

[ Szerkesztve ]

(#3405) cs.zs. válasza 9inchnails (#3395) üzenetére


cs.zs.
addikt

Menj be egy mediamarktba, szokott lenni 10-20 féle nemokos telefon, nézz szét !

...

(#3406) Dhampir válasza cs.zs. (#3405) üzenetére


Dhampir
félisten

Most bizonyos okosokra (és egyéb cuccokra) is lesz kedvezmény.

(#3407) sándor 33


sándor 33
újonc

hellotok Dhampír nem a helyel van baj hanem azzal, hogy letöltés után azt írja ki, hogy a letöltött jar érvénytelen a helyet már át állítottam

(#3408) appia


appia
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy s5611 a nejemnekszerewtnék progikat feltenni rá,pár darabot /hívo nagyképének kitétele/
Hollehet találni.
Előre is kössz a válaszokat.
appia

(#3409) quailstorm válasza appia (#3408) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre lehet rakni játékot, meg webböngészőt, bár S5611-en kb semmi se fog elindulni, ami igen, az is szarul.
Ilyen célra okostelefon kell, amit akarsz. JAVAME-vel nem tudsz beleszólni a rendszer működésébe.

(#3410) appia válasza quailstorm (#3409) üzenetére


appia
csendes tag

Nekem van okostelefonom de erre szeretnék feltenni,hol lehet letölteni?
Sajnos én nemtaláltam.egyébként kössz a választ.
üdv appia

(#3411) quailstorm válasza appia (#3410) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értesz-e magyarul?

SEHONNAN MERT NINCS ÉS NEM IS LEHET ÍRNI.

(#3412) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Újra (már sokadszor-újra) elővettük a fiókból az elnyűhetetlen S5610-et. 2,5 éves, és még mindig hibátlan.

A mostanság használt Tescos Op3nDott (amit egyébként szeretek) tegnap úgy döntött hogy elhalkul. Harmadára csökkent a hangereje - mindkét oldalon. Én is alig hallom a hívót, ő is alig hall engem. Kint, nyílt utcán, forgalomban-zajban már nem hallható. Remélem nem csak egy zárt szobában tesztelik majd, kíváncsi vagyok a 2 év garira.

10 napja egy vállalati csomagban vehettem jó áron telefont. Szükségem ugyan nem volt rá, de jó volt az ár (10 e kp + 12x2450) , az alkalom pedig vissza-nem-térő, így lett egy LG Spirit 4G LTE. Feltettem a polcra, hezitáltam hogy eladjam-e, vagy valaki a családban használja majd, de nem gondoltam hogy ilyen hamar kelleni fog. Így most visszatérek az egyébként utált módszerhez : 2 telefon...

...

(#3413) Luck Dragon válasza cs.zs. (#3412) üzenetére

A régi néha jobb, amúgy gratulálok az új LG készülékhez. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3414) Dhampir válasza cs.zs. (#3412) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is bajlódtam az olcsó okostelefonommal (Alcatel Fire E), néha elérhetetlenné váltam, teljesen megbízhatatlan lett, emiatt szintén visszaléptem S5610 felhasználóvá, a telefon májusban 2 éves lesz.

Sajnos valamilyen okból kifolyóan recsegve hallanak és "színuszosan" váltakozva elmegy-visszajön a beszélgető partner hangja, miközben a térerő megtartása teljes, a SIM-kártya új. Más típusú telefonról ez a probléma nem jelentkezik ugyanazon hívók esetében. Ezt a hibát vajon mi okozhatja? :F

(#3415) cs.zs. válasza Luck Dragon (#3413) üzenetére


cs.zs.
addikt

Köszi.
Érdekes egyed. Engem a 4G LTE nem hat meg, még a 3G-t is kikapcsolom, egész nap wifi-közelben vagyok. Azért ezt vettem, mert (elérhető,értelmes áron) ez a legkisebb és legkönnyebb 4.7" telefon. Ingzsebben hordom, bal cicinél:) legfőbb szempont a méret és a súly. Volt Lenovo P780 , 4000 akkuval, mert jó ötletnek tűnt, de aztán megismertem (a súlyát) és eladóvá vált :)

...

(#3416) Dhampir válasza Dhampir (#3414) üzenetére


Dhampir
félisten

Ma beadtam szervizbe, találgatás helyett ez a legegyszerűbb. :D

(#3417) Dhampir válasza Dhampir (#3416) üzenetére


Dhampir
félisten

Mikrofoncsere és szoftverfrissítés történt. Mikor ismét használatba vettem, ismét jelentkezett a visszhang és hanghullámzás, de kiderült, hogy a kihangosítás hangerejének csökkentése a megoldás.

(#3418) Luck Dragon válasza Dhampir (#3417) üzenetére

Akkor ez egy szoftveres gubanc?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3419) Dhampir válasza Luck Dragon (#3418) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán túl érzékeny a mikrofon és ha nagyobb hangerővel szól a kihangosító, akkor bekavar neki. Visszább fogott kihangosított hangerővel, illetve kihangosítás nélkül nem jelentkezik ilyen jellegű probléma.
Kerestem valamiféle zajszűrő beállítást, de nem találtam ilyet a menüben.

(#3420) Luck Dragon válasza Dhampir (#3419) üzenetére

Köszönöm a tájékoztatást.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3421) Dhampir válasza Luck Dragon (#3420) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen, nincs mit. :)

(#3422) Finkoo1980


Finkoo1980
csendes tag

Sziasztok!

A feleségemmel jelenleg igen elégedett s5610 használók vagyunk, de így több, mint két év távlatából kezdenek megkopni a kicsikék...
Mivel 5610-et csak elvétve, vagy egyáltalán nem lehet újan kapni, ezért felmerült az s5611-es, mint opció...

Olvasgatva írták többen, hogy más csipcsirip van benne, és rövidebb az akksiideje... (meg kikapcsol, meg fagyogat, meg tüptürüp) Mennyire lehet együtt élni egy s5611-gyel 5610-es után?
(Nem gondolkodunk okostelefonban...)

Előre is köszi a választ!

(#3423) Dhampir válasza Finkoo1980 (#3422) üzenetére


Dhampir
félisten

A puding próbája az evés, de amiket mások írtak róla egyebütt is, inkább elrettentő volt.

Esetleg Nokia 515 lehetne helyette, ha megbízható boltból és gyári garanciával sikerülne beszerezni, persze az sem hibátlan.

(#3424) Finkoo1980 válasza Dhampir (#3423) üzenetére


Finkoo1980
csendes tag

nem akarok nokiát, ezért is érdeklődök hevesen az s5611 iránt...

az 5610-es nagyon jó fm rádióval rendelkezik, fotós oldalról jó arra, amire nekem kell, és a mp3 lejátszója az előre programozott hangszínekkel nekem kiváló egy sony zárt fülessel...

ezek azok, amik fontosak...

netezni, játszani nem szoktam... ahogy hallottam 300 sms-nél többet tud tárolni, ami nekem kevés az 5610-esnél...

meg rohadt szép fehérben és feketében (asszony+enyimééé), most mindkettőnknek szürke 5610 van... :D

Ha ezek mennek stabilan, nagyobb baj nem lehet vele!

Jó lenne, ha 5611 tulaj írna tapasztalatokat, mert itt a fórumon nem találok releváns leírásokat, csak az 5610 istenítése folyik, amihez én is csatlakozom, de lassan elkopik, és kéne helyette valami! :D

(#3425) quailstorm válasza Finkoo1980 (#3424) üzenetére


quailstorm
nagyúr

muzsikát nem fikázták egyáltalán
rádióra nem emlékszek
java net nem kell (ami ugye gyengéje a Spreadtrum zárt rendszernek)

a stabilitással voltak gondok, fagyás, újraindulás
üzemidőt se mondták kevesebbnek

szóval maximum rohangálhatsz garanciáztatni, és addig cserélteted, míg jó nem lesz

(#3426) Dhampir válasza Finkoo1980 (#3424) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben megveszed az S5611-et, megtennéd majd, hogy írsz róla beszámolót?
Előre is köszönöm! :)

(#3427) Luck Dragon

Vagy egy másik alternatíva, rokonom kapott egy cat B100-t hát ha az téged is meg ragad. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3428) Dhampir válasza Luck Dragon (#3427) üzenetére


Dhampir
félisten

Fú, az nagyon tetszik, értesítő LED is van, amit hiányolok a Primokból és érdekesnek találom a Nucleos OS-t is. :K
Egy "hibája" van a CAT B100-nak, mégpedig az, hogy negyvenezer pengő körüli áron fut.

Itt olvasható a fóruma, de nem túlságosan bőbeszédűek arrafelé, vagy csak a pandákat nem kedvelik. :D

(#3429) dik

Ja, engem is érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

(#3429) dik válasza Luck Dragon (#3427) üzenetére


dik
őstag

Arról a telóról irhatnál nekem valami kis beszámolót esetleg priviben ha tudsz. Annó érdeklődtem mikor megjelent az aktuális topikban de hiába...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3430) Dhampir válasza Luck Dragon (#3427) üzenetére


Dhampir
félisten

A Samsugnál maradva, ez a kistesó is érdekes lehet (hacsak nem kacsa) a közelgő androidos Xcover 3 mellett:

(#3431) Dhampir válasza Luck Dragon (#3427) üzenetére


Dhampir
félisten

Habár korántsem annyira elegáns és talán nem MIL-STD-810G certified, de az EVOLVEO StrongPhone WiFi a Mobilaréna tesztje alapján nemcsak a hotspotra is képes Wifi miatt érdekes, hanem kamerája WVGA videófelvétel rögzítését is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3432) dik válasza Dhampir (#3430) üzenetére


dik
őstag

Ez nagyon jópofának tűnik. Ha lehet itthon kapni én rárabolok egyre az tuti...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3433) quailstorm válasza dik (#3432) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is Spreadtrum.

(#3434) dik válasza quailstorm (#3433) üzenetére


dik
őstag

Ha azt nézzük soha nem lesz már normális telefon ami minden szempontból hibátlan...
Na de majd mesélnek róla a gazdák és majd elválik milyenre sikerült. Gondolom manapság annyira nem lehet szar vagyis remélem a samsung annyira azért nem adja le... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3435) quailstorm válasza dik (#3434) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Óóóó, dehogyisnem. Évtizede híresek arról mennyire le tudják adni.
Csak ez nem butítás lesz, hanem alapból fos.

Tudás alapján úgy se lehet jobb mint a már megjelent Xcoverek. Akkor meg mit vársz rajta?

(#3436) dik válasza quailstorm (#3435) üzenetére


dik
őstag

Akkor mondj már egy jó telót amit lehet most kapni(vagy majd lehet a közeljövőben) és nem okos hányinger!?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3437) Luck Dragon válasza Dhampir (#3428) üzenetére

dik & Dhampir
Szívesen beszámolnék róla, de mivel 90 km lakik tőlem így csekély az esély arra hogy jelenleg bár mit is írhassak róla, de jövő hónapban találkozunk és az addigi tapasztalatok itt megosztom:) Egy nokia 6300 váltott le ez a készülék, És mivel olyan munka környezetben tevékenykedik így ez a készülék bizonyult a legjobb választásnak. Hosszútávon fogja használni, nem cserélgeti havonta, ahogy írtam is az előd egy 6300-volt:) Így lesz idő a tapasztalatok össze írására és megosztására.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3438) Dhampir válasza dik (#3436) üzenetére


Dhampir
félisten

Valamiben mindegyik mobiltelefon esetében kompromisszumot kell kötni. Amennyiben nem kell kiemelkedő kamera, akkor személy szerint a strapamobilok irányába hajlok, mert számíthatok arra, hogy elejtvén nem törik össze olyan könnyen.

Múltkoriban elejtettem egy Alcatel Fire E-t videózás közben és bár csupán 30 centimétert esett, de beton felületre, egyből elrepedt a krómozott keret az egyik ponton.

Fontos, hogy egy mobiltelefon elsődlegesen a telefonálást tudja megbízhatóan teljesíteni, nagyon jó legyen a hang minősége, legalább zajszűrős mikrofonnal rendelkezzen és lehetőleg ne hagyjon cserben akkor sem, ha véletlenül kicsúszik a kézből.

(#3437)Luck Dragon

Szerintem aki hagyományos "feature phone-t" keres, annak az időállóság a legfontosabb.
Munkára és túrázásra is biztosan kiváló választás volt. :K
Mondjuk én szinte minden tesztet elolvastam és a Neten elérhető videókat végignéztem róla, de a személyes, hosszútávú tapasztalatokon alapuló beszámolók a leghitelesebbek.

Az én hosszú ideig működő elsődleges telefonom a Nokia E61 volt, de két ponton (hajlításoknál) kezd elrepedni az anyag, bár hangminőségre sok mai telefont alázó.

[ Szerkesztve ]

(#3439) quailstorm válasza dik (#3436) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Képzeld el, hogy nincs.
A nagyobb gyártók mind kiugrottak mögüle. Hol van már a Qualcomm 6ezres széria? A Verizon-féle BREW OS, aminek processzoraival frankó simatelók voltak?
Nokia sem tervez már SoC-t.
Ti-t teljesen kinyírták, mert hiába voltak a legjobbak, profitorientált a világ, és a Ti nem integrált, hanem mindenre fixfunkciós egységet gyártott, ami mondjuk nagyon sokáig energiatakarékos és jó megoldás volt, csak drága.
Broadcomot se látok már szinte sehol, ők supportban borzalmasak voltak, de azért elismert és régi cég, lehet vele dolgozni.
Philips NXP eltűnt a picsába, eladták (ST-Ericsson)*, elbaszták, szétverték, visszavették, megszűnt.
Intel meg azt hiszem csak modemet gyártott.
SE DBxxxx az Sony only.
Sagem platformot meg felejtsük el, bár az F305 nem volt annyira fos.
Motorola/Freescale sincs már.

Ki gyártson? Nincs szükség innovációra. Már mindent kitaláltak ami a kategóriában létezhet, csúcspontja 2009-10 körül volt. Tehát maradt az MTK, akik ugyan sokat fejlődtek, de felhasználói élményben és tudásban még mindig nagyon elmaradtak, és a frissen alapított "hulladékgazdálkodó cég" a Spreadtrum. Nekik nincs tapasztalatuk túlságosan, és egy céljuk van mindössze, OLCSÓ OLCSÓ OLCSÓOLCSÓOLCSÓ és moduláris cuccot gyártsanak.
MTK és Spreadtrum adja az oprendszert. Készen. Te csak a nyelvet meg a témát változtathatod. Míg a többi SoC gyártó az szabadabb kezet és több lehetőséget adott.
Így van az, hogy míg a Samsung SWIFT elfut Philips és Broadcom terméken, a Nokia S40 meg amin éppen van, addig ezek a szarok csak a csájníz cuccot tekerik, ami le van fordítva.
Ettől olyan buta egy Nokia 225.

Anno mi feszegettük a határait a SonyE-vel a megnevezett rendszer nélküli telóknak, elég univerzális volt. Most meg egy minőségi, elegáns, megbízható, sokoldalú svájcibicskát várok el (Nokia 6303 például), nem egy megbízhatatlan, összetákolt alapfunkciókat éppenhogy ellátó szart. Még akkor se ha esetenként az is elég lenne.

*
Az NXP eladása az ST-Ericsson céget jelentette, akik az U8500-on kívül semmilyen termékkel nem tudtak kijönni, (csak annak a butításával, az U8420-szal), pedig tervezve volt. Abban is az akkor leggagyibb és legolcsóbb MALI-400 került. Szerencsére azóta ez már a nem is olyan fos kategória, mert van rosszabb is.Viszont a csőd, a teljesítetlen rendelések, és a techsupport teljes hiánya miatt egy teljes generációnyi Samsungot (S Advance, Ace2, S3 mini, Galaxy Xcover2) és Sonyt (P, U, Sola, Go) gyűlöl a világ. Az is csoda volt, hogy ki sikerült rá sírni a gyártói hármas kernelt és gyári 4.1.2-őt, mielőtt végleg lehúzták a rolót. De olyan is lett.

[ Szerkesztve ]

(#3440) Luck Dragon válasza dik (#3436) üzenetére

Te akartad ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3441) Dhampir válasza Luck Dragon (#3440) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezzel a "Blekivel" csak az a "baj", hogy "okos", drága és nem tanácsos leejteni, de egyébként tűrhető lenne. :D

Nekem majdnem tetszett a Nokia Asha 302 is, de már nem volt dedikált hangerőszabályzó gombja (a navigyűrűvel kellett dolgozni) és 2-3 naponta töltőre kellett tenni. Egyébként wifi antennát is kapott és egész jó kis videókat készített.

(#3442) Luck Dragon

Végül is egyszer élünk, poros-vizes-zúzós használat után eldobandó. :D

[ Szerkesztve ]

(#3442) Luck Dragon válasza Dhampir (#3441) üzenetére

Nem használod a menűüét, és csak GSm-ben használod és meg is van a drága butafone :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3443) Dhampir válasza quailstorm (#3439) üzenetére


Dhampir
félisten

A MediaTek MT6732-őt kapott Sony Xperia E4G-re kíváncsi lennék, csak kár, hogy okosteló, de legalább relatíve olcsó a többi okos között és a zajszűrős mikit sem sajnálták ki belőle.

(#3444) Luck Dragon válasza Dhampir (#3443) üzenetére

Ebben az árban már ott van a Lumia 640DS, De ez az én szerény véleményem :B

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3445) Dhampir válasza Luck Dragon (#3444) üzenetére


Dhampir
félisten

A Clear Black kijelzőt szeretem benne, de az Androidos szabadságot nem tudja lekörözni a WP. :)

(#3446) quailstorm válasza Dhampir (#3443) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Óóó, én már 20k-ért vettem tavaly novemberben zajszűrős MT6572-es telót gigarammal. Az se volt rossz annyiért.

Amúgy szerintem az egy korrekt teló lett. MTK droid fronton iszonyat sokat fejlődött. GPU téren se hoztak rossz döntéseket, mert legelőször IMGtec IP-t licenszeltek, ami ugye bevált, aztán mire lecsengett a fejlesztők lázongása a kiterjesztésmentes új szereplő, alias MALI-400 miatt, akkor váltottak arra, most meg újgenerációs MALI, ami remek lett.

[ Szerkesztve ]

(#3447) Dhampir válasza quailstorm (#3446) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez biztatóan hangzik.

20K-ért zajszűrős MT6572-es telót gigarammal, honnan, melyik kínai bolt szállít ennyiért? :Y

(#3448) quailstorm válasza Dhampir (#3447) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Extreme digital nevű nagyon kínai bolt.
De 23k-ért is volt Pesten valami webshopban.

ZTE Blade Q.

A renderen a webshopban nem ez a teló van azt garantálom.

[ Szerkesztve ]

(#3449) Blackmirror válasza Luck Dragon (#3440) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Naaa... ezt a nem okos kategóriába rakni ;]
Kéne egy ilyen :O

iPhone X@R, iPad Pro

(#3450) Luck Dragon válasza Blackmirror (#3449) üzenetére

;] nekem is. :O

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.